Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

latvia
22. mar 2010

stoji ti taky zivot za to?ak manzela stale milujes, tak ti asi neostava nic ine len drzat hubu a krok....ale ak to je uz len o zotrvacnosti, porozmysalal by som ci chcem takto zit dalej a ci to bude dobre aj pre babatko....nenechaj sa vytrapit az do depresii a nestastneho zivota, sama za seba si zodpovedna, ked vidis ze mas nahov.o muza tak s tym nieco sprav 😔 asi sa mi to lahko hovori, ale radsej zit spokojne, hoc bez chlapa ako nestastna s chlapom

marcelka82
22. mar 2010

latvia poslala som Ti rp

niqi
22. mar 2010

ahojte kto sa porozprava

jankaat.
22. mar 2010

ahojte🙂

niqi o com? 😕

latvia
23. mar 2010

aj ja chcem vediet o com 😕 a kto 😀

marcelka82
23. mar 2010

Ahojte. Dnes som bola na poradni. Mám trošku vyšší tlak a puchnú mi ruky a nohy. Volala som aj dr. Gombošovej či nás po pôrode vezme. Bola veľmi zlatá. Takže máme detskú lekárku. 😀 😀 😀

latvia
23. mar 2010

kolko je to vyssi tlak? puchnutie je normalne v tomto stadiu 🙂

martina149
23. mar 2010

Marcelka ja mám takisto opuchnuté ruky aj nohy.Prstene z rúk som si dala dole ešte skôr len obrúčku som si nechala a už nemám šancu ju dať dole lebo ruky sú opuchnuté celý deň.

jankaat.
23. mar 2010

ahojte..

marcelka gratulujem ku detskejlekarke🙂.. a inac ozaj kolko je vyssi tlak?

marcelka82
24. mar 2010

Ahojte. No kedže som mala vždy ukážkový tlak, tak u mňa 145/85 je už vyšší. Tak mi zakázal soliť. Samozrejme nie celkom, ale minimálne. A s tými opuchmi som aj rátala. Už som to tušila.

martina ja mám výhodu, že prestene a obrúčku nenosím už 8 mesiacov. 😀 Dala som ich dole a vôbec mi nechýbajú. Načo? Ináč, to som ešte nevedela, že som tehotná. 😅

jankaat ďakujem. Myslím že som aj na rady ostatných vybrala dobre.

latvia
24. mar 2010

to uz je vyssi, to ano 🙂

marcelka82
24. mar 2010

😅 😅 😅

latvia
24. mar 2010

normalne by mal byt tlak do 140/90, ty mas len o trosinku vyssi, mozno si dosla udychcana, treba stale premerat tlak po 5 minutach ci sa zmenil.ale spodny mas dobry, takze je to ok 😉

marcelka82
24. mar 2010

Ono je tiež dôležité, kto je na aký tlak zvyknutý. Niekto dokáže žiť s vysokým tlakom bez problémov. Ja zvyknem mať tlak 120/70. Počas tehotenstva viac-menej 130/75. No a teraz.... Šak sa chystám rodiť. 😅 😅 😅 A nebola som zadychčaná. Sedela som na chodbe dosť nato, aby som si oddýchla. Dokonca ma na poradňu odviezli rodičia.

Aké by mali byť ozvy plodu? Lebo ja som mala 134 a sestrička tam dala výkričník. Čo to znamená? 😕
No a za celé tehu som pribrala doposiaľ 5,5kg. Aspoň nebudem mať čo zhadzovať. 😀 😀 😀

jankaat.
24. mar 2010

marcelka urcite ano🙂 na tu dotkorku su pozitivne ohlasy🙂..

jankaat.
24. mar 2010

a ten tlak az tak vyosky nemas🙂 ekd si bola zvyknuta na normalny🙂.. v takom tyzdni tehu sa to da zvladnut este🙂..
sice mna by pri takom tlaku asi porazilo..

latvia
24. mar 2010

normalne ozvy su od 110 do 150, nad a pod su uz trosku hranicne, 5 uderov hore dolu sa este da, takze nechapem preco vykricniky k ozvam 😕

marcelka82
24. mar 2010

Ďakujem vám.
jankaat na aký si zvyknutá Ty?
latvia ani ja ho nechápem.

zdenkam
24. mar 2010

Babenky, tak my sme teraz s Patrickom na dovolenke v Michaloviach doma u rodicov. Dnes som objavila obrovsku tortu k zajtrajsim Kristovym rokom a po 5 rokoch v Irsku som prvykrat na narodky doma.
Mam za sebou utorok 3D scan v Mi. Teda, zalezi od baba ako sa da oscenovat a to moje nechcelo, tak som povedala nech to vzdaju, lebo uz mi dochadzala trpezlivost. 😀 Hold, kludne sa dockam celeho cloviecika v tom juli. Islo mi skor o diagnostiku a tu som netusila ze v MI ani nerobia, povedali mi to az pocas scenovania. 😒
Ale co som chcela hlavne su uzasne dojmy z dnesho fotenia. Davala som si robit atelierovu tehotensku fotografiu sama aj s Patrickom. A uuuuuzasne, zajtra idem vyberat a potom si dam urobit aj 2 velke na platko. Ale vam poviem, ja som hamblivy typ, tak jedna foto mala byt ze my dvaja v spodnom pradle a napokon som sa nechala odfotit s malym len v gatkach. Ten fotograf to fakt dobre robi a sialene sa tesim na fotky, takze ak nietkora vahate a mate na to chut, isto do toho.

Marcelka ja som pribrala zatial 4 kg a to som v 24 tt, tak kukam,ze aspon nie som sama.
Ozaj zajtra ideme kuknut to Vase materske centrum a aj sa celkom tesim. Dnes sme kupil u Batu botky, lebo sak tu su take skvele ceny v porovnani s tym co je v Irl a navyse su aj kvalitnejsie mi pride.
A k tlaku ja som mala naposledy pred letom 98/67, moj normalny mimo tehu je 90/60 tak mi lekar vravel,ze vysoky tlak mi zjavne nehrozi.

latvia
25. mar 2010

zdenka, aku diagnostiku mas namysli? 😕

latvia
25. mar 2010

a do ktoreho centra ides? 🙂 su tu dve, jedno materske a jedno rodicovske.....ja som bola v rodicovskom, do materskeho sa estelen chystam, tak daj potom info ako bolo 🙂

jankaat.
25. mar 2010

marcelka ja stale na uplne nizucky tlak.. max tak 95/70.ale castokrat mam aj nizsie ovela..

zdenka prajem prijmenu dovolenku tu na slovensku🙂 a som rada ze sa ti fotenie pacilo🙂 potom ked budes moct a chciet tak sa pochvals fotkami🙂

marcelka82
25. mar 2010

Ahojte. Ja som nebola v žiadnom centre. Ja aj keď som niekam šla, tak som domov nevládala dôjsť. To bola rôza. To mám od kedy som doma z nemocky. Tak akurát vybehnem 3x na deň s Maxom von. No a teraz je tak krásne a mňa to tak láka, ale je to stále horšie s tou mojou chôdzou. Bez vody a wc sauž ani nepohnem. 😀 😀 😀 Ja len kým sa oblečiem a obujem bežím na wc min. 3x. Za celú noc je to tiež hrôza. Ale tak si zvykám na nočné stávanie k malej. 😅

zdenka prajem Ti aby si si dovolenku poriadne užila. A čo sa týka váhy, určite ešte priberieš. Teraz už málo ktorá tehulka priberá viac. Väčšinou len máličko. Aj keď nie až tak. Lahšie sa nám bude chudnúť. Ale šak počkaj. Ešte sme neporodili. 😕

jankaat ten tlak, podľa lekára vysoký nebude, ale Ty to tak potom môžeš cítiť. Ale neprajem Ti to. I keď ja sa necítim na zlý tlak. Som iba unavená. Ale to je v tehu normálne.

kucierka24
25. mar 2010

Ahojte, ja by som tiez chcela nejake info o tom centre...Som v 27 tyzdni a zatial chodim na prechadzky,lebo cvicit sa mi moc nechce....Ale keby nas cvicilo viacej, tak by sa mi chcelo:D A ja tiez cikam ako sialena, no ale ked som v meste tak sem tam zajdem do nejakej kaviarne, vacsinou ked vidia brusko tak v pohode ma pustia:D A Zdeni tie fotky by som aj ja rada videla, tak by si ich potom mohla hodit na do fotoblogu.... Ja sa tiez dam urcite nafotit, tiez sa mi to paci....

marcelka82
25. mar 2010

Nejako často mi je slabo, zatmieva sa mi pred očami a pociťujem vo vnútri taký nepokoj. Vtedy sa bojím pohnúť aby som nespadla. Myslíte že je to počasím alebo tehotenstvom? Ak tehotenstvom je to normálne? Mám sa pripraviť, že už do pôrodu to takto bude? Poraďte mi.

latvia
25. mar 2010

no, u teba to moze byt kombinacia tehotenstva a pocasia 🙂 ak mavas uz vyssi tlak nez 100/60 tak z tlaku by to byt nemalo....jedine zo syndromu dolnej dutej zily, ale kedze tvoja malicka je malicka, tak to zrejme bude pocasim 🙂
kazdopadne vela tekutin, papaj bielkoviny, tie totiz v krvi tvoria urcitu barieru aby ti voda nepresakovala mimo cievy a nepuchli ti koncatiny.
a ked ti bude slabo tak si skus sadnut ked sa bude dat, ale najlepsie lahnut na lavy bok.
ja som pocas tehotenstva cikala 5x za noc 🙄 panva ma tak bolela ze som chodila jak kacicka 😝 no rozbita jak ciganske hracky...

kucierka, ja som bola len v rodicovskom centre a tam niesu ziadne aktivity pre tehulky....skus sa mrknut na MC drobec - stranku, tam najdes aj program pre tehulky tusim

marcelka82
25. mar 2010

latvia ďakujem za radu. Bielkovín sa snažím konzumovať čo najviac. No ale asi to nestačí. Tak skúsim zvýšiť. 🙂

latvia
25. mar 2010

no, ono to niekedy nejde, to je pravda, a tehotne proste stracaju bielkoviny jak cez derave sitko 🙂 ako vlastne dopadla kontrola malej? podrastla? hovoril nieco dr?

marcelka82
25. mar 2010

Hovorila som mu, že sa mi sťahuje pupok. Tak mi vravel, že to je maličká väčšia. Že to je dobre. On nestresuje kvôli rastu. Stále verí, že malá dorastie v pohode. Ultrazvuk mi nerobil. Takže nič viac neviem. Akurát mám nejaký zápal a stále väčší strach z pôrodu. 😅

latvia
25. mar 2010

viem, kazda prvorodicka sa boji, viacrodicky asi viac, lebo uz vedia do coho idu 😉 ale bude vsetko fajn.mala je zdrava, to je hlavne, stres skus nejak odburat, inac mala bude uplakana 😉 stres neprospieva, len skodi, ved to vies, skus sa uvolnit a mysliet uz na poporodne obdobie 🙂 porod prezijes a zabudnes na vsetko hned jak malu uvidis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre