Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

zdenkam
29. mar 2010

Dakujem Martinka149. Drzim prsty nech to miminko vydrzi v brusku kym nastane jeho cas.
Ja to teraz este mam rozpravkove, 25tt miminko citim krasne este mi vobec nevadi a len 6 kg naviac, takze len brusko mam, ale uz zacinam pri sede alebo drepe citit ze mi ta lopta prekaza. Hold, najhorsie je aj tak viazat si v 9 mesiaci snurky vsak? 😀
Vela stastia. Zajtra nas caka cesta nocakom do Ba a rano let do Irl s5. Sa mi vobec nechce z tohto krasneho pocasie. Ale hold o 5 mesiacov sme s5 aj s miminkom /ak vsetko dobre pojde/ a uz zostaneme 5 tyzdnov. Uz teraz sa na to tesim. 🙂
Maminky opatrujte sa a detickam vela pusiniek nezabudnite davat.

latvia
30. mar 2010

zdar a cest praci 😀 😉 nejak ste sa rozpisali fesandy 😉
po cisarovi sa davaju infuzky, ale neviem o tom ze az 3 dni, alebo 2....my odporucame po spinali hlavne vypit 2-3 litre cistej bezbublinkovej vody, infuzky davame tak 4 flase ale pollitrove, aj to len do tych max 24h od porodu, dalej to uz nema zmysel....po celkovej narkoze sa pit nemoze ani jest, az par hodin po (individualne podla nemocky),po spinali sa moze, cca pol hodinu po prichode na izbu, ak t zena zvladne a nieje jej zle...
co viem tak minuleho roku stal epidural porodny 2500 korun..

latvia
30. mar 2010

este k tomu morfologickemu zvuku, na slovensku sa robi u kazdej, okolo 20tt, jasne ze nie presne 😉 ale ma ho kazda jedna, ak sa na to nevykasle, preplaca ho poistovna a robi sa bud u dr. kam chodite na prehliadky, ak je natolko vybaveny dobrym zvukom, alebo do nemocky, nejake extra specialne diagnosticke centra na to nieje treba....a 3D zvukom sa fakt nic ine neuvidi viac nez pri 2D.

martina149
30. mar 2010

Ďakujem Latvia tak dúfam,že tie infúzky budú fakt len 1 deň lebo 3 sa aj mne zdalo dosť veľa a ešte pri dnešných stavoch nemocníc.No ale už keby to muselo byť tak čo už,len keď mne sa ako personálu v nemocnici páči ale keď je to z druhej strany že pacient tak ee ☹ Ale nejako vydržíme 🙂 🙂

janka256
30. mar 2010

ahojte... latvia no ja som mala po celkovej narkoze infuzku napr. v piatok ako som isla rodit celu sobotu mi cosi tieklo a este aj v nedelu doobeda a na obed som az v nedelu dostala cisty vyvar potom do vecera nic a v pondelok lahke ranajky a ked som sa pytala sestricky ze kolko tych infuziek bude vravela ze 4 litrove flase denne tak neviem ale tak to boli lieky a este cosi na zvinovanie maternice tak to bolo v MI ... 🙂

latvia
30. mar 2010

4 litre tekutin sa mi zda byt prehnane, aj rany sa potom tazsie hoja ked je zena preliata..je mozne ze ti kvapkali antibiotika a este nejake ine lieky, neviem preco ich bolo az tolko 😕
a v dnesnej dobe sa uz ta klasicka hladovka po operaciach nedodrziava, nema to velmi vyznam pre pacienta takze sa druhy den uz zacina polievkou a cajikmi....len je mozne ze v MI to je este inak 😔
janka, tak teba riadne potrapili hladom 😅 😅 ja by som asi tajne ulamovala cokoladu pod perinou 😀

janka256
30. mar 2010

latvia 😀 no presne tak strasili nas ak nieco zjeme ze sa mozu urobit zrasty tak nic nedavali az pokym sa creva nepohli ☹

martina149
30. mar 2010

Janka a ty prečo si sa rozhodla pre TV tiež kôli stavu v MI pôrodnici?

janka256
30. mar 2010

ano presne tak kvoli stavu michalovskej nemocnice a na tv som pocula iba same chvaly tak dufam ze tam aj tak bude 🙂

martina149
30. mar 2010

No aj ja som na trebišovskú pôrodnicu počula dobré ohlasy.V januári tam rodila kolegyňa z práce a bola veľmi spokojná.Tak dúfam aj ja,ale čo tu čítam na fóre tak sú dievčatá spokojné 🙂

marcelka82
31. mar 2010

Ahojte. Nejako to tu viazne. Kde ste?

martina149
31. mar 2010

No ja som tu už dnes bola viackrát a nikto nič.

latvia
1. apr 2010

heloooooooooooooou 🙂 🙂
co nove babule? vcera sme si to sinuli cez dazd do mesta, na prechadzku 🙂 ani krupobitie by ma neodradilo ist na zmrzku na pasaz 😀

marcelka82
1. apr 2010

Ahojte latvia 😀 😀 😀

Ja mám zahovoreného lekára k pôrodu a ešte idem na ARO-vyšetrenie. Tlak mám dobrý. Nalievam sa vodou. Doki povedal, že už by som sa pomaly mohla začať pomaly otvárať.

Čo si mám nachystať do tašky na pôrodnú sálu?

martina149
1. apr 2010

Marcelka a na ARO ideš kôlo epidurálu?A ak budeš rodiť v MI tak na pôrodnú sálu ti stačia šľapky,ponožky,na pôrod dostaneš erárnu košeľu,svoju až na izbe a toaletný papier a ešte pôrodnícke vložky.Ostatné veci budeš potrebovať až na izbe.A pre maličké 40 plienok,krém na zapareniny a vlhčené utierky.Toto si zoberú na novorodenecké,lebo v MI nemáš bábätko pri sebe.Nosia len na kojenie á 3 hodiny.No a ostatné veci ktoré ti treba to určite vieš:župan,hygienické veci,príbor,krém na bradavky,vložky,uteráky,osuška atď.

marcelka82
1. apr 2010

Martina áno. Bola som si pokecať kvôli epi. Takže ak budú dobré výsledky zrážanlivosti krvi (čo by mali byť), tak rodím s epi. 😵

A ďakujem za odpoveď. Koľko toaletného cca si mám vziať na sálu? Vložky si vezmem 2 bal. Ostatné vezmem na izbu.

latvia
1. apr 2010

na porodnu salu tusim vlozky nepotrebujes, ci hej? 😕 a ked budes sediet v sprche tak ani toaletak nemusis 😉
jaaj, bude sa pichat epi? tesis? 🙂 snad bude anesteziolog v dosahu a porodnik za 😅 😉 ale jak ti povedia vsetky , porodis aj bez neho 😉 potom chcem urco koment ak budes mat epi 🙂

martina149
1. apr 2010

Marcelka tašku aj tak budeš mať tam u sestričiek na sále takže keby ti dačo chyblo tak ti dajú a toaleťák som myslela len tak,že keď ti urobia klystír tak budeš navštevovať WC tak asi tak a vložky neviem či ti dajú oni po pôrode alebo svoje hneď ale na sále budeš ešte po pôrode 2 hodiny.Ale ako som už hovorila tašku budeš mať tam a sestričky ti z nej vyberú keď budeš potrebovať.Tašku ti prenesú až keď ťa dajú po 2 hod.na izbu.

marcelka82
2. apr 2010

Ahojte. Ste zlaté. Vložky mi treba. To som sa pýtala sestričky. Len som sa zabudla všetko povypytovať.
latvia samozrejme že dám komentár.
Troška sa aj bojím. Ale teším sa až budem mať drobčeka v náručí. Najväčší strach mám z pôrodu a z toho, že nebudem mať mlieko. Nejako nepociťujem žiadne zmeny v prsníkoch. To ma straší. A výchova dieťaťa s mojím manželom, no neviem ako to dopadne. Uvidíme.

Čo je najlepšie na tvorbu mlieka?

latvia
2. apr 2010

na tvorbu mlieka je najdolezitejsia zasada verit 😉 tvorba mlieka je do istej miery psychicka zalezitost, ziadne obavy, proste mlieko bude a nepripustaj si ze by nebolo, teraz ti z nich nemusi nic tiect....mlieko spusta sanie babatka, mozes sa "pripravovat" stimulaciou bradaviek...
dalsia zasada je veeeeeeeeeeeeeeela pit.....pit pit a pit, aspon 2-3 litre denne, nieje voda-nieje mlieko.
hlavne sa netreba opustat a skusat a skusat a prikladat casto drobca...tvorba mlieka sa da dokonca rozbehnut aj po uplnom zastaveni sa.
vela zien odporuca pit Meltu kafe, ja som pila Caro od Nestle, fajne, kavovina 😉 a kup si vineu, alebo hroznovu stavu, vineu odbublinkuj a treba po troche pit...
ak veris homeopatikam tak su aj nejake homeopatika na to....
ak by si mala malo mlieka, tak zvysit produkciu odsavanim..cim viac odsavas, tym viac mlieka sa bude tvorit...
a snaz sa odburat co najviac stres, ten tiez moze zastavit laktaciu...
a v nepodstatnom rade treba mat na myslis laktacne krizy, objavuju sa 3.a 6.tyzden po porode a 3. a 6.mesiac, tak treba len vydrzat a zmykat prsniky a pit a stimulovat 🙂

a je normalne ze sa bojis, myslim ze sa boji kazda prvorodicka 😉 ja som sa tiez bala, ale dokazala som to, ako vsetky ostatne, uvidis, pojde to aj u teba 🙂

marcelka82
2. apr 2010

Ahoj moja. Ďakujem Ti veľmi pekne za rady a povzbudenie. A čo máš nové?

latvia
2. apr 2010

🙂 maly spi, rastie mu 6.zub tak je malinko nervny, ale inak pohodickaaaa 😉
uz sa normalne neviem dockat ako napisete jak ste rodili babky ! 🙂 budem to prezivat spolu s vami 😉

marcelka82
2. apr 2010

Super. Budete mať ďalší zúbok. A o chvíľu budu všetky. Budete to mať za sebou. Ja sa už neviem dočkať. 😅 😅 😅

latvia
2. apr 2010

ach 🙂 ked si spomeniem na porod a prvy mesiac po, zda sa mi to strasne davno 🙂 ale v zivote nezabudnem na to, jak nasi za mnou dosli do nemocky a uvideli maleho 🙂 mama mala slzy v ociach 😅 je to proste zazitok na cely zivot 😵

marcelka82
2. apr 2010

Ja sa asi rozplačem hneď po pôrode ešte len čo ju zbadám. Veď to je taký veľkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý zázrak. A je iba môj.

zdenkam
2. apr 2010

marcelka tak to presne sa mi stalo. Mna zasivali po cisaraku a viezli zo saly prec a ja som zacala plakat a tak sa ma cely vyplaseny opytali co sa deje a ja som bola tak stastnaaaaaaaaaaaaaaaa ako nikdy v zivote predtym. Uz sa tesim az sa mi to druhy krat zopakuje. Proste ma tie city dostali a plakala som stastim.

A suhlasim s Latviou o tom kojeni. Ja som bola napriek mini prsiam naladena na kojenie a odhodlana kojit hoc moja mama kojila najdlhsie 3 mesiace mna ako najstrasi, potom mesiac brat a len 3 t sestru, ze to nefungovalo a aha ho, ja som kojila 2 roky. A laktacna kriza ziadna vobec velkja len v 6 t som mala 2 dni pocit, ze mu to mliecko nestaci a potom si to organizmus zariadil a asi sa telo naladilo na vyssiu produkciu. Raz v noci sa mi takmer preplnili prsia, ked sa maly nezobudil na nocne kojenie, to mu bol mesiac. Ale mlieko som ako dojicka vytlacala priamo do umyvadla v kupelni, lebo ma ta bolest ako boli naliate zobudila. Inak som aj do prace chodila a aj kojila. Ak som bola v praci, takto dal malemu odstriekane mlieko. A u mna nefungovala ziadna odsavacka, tak som 1,5 roka odstriekavala mlieko pracne rukami vytlacanim z prsnika. Chcelo to prax a islo to dobre.

Na mliecko som pila caj na tvorbu materskeho mlieka, ale skor si myslim, ze to bola psychicka zalezitost. Lebo kamoska tiez pila a vydrzalo jej kojenie 3 t. Ale su aj maminky u ktorych to proste nie je mozne kojit, zial. Ze to je cosi s hormonami. Teraz som si pre istotou kupila homeopatika na tvorbu mlieka, pocula som dobry ohlas na ne. TAk uvidime ako to pojde a ci ich budeme/nebudem potrebovat. Len dufam, ze mi to kojenie vydzi 2 roky. Ja som si to velmi uzivala, SA mi ta blizkost zdala krajsia nez ako tehu. To ako tam mozete vonat miminko kym ono saje.

Latvia a bola som v tom materskom centre kym som bola v sr a musim povedat, ze su fajn. Aj s detickami cvicia v telocvicni. Mam pocit, ze tam boli deticky okolo 1,5 roka a starsie a maminky co uz jedno dietatko maju a dalsie cakaju. TAke tam boli 2. Mile sa mi to videlo. Byt doma, tak tam chodim.

janka256
3. apr 2010

zdenkam presne ako pises o tom kojeni aj u mna to tak bolo tiez mi mama rozpravala ze ona nas ani jedneho nekojila vobec to sme traja a aj dokonca mi svagrina stale vravela ze sa mam zmierit s tym ze nebudem kojit maleho som nekojila lebo som nevedela ako na to a mliecko som stratila a malu som sa zatala napriek vsetkym ze budem a hotovo a kojila som rok a pol a to som chcela dlhsie len som s malym musela na operaciu a ju som zo dna na den odstavila .este aj manzel mi furt nadaval ze co malu trapim ked nemam mlieko a potom sa chvalil kazdemu ako jerho zena dlho koji a ze to nevzdala 🙂 inak homeopatika zaberaju ja som ich brala a super som citila ako sa mi nalievaju prsniky 🙂

marcelka82
3. apr 2010

Jej ste zlaté. Ja chcem tiež kojiť. Ako dlho to neviem.Ale určite chcem. Nerátam s odsávačkou. Snáď to pôjde normálne. Chcem mať maličkú tak blízko pri sebe. A ako sa volajú tie homeopatika. Verím takým prípravkom. Raz mi už hrozila operácia. Mala som zacystovaný vaječník. Lieky som brala dosť dlho. Potom mi Bálint vysadil všetky lieky a odporučil homeopatické kvapky. O týždeň sme otvárali oči. Bola preč. 😀 😀 😀

janka256
3. apr 2010

tie homeopatika su RICINUS COMMUNIS 5CH 🙂

martina149
3. apr 2010

Janka a tie homeopatiká stačí brať až keď prídem domov z pôrodnice?Kedy si ty začínala?Inak dievčatá ja už to mám isté v piatok 9.4.Trošku sa bojím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre