Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
8. aug 2009

pre silne zaludky som nasla videa z porodov.
http://www.tehotenstvo.eu/article/14/video-poro...

normalne som si od dojatia poplakala.

slniecko01
8. aug 2009

Ahojte Pipinky. Dnes som si kupila tehu rifle, lebo už ma moje tlačili pod bruškom. A kupila som si aj tričulka. Obehla som Polus, Palace a nakoniec sa najviac zadarilo v Avione.

slniecko01
10. aug 2009

Dobre ranko Pipinky 😀 Tušim tu celý vikend nikto nebol 🙂

chruminka
10. aug 2009

dobre ranko slniecko a aj ostatne pipinky 🙂
ako sa mame?

och
10. aug 2009

dobre rano mrkvicky 😀 😀

dnes bude hladovkovy den 😠 vcera som nieco pojedla niaku divnu kombinaciu a ma dost hnusne prehnalo aj krce boli takze dnes len krekry a cajik max jablcko skusim dat 😉 sice je pravda ze mi momentalne nic neni ale istota je gulomet 😀

a vy ako ste prezili vikendik?

sylvyka
10. aug 2009

hlasim sa po weekende no zazitok zo 4d bol brutalny neskutocne nieco ...
ale vecer som mala take bolesti ze som nevedela vstat ani sa pohnut strasne ma tahalo na pravej strane tak som celucky weekend lezala a zda sa ze je to prec inak malinka sa asi natahovala lebo pupok som mala vlavo a brusko vpravo inak pohlad nan ze dovi ...
no ale na 4d si princezna zmyslela ze ju nemusime este vidiest v plnej krase si urobila z placenty vankusik a tak jej bolo vidiet iba profil tvare ale co stvarala som sa nevedela prestat smiat ... a viem ze aj ked ku necitim stale nieco robi , vyklada si nozku na celo a tak 😀 skusim dat aspon foto ak sa mi to nepodari tak pockam na manzela 😅

krakulka
10. aug 2009

Dobre rano Pipinky, tak ako po vikendy? Uzili ste si ho? 😉

zukrik
10. aug 2009

Ahojte pipinečky
Ako sa mávate? My sme si užili víkend,mali sme
návštevu a tak,sedeli sme na teraske a manželík
pracoval,kosil trávičku atd. 😀 😀 Až mi ho bolo
lúto,že mu nemôžem pomáhať,nedovolí mi ani
zohnúť sa 😀 Drobci ma tlačia neskutočne,tak
väčšinou ležkám s vankúšikom pod zadkom,ako
mi prikázala lekárka 😉 ..Potom
sa posunú hore a pekne ma kopkajú a robia si
disco 🙂

slniecko01
10. aug 2009

Ahojte zlatíčka, dnes ste tu sko ani neboli 😖

Mayka a ty vôbec. To sa ešte nestalo 😕

slniecko01
10. aug 2009

Sylvyka a kde si bola na 3D ?

sylvyka
11. aug 2009

slniecko krasne ranko bola som v galante u havranka 🙂 a video z 4d mam kazdy vecer ako vecernicek 😅 fakt je to zazitok 🙂 inak dnes padol rekord spala som 2 hodky no cez den to hadam dobehnem ☹

mayka
autor
11. aug 2009

dobre ranko pipinky a ked take uprsane. Akurat idem papat jogurtik a rozmyslam co budem robit. 😀
Ako sa vam dari micky?

slniecko ako je v praci?

och
11. aug 2009

dobre ranko 😀

akurat mam uz kakaoveho pribinacika stlaceneho v brusku 😀 😀 mnam
dubacik vcera vobec nebublinkoval 😠 tak dufam ze je vsetko ok

ja dnes asi dam to rakusko 😀 😀 tak drzte palce nech nezabludim 😀 😀

chruminka
11. aug 2009

dobre ranko
u nas momentalne neprsi,ale som rada ze nie je horucava mne vyhovuje taketo pocasie viac ako vysoke teploty
Pustila som akurat poslednu pracku s detskym oblecenim,potom ma uz cakaju,len osusky,plienky,a veci do postielky....ale aj tak je toho este dost.
Uz to mam aj vsetko pozehlene,tak ako som sa tu nedavno stazovala ze je toho vela, tak toho ani tak vela nakoniec nie je,to len tak vyzeralo pohadzane vo vanicke,najviac veci mame c.62 a tie najmensie c.50 -56 budem musiet asi daco este aj podokupovat,musim to poriadne popozerat ci je toho dost pre dve babetka.

mayka
autor
11. aug 2009

och okukni poriadne te kocaaare a budem cakat na info. 😉
Ja uz som dnes stihla objednat sadu do kolisky. 😀

chrumi ja cakam kedy mi dorazia plienky a idem prat aj ja. Vcera som tiredila vecicky a co sa tyka oblecenia tak chyba uz len tak po 2-3 ks z dupaciek , bodiciek a nejake kosielky.
A ked pojdem do Senca tak skocim kupit asi kozmetiku. Rozhodla som sa pre Niveu.

ozaj neviete co vsetko kupit v lekarni pre mimi na zaciatok? myslim ake cajiky, kremiky na zapareniny alebo nieco na sopliky, atd.
A aku odsavacku na sopliky kupite? Neviem sa rozhodnut. Ta co sa dava na vysavac - no neviem ked si predstavit v noci nikekolko krat vysavat sople s tym hukotom . Nic moc. 😀
A co teplomer ? Aky kupite?

mayka
autor
11. aug 2009

chrumi tiez mam zmatok co treba este kupit. Ved budeme mat zimne babatka . o to je to asi komplikovanejsie. treba toho viac nez pe novorodeniatko v lete. Ja uz mam aj zimne overaly 2 ks. jeden taky mrnavy a druhy vynosi tak v 3 mesiacoch.
Kolko mas zavinovaciek? Ja zatial 3 ks. Ale rozmyslam ze kupim este jednu.

och
11. aug 2009

mayka niak vela otazok na raz nie 😉

inak keby sa chcel niekto pridat budem velmi rada 😀

mayka
autor
11. aug 2009

och tak rada by som sa pridala... ale dnes mi to total nevyhovuje. Ked budes chciet ist nabuduce a nebudes mat s kym tak sa pridam veelmi rada. Kurnik.

callex
11. aug 2009

ahojte kocky..
dlhsie som vas necitala tak reku hodim kuk...a uz teraz mam hrozu z toho co ma vsetko jedneho dna caka.zrovan vcera som telefonovala s kamoskou ktore rodi buduci tyzden v australii.hmm celkom iny sytem ako u nas. rodit bude iba s babicou...doktora cele tehotenstvo nevidela, vazit ju tiez nik nevazil..vraj ked je ona OK tak naco nieco riesit.lekarov volaju ak su len problemy.ona si tento system pochvaluje.a po porode?vraj ak budu obaja v poriadku do 8hodin mozu ist domov.a babica ich bude chodit kukat domov.
a vybavicka?s tym si hlavu nerobila tiez..vraj aj tak nevie ake bude babo velke.tak ma len zakladne veci a zvysok dokupi ked male uzrie svetlo sveta podla skutocnej velkosti.

mayka
autor
11. aug 2009

callex ahoj, no ja ti neviem ale ja som neni moc za porody doma. NIkdy nevies co sa moze stat a skomplikovat a aspon taky 2-3 dnovy pobyt v nemocke neni na skodu aj pre babo ak by bol nejaky problem tak to vedia hned riesit. Ale je to sranda vsade je to inak.
Podla mna my tu mame dobru starostlivost co sa tyka porodov. Len horsie je to s naladami lekarov a sestriciek. 😀

Ale veru ani som netusila co vsetko treba tomu mrnatu zaobstarat. Zda sa mi toho byt horzne vela.

Ozaj chrumi a Och budete dieta balit do klasickych latkovych plienok na zaciatku?

och
11. aug 2009

mayka 😉 neva uz som zlanarila svoju drahu matku 😀 😀

takze okuknem co sa bude dat 😀 a zreferujem
tebe kukam tu gesleinku ktoru?
este chcem skuknut tie vyrobky od Avent co to tam stoji 😀 😀 ale plienky a tieto hovadiny kukat nebudem 😀 potom si mozme urobit vylet velryb kto by mal zaujem 😀

callex no to je aka parada 😀 😀 aspon nic neriesia nie ako my co sa tu trasiem ako osiky kazde tri tyzdne na utz 😀 😀 a to s tou vybavickou si skor mysli ze je o tom ako velmi sa na to babo tesis 😀 v kombinacii s tym kolko mas casu a ako velmi si zavisla na nakupoch 😀 😀 😀 😀
osobne som taka nedockava, ze by som to dnes isla celllleeeeeeeeeee nakupit ale viem ze sa budeme este stahovat tak by som si len roboty pridala 😀 😀

mayka
autor
11. aug 2009

och ty si moje zlaticko. Strasne by som sa rada pridala. Do kelu. Ale aspon aj babka nieco kupi do vybavy. 😀
Ja chcem od gesslein tu trojkolu gesslein vision. len sa mi opytaj na cenu za komplet, sportak , vlozna taska, autosedacka babygo, nanoznik, slnecnik. Staci cena dokopy.
Ty aj ides kupovat nieco alebo len okuknut?

Och fakt dobry napad s tym vyletom velryb. Som za. Ale vidim to az na september. lebo aj tak az vtedy budu mat zimne kolekcie veci na pultoch.

Och aj ja by som najradsej uz vsetko nakupila. Sme podobne. Sakra ale finnacie ma teraz nepustia. Tento mesiac som na dieta obuchala uz 260 eur a za dalsich200 eur cakam baliky 2 ks. 😀 Koncom mesiaca idem objednat kocar takze tam dam zalohu cca 200 eur. Takze najskor sa mozem rozsupnut az v septembri. Ale to uz ozaj len drobnosti pokupim. A okrem drobnosti treba odsavacku na sople, pestunku, monitor dychu, lehatko, hraciu deku, teplomer digitalny, a co ja viem co este.
To bude tiez riadna palka.

labutienka
11. aug 2009

ahojte pipiny 😀
pamätáte si vysadzovanie utrošu? dnes ráno som bola na uzv a mám ho začať vysadzovať. pamätám si to správne, že od určitého dňa je to každý deň o 1 tabletku/tobolku menej? 😕 nechcem tam volať a vyzerať ako ... 😖

sylvyka
11. aug 2009

babulky inak mam urobeny album ☹ ani ste si nevsimli

mayka
autor
11. aug 2009

labutienka presne tak ako pises. kazdy den o jednu gulku menej. 😉 Dobre si pochopila.

labutienka
11. aug 2009

mayka ďakujem pekne 🙂

sylvyka - hneď a zaraz idem kuknúúúúúúúúúť 🙂 😀

labutienka
11. aug 2009

no už som kukla, síce neviem, čo vidím, ale viem, že je to tvoje bábätko 😉

sylvyka
11. aug 2009

jaaaj no ved hej je to tak trosku zle videt ale neva 🙂

mayka
autor
11. aug 2009

sylvyka, supeeeer. To je krasne. Aj vidite na slecne po kom bude? Su tam uz nejake crty? Ja sa tesim na piatok do Hlohovca ako blska.
DUfam ze sa ta nasa slecinka otrci ako treba a pekne zapozuje tatinkovi.
Vcera sa tatik tak tesil . Krpata ho taaaak kopala do ruky. Prvy krat to tak riadne citil lebo predtym sa hrala na partizana a ako prilozil ruku tak prestala sa hybat a vcera sa teda prejavila riadne kocka jedna. 😀

Sylvyka a ty s ako citis? Vraj od 27 tt sa najviac pribera je to tak? Respektive najviac rastie pupek.

mayka
autor
11. aug 2009

sylvyka mne na morfo utz povedal ze mam menej plodovej vody tak tiez ratam s tym ze nebude krpatu dobre vidiet.
Ale je ine vidiet to na videu a na fotke co si dala urcite. Hlavne vy z toho mate super zazitok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre