Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

oriel
5. máj 2008

dakujem kraaasne. 😉 🙂 MAJTE SA PEKNE///////// 🙂 😀

gabkazabka
5. máj 2008

nemas zaco 😉

mimus
6. máj 2008

ahojky baby. Tak ako ste vikendovali?
A co vase deturence?
Ja sa mam velmi zle. Strasne ma boli chrbat, az tak, ze nemozem chodit, lebo mi to tlaci do pravej nohy. O hodinku mam midwife, takze ma muzik musi odviezt. A to este stale pracujem do dalsej stredy ☹ . Dokonca aj cvicim poctivo cviki, co mi dali na bolesti chrbta, ale mne sa to len zhorsuje. Aj vy ste mali, take bolenie chrbta dole? Lebo mne sa to nezda normalne 😢

mory
6. máj 2008

mimus bolesti chrbta dole ako pises mozu byt aj kontrakcie to som mala aj ja v 32tt a neprestalo to do porordu 😖 je to bezne a niesu to porodne kontrakcie 😝 hlavne vela odpocivaj a vykladaj si nohy hore to pomaha a drzim palce nech ti to ubehne rychlo do tej stredy 😉 ja som robila do dna porodu ak ta to potesilo 😀

lubka.l
6. máj 2008

ahoj mimus.bolesti v pravej nohe som mala aj ja ked som mala kontrakcie pri porode,malinka mi tlacila na nerv.

lubka.l
6. máj 2008

mimus ale este nerodis?napis ako si dopadla.

mimus
6. máj 2008

nie lubka nerodim 😉 , zatial sa bambulke v brusku paci 😀 .
Dobra sprava je, ze ma midwife hned objednala k lekarovi, a ten ma vypisal na marodku az do zaciatku materskej, takze sa vam uz budem moct viac venovat 🙂 . Uz ma muzik odviezol aj do prace, aby som im dala marodku a hned som podpisala vsetko na matersku, ktora mi zacina 20.05. Hmatom mi zistovali polohu baba, a vraj to vizera, ze je este stale hlavickou hore. Vo stvrtok mam scan, takze uvidime ci sa nemylila, lebo mne sa zda, ze uz je otocena. Chrbat ma vraj boli, kvoli tej placente, ktora je este stale nizko a tlaci mi na nerv. Takze mam mat klud, vela nechodit a nepretazovat chrbat.

mory to si vazne robila az do konca? uff tak to ti urcite dalo zabrat co?

lubka ako sa ma Sarka? Este stale prikrmujes, ci uz sa ti mliecko rozbehlo?

mory
6. máj 2008

mimus supeeeeeeeer tak uz si len uzivat a cakat na bambulku 🙂
no v nedelu som bola rano na kontrolu ze preco este nerodim lebo som uz prenasala a potom som sa vratila do roboty normalne do konca a vecer som sla rodit 😀

mimus
7. máj 2008

taaa ty si ina 😀 😵 caja
uzivat si dnes a aj dalsie dni budem pranie, zehlenie a pripravu pre bambulku. Dnes tu mame nadherne slnecne pocasie, takze uz jedna varka vysi vonku na slniecku 😵

lubka.l
7. máj 2008

ahoj mimus.tak to je super .ta pekne oddychuj.sarka je v poriadku v pondelok sme boli na kontrolu a pribrali sme 135g. este stale prikrmujem. mliecko je uz troska lepsie,ale my vela papame.zajtra pride midwife aby nas znovu zvazila a pozrela ci je vsetko o.k.aj tu je pekne slnecno tak sme sa vetrali na zahradke.

mimus
7. máj 2008

lubka to som rada, ze mala sa ma fajn 😉 a pekne ti pribera. A ty sa ako citis? Pride ti niekto aj pomoct, ci to vsetko zvladas sama? Moja mamca uz ma letenku na 18 juna. Nevie sa dockat 😀
Budes si vybavovat tych 25 000 porodne zo slov.? Ja som poslala mamcu, nech mi zisti ci sa to da aj postou a ci staci moj preklad tych papierov, alebo to musi byt prelozene doma aj s tou peciatkou.

lubka.l
7. máj 2008

mimus zatial to zvladam sama.malinka len spinka a papa a zatial poslucha takze aj manzela som poslala do prace.s peniazmi este neviem.ak nieco zistis daj vediet.na ambasadu som sa konecne dovolala a termin mame na 5 juna.este musim volat ohladom potvrdenia apostilom alebo ako sa to vola.a len co budem mat papiere idem domov.

lubka.l
7. máj 2008

okrem uk rodneho listu treba este nieco na ambasadu?

mimus
7. máj 2008

mas ten zoznam na ich stranke. na ten apostile kamarat isiel osobne pred ambasadou, ale vraj ta cakal az 3 hodiny, takze je vraj lepsie postou. Tiez tam budem neskor volat, ze ako dlho to pojde, ak to poslem, lebo mi mame termin na 10tu rano, takze to pred tym nestihame. Treba aj presny preklad toho rozsiahlejsieho ang. rodneho listu. Kamos mi poslal jeho, tak ak chces tak ti to poslem do emailu alebo ak mas skype a ty si pomenis len udaje. Oni ked tam boli, tak preklad co urobil nestacil, musi to byt presne doslova ci co. Tak to tam dodatocne posielal postou. Treba aj original rodne listy rodicov (tie mi ide zobrat mamca nove, vraj sa plati okolo 50sk) + sobasny list, ktory tiez poziadame novy, ak by tu nahodou musel zostat. A nam treba aj manzelov rozvodovy list. Ved kukni stranku 😉 ak mas cas. Juj skoda, ze nie si blizsie, by som zasla malu postiskat 😵

lubka.l
7. máj 2008

ja mam termin na 11. a stranku ambasady mi nechce otvorit preto sa pytam.

lubka.l
7. máj 2008

skype mam este len dva dni neviem s tym este narabat ale ak mozes posli tu:lubka.l@azet.sk

mimus
7. máj 2008

mas to poslane 😉

mimus
7. máj 2008

Na vykonanie zápisu je potrebné predložiť:

1. Tlačivo "Zápis o narodení dieťaťa", ktoré je k dispozícii na veľvyslanectve. Zápis je potrebné vyplniť písacím strojom alebo čitateľne paličkovým písmom.

2. Rodný list dieťaťa vydaný v UK, na ktorom sú uvedení rodičia dieťaťa. Rodný list musí byť opatrený tzv. apostille (t. j. overením, ktoré potvrdzuje pravos¡ dokumentu vydávané The Foreign & Commonwealth Office, The Legalization Office, The Old Admiralty Building, The Mall, London SW 1A 2LG, tel.: 0207 0081111.). Pokiaľ si chcete originál rodného listu ponechať, je potrebné predložiť zároveň jeho fotokópiu, ktorá bude za poplatok £ 7 overená a originál Vám bude vrátený.

3. Preklad rodného listu vydaného v UK do slovenčiny vyhotovený strojom alebo na počítači.

4. Rodný list rodiča dieťaťa vydaný v SR.

5. Doklad o štátnom občianstve SR žiadateľa(-ky) v čase narodenia dieťaťa. Môže ním byť platný cestovný pas SR, platný občiansky preukaz SR, osvedčenie o občianstve alebo listina o udelení štátneho občianstva SR.

6. Sobášny list rodičov vydaný v SR. Pokiaľ bolo manželstvo uzavreté mimo územia SR a doposiaľ nebol vystavený slovenský sobášny list, je potrebné požiada¡ zároveň o zápis manželstva do osobitnej matriky.

7. Rozsudok o rozvode manželstva. Ak sú manželia rozvedení, je potrebné predloži¡ aj právoplatný rozsudok o rozvode manželstva.

8. Súhlasné vyhlásenie o určení otcovstva. Ak rodičia die¡a¡a nie sú v deň narodenia dieťaťa manželmi, musia obaja pred KO ZÚ SR podpísa¡ súhlasné prehlásenie rodičov o otcovstve dieťaťa, inak nebude otec v slovenskom rodnom liste uvedený.

9. Úmrtný list. Ak predchádzajúce manželstvo zaniklo smr¡ou jedného z manželov, je potrebné predložiť úmrtný list, ktorý musí byť legalizovaný a preložený.

10. Právoplatné rozhodnutie o zapretí otcovstva. V prípade, ak manžel matky nie je otcom dieťaťa.

11. Predplatená spiatočná obálka do vlastných rúk, ak chcete aby Vám bol vydaný matričný doklad zaslaný poštou na Vašu adresu (special delivery alebo recorded).Pokiaľ nebude priložená spiatočná obálka, rodný list je potrebné vyzdvihnúť si osobne.

12. Poplatok za podanie žiadosti o zápis matričnej udalosti do Osobitnej matriky je 13,- GBP.

Upozornenie!

KO ZÚ SR prijíma len kompletne vyplnenú žiadosť doloženú všetkými potrebnými dokladmi.

Doklady je potrebné predloži¡ v origináloch. V prípade, že si žiadateľ(-ka) chce originál dokladu ponecha¡, je potrebné predloži¡ spolu s originálom aj kópiu, ktorú KO ZÚ SR overí a originál vráti žiadateľovi (-ke).

Originálu je rovnocenná kópia overená slovenským orgánom – notárom oprávneným vykonávať notársku činnosť SR, matrikou alebo ktorýmkoľvek konzulárnym oddelením ZÚ SR.

lubka.l
7. máj 2008

ty brdo.tolko toho treba.a ak chcem vydanie nahradneho cestovneho dokladu to ju musim najprv prihlasit,nestaci ak to urobim na sk?

mimus
7. máj 2008

ak chces len nahradny tak tam toho treba menej. Prihlasit ju potom mozes aj na slov. Ale to budes doma cakat 3-4 mesiace. Prave preto to radsej robime tu. Potom chceme ist domov koncom augusta a rodny list si nechame poslat na adresu doma na sk.

lubka.l
7. máj 2008

problem je vtom ze ja tu nemam rodny list a musela by som tu hned zapisovat manzelstvo pretoze na sk este niesme vpisany.mozes este mrknut na tu stranku co je potrebne na zapisanie manzelstva ak bolo uzavrete mimo sk.dakujem

lubka.l
7. máj 2008

poslala si ten mail na azet,zatial ten preklad neprisiel. na skype mam meno lubka.l

mimus
7. máj 2008

ano poslala som to na lubka.l@azet.sk
bola som povesat dalsie vecicky pre bambulku. uff ale je dnes horuco, normalne som sa spotila 😀.
idem ti to pozriet 😉

lubka.l
7. máj 2008

skus poslat na skype,na azet to neprislo. 😀
neviem co sa deje, nejak mi to tu blbne. diki

mimus
7. máj 2008

ake mas skype meno? posli hoci do ip

mimus
7. máj 2008

sorry ze som sa dlhsie neozvala, ale prisla na navstevu kamoska, ale uz to idem pozriet. Musis ma pridat do svojich kontaktov na skype a hned ti to poslem

malaskoricka
7. máj 2008

ahojte michalovcanky🙂 aj ja som rodena michalovcanka...zatial sme bez mimi..ale kto vie co bude o rok,dva

bubenko
7. máj 2008

vitam ta malaskoricka 🙂 tak sa viac snazte 😝 😀
mimus najlepsie bude ked uz ostanes doma 😕 , ako sa drzis? tak to vyzera ze mala ti tlaci na nerv, ja som posledne tyzdne tiez nic nevladala a citila som sa jak otrok, chrbat ma tiez hrozne bolel a preto som chcela aby uz mala isla von aby som to mala uz cim skor za sebou 😝
dievcence ak chcete z krajiny vycestovat a budete potrebovat ten jednorazovy cestovny doklad ako som vybavovala ja atk si nezabudnite drobca sfotit, budete totiz potrebovat dve fotky, v takej velkosti ake mame my na obcanku, inak ked som na ambasadu predtym par krat volala aby sme vedeli co budeme potrebovat, tak mi povedala ze netreba a nakoniec trebalo tak tam bol muzik zasa 😀 , ak nieco potrebujete vediet tak sa pytajte, len mi odpuste ak hned neodpisem, lebo tu niesom stale ☹ . Sarah mi da poriadne zabrat, ked bude cas tak poslem fotky je to smejo ale vie byt aj riadne zla, cez noc sa casto budi zda sa mi ze to mliecko jej nestaci, musim nieco vymysliet 😒 vacsinou sme na zahrade kedze teraz je tu pekne a aj na zahrade vie pospat trochu dlhsie, niekedy sa prekona a spi aj 3 hodiny tak si aspon navarim, ale ja si nemozem ist dnu lahnut kedze izbu mame na druhej strane a i tak na nu musim davat pozor kedze na zahradu stale chodi otravna macka susedou tak aby sa k nej do kociara neuvelebila 😠
lubka mala sara je ozaj krasna, z toho ckania si nic nerob mojej malej sa este aj teraz casto cka a cajik

bubenko
7. máj 2008

jej podla mna mozes davat ale len malinko, ved aj ona je smedna ale mozes to striedat s prevarenou vodou. Moja tiez bola zo zaciatku stale hladna a tak isto som na nu nemohla pozerat, len ju pekne prikrmuj nech rastie chrusticek 😉 ozaj, babetka mavaju zapchu ale ak by sa ti uz dlho nevykakala a bola by zla tak bude zrejme zapecena, ja som pouzivala teplomerik a masirovala som jej brusko, ale teplomer nemozes pouzivat stale lebo mala by si zvykla a potom sa ti uz smama nevykaka, moja mala problemy zo zaciatku a teraz je to uz lepsie.
Ozaj viete ze u nas sa chodi na ultrazvuk s klbikmi ked ma male mesiac? My sme sice boli neskor, ale kedze som doma nemala poistovnu a ani malej rodny list aby som jej vybavila poistovnu tak som to cvakala zo sojho a stalo ma to 1400sk a to boli 3 sekundy co jej tie klbikz pozrel 😅
tak sa majte, zasa sa ozvem a drzte sa 😀

mimus
7. máj 2008

bubenko a ty co este nespis? Ja pozeram hokej, tak sa snazim este vydrzat. Uz zostavam doma, lebo ma vcera vypisal doki na marodku tak, aby som ju potiahla az do materskej. Ten chrbat ma nenormalne boli. Vsetko to ide do pravej nohy. Ale pozeram, ze nie som sama. Ja uz tiez niekedy myslim, nech uz to pride, ale som aj rada, ze je v brusku bo este kupelna nie je hotova. Tak som jej dnes dohovarala, nech pekne este ostane v brusku aspon do 38tt a nech sa mi otoci dole hlavkou.
Zajtra drzte prsteky na to sono. ( ja viem, ze to bude vsetko ok, ale pre istotu 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre