Sú tu užívateľky z Dunajskej Lužnej?

wanda
30. okt 2006

dufam,ze sa najdeme
tak ja som prva 😉 ,dufam,ze tu neostanem sama 😀 ako samomluvec 😀

cellesta
29. feb 2012

baby ideme v sobotu do luznej ale ako pozeram , tak k vam nic od nas nejde bez prestupovania 😨 ake je take vacsie mesto v okoli, kde chodi viac autobusov prip. vlak? dakujem 🙂

monika2712
29. feb 2012

@cellesta a odkial to ides?

d.j.
2. mar 2012

Ahojte, viete mi poradit ako to chodi v skole v dunajskej luznej? beru do skolky aj od januara alebo iba od septembra? dakujem

asteri
3. mar 2012

@janci27 ahoj, hej chodim k Dr. Matejkovej. Raz som tam zazila natresk, to bolo po dovolenke, inak pohoda, 2 -3 mamicky predo mnou. Ale da sa aj za poplatok objednavat ale to som zatial nevyuzila. Myslim, ze len tak volat mozes do ambulancie v case ordinacnych hodin. Ta platena sluzba je kedykolvek na jej mobil.

janci27
4. mar 2012

@asteri aha, super..dakujem za info, v pondelok jej teda zavolam 🙂

andrema
7. mar 2012

baby z DL, kde ste rodili?

tothova5a
7. mar 2012

@andrema na Antolskej

andrema
8. mar 2012

@tothova5a a bola si spokojna? mala si zaplateneho lekara?

tothova5a
8. mar 2012

@andrema Zacala som rodit o 24 dni skor ako som mala a mala som bezproblemovy porod. Chcela som si zazmluvnit Rozemberga, ale nestihla som, lebo bol na dovolenke a v den porodu som s nim mala dohodnute prve stretko 🙂 Viac Ti napisem do IP.

iwet001
21. mar 2012

Ahojte maminy, chceli by sme si dat na pozemku vykopat studnu. Ak ste si ju tiez davali robit, viete mi prosim napisat co vas to stalo a do akej hlbky sa muselo ist? Dakujeeeem 🙂

tothova5a
21. mar 2012

@iwet001 Ahoj. Nam ju vrtali do 15m hlbky, ale robili nam nu hlbsiu, lebo ju mame spolocnu zo susedom a musia sa tam zmestit 2 ponorne cerpadla. Meter stal 50e. Rano zacali a poobede ju mali hotovu.

iwet001
21. mar 2012

@tothova5a Dakujem 🙂 a to bola uz konecna cena aj s tou vnutornou rurou, obsypavanim strkom a vsetkym ostatnym, aleboje to len za vrtanie?

tothova5a
21. mar 2012

@iwet001 to bola komplet cena, nic navyse sme naplatili. Robil nam to p. Dobrucky(alebo tak nejak sa volal) - jeho t.c. aj s manom je nalepene na kazdom druhom stlpe na nasej ulici 🙂

iwet001
22. mar 2012

@tothova5a Dakujem 🙂 Este sa opytam susedy, ci nechce zainvestovat a ideme na to.

monika2712
22. mar 2012

@iwet001 my sme si narazali sami studnu a mame tusim v 12m, ale inak voda je uz 8m, ale je lepsie vzdy ist troska hlbsie.

ela_79
15. máj 2012

@d.j. raz rocne je zapis, beru len od septembra, vraj k septembru plne naplnia kapacitu a sanca, ze sa nieco uvolni je 0 ... info od riaditelky, nedavno posielali rozhodnutia.
Co mna vsak viac trapi je neskutocny nepomer volnych miest a prihlasenych deti, neprehladnost a nezverejnovanie prijatych/neprijatych deti (ked su kriteria trvaly pobyt, vek, zamestnanost rodicov tak sa z toho snad da spravit tabulka, zverejnenim ktorej by rodicia neprijatych deti nemali pocit krivdy ) ...
Skolstvo tu je celkovo jeden velky, podcenovany alebo nerieseny problem ... vraj sa ide stavat nieco nove ale o tom sa len hovori a hovori.
Ja tomu naozaj nerozumiem, ked dokazu sukromne skolky vyrast zo dna na den tak ako je mozne ze obecnna sa musi najprv postavit? Clovek postavi dom a do roka sa tam aj nastahuje a obec len planuje a planuje?

janci27
24. máj 2012

@asteri prosim ta, kedze s malou chodis tiez k Dr.Matejkovej, chcem sa spytat ohladne ockovania. Na dalsej poradni o 3 tyzdne mame ist na 1.ockovanie a mam si vybrat z dvoch ockovacich latok proti pneumokokom: Prevenar 13 alebo Synflorix. Ona vraj viac doporucuje Prevenar 13. Ktorou si dala zaockovat malu ty? Boli nejake neziaduce ucinky? Ja sa tychto ockovani vzdy tak velmi obavam ☹

jaslicky
27. máj 2012

Sukromne detske jasle Ivanka pri Dunaji, prijimaju deticky.
Pre 1 - 3 rocne deti
Opatrovanie: hodinove, poldenne, celodenne
Kontakt: 0908 542 232
Mail: info@jasle-tomajerry.sk
www.jasle-tomajerry.sk
Tesime sa! 😉

asteri
29. máj 2012

@janci27 ahoj ja som malej dala Prevenar. Mala teplotu po vsetkych troch ockovaniach ale nastastie nie vysoku. Po tretom raze sa mi vecer zdala taka ubolena okrem toho. Inak nastastie nic a som rada ze to uz mame za sebou, teda este nas cakaju dalsie ine ockovania 😒 ja to tiez dost prezivam...tak drzim palce

iwet001
31. máj 2012

Maminy z DL, pod aky urad prace, soc. veci a rodiny spadame? BA, DS, PK??

monika2712
1. jún 2012

@iwet001 a nebude to skor Senec? ked spadame pod Senec aj v inych smeroch?

iwet001
1. jún 2012

@monika2712 Dakujem 🙂 Tiez som si myslela, ze Senec, ale podla stranky Ministerstva v Senci urad nie je, len Pezinok, BA a Dun.Streda.. Skusim tam v pondelok zavolat.
Ako sa vam dari? Vsetko ok? Uz vies co to bude?

monika2712
1. jún 2012

@iwet001 ahojky, niet zac, to iste som sa ta chcela spytat ja, ze co cakate; uz to mas o chvilu ;) my cakame chlapca Daniela zrejme 🙂 a dari sa nam fajn, brusko rastie, krize bolia, ale inak fajn, materska az v auguste. Chodievas sem na ihrisko?

iwet001
2. jún 2012

No my tiez cakame dalsieho chlapa do partie, uz budu na mna traja.. A vyzera to tak, ze to bude Patko, len tak zo srandy sme ho tak par krat nazvali a Vilko si uz na to meno tak zvykol, ze je uz zjavne rozhodnute 🙂
Na ihrisko chodime strasne malo, max. raz do tyzdna, stale niekde behame a nieco riesime, snazime sa dokoncit zahradu este kym sa krpec narodi, takze maly chodi casto k babke alebo sme niekde v BA.. A ja sa uz len tak kotulam, fucim, ochkam a beham kazdu chvilu na wecko, uplna parada 🙂

monika2712
2. jún 2012

@iwet001 jeej no tak tiez chlapec.. ja som chcela dievcatko velmi, tak snad druhe.. ak sa ho dockame.. teraz hlavne zvladnut to jedno babo 😉 ja este chodim do prace, pytala som sa na to ihrisko preto, ze tam vidavam vela mamiciek, ale teba som tusim nevidela ani raz este. My tiez este ideme dorabat vpredu pred domom dlazbu teraz v juny, a vnutri este jedny dvere interierove, tiez to chcem kym sa maly narodi mat hotove. A kam ides rodit?

iwet001
3. jún 2012

@monika2712 Chcela som ist povodne na Antolsku, ale nechala som sa prehovorit a trochu zainvestujem a pojdem do Kocha 🙂 Neviem ci sa este podari a stihne aj tretie babo, tak ak to ma byt moj posledny porod, chcem si ho sprijemnit najviac ako sa da 🙂 V Ruzinove to nebolo zle, ale ten pobyt na sestonedeli ma neskutocne unavil hlavne psychicky, bola som na nadstandarde, ale na treti den ku mne dali babu, ktora to psychicky nezvladala a ja som si to s nou musela prezit dalsich sest dni, niekedy som fakt myslela, ze uteciem.. A v Kochu maju tak 40 porodov mesacne, cize ked im rodi jedna za den, vsetci sa jej venuju, nemusi cakat na chodbe kym sa uvolni porodny box, nemusi cakat v bolestiach kym sa uvolni wecko a podobne.. A ty si uz rozhodnuta kam pojdes? Kupujete uz nejake veci pre mimi? Nie je nic lepsie 🙂 Ale mne ostalo skoro vsetko ako nove, takze mam zakaz nakupovat 😀

monika2712
4. jún 2012

@iwet001 ahojky, no ja idem na Antolsku, do kochu sa mi nechce kvoli dostupnosti, mam rada nemocky kde sa da v pohodke parkovat a tak celkovo nemam rada tu lokalitu kde sa koch nachadza.. takze tak.. na antolosku pocujem zatial same chvaly, tak snad budem spokojna .. vecicky uz mame skoro vsetky, uz nam chyba len par veci, oblecko mam aj nove, ak pozicane od kamosky po synoch, kocik mame doma uz dlho, postielku tiez uz asi mesiac, teraz v sobotu sme este boli dokupovat nejake veci.. a uz mi chybaju len drobnosti. Inak ja uz sa tiez citim jak sto kilova, brusisko mam riadne, asi bude krpec velky, ma byt po kom, muz je dlhan, ale nevadi, hlavne nech je zdravy.. 😉

iwet001
5. jún 2012

No to mas pravdu, to parkovanie tam je uplne na prd, uz som pocula o pripadoch kedy niekomu pocas porodu odtiahli auto. Dufam ze ked pojdeme rodit, bude volno hned pred vchodom, inak asi preburame sluzobnu branu 😅
Na Antolsku som aj ja pocula len pozitiva, z tych troch statnych je to asi najlepsia volba. Aj ked vsetko asi aj tak zavisi od toho, na aky personal v sluzbe zrovna narazis.. Budem drzat palce 🙂 S tymi vecami si na tom ako ja, ja som pri prvom tiez vsetko chcela mat doma co najskor, nevydrzala by som cakat do posledneho trimestra, hlavne som nechcela vsetko zhanat na poslednu chvilu.. Aj ked niektori ludia to straaaasne riesili, lebo vraj do porodu nemam mat nakupenu vybavu, aby sa to nezarieklo.

monika2712
5. jún 2012

@iwet001 no ja na povery neverim, neriesim. kocik sme mali doma uz okolo 12tt.. pacil sa nam, bola dobra kupa z druhej ruky, tak preco nie.. ja sa prave chcem vyhnut nakupom v lete s tym obrovskym bruchom, budem mat aj tak dost co robit sama so sebou a nie to este behat niekde po shoppingoch zhanat veci.. sa vykotim doma na zahradu na cely den a dovi.. uz sa potom len dokotulam do porodnice 😀 no drzim palce aj tebe, nech to dobre dopadne, kolko ma krpec zatial? ja mam v july velke sono, tak som zvedava ze kolko mu vypocita vahu.. ale myslim si ze bude velky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre