Sú tu užívateľky z Dunajskej Lužnej?

wanda
30. okt 2006

dufam,ze sa najdeme
tak ja som prva 😉 ,dufam,ze tu neostanem sama 😀 ako samomluvec 😀

lilu18
13. mar 2009

kamilka-pozerala som tie novostavby na snecnom..teda ja neviem kde to je 😕

az vies kde je pekaren alebo lepsie restauracia janosik a este restika carda tak hned vedla taky mini biely domcek je kniznica. Ake knihy by si chcela? maju vselico treba kuk 🙂 Hod IP a pripadne ta tam dovediem aj obzries knihy zdarma 😀

lilu18
13. mar 2009

..som chcela napisat na slnecnom.. 😎 ten link co si hodila-slnecnepolia

babulka
13. mar 2009

Lilu, no skusenost je to asi taka, ze mam tendenciu radsej sa vyhybat "domacim" 😉 Lebo som sa tam citila len ako dalsi pristahovalec (co aj som), co otravuje vzduch 😕 Takze radsej chodime sami, ale je to na skodu, lebo ja som spolocensky clovek a moj krpec tiez, aj ked zo zaciatku ostychavy, ale ked sa rozkuka, tak je to maly saso 😀
Pozerala som ten stadion, ci by uz mohol byt tuto nedelu otvoreny, alebo nie, neviem, ako tam funguje ta krcmicka, myslim, ze v nedelu len ak je futbal a veru ze neviem, ci uz tuto nedelu futbal bude. Pozriem na tu tabulu pred stadionom a napisem. Potom jasnacka, ze budem rada, ked sa prida kto moze, aspon tam nebudeme sami. Ked je teplo, tak sme tam kazdy vikend, doobeda, poobede, na ihrisku je trening a na bocnom trvniku si kopeme loptu 😀

Rozmyslala som o tom ihrisku, neviem, ake aktivity boli uz vyvijane, lebo ak len peticia, tak to ako keby ju hned aj niekto zahodil do kosa. treba to riesit bud ziadostou o informaciu, podla zakona 211/2000 o slobodnom pristupe k informaciam, alebo otvorenym listom uverjenenym niekde na webe. Treba na to tlacit, lebo ludia sa do obce stahuju, vacsinou mlade rodiny s detmi a potom to naozaj vyzera tak, ze do DL chodia iba spavat a ine aktivity si zabezpecuju v BA. je to smutne.

anet7
13. mar 2009

ahojte ! prave zhanam na nete, kam sa da ist so 4-mesacnym drobcekom tu v okoli - Miloslavov, pripadne aj blizsie k BA. Plavanie, cvicenie, brusne tance a podobne 🙂 vy ste uz nieco zistili? my tu byvame natrvalo v podstate od porodu. Svagrinku s rocnymi detickami mam v Rovinke 🙂 , dalsiu kamoskami len o 2 tyzdne starsim babatkom v Biskupiciach, ak mate nejake tipy , kam s babom niekde v okoli , budem len rada. dakujem vopred 🙂 a pozdravujem vsetky "susedky" s babatkami 🙂

pitik
14. mar 2009

Ahojte,
zial tento vikend sa nepridam von, skolila ma choroba, ledva chodim, akurat som deti poslala na vikend k svokre a idem lezat, dufam, ze to pomoze a v pondelok budem ako tak fit. Tak nabuduce urcite, buducu nedelu oslavujeme Veronikine narodky, ale v sobotu kludne
ANET potrebujem sa trosku rozkukat, zabyvat, zistit moznosti, ale chcela by somrobit cvicenie s detickami, mam na to urobeny kurz certifikovany MS, od septembra sa tomu chcem venovat, nieco v BA, ale nieco by som chcela zorganizovat aj tu.

lilu18
14. mar 2009

pitik-skore uzdravenie

babulka- v podstate je to tak ako si pisala az chces pozri si web str.D.L..v diskusii riadne boje 😀
a to ihrisko je otvorene niekedy na jar aj ta restika ,ale presne kedy neviem

kamilla23
15. mar 2009

lilu uz viem kde je ta kniznica, vcera sme boli na prechadzek po luznej nech to tu lepsie spoznane a zistila som ze mam kniznicu pod nosom len som si do teraz nikdy nevsimla 🙂
a zistila som aj kde su tie novostavby slenecne polia je to za kulturakom 🙂

anet7
17. mar 2009

tak Pitik, drzim palce nech ti to coskoro vyjde 🙂 keby si to rozbehla budeme tvojimi prvymi zakaznikmi 🙂 🙂

babulka
24. mar 2009

Pitik, aj ja sa pripajam a dufam, ze ti to vyjde. Cviceni pre babatka je sice vsade dost, ale co s detickami, co maju 2,3,4 roky? Sportove pripravky ich este nezoberu, najskor od 5 rokov a myslim a sama viem, ze take 3-4 rocne dieta uz pohybovu pripravu zvladne, nie len take babatkovske hopsanie na fitlopte s mamou, ale normalnu pohybovku, kde ucia aj zaklady gymnastiky.
U nas nic take nie je a to je skoda ☹ Ved ked si precitame o znamych sportovcoch, tak tie uz v troch rokoch zacali s futbalom, tenisom..... a sama ako byvala sportovkyna a dcera velmi uspesnych CS sportovcov viem, ze zacinat s cielenou sportovou pripravou v 7. rokoch je velmi, velmi neskoro.

kamilla23
24. mar 2009

baby potrebujeme povrch v zahrade cize potrebujeme hlinu
riesili ste takyto problem?
a co umely travnik a stromceky
dakujem

kvacko
24. mar 2009

Ahoj, tiez som z luznej. bolo tu spominane mc, tak ja som jedna z tych dvoch co to vedu, aj ked ja by som to nazvala skor hernou pre deticky 😉 , ale hladame nove priestory v ktorych by sme mohli fungovat ako materske
centrum. tymto pozdravujem baby ktore k nam chodia 🙂

babulka
25. mar 2009

Kvacko, ahoj... 🙂 Ja som sice nikdy k vam nezavitala, kedze uz ked sme sa pristahovali do DL som pracovala. mate uz nejake priestory vyhliadnute? Ako som citala diskusne forum na www.dunajskaluzna.sk a potom na dunajskaluzne-ovorene.sk, tak to v obci asi nebude ruzove... 😖 Ja som tiez taky "aktivista", viem sa bit za spravnu vec, a kedze som pravnicka, len tak lahko ma niekto nepresvedci, preco sa nieco neda... Uz som to pisala predtym, ze ci sa neda nieco vymysliet s detskym ihriskom, lebo to v Janosikovej je katastrofalne, nebezpecne, spinave.. 😝 Lilu pisala, ze sa podavali nejake peticie, ale to nestaci.....

kvacko
25. mar 2009

Ahoj Babulka, s tou situaciou v DL to naozaj nieje ruzove ☹ Momentalne novy najrealnejsi priestor je v kulturaku, ale znova len provizorny, cize nebude len nas. dnes som bola na OU ale namaju nic k dispozicii, dufali sme ze by mohol byt k volny priestor v terajsej kniznici, kedze ta sa bude stahovat do kulturaku, ale tam asi bude prestahovana ubytovna robotnikov zo stacionara v lipnici, a ak im to hygienik schvali tak uvolnene priestory v stacionari na poschodi prerobia na nove triedy pre skolku. maju o 60 deti naviac ako mozu prijat 😖 Ubytovavanim robotnikov si na seba zaraba stacionar, aby mohol fungovat....co uz. tak aspon podame ziadost na OU aby na nas mysleli. taktiez pracujeme na tom aby sme boli obcianske zdruzenie a potom to snad bude o cosi jednoduchsie a budeme videtelnejsie 🙂

sisidl
25. mar 2009

AHOJ KVACKO 😉

babulka
25. mar 2009

Kvacko, ako obcianske zdruzenie mozte ziadat o 2 % z dani 🙂 Takze dalsia vyhoda. A s tym detskym ihriskom nevies? Ci sa nieco realne robilo, alebo nie?

kvacko
25. mar 2009

Ahoj sisidl 😎
babulka ohladom ihriska viem len od bab zo sidliska co chodia do centra, spominali to. k nam sa to nedostalo.
dufam ze ked sa nam podari spravit to zdruzenie a dame sa dokopy maminy zo vsetkych troch casti obce,
tak budeme moct zorganizovat aj nejaku vacsiu akciu-peticiu, ci vytvorit vacsi natlak na obecne
zastupitelstvo 😠

aida
2. apr 2009

Ahojte.
Ja len ze v sobotu otvarame zmrzku 😀

kamilla23
6. apr 2009

skoda ze som si neprecitala cez vikend AIDA ze otvarate zmtzlinu taku chut som mala cely vikend 🙂

babulka
9. apr 2009

My uz sme boli na zmrzke, mnam 😀
A uz aj futbalovy stadion je otvoreny, tak sme tam skoro kazdy den. Vcera som sa zoznamila s predsedom futbaloveho klubu p. Janosikom, lebo maly sa tam prehanal s loptou, pytal sa, kolko ma rokov a tak, tak hovoril, ze u nich je futblaova pripravka od 5 rokov, ale maju tam vraj aj nejake 4 rocne deti. Tak sa tesim, na buduci rok uz mozme zacat chodit na treningy. Zatial aspon takto, samotrening 😵

lilu18
9. apr 2009

my sme tiez boli na zmrzke 😝 a dokonca na stadione asi 3x na kofole a aj na rybke 🙂 ved do mna drgni ked nas spoznas--my mame foto vy nie 😎 😀

kamilla23
14. apr 2009

aj my sme boli na zmrzke cez vikend aj brasko s rodinou chvalili ze je vyborna 🙂

pemar
6. máj 2009

ahojte, my sa chystame do luznej niekedy na jesen stahovat, tak som si vas citala, co a ako. Uz sa tam velmi tesime, ale som dost zhrozena, ze luzna nema poriadne detske ihrisko.
Totiz ten vazeny pan starosta si od nas bez mihnutia oka vypytal dobrovolny prispevok na rozvoj obce vo vyske 30TSKK. Tak ked sa nastahujeme tak sa ho asi pojdem opytat, co s tymi peniazmi spravil, lebo taky domcek, smyklavka, hojdacka a pieskovisko od sikovneho rezbara myslim ze nestoji viac 😠 tak ma to trochu vytocilo, lebo v Luznej nikoho nepoznam, tak som dufala ze na ihrisku si najdeme kamosov...
asi si to ihrisko postavime u nas v zahrade a zavolame vas potom k nam sa kamosit 🙂 zatial vas budem sledovat, dajte vediet ak bude niejaka peticia, rada podpisem.
a ked sa konecne nastahujeme, ozveme sa

pitik
11. máj 2009

PEMAR a za co si od Vas vypytal tie peniaze, kvoli comu 😕

pitik
11. máj 2009

A inak vitaj 🙂

lilu18
14. máj 2009

vitaj Pemar--uplne si ma posadila s tym prispevkom 😠 ..to co ma byt?????? 😕

pemar
15. máj 2009

ahojte, dakujeme za privitanie
🙂 no pisalo sa o tom tusim aj niekde v novinach, ked sme sli stavat tak ako sucastou stavebneho povolenia bolo take poucenie o "dobrovolnom" prispevku na rozvoj obce. keby sme nezaplatili, tak to stavebko asi nemame. dokonca nam to poucenie pan starosta osobne odovzdal... no ale o tie peniaze by ani neslo, sme si povedali ze ked to pouzije na rozvoj obce a slubil ze spravi nieco pre deti (este sme si mohli aj vybrat ci to chceme pouzit na novy kulturak alebo skolku a ihrisko) tak ze zaplatime, ale to je teraz uz jedno. len ked si predstavim, ze on pyta taky prispevok od kazdeho kto stavia dom, tak asi by tam mali byt aj "vykurovane cesty" v tej obci nie?
baby a k detskemu lekarovi chodite do bratislavy alebo mate v luznej?
a to ihrisko pri tej mastali, tam sa da asi chodit len ked si date aspon kofolu ze? lebo tam niekedy zajdem ked chodime kontrolovat tatina na stavbu. a tu zmrzku musime este ochutnat 🙂

aida
15. máj 2009

ahojte.
Dakujem som rada ze chuti. 😀
Ja mam slabu pamat na tvare tak kludne oslovte ked tam budem 😀

pitik
17. máj 2009

PEMAR to staviate za Luznou smerom na jazero? Lebo my sme kusok odtial. Inak uz som sa chystala par krat do Mastale hlavne kvoli dcere, jej strasne chybaju deti, ked sme doma.
AIDA chuti 🙂 , najma malej 😎

pemar
17. máj 2009

pitik, ano tam ako je ta ostra zakruta na miloslavov, smerom k jazeru. pri tej mastali to ihrisko celkom ujde, ale vela deti som tam este nestretla, asi som bola v nejakom blbom case. tak sa tam mozno niekedy stretneme, len si musim vlozit foto, vsakze... 😅

kamilla23
21. máj 2009

baby ak mate sietky na oknach aka firma vam ich robila?
susedia maju na balkonove dvere za 4500 sk a kolega hovoril ze on ma take za 7500 sk 😕
mame 3 take velke okna 😎
prosim poradte
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre