Sú tu maminy, ktoré rodili KP?

dianka3
25. okt 2011

Ahojte maminy, vyzera to tak ze pojdem rodit kp teda ak to vyde a neskonci to sekciou.A preto by som sa vas chcela opytat ci ste tu nejake alebo mate skusenosti s porodom kp? Dakujem za odpovede

rainbow0508
26. okt 2011

Ahoj mamina!
Len sa nestrachuj uz teraz, ze male nie je otocene. Nas gombik sa otocil dva dni pred porodom. A tiez ma vsetci stresovali, ze to bude KP. Tie deti su "nezmary" a vedia nas riadne "potrapit". Mojej sestre sa mala otocila uz na porodnej sale....nevesaj hlavu. Este mas sancu na uzasny krasny spontanny porod. A prajem Ti ho....

alena76
26. okt 2011

ja som mala tiez stresy, ze je maly dlho otoceny kp...nakoniec sa takisto pretocil 🙂 asi tyzden pred porodom.. a ja som sa koncom panvovym narodila 😎

linddi
26. okt 2011

@dianka3 ahoj, aj ja som rodila KP, neboj... ak máš dobrého pôrodníka, tak sa nemáš čoho báť. Malá mala síce len 2700 g a 47 cm. Keďže som prvorodička, nemôžem porovnať ako sa rodí "normálne" a KP, ale som rada, že som rodila spontánne a nie cisárskym. Určite nájdeš v sekcií pôrod aj pôrod KP alebo tak nejako, takže skús si prečítať aj tam. Držím palce a hlavu hore, možno sa naozaj ešte pretočí 🙂

simona22
26. okt 2011

môj malý sa otočil týždeň pred pôrodom, ale ak by sa tvoje náhodou neotočilo, tak radšej sekciu. Ono je to o šťastí ak porodíš KP zdravé dieťa bez následkou. Viem plno prípadou takto rodilo, a v pohode, ale príklad ak je to chlapec je tam veľký tlak na jeho semeníky, zadoček a v dospelosti nemusí byť plodný. Kamarátka rodila KP syna, ale to bolo veľa rokov späť takže nevedeli aké následky to môže mať. Synček sa narodil veľmi ťažko koncom pánvovým a od malička, od prvého týždňa s ním jazdila tri krát týždenne na rehabilitácie, mal pokryvené nôžky, nosil remence. Teraz je z neho 14 ročný chlapec, veľmi nadaný na matematiku, ale je poznať na jeho chôdzi čím si prešiel.Športovať sa mu nedarí a decká sú v jeho veku zlé a posvievajú sa mu. A keby s ním nechodili na rehabilitácie hneď, tak dnes nechodí, takže aj takéto sa môže stať. Takže malé sa ešte otočí neboj. Ja som si na nete našla, že je aj jemná masáž bruška,ktorá povzbudí to dieťa, aby sa otočilo, neviem či nám zrovna toto pomohlo, ale skúsila som tú masáž. Inak keď sa ti maličké bude točíť môžeš dostať veľké bolesti,ktoré potom ustúpia - bude to tým tlakom ako sa točí. Držím palce

dianka3
autor
26. okt 2011

@linddi Ano takze si rodila kp? a ako to prebiehalo? v kolkatom tt si rodila? a do jakej vahy sa moze rodit kp? vies mam velky strach lebo na porody kp som pocula len velmi zle ohlasy z nasledkami ☹ A nechcem rodit cisarskym za nic ☹ a porodnika? ja nemam ,ked ma to chiti pojdem na to a kdo uz bude mat sluzbu tak ten ma odrodi

dianka3
autor
26. okt 2011

@rainbow0508 Jezis to fakt? joooj moja tak to som rada a velmi pekne ti dakujem si zlatucka 😅 a teraz mas drobceka dole hlavickou?

dianka3
autor
26. okt 2011

@alena76 ou no tak to je fakt uzasne ako tie deti si to vedia naplanovat, bodaj by aj moja sa otocila uz 😠
A v ktorom tt si sa ty narodila? 😕

dianka3
autor
26. okt 2011

@simona22 juuuuj no dufam ze sa otoci a ked nie tak kp ale so stastnym koncom 😒 ja nechcem cisarsky 😢

rainbow0508
26. okt 2011

@dianka3 teraz sme v 30 tyzdni a este sa neotocil...ale uz viem, ze si nemusim robit zbytocne starosti. Nestresujem sa....neriesim. A pri tom nasom skoro dvojrocnom sidle ani nejak nestiham riesit este aj toto 😉. Neboj, vsetko dobre dopadne. Drzim prsteky...

rainbow0508
26. okt 2011

@dianka3 ...a este ma napadlo...moja sestra je rocnik 1978. Narodila sa PK...a neboj, nic jej nie je. Akurat ma trochu velky zadok 😀 a my sa jej "smejeme" ze to preto, lebo ho tlacila von ako prvy. Kym prisli na to, ze je to KP, uz sa nedalo riesit cisarsky, takze si to moja mamina "odmakal" bez cisarskeho. A su v pohode obe, ziadne komplikacie neboli. ...a vtedy to bolo podstatne o inom a menej odborne...bud v pohode

linddi
27. okt 2011

@dianka3 ahoj, áno rodila som spontánne. Viem, že dieťa nesmie mať viac ako 3500 g. Takisto chlapci, viem, že tam je riziko poškodenia semenníkov. Chvalabohu, Linda nemá žiadne následky 😎 Aj keď niekedy.... 😀 , ale nie, robím si srandu. Ja som mala "vybaveného" pôrodníka (on je vlastne aj môj gynekológ, takže poznal môj prípad od začiatku). On je pre mňa jednoducho naj a iného som si ani nevedela pri pôrode predstaviť. Ale zasa keby to inak nešlo, nič nenarobím a odrodí ma aj iný.... Pôrod KP má vraj iný priebeh ako normálny, ale ja som si to v tej rýchlosti ani nestihla uvedomiť. Bolesti som dostala okolo 12-tej a Linda sa narodila o 15,23hod. Ja mám naozaj na pôrod len krásne spomienky. Uvidíš, doktori vedia čo robia a nepodstúpia riziko. Hlavne spolupracuj !!! Drž sa, keby si ešte niečo chcela vedieť, kľudne napíš. Budem na Teba myslieť 😉

dianka3
autor
27. okt 2011

@linddi Jeej ty si zlata dakujem 🙂 a aky ma inaksi priebeh ako normalny porod? A zevraj deticky co sa narodia kp odvazia ale nemeraju je to pravda? 😕 Ja sa bojim,lebo u nas teraz v nemocnici du samy mlady doktori a tam len zbieraju skusenosti, sak pri poslednom ma odrodil len 27 rocny doktor 😀 ale tak musim povedat ze som bola maximalne spokojna 🙂 fakt! Mily,opatrny a setko mi rozpraval co ide robit aj co sa deje, tak tomu by som sa aj teraz dala odrodit, ale co ked pride dajak mlada truba och,alebo stary ufrflany gynekolog a hned sa mozem modlit ☹ Videla som video kp porodu,ale to bolo v cechach a ten doktor riadny mesiar 🤐 ale odrodil to na 1

linddi
27. okt 2011

@dianka3 Na čo to vôbec pozeráš? 😀 Ja by som sa ani teraz nedokázala pozerať na video pôrodu 😝 Čo sa týka toho merania 😲 , malú mi normálne zmerali - 47cm.... Ten priebeh pôrodu, čo som len kdesi čítala a rozprávala mi to sestrička v nemocnici - večer pred pôrodom 😀 , že má nejaké iné fázy alebo čo... ja fakt neviem, a myslím, že ani ty to už ako treťorodička možno nepostrehneš 😎 . N A nakoniec... ešte vždy je šanca, že sa pretočí! Ozaj, odkedy je v polohe KP? Moja bola od začiatku 😅

gloria9
27. okt 2011

@dianka3 ahoj a preco nechces ist cisarskym?mne tiez budu robis cisarsky uz som sa s tym zmierilia ja by som radsej neriskovala na tvojom mieste

lumimi
27. okt 2011

@dianka3 ja tiež mam rovnaku dilemu ako ty, a som strasne nesvoja z toho že včera v nemocnici na poradni na malu ani nekukli ultrazvukom ci sa pretočila, ja mam pocit že nie... a bojim sa prezmenu rodit KP prirodzene.a z toho že teraz nič neviem som strasne na nervy.

dianka3
autor
27. okt 2011

@gloria9 lebo viem aka je to bolest, teda aspon podla toho co mi hovorili.A ja radsej si odrodim v bolestiach a potom mam pokoj

dianka3
autor
27. okt 2011

@lumimi no tak aj ja presne citim ze sa mi mala neotocila , no a dnes na sone ked som bola mi to doki potvrdil ☹ mala je stale KP ☹ a uz je mala pravdepodobnost ze sa otoci ☹ ale aj napriek tomu chcem rodit normalne a ty?

lumimi
27. okt 2011

@dianka3 ja sa bojim normálne, ja som jednoznačne za sekciu ak ostane KP. a ako a kde najviac citis maličku?

dianka3
autor
27. okt 2011

@lumimi Divaj tu je video kde zena rodi KP

https://www.youtube.com/watch?v=EoPkDm8-ATg


cize na jednej strane by sme to mali zvladnut,aj ked kazdy porod je riziko 😒 No a ja najviac citim malicku-jej hlavicku pod rebrom a ty?

lumimi
27. okt 2011

@dianka3 ja si to pozerat nebudem radsej, a tiež mam pocit že mi tlačí hlavou pod rebrá a obcas dole ma riadne kope do mechúra až to bolí, a inak všetky pohyby stále citim len na pravej strane brucha - takže to viem že má všetky ruky nohy, len zistit co je co 🙂 ale mam pocit ze dole má nohy

dianka3
autor
27. okt 2011

@lumimi Ale praveze to neni az take hrozne 😅 toto video je najemnejsie ake som vydela oproti normalnym porodom co zeny rodili hlavickou,ou to bolo hnusne ☹ ako tam tie zeny kricali od bolesti ,chudatka.A tato vobec nie,len si to kukni a uvydis.Fakt toto je super video a kiez by sme to aj mi mali take 😵
A kde citis hlavku malej? ja ju citim na pravej strane,ale dnes mi doki na sone povedal ze chrbatik ma na lavej strane tak z toho som mimo,lebo tam citim skor nozky.Ano aj mna kope do mechura a niekedy ma tak zatlaci na cievu v chrbte ze mi ta bolest vystreli az do nohy a je to velmi bolestive

lumimi
27. okt 2011

@dianka3 aj ja pod pravým rebrom citim hlavku a to s tou vystrelovacou bolestou do rpavej nohy hlavne mávam tiež, raz mi to až nohu podlamovalo.

dianka3
autor
27. okt 2011

@lumimi presne tak,je to taka hnussna bodava bolest 😒 No a co tebe vravia? aby si rodila normalne ci sekciou? 😕 A maleho si rodila normalne?

lumimi
27. okt 2011

@dianka3 mne povedala dr, že nenútia ženy s KP rodit prirodzene ak nechcú. a inak neviem, som myslela ze včera na poradni sa dozviem viac ale moja dr tam nebola tak nič neviem, ale ja chcem radšej sekciu, predpokladám ze už má cez tri kilá, bude velká ak tam bude do toho 38 týždna. Malého som rodila normálne, on bol bezproblemový, uložený hlavičkou dole takmer odzačiatku a ani epidurál som nestihla. a narodil sa skoro o mesiac skor a mal 3200 takže tipujem že aj malá bude velká

dianka3
autor
27. okt 2011

@lumimi No lenze ja chcem rodit normalne a nechcem aby ma nutili na cisarsky pokial to nebude akutne.
Neviem preco si myslis ze bude mat uz cez 3 kila? mne zase hovorili doktori ze deti co su kp su mensie.Kamoske sa narodila dcerka kp-ale sekciou v 40 tt a vazila len 2900 g no a mne dnes koki povedal ze mala vazi 2370 g a to som uz 37tt. Tak neviem. No aj moji chalani boli uz od 29tt dole hlavickami a take nieco ako kp som v zivote neriesila ani o tom nikdy nepocula.A ozaj videla si to video?

lumimi
28. okt 2011

@dianka3 ja sa bojim pozriet to video. Tu vahu tipujem vždy a zatial som sa vždy trafila, aj minule som si tipla že bude mat 2500 a mala presne tolko. ale nemyslím že by ta nutili do cisarskeho ak nechces,toho sa určite neboj.

lumimi
28. okt 2011

@dianka3 moja kamaratka tiež rodila v 39 týždni malého KP sekciou a mal 3500 - ta vaha závisí od mnohých faktorov, takže to sa takto nedá dopredu odhadovat.

dianka3
autor
28. okt 2011

@lumimi myslis ze ma nebudu nasilu nutit rodit cisarskym? dufam ze mi daju sancu rodit normalne lebo ma kipcne 😖

lumimi
28. okt 2011

určite ti daju sancu normálne ale zase netrvaj na tom uplne za kazdu cenu, ak ti povedia že sekcia by bola vhodnejšia, radšej sa spýtaj prečo a nechaj si vysvetlit, nemá zmysel nejak ohrozovat bábetko. ale ak ta poteší, lekári radšej rodia prirodzene ako cisárskym.

gloria78
29. okt 2011

Ahoj, ja som po prvom prirodzenom rodila obe dievčatá KP, a na oba tie porody spomínam radsej ako na ten prvý. Viem, že je to velmi individuálne, ale ja by som znova urobila všetko pre to aby som mohla rodiť prirodzene. Takže maminky, budte pokojné!Lekárom určite treba svoj názor povedat, ale aj ich rešpektovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre