Sú tu užívateľky z Dunajskej Lužnej?

wanda
30. okt 2006

dufam,ze sa najdeme
tak ja som prva 😉 ,dufam,ze tu neostanem sama 😀 ako samomluvec 😀

monika2712
11. júl 2012

@iwet001 dakujem za radu, uz som nad tym aj ja tak uvazovala, ze radsej asi pojdem na poucenie a potom sa rozhodnem. ja si aj tak myslim ze ma caka cisarak, mam takeho tusaka.
Ako sa vlastne vola vas novy prirastok?

andrema
11. júl 2012

@iwet001 no tak u nas by to bolo asi tiez tak, tiez ju mala lubi,ale robi veci napriek...a Sabrinka ma ten skryty reflux, cize ju snad aj dve hodiny po kojeni stale nosim a nemozem polozit a to Klaudii strasne vadi,ze sa jej vlastne namozem venovat

iwet001
15. júl 2012

@monika2712 Maly sa vola Patrik 🙂

monika2712
15. júl 2012

@iwet001 a ako sa vam dari? zvykate si? ja uz fucim z posledneho, mam uz toho dost, zacinaju mi kadejake problemy zdravotne a uz sa citim fakt jak invalid. ☹

iwet001
15. júl 2012

@monika2712 moja, dufam, ze nic vazne ☹ Uz nejak dobojuj zvysnych par tyzdnov, aspon tych 6 a potom uz maly kludne moze vyliezt ked bude chciet. Ked uz pride ten spravny cas, mam jeden zaruceny recept na privolanie porodu. U mna fungoval 100%-ne pri obidvoch detoch 😉
My sa mame celkom fajn, mensi krpec je zlaticko a ten vacsi este stale hneva 🙂 Moja snaha o kojenie bez prikrmov zial nevychadza tak ako by som si predstavovala (zas a znova), ale tak co uz narobim, hlavne ze je dieta zdrave a spokojne 🙂

monika2712
15. júl 2012

@iwet001 vies co, trpim hroznou nespavostou a mam bolesti jak krizov, tak nohy, chodidla, sama z postele nevstanem tak ja fakt neviem ako mam este 8-10 tyzdnov fungovat a este 3 tyzdne byt v praci. Hlavne ta nespavost ma ubija a mam z toho uz mierne depresivne stavy. Preco musis dokrmovat? malo mliecka ci Patko je hlados? nas uz je o dva tyzdne vacsi ako by mal byt tak je mozne ze pride aj skorej a ja sa teda hnevat nebudem ked to tak bude.

iwet001
16. júl 2012

no, to si dobre pamatam, v noci som sa budila na to, ze ma boli cela panva a hlavne bedrove klby, vystrelovalo mi to do noh, az mi bolo do placu 😒 ale velmi mi pomohol vankus na kojenie, mam taky megavelky, hruby, zasekla som si ho medzi nohy a tak sa mi spalo ovela lepsie. Drzim palce aby ti tie 3 tyzdne ubehli co najrychlejsie, snad teraz ked uz nie su tie horucavy to bude lepsie. Potom na materskej uz budes mat cely den len pre seba, mozes dospavat kedy budes chciet 🙂 Dokrmovat musim poslednych par dni, mam malo mliecka. Uz som skusala asi vsetko, maly je na mne prisaty aj 45min v kuse, pijem litre vody, mam aj tabletky na zvysenu tvorbu mlieka a nic nepomaha. Na zaciatku som mala naraz aj 80ml, teraz maly vytiahne max.50ml a potreboval by uz 100 ☹ A on musi pit co najviac, lebo nas prepustali domov so zltackou a stale mu to celkom nepreslo, ocka ma este uplne zlte, musi co najviac cikat a kakat, aby to z neho odislo. Ale s Vilkom to bolo presne takto isto, po par tyzdnoch mi zacalo odchadzat mliecko, aj ked som sa ho snazila vylucne kojit, od 2.mesiaca sme boli na UM.. Asi mi to fakt nie je sudene ☹

monika2712
16. júl 2012

@iwet001 hm tak to ma mrzi s tym mlieckom. no niekedy to je proste tak..

ja som dnes jak zbity pes zase, citim sa fakt mizerne.. sice som ako tak spala, ale z noci si pamatam hlavne tie hrozne bolesti, to trapenie ked musim vstat a ist na wcko a nemusiet pri tom muza zobudit zakazdym, tak sa 5 minut otacam, postupne vstavam.. jaaaj no zavidim ti ze uz to mas za sebou.

tothova5a
16. júl 2012

@iwet001 - my sme s Nellou odchadzali z porodnice tiez so silnou zltackou. Nella stale len spala, na prsniku mi zaspala po dvoch minutach :( a to som potrebovala, aby pila co najviac... skoncila som s ragadami, zapalom prsnika, mykozou(to sme si priniesli z porodnice, lebo ju tam dokrmovali kadejakymi flasami) a tak som zacala odsavat a odsavala som 9 mesiacov. Niekedy som si myslela, ze sa z toho zblaznim. Mala som pocit, ze nerobim nic ine, len odsavam... Povedala som si, ze pri druhom budem bud kojit, alebo budeme papat Nutrilon. Inak ja som mala najprv malo mlieka, ale ked som zacala kazde dve - tri hodiny odsavat, tak sa to rozbehlo a bola by som odchovala aj dve deti 🙂 Pila som len odbublanu vineu a caj pre dojciace matky Leros a uzivala som homeopatika ricinus comunis. Pre mna je kojenie alchymia.
@monika2712 - mne tiez pri spani a lezani pomaha vankus na kojenie(pre tehotne) - kupovali sme ho v Kike a vyplneny je takymi malinkymi gulickami.

iwet001
17. júl 2012

@monika2712 Neboj, uz to pojde rychlo, kazde dva tyzdne a potom kazdy tyzden kontrola, ani nebudes vediet ako a drobec bude na svete 🙂 A ten trening s prebdenymi nocami sa ti neskor zide 😉
@tothova5a aj ja uz dnes druhy den odsavam a krmim maleho z flase, vyzera to tak, ze najprv hodinu papame, potom ja pol hodku odsavam a potom hodka a pol cas nieco navarit, upratat, povenovat sa Vilkovi a potom zas odznova 😒 Neskutocne zavidim babam, ktorym to ide bez problemov..

monika2712
17. júl 2012

@iwet001 no dufam, ze uz to pojde rychlo.. uz by som ho chcela mat pri sebe krpca maleho.. snad bude dobrucky 😉

tothova5a
17. júl 2012

@iwet001 - juuj tak tento trojhodinovy kolobeh doverne poznam. Som bola rada, ked som sa medzitym stihla osprchovat a umyt si zuby 🙂 a v noci si aspon na hodinku z toho lahnut.

monika2712
17. júl 2012

@tothova5a ten vankus mam pozicany od kamosky, ale strasne to susti a neviem pri tom spat ani ja ani muz.. pri kazdom pohybe to je jak igelitova taska. 😀

tothova5a
21. júl 2012

@monika2712 - tak mojho manzela len tak lahko nic nezobudi 🙂 ani sustiaci vankus. Zato mna budi vsetko a aj tak ked sa prevraciam som hore. Uz som si nan zvykla a bez neho neviem spat.

monika2712
21. júl 2012

@tothova5a ja neviem spat ani s nim ani bez neho momentalne, rebra ma neskutocne bolia, zaha zacala zase ☹ kedy mas vlastne termin?

tothova5a
21. júl 2012

@monika2712 - ja som v noci min. 10x hore a prehadzujem sa a neda sa mi spat, lebo ma vsetko tlaci a ked uz konecne zaspim, tak ma zobudi nieco z vonku, alebo chrapanie MM 🙂 Termin mam 5.9., ale Nella sa narodila v 36+6tt, tak si myslim, ze aj druha sa narodi skor a dohovaram jej, aby este aspon mesiac vydrzala. Na palenie zahy mne pomaha min. voda Fatra a mandle.

monika2712
22. júl 2012

@tothova5a tak to mame terminy blizko seba, nas je uz o dva tyzdne vacsi takze je mozne ze budeme rodit tiez skorej, c
a na teda nebudem protestovat lebo uz mi to pripada ako cela vecnost hlavne ked sa clovek nevyspi vobec.

medovka14
23. júl 2012

Ahojte baby 🙂 aj ja som z luznej 🙂 mam dve dcerky, dvoch psikov a jasne aj mm 🙂

monika2712
24. júl 2012

@medovka14 ahoj a kde byvas?

medovka14
24. júl 2012

Žijem tu celý život 🙂 máme dom na veternej ulici, kúsok od maštale 🙂

monika2712
24. júl 2012

@medovka14 mas pekne deturence.. my zatial len ocakavame prve.

majtika
24. júl 2012

Ahojte Luzancanky, ja som sice z DS, ale v Luznej mame firmu, na Lipovej. Som teraz cerstva mamina a mam dvoch synov. Chodievam tam kazdy den, do prace, aj pocas starostlivosti o detvaky. Je to sice na palicu, ale vsetko sa da, ked sa chce. Su tu nejake koceny z Lipovej? Poznam tam nejake maminky, sak len vedla a oproti mi byvaju dve.

zuzkazuzka
24. júl 2012

Ahojte baby, rada by som sa k vam pridala, kedze byvam tiez v Luznej 🙂

ninimini
8. aug 2012

ahojte🙂) susedám držím palce aby to zvládli 🙂)

tothova5a
8. aug 2012

@ninimini ahoj suseda, dakujem 🙂

ninimini
8. aug 2012

@tothova5a konečne som to našla 🙂) už som aj zabudla že si mi spomínala že je tu táto tema tak ma to dnes cuklo a konečne som sa sem dostala🙂)

monika2712
8. aug 2012

@tothova5a no co kedy rodime? 😉 aby som ta este nepredbehla 😀

vieruna
8. aug 2012

Ahojte. Pridavam sa do klubu Luzancaniek 🙂 Som milo prekvapena, kolko vas tu je 😉

monika2712
8. aug 2012

@vieruna ved v Luznej je toooolko mamiciek, same mlade rodinky, aspon na nasej ulici, same deturence, tehulky, starsich ludi minimum. 😉 a konik je popularny 😉

vieruna
8. aug 2012

@monika2712 to viem, ze je tu vela mladych rodin s detmi. Len odkedy moji chodia do skolky, tak som nejak vypadla z tej komunity 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre