Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

cleo55
19. aug 2011

@tun1ska nemas zac 😀

alenuska11
23. aug 2011

@cleo55 kedy sa koná ten kurz? A ako dlho trvá?

cleo55
23. aug 2011

@alenuska11 skus zavolat na toto cislo 0907 020 550 je to cislo na p.Korpovu ona robi tie kurzy.tasko sa jej da dovolat preto skusaj casto ale az po druhej hodine

alenuska11
24. aug 2011

@cleo55 dikes, ty tam chodiš? Dobre je to?

cleo55
24. aug 2011

@alenuska11 no ked som bola tehotna s drobcom tak som chodila.bolo to pekne spestrenie dna a aj dobre sme si pocvicili a naucili sa dychat pri kontrakciach-co mi velmi pri porode pomohlo 😉

ewicken88
25. aug 2011

V michalovciach NIE!!!!!!!!!
.rodila som pred dvoma týždnami ,ako porodnika som si vybrala primara..doktor FILKOR..chodila som k nemu len posledny mesiac pred porodom kedže dovtedy som bývala v ba..naplanoval mi porod ,umelo vyvolany,mala som aj epidural.porod prebiehal v pohode až na konec babetko sa narodilo ,okamžite ho museli zaintubovať,nemalo znamky života.na to mi povedali že mame štastie že som mala epidural inak by tam nebol aneseziolog a nemal by ho kto hned intubovat.po porode ma nechali dve hodiny na sale bez toho abzy mi niekto niečo o dieťatku povedal.NA PREVOZ do KE sa čakalo 4,5hod.nakolkoo dispeč.ich poslal do trebišova.ja som este týžden ležala s manželom v nemoc.nemohla som chodit,strašne bolesti v panve načo mi pan primar povedal ,že je to norm.a že mam cvičiť a zviazat sa opaskom.ked sme po znamosti vybavili ortoped.primara,tak vysmial ten opasok a žiadnom pripade že nesmiem chodiť,dal mi nbedrový pas..dodnes ležim,maličký je v uplnej kome v KE a pan doktor rozhadzuje rukami že on nevie čo sa stalo.podane na UpDnZS.nemocnica v hroznom stave,vybavenie .

cleo55
25. aug 2011

nehovorim ze Michalovska nemocnica je ta najlepsia.ja uz tiez nepojdem urcite rodit do MI {pokial to nebude nutne} ale su tu tehulky ktore in u moznost nemaju,tak preto sa im tu snazime co najlepsie pomoct aby to co najlachsie zvladli cez tehulkovanie az po samotny porod a dojcenie. ewicken88 to co sa tebe stalo tak to je mi velmi luto a malickemu zo srdca prajem aby bol co najrychlejsie vporiadku a zdravucky.

lussyp
26. aug 2011

ja som v Mi rodila a bola som maximalne spokojna so vsetkym a aj tento krat tam budem rodit.
velmi ma mrzi ewicken88 co sa ti stalo, no povedzme si, ze sa to mohlo stat v ktorej kolvek nemocnici v malom meste ktora nema napr. vybavenie pre novorodencov aklo Fakultna nemocnica v Kosiciach a preto je vzdy ten prevoz tak komplikovany...nikto nevie predpokladat priebeh porodu a ani co sa stane po nom... nepoznam pana Filkora osobne ale vela som o nom pocula a same chvaly....je mi luto co sa stalo a dufam, ze bude tvoje dietatko v poriadku a schvalujem aj podanie na presetrenie pre UpDnZS...
nemoze byt problem, ze mas uzku panvu ked mas take boleti teraz??
drzte sa a nech ste obaja v poriadku, drzim vam obom palce a isto napis ako sa ma malinky a co sa zistilo pri presetreni

da3a
26. aug 2011

Ja som tiež rodila v Michalovciach 2x a neviem si vynachváliť. Vždy sa dobre starali a vždy bolo všetko bez komlikácií. A súhlasím s názorom lussyp že sa to takto mohlo skončiť v hociktorej nemocnici. A ja mám také príslovie že všetko vybavované sa vždy skomplikuje preto ja nikdy nič nevybavujem (Ak chapete čo tým myslím, to len na margo reči). Ináč zdravím maminy z Michalovieca a pridávam sa do spolku. 🙂

silvia.t
28. aug 2011

Ahojte baby mozno by ste sa chceli zucastnit sutaze 😀 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=15765907...

mamkaadka
30. aug 2011

@ewicken88 prajem skore uzdravenie a primár Filkor tak to je na dlhu debatu ,no chvali o nom nie su ale ževraj ak k nemu niektora mamičk ide tak aj s nejakou kvalitnou flašou.......

piacere
7. nov 2011

ahojte baby, prepáčte, že vám sem takto vtrhnem, ale neviete o niekom, kto predáva 2-izbový byt v MI? Budem vďačná za každé info. 🙂

martina2001
11. nov 2011

@piacere podľa toho v akej cene chceš

mykky
13. nov 2011

Ahojte, neviete, či je v MI niekde plávanie bábätiek?

wanes11
18. nov 2011

ahojte...mate tu niektora skusenost s porodom pri mudr.balintovi?kedze uz o 3 tyz.mame termin a neviem sa rozhodnut ci to nechat na nahodu,alebo sa dohodnut s mudr.balintom a za aku cenu to asi bude...dakujem ak mi niekto poradi,kedze je to prve babo..dakujem

monikaaeliska
19. nov 2011

Ahojte, no ja som rodila v juni u Filkora a vsetko bez problemov,je pravda ze ako prvorodicka som mala velmi rychly a lahky porod ( vsetko od odtecenia vody trvalo cca 4 h ) . nemocnica je otrasna, vybavenie ziadne. boli sme ale na nadstand. izbe a po 5 dnoch nas pustili domov takze sa to dalo. pristup dr.Filkora bol vporiadku. mrzi ma co sa stalo @ewicken88 :(

a @wanes11 asi si dohodni Balinta ked si s nim spokojna ako s gynekologom, ja by som to nenechavala na nahodu. ( inak dobry je aj dr. Holda )

wanes11
20. nov 2011

ahoj monikaaeliska...no tak to si mala velke stastie ako prvorodicka s porodom...ja sa dost toho uz od teraz bojim,a mala si aj nieco ako epi,alebo ten novy gel?,,ano ja sa dohodnem so svojim doktorom,je to podla mna lepsie ked mas svojho lekara pri tom...

wanes11
20. nov 2011

@monikaaeliska prepac odpovedala som ti nizsie,este v tom nemam prax tu😀

monikaaeliska
20. nov 2011

@wanes11 mala som epid ale nemohli zohnat anesteziologa, kym dosiel a pichol uz som mala skoro porodene...zabrala mi az po porode 😒 ak by si nieco potrebovala, rada ti poradim 🙂

wanes11
21. nov 2011

@monikaaeliska no tak to bolo super,ale pocula som viac takych pripadov ako ty...ja ani nie epi,ale skor na ten novy gel rozmyslam,ale neviem ci to pomoze aspon trocha 😒 ...ufff cim viac sa to blizi,tym je mi horsie,uz to prezivam a este nic ☹ ...dakujem ti za ochotu poradit,mi 🙂 este sa mi zide rada niejaka..

martina2001
21. nov 2011

@wanes11 zisti u niekoho koho rodil koľko dal za pôrod a budeš vedieť cenu 😉 ja som rodila inde

monikaaeliska
21. nov 2011

@wanes11 rada 🙂 a neboj vsetko dobre dopadne

wanes11
26. nov 2011

@monikaaeliska tak lekara k porodu uz mam,uz len rozmyslam nad epi...ked ja som taky bojko na iniekcie,a dost sa bojim tej epi,kedze ide do chrbta ☹ ..je to urcite dost bolestive vsak?

lubika86
27. nov 2011

milé budúce mamičky..nakoľko som robila na gynde v mi,chcem vás varovať a naozaj si pemyslite kam pôjdete rodiť..chcem upozorniť na alkohol,kt.sa tam holduje vo veľkom..a koľko kiksov tí múdri lekári narobili..mám otrasnú skúsenosť s nimi ako aj pacientka..teraz ľutujem,že som počas tehotenstva chodila k filkorovi-kvôli ktorému sa mala narodila v 33tg s hmotnosťou ani nie 1,5kg!!stále ma uisťoval,že všetko je ok,že váhu má primeranú týždňu..je primár a on nevie zmerať hmotnosť..najprv nameral cez 3kg!našťastie sa všetko skončilo ok,keďže manžel naliehal na prevoz do ke..a tam spustili na mňa otázky typu-preboha ku komu ste chodili..oni nevideli že vaše dieťa je hypertrofické..nechápem do dnes ako mu mohlo toto uniknúť..je jasné že hmotnosť meral odhadom a posledný usg mi robil s promile..čo mi potvrdili aj kolegyne..a trebars taký fujka sa neunúval ani v noci opustiť lekársku,respektíve vstať z postele,keď som mala neznesiteľné bolesti..kašľu na vás,zaujímajú ich len plné obálky..a sestričky taktiež čakajú na kávičky,dezertíky,pri vás sú milučké a na ošetrovni vás ohovárajú!!sú sama faloš!!
ako bonus prikladám fotky matracov,na kt.ležíte..dobre si zvážte

monikaaeliska
27. nov 2011

@wanes11 ahoj no je to neprijemne,hlavne ked mne to pichali pomaly pri rodeni :( ale da sa to vydrzat,porodne bolesti su horsie 😉 ale neboj, vsetko sa da zvladnut, hlavne ziaden stres 🙂 pozeram ze uz to mas za par 🙂 ako sa citis?

martina2001
27. nov 2011

@lubika86 presne si to trafila, ja som tam ležala len občas počas tehu, ale o ničom, rodila som inde

wanes11
27. nov 2011

@monikaaeliska ahoj,no ved to,ze ja uz som taka stresovana s toho,ze konec...ale asi som sa rozhodla pr ten deantal ci ako sa vola ten porodny gel,asi ostanem prinom...no veru uz mam len par dni do porodu,tak citim sa dobre zatial vsetko v poriadku,az na ten stres a psychiku,to ma premaha ☹ hlavne sa bojim nastrihu a sitia,to si neviam ani predstavit ☹ ..uz keby som to mala po tmm uff

wanes11
27. nov 2011

@lubika86 no ohladom alkoholu mas pravdu,lezala som na zaciatku tehotenstva na gyn.a rano este stale bbuchal alkohol s pana primara,a moja sestra uz rodila a on este stale spal,az praskla po stehna naraz po infuzke...tak ja som si uz dohodla svojho gynegologa balinta,nechcem tam niekomu padnut kto bude s promile ma rodit alebo po opici,a este ako prvorodicku...

ggaabbrriieellkkaa
28. nov 2011

Ahojte, prepacte ze vam tu tak vbehnem- chcem sa spytat rodili ste niektora v blizkej dobe v michalovciach pri doktorke Zambovej? Ake to je (porodnica, lekarka, sestricky, starostlivost o babatko......s epi alebo bez, treba to nejako nahlasit v nemocnici ze chcem ju) som prvorodicka, termin mam koncom januara ale strach uz teraz :( DAkujem za hocijaky nazor

alibusa
29. nov 2011

lubika86-tvoj príspevok je na zamyslenie, píšeš čo všetko sa tam deje, ale aj ty si bola súčasťou gyn.kolektívu chceš povedať, že ty si tie "dezertiky, kávičky" nebrala? Čo si urobila preto, aby sa ti narodilo zdravé dieťa. Je ľahko hľadať vinu inde, alebo obviniť niekoho. Ťažko je sa zamyslieť nad sebou. Poviem ti nie som zdravotníčka ale podľa toho si dovolim tvrdiť, že ty nie si stvorená pre túto prácu. Chýba ti pokora. Ako chceš ďalej pracovať? Ja by som sa na tvojom mieste od hanby prepadla, keby som niečo take napísala o svojich kolegoch. Ešte by som sa ťa chcela opýtať, aké je to "HYPERTROFICKÉ DIEŤA" nemá to byť náhodou "HYPOTROFICKÉ" je to zaražajúce , že kolegovia sú podľa teba " tí múdri lekári" čo robia kiksy a ty si aká . . .?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre