Sú tu užívateľky z Dunajskej Lužnej?

wanda
30. okt 2006

dufam,ze sa najdeme
tak ja som prva 😉 ,dufam,ze tu neostanem sama 😀 ako samomluvec 😀

iwet001
5. jún 2012

@monika2712 ja som to tiez neriesila, ale prekvapilo ma, kolko ludi ano 😒 pride mi divne nechavat vsetko na poslednu chvilu.ale ja som v tomto extrem, asi by som ani nesla rodit keby som si nebola ista, ze mam doma vsetko pripravene 😅 A tomu ver ze v poslednom trimestri sa ti uz nic nebude chciet, ja keby som nemala maleho, asi by som sa uz cely den nepohla z gauca.. Ale uz len par tyzdnov, aj ked potom asi bude este vacsia "sranda" 😀 Zajtra idem na kontrolu, tak budem vediet kolko maly pribral, potom dam vediet.

monika2712
5. jún 2012

@iwet001 no tak drzim palce a napis potom 🙂

iwet001
6. jún 2012

@monika2712 Tak sme dnes boli na kontrole. Maly ma v 34+3 2773g, co zodpoveda tak 36+1, cize sa tesim na dalsie velke dieta.. A este stale sa neotocil, cize je KP a kedze je taky velky, sanca ze sa otoci je mala 😒 Doktorka mi povedala, ze pokial by babo nebolo fakt velmi velke, nie je dovod na cisarsky, hlavne ked uz za sebou mam jeden bezproblemovy porod a mam siroku panvu.. Takze dnes same "dobre" spravy.. Ale inak vsetko ok, monitor bez problemu, krcok sa zatial neskracuje, neopucham, nic. Ale to KP ma zacina nenormalne strasit. Buduci tyzden uz idem na kontrolu do Kocha, tak som zvedava co mi povedia.

monika2712
6. jún 2012

@iwet001 ajeeej no pekne, to je blbe ze je zle otocene, da sa to normalne porodit? no som zvedava co mna caka, kedy mas presne termin?

iwet001
6. jún 2012

@monika2712 Zalezi od velkosti dietata ale aj od nemocnice, napr. na Kramaroch viem, ze by mi urcite robili sekciu, ale napr. v Kochu sa snazia rodit hlavne prirodzene, co ma teraz zacina trochu desit.. Ale tak uvidime, maly ma stale 5 tyzdnov na to, aby si to rozmyslel 🙂 Idem mu zacat dohovarat. Termin mam 15.7.

tothova5a
6. jún 2012

@iwet001 ahoj Ivet, neboj on sa este otoci. Moja drobka je uz otocena, ale doki mi povedal, ze sa moze vratit spat. Tak si myslim, ze ked sa moze otocit moja naspat, tak aj ten Tvoj "chlap" sa este otoci. Su na to nejake cviky, uz si ich skusala?

iwet001
6. jún 2012

@tothova5a Ahoj 🙂 no on uz bol otoceny v 30tt, ale neviem preco si to potom rozmyslel a zas sa pretocil naspat. asi sa mu nieco nepacilo 😖 O cvikoch som pocula, ale zatial som nic neskusala, jedna baba mi radila svietit si baterkou na spodok brucha kde ma maly teraz nozicky aby sa pretocil za svetlom 😀 Ked uz budem zufala, skusim asi vsetko 😉 Ako sa mate? Strasne davno sme vas nevideli.

andrema
8. jún 2012

@tothova5a
@iwet001
ahojte baby,tak sme doma z porodnice...hlasim noveho cloviecika na Fialkovej....Sabrinku

tothova5a
8. jún 2012

@andrema Super, gratulujem a prajem vela zdravicka. Ako to zvlada starsia sestricka? Ja som niekedy v nedelu videla na ihrisku Vasu babku s malou a potom sa tam zastavil Vas ocino, tak som rozmyslala, ze ci uz nie si v porodnici. Drzim Vam palce, nech si rychlo na seba vsetci styria zvyknete.

tothova5a
8. jún 2012

@andrema @iwet001 - Baby, kto je teraz "na rade"? Mirka a potom Ivetka?

andrema
9. jún 2012

@tothova5a Klaudi bola uplne uzasna,ked som bola prec....zbytocne som sa obavala...
Je zlatucka, stale sa pyta na sestricku, kde je a co robi...ale ked place,tak place aj ona...co je trochu limitujuce,lebo sa snazim aby Sabrinka neplakala a tak na mne visi cely den a nemozem ju na chvilu polozit...a v noci to iste,len aby sme Klaudiu nezobudili...snad si zvykne..

iwet001
9. jún 2012

@andrema @tothova5a Velmi velmi gratulujeme 🙂 Ako porod? Bolo to lahsie ako prvy krat? Mala je zlatunka ze to tak dobre zvlada, ja som strasne zvedava co bude robit ten nas jaško plaško, ked prideme domov.. Dnes som zacala 9.mesiac, takze uz zacinam byt trochu nervozna, balim tasku do porodnice a pomaly pripravujem muza na vsetko co budu musiet zvladnut sami ked tu nebudem 🙂 A Mirka este nerodila? Myslela som, ze mala termin niekedy prvy junovy tyzden.

andrema
10. jún 2012

@iwet001 Mirka na termin 23.6.,ale tusim uz balila tasku a isla do NR, z kadial to ma blizsie do tej Banskej Stiavnice, kde chce ist rodit...
No porod....mala som sekciu a planovanu,takze som to nejako mala lahsie ako 1x....1x som tiez mala sekciu,ale po dvoch vyvolavackach a oxytocine, ked som sa stale neotvarala a mala zacinala kolabovat...takze vtedy to boli soky,teraz mam pocit,ze pohoda...aj ked to bolo vsetko take divne...doktor povedal,ze normalny porod mozem mat len, ak by slo vsetko idealne, co neslo 1x,takze asi nepojde ani 2x...a ze hrozi pri tlaceni prasknutie jazvy,takze rozhodne sekcia...
Prisla som do poradne vo stvrtok a pan doktor,ze krcok na 39tt vysoko moc,ze ked som mala prvu sekciu,ze nemame na co cakat, aby sa mi maternica zbytocne nenatahovala,tak ze si mam zavolat v sobotu, ci maju vela porodov a volne miesto....no a rano som volala 9.15 o 10tej som bola v porodnici a kym ma pripravili a zbehol este jeden porod,tak 14.05 sa mala narodila...

romca88
11. jún 2012

ahojte baby nepoznate v luznej nejaku dobru kadernicku ale nie moc drahu.. :D dakujem

iwet001
22. jún 2012

@monika2712 @tothova5a tak mame dalsie super spravy z poradne 😀 Maly sa uz minuly tyzden otocil, aj viem presne kedy, brucho mi behalo ako este nikdy.. Tento tyzden ho zas premerali a vysledok: 37tt a 3560g!! Skoro som spadla z tej kozy ked mi to doktor povedal. Krcok sa ani nahodou neotvara, stale zatvoreny a pevny, cize na predcasny porod to nevyzera. Takze pomaly asi zacnem vyradovat oblecko c.56 a idem poprat vsetky 62-ky a 68-ky 😅 Nepotrebujete nahodou poumyvat okna? Pockam este do konca 38tt a potom tusim zacinam behavat pravidelny maraton na Kosariska..

monika2712
22. jún 2012

@iwet001 joooj moja tak bude chlapisko velky, myslim ze mna caka to iste, uvidim aku vahu mi zahlasi v 30tt ale cakam tak 2kg ze uz bude mat . Ako to zvladas v tychto teplach? ja som cely tyzden nespala poriadne, dnes uz je chladnejsie a ma volno tak idem este dospavat a potom konecne upratovat a zehlit lebo v tom teple sa nedalo nic robit. Okna kludne pride umyt ked budes chciet 😀 my ich mame dost 😀

tothova5a
22. jún 2012

@iwet001 perfektna sprava! Okna mozes prist umyvat aj k nam 🙂 Ja som dnes bola na sono v 30. tt a drobka ma 1154g. Podla vahy ma o tyzden menej, ale to nevadi, lebo mam tehu cukrovku a pri nej je skor riziko, ze bude velka, tak ma doki pochvalil, za asi dobre dzrim dietu 🙂 Bola si uz na pouceni o epi? Treba sa tam objednat?

iwet001
22. jún 2012

@monika2712 pockaj, to budu bicepsy po par mesiacoch, ani posilku nebudeme potrebovat 😉 Tie tepla boli neskutocne, dolu v obyvacke sa este dalo ale hore v izbach to bol extrem.. Nemohla som spat, ani lezat, nic, dnes prvy krat zas normalne fungujem...
@tothova5a Peti, na epi som bola niekedy v 35tt, ale nebolo treba ist tak skoro, vsetky ostatne baby boli uz po 36tt. Ked zacnes chodit do poradne do Kocha, daju ti aj dotaznik, ktory budes na tej prednaske odovzdavat a urobia ti aj specialne odbery, ktore ti tvoj lekar pravdepodobne neurobi. Takze mas este cas. Byva to kazdy pondelok 9:30, staci len prist s knizkou a tym dotaznikom.

monika2712
22. jún 2012

@iwet001 no to teda budu.. len asi zacnem uz teraz posilovat, minule som chvilu chovala kamoskinu malu 4 mesacnu a normalne mi ruka ostala presilena a to som jej len hlavicku a chrbatik podopierala.
U nas sa tiez nedalo spat, ale konecne sa teraz ochladzuje z vetrolamu ide super chladny vzduch, tak som zvedava ci sa stihne aj spalna vychladit na poschodi.

tothova5a
22. jún 2012

@iwet001 ja chodim do Kocha k Demeckovi, takze uz u neho rovno zostanem az do porodu. Najbl. poradnu mam az 18.7. a vtedy mi da vsetky papiere, ale na poucenie o epi som chcela ist 9.7. lebo tu budem mat maminu a mala by som s kym nechat doma Nellu. A dnes na poradni som sa ho na to zabudla spytat :( Nella sa mi narodila v 37. tt, tak by som to nechela nechavat na poslednu chvilu.

iwet001
24. jún 2012

@monika2712 haha 😀 tak to aby si s tym posilovanim zacala co najskor.
@tothova5a jasne, ked budes mat doma babysitting nie je dovod odkladat to, netrva to dlho, pokial si uz epi mala a budes chciet odist skor, pustia ta hned ako im odovzdas tie papiere.
Inak musim sa pochvalit, ze tento vikend som sa rozhodla, ze si urobim taku malu rozlucku so slobodou. Dieta slo v sobotu rano k svokre a muz siel pomahat svagrovi na dom, ja som sa na vsetko vykaslala a cely den som prespala a prelezala na gauci. Poobede som si spomenula, ze v mraznicke je skryta cokoladova zmrzlina a viac mi ozaj nebolo treba 😎 Dospala som minimalne cely posledny tyzden, vrelo odporucam 🙂

andrema
24. jún 2012

@iwet001 mozes k nam prist poumyvat okna 🙂

iwet001
9. júl 2012

@andrema @tothova5a @monika2712 tak dievcata, uz to mame za sebou 🙂 Maly sa narodil v pondelok minuly tyzden, v sobotu nas pustili z nemocnice. Narodil sa v 38+1tt a mal 3500g a 51cm, takze uplna spokojnost 🙂 Porod bol na moje ocakavania extremne dlhy, mala som zle zavedeny epidural a museli ma napichat infuzkami na urychlenie, ale aj tak mam z toho lepsi pocit ako z toho prveho, nic by som nemenila, bol to zazitok. Ten prvy si poriadne ani nepamatam.. Teraz uz len nejak zvladnut to nocne vstavanie a hlavne spravanie sa starsieho krpca a bude to fajn 🙂

monika2712
9. júl 2012

@iwet001 ahojky uz som cakala ze kedy napises ze uz je maly na svete, tak gratulujeme, inak ako to ze ti zle pichli Epi? to sa stava? ja mam stale dilemu ci si ju dat.

andrema
9. júl 2012

@iwet001 jejda, gratulujem...tak uz tu bude okrem mojej vrestandy malej hadam obcas pocut plakat aj vas 🙂

andrema
9. júl 2012

@iwet001 napis potom ako to zvlada Vilko

tothova5a
9. júl 2012

@iwet001 Ahoj. Gratulujem a prajem Vam vela zdraicka. Ako sa vola maly? Ja som dnes bola akurat na pouceni o epi. Ako to prebiehalo u Kocha? Bola si spokojna?

tothova5a
9. júl 2012

@andrema @tothova5a @monika2712 - booze baby, ved teraz som uz ja na rade! 🙂
@andrema - predpokladam, ze Miriam uz porodila, ze?

andrema
10. júl 2012

@tothova5a ano, 28.6

iwet001
10. júl 2012

@monika2712 Moni urcite chod aspon na to poucenie a zaplat si to, ked sa pri porode rozhodnes, ze ju nechces, peniaze ti potom vratia. Nikdy nevies ako budes zvladat tu bolest. Mne pri prvom epi strasne pomohlo. Bol to dlhy porod a krpec bol velky, kym som sa otvorila na tych 5 cm, skoro som zacala skriabat steny na sale. Po epi to uz bolo fakt skoro bezbolestne, oddychla som si a ked uz doslo na tlacenie, zvladli sme to na 4 zatlacenia. Teraz mi doktor pichal epi v lahu na boku, zle trafil a vsetko mi to stieklo do laveho boku. Vobec som necitila lavu stranu od pasa az po stehno, ale kontrakcie som si uzila vsetky.. Neskor sa mi snazil vybrat kateter a napichnut to odznova, ale to som uz mala kontrakcie kazde 1,5-2 minuty a nezvladla som lezat bez pohybu kym to napichne, tak som mu sama povedala, nech sa na to vykasle. Ale po porode mi to napichol a pustil silnu davku na sitie a bolo to super, absolutne nic som necitila. Kym mi tam doktorka robila vysivku, ja som sa v klude maznala s krpcekom 🙂
@andrema Jaj moja, Vilko je ciste trdlo, maleho lubi ako kona, furt by ho len bozkaval a hladkal, ale inak sa sprava ako cisty pubertiak. Za vsetko vresti, hadze sa o zem, naschval hadze hracky, krici, strasne meni nalady, no hroza. A to sa mu venujeme na 200%, az mam pocit, ze mensieho kvoli nemu zanedbavame. Ale dnes to uz bolo trochu lepsie, tak dufam, ze do konca tyzdna sa to znormalizuje..
@tothova5a Peti, u Kocha to bolo skvele, nelutujem ani cent, personal pri porode uplne skveli, hlavne tie porodne asistentky, mlade baby, ochotne, zlate. Striedali sa pri mne Dr. Ondrackova (mladucka tmavovlasa, ale uplne najlepsia), Dr. Mares a taka starsia doktorka, zabudla som meno. Ta ma aj odrodila a mala som ju asi 4 x na vizite. Je tam jedina starsia zena porodnicka, taka babka s nafarbenymi dlhymi ciernymi vlasmi. Tu som vobec nemusela. Novorodenecke doktorky uzasne, sestricky vacsina tiez, ani raz som nemala problem. Priprav sa na to, ze 80% personalu je v nasom veku 🙂 Ubytko bolo fajn, na izbe bola klima, polohovatelne postele, vsetko co potrebujes riesis cez izbovy telefon. Ale co sa tyka stravy, ak bude mat mala citlivy zaludok, velmi sa nenajes.. Ved snad sa este uvidime kym to na teba pride, potom ti porozpravam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre