Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
19. jún 2010

Mayka, môj mm sa zas teší, že bude malú brávať na futbal, hokej, na cyklotúry a asi by z nej najradšej mal futbalistku 😀 😀 😀 . Chúďatko moje 😀 !
A neboj, nevyplašila si ma 😀 !
Mne by to stretko zatiaľ vyhovovalo, myslím, že tam nič nemám 😉 . Teším sa!

och
19. jún 2010

cafte

2.7. nic nemame 😀 tak co pripravym mlete masko na hanbace? so zemlou a grilovanou zeleninou? 😀 😀 😀

na taku 13.00 hod alebo skor?

juj sa ja ale uz teraz mrtne tesim, ani spat nebudem 😀

mayka
autor
19. jún 2010

katarinka, no vy budete mat futbalistku a my motokrosarku. Cumel KTM uz ma a aj bodynka jej tata dovliekol . S motivom motora z motorky. no fasa. 😀

no super tak ste vsetky vitane. Katarinku polozime do lezadla lebo predpokladam ze sa uz nebude vediet hybat. 😀

No grilovanu zeleninku si spravime urcite a aj zemiaky pecene. A masko este premyslime.
Inak robila som v piatok pleskavicu a muz to spravil na grile a tiez to stalo za rec.
Och menujem za sefkucharku lebo ma dobre napady a zrejme je aj sikovnaq v kuchyni. 😀 😀 😀 😀

Baby ale zrusim to len jedine v pripade nepriazniveho pocasia. Aby nam deti neodfuklo alebo neoprsalo. Vnutri by bola nuda.

katarinka77
20. jún 2010

Mayka, ja verím tomu, že jedna z prvých fotiek bude aj so slovanistickým šálom 😀 😀 😀 .
Snáď sa hýbať ešte budem vedieť 😀 .
Čo môžem doniesť na grilovačku? Nejakú zeleninku alebo niečo na pitie? Napíš mi prosím do IP alebo smskou vašu adresu, nech viem, kam mám ísť 😉 .

chruminka
21. jún 2010

ahojte pipinky,
nedari sa mi sem chodit uz tak pravidelne,jezibabky mi zaberu uz skoro cely den,kedze sa z nich stali nespavce a pomalicky uz aj lezuni.

Citam ze mayka organizuje grilovacku 🙂 ,tak rada by som sa k vam pridala s mojimi jezibabkymi,ale kedze my nevlastnime auto tak sa k mayke nemame ten piatok ako dostat,no skoda 😒
Ale vy sa krasne zabavte a pofotte aby som sa mohla aspon na fotky tesit 😵

@och dakujeme este raz za kuponiky na bebu,uz sme ich aj vyuzili a velmi nam pomohli.

chruminka
21. jún 2010

ahojte pipinky,
nedari sa mi sem chodit uz tak pravidelne,jezibabky mi zaberu uz skoro cely den,kedze sa z nich stali nespavce a pomalicky uz aj lezuni.

Citam ze mayka organizuje grilovacku 🙂 ,tak rada by som sa k vam pridala s mojimi jezibabkymi,ale kedze my nevlastnime auto tak sa k mayke nemame ten piatok ako dostat,no skoda 😒
Ale vy sa krasne zabavte a pofotte aby som sa mohla aspon na fotky tesit 😵

@och dakujeme este raz za kuponiky na bebu,uz sme ich aj vyuzili a velmi nam pomohli.

mayka
autor
21. jún 2010

chrumi, ked robis vsetko dvojmo nemusis aj prispevky dvojmo davat. 😀 😀 😀

Nema ta k nam kto odviezt?

A kto sa k nam este prida?

Kokso ja som bola dnes vybavit konecne pas a dieta sokm odlozila u kamosky a po hodine kedze som stala v rade mi kamoska volala ze nevie malu utisit. V telefone som pocula srdcervuci plac ako po ockovani . No som mala 10é chuti sa k nej vratit. Normlaqne som jej chybala. Asi do polhodky som sa k nem vratila a ona chuda od unavy zaspala v autosedacke a este vzlykala v spanku. Az do placu mi bolo. ☹ a druhej strane ma to pohladkalo na dusi ze aka je na mna naviazana a ako jej po chvilke chybam. Ked sa zobudila u nich a bola som pri nej tak sa tak krasne usmievala a spokojne. Moje slniecko. 😵

Teraz mi uz hodinu a pol spi v aute v autosedacke. Som ju tam nechala a cakam kedy vstane. Som jej aspon uvarila cerstvy obedik - karfiol so zltkom a petrzlenovou vnatkou. Snad jej bude chutit.

och
21. jún 2010

ahojte

@chruminka nie je za co 😉 len to sleduj ci nebude dalsia akcia a daj vediet, poslem 😉

@mayka aj ja som toto zazila 😀 ale s mm, ked sa zobudila v hotelovej izbe len s tatom a mami nikde, teraz tu lezi vedla mna a kuka ako mi prsty poskakuju po klavesnici, uj ale sa tusim z toho pos..... 😀 😀 😀

inak dnesny obed
400g bio penne uvarime v osolenej vode s troskou olivoveho oleja (aby vody rychlo zovrela mozme ju uvarit najprv v rychlovarnej kanvici 😉 ) zatial si nakrajame dve kuracie prsia na kocky oprazime na kvapke olivoveho oleja do zlata, potom osolime okorenime pestrou zmesou korenia, pridame, 5 hlaviciek sampionov nakrajanich na sestiny,
balicek cukroveho hrasku, 3 minutky opekame, prilejeme 125 ml smotany na slahanie (alebo na varenie, podla toho ake tucne to chceme 😉 ) a jednu ricotiinu (to iste co ricota ale v malom baleni), ked sa syr roztopi dolejem zvysok kelimka (125 ml) slahacky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nacapeme na penne a hojne posypeme struhanym parmezanom 😀 😀 😀 konzumujeme pomaly je to horuce a nemame velke oci, budu nas boliet zaludky 😀 😀 😀 😀 😀

dezert
kupime si korpus, polku mascarpone vymysame s vanilkovym cukrom (cukru tolko kolko mame radi, alebo vanilkovou esenciou ci cerstvou vanilkou 😀 ) natrieme na korpus, dame sezonne ovocie, ceresne, jahody, nektarinky..... a zalejeme tortovym zele 😀 😀 (dr. otcer miesto vody kludne dajme niaky dzus, ja davam alkohol ceresnovicu, malinovucu.... podla toho ake je ovocie) nechame stuhnu a dezertujeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sylvyka
21. jún 2010

no ahojte tak aj ja mam konecne cas
no pekne zas stretko a tak daleko a nemam sa tam ako dostat
kurnik

inak elka ma prvy zubok :D sa tesim sa strbi malinka jedna 😀
a inak som jej zacala vyvarat vselijake dobrotky vacsinou z casaku mama a ja som si povedala ze ked bude takto pocko nahovno jej budem varit ja 😉
v auguste ideme do tatier aspon na tyzden no more to neni ale co uz ....
no to je asi vsetko co mame nove zas sa ozvem hihihi paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

krakulka
21. jún 2010

ahojte, bohuzial 2-3.7. sme v Kamenici nad Lipou. Chodime tam kazdy rok na cyklisticky maraton. Firma, kde MM pracuje ho spoluorganizuje. ☹ ☹ ☹ ☹ Ale nabuduce pridem 😉. Aj keby sme mali prist vlakom. 😀

chruminka
22. jún 2010

dobre ranko,
baby viete mi poradit nejaky pripravok na cistenie zehlicky od vodneho kamena.Sa mi zasa upchala a vobec mi nejde para.
@och ty si taka zienka domaca 😉
Naposledy sme ju cistili octom ale to bol des.Islo to tazko a este mesiac som zehlila a citila ocot vypadaval a horel ten vodny kamen ,bolo to odveci.

slniecko01
22. jún 2010

Ahojte Pipinky, ako sa mávate ?

@chruminka , tak aj ja by som potrebovala niečo na žehličku.
@mayka na grilovačku by som rada prišla, len idem na oslavu. Kamoška ma narodky, tak tato bude varovať. Takže piatok mám dámsku jazdu 😀 . Ale teraz pozerám, že 2/7/2010 to by šlo 😀 a kudy tudy sa tam dostanem ?
@och aj mne sa to zdalo skoro prikrmovať, tak na obed dávam nutrilon kašu a večer mlieko, ale nedávam jej to na noc. Inak raz si písala, že v dm predávajú nejaké mliečko, čo vyrába tá firma čo nutrilon. Nevieš ako sa to volá ?
@sylvyka a kde bývaš ? Ak pri Modre tak sa môžem zastaviť po Vás 🙂
@krakulka vy budete takí vyšportovaný, že až.

Baby chcem kúpiť vysávač, čo máte doma ? Mayka okrem teba to už viem 😉
Nelka mi zaspala na prse idem ju dať do postielky. A môžem ísť upratať a navariť. Dnes budú palačinke. Robila som jahodový džem´a ani mi neprihorel ako inokedy 😀

och
22. jún 2010

ahojte

@chruminka no to netusim 😒 ja mam taku co sa sama cisti, nikdy som toto neriesila skus nieco najst v drogerii 😉

@slniecko01 v dm to je to babylove, aspon tak spominala kamoska co to davala, ale vraj aj to Bio je super, musis vyskusat co Nelke najlepsie sadne, aby ju nezapieklo a aby jej chutilo
vysavac mame Samsung ma 2000w a mozes to dat na tri sily savosti 😉 co je fajn ked vysavam malej sople 😀 😀 😀 som s nim spokojna a dokonca zniesol aj sajrat stavebny ked sme burali kupelnu 😀 😀 😀
http://www.samsung.com/sk/consumer/home-applian...

baby tak na piatok teda urobim aj kolac?

krakulka
22. jún 2010

@och aj ja chcem kolac 😠 😠 😠 😠 😠

krakulka
22. jún 2010

ako zistim, ze idu A. zubky. Uz par dni je mrzuty, obcas ma trosku teplotku 37,1-37,5. vsetko si dava do ust, slinta ako bernardin, dnes kakal 3x za sebou, velmi riedko. segra mu v nedelu pozerala do pusinky a hovorila, ze ma tie jasienka belave. ako to bolo u vas?

slniecko01
22. jún 2010

Babulky ešte som sa chcela spýtať kedy sa začali deťúrence pretáčať. Nelka zvláda zatiaľ len na bok.

@krakulka aj Nelka slintá ako doberman a ešte stále nič a švagriná už pred mesiacom hovorila, že jej pôjdu.

och
22. jún 2010

@krakulka poslem ti kolacik DHLkou 😀 😀 😀
zistis to tak, ze mu pevne prejdi prstom po dolnom dasienku 😉 ak mu idu zuby tak ich ucitis pod prstom 😉 inak aj my sme mali teraz niake teplotkove obdobie, take ako keby ju len obliala horucava a po troch hodinach to preslo, ale zuby to nie su, doki dnes pozerala na poradni

@slniecko01 mi tusim tak posledne dva tyzdne a aj to len ked sa jej chce 😉 to jest dva razy za den a aj to sa pripravuje pol hodku na to 😉

dnesne diabolske miery z poradne 😀
66 cm a 6,66 kg 😀 😀

och
22. jún 2010

@slniecko01 sa mi zdalo ze mala malo pribrala a doki sa smiala, ze to je v pohode, lebo ma pol roka a podla "tabuliek" deti v 6 mesiacoch maju pribrat svoju porodnu vahu 😀 😀 my sme mali 3,36 kg takze skoro na chlp presne 😀 😀 😀

katarinka77
22. jún 2010

@och - krásne miery 😉
Kľudne aj 2 koláče 😀 😀 😀.

@slniecko01 , Sylvyka je z iného konca 😒 ..
Uži si dámsku jazdu 😉 !

@chruminka , v dm predávajú taký prášok na vodný kameň, volá sa Kamenožrút, zarob si to podľa návodu, nalej do žehličky, za chvíľu sa kameň rozpustí. Poriadne vypláchni, nechaj rozpáliť žehličku a do nejakej starej handry nechaj povypúšťať paru, keby ešte nejaký piesok vychádzal. Ja mám síce žehličku s funkciou proti vodnému kameňu, ale myslím, že takto nejak by si to mohla vyriešiť 😉 .

och
22. jún 2010

@katarinka77 tak si povedz ovocie 😉 upozornujem ze ceresne nevykostkovavam 😀 😀 😀 😀

katarinka77
22. jún 2010

@och , to je jedno. Čo sa týka ovocia, ja som všežrút 😀 . Kôsty nevadia, veď budeme poslušné a nebudeme ich pľuvať po záhrade 😀 😀 .

slniecko01
23. jún 2010

Dobré ránko babulky 😀

@katarinka77 že 32tt to už tu bude malá Pipinky raz - dva 😀

mayka
autor
23. jún 2010

Ahojte,

tak kto vsetko k nam pride?
Ja, Katka, och, slniecko. Na koho som zabudla.

Och upec kolacik. 😵 😵 😵 mnaaaaam

Kati, som saa zasmiala ze nebudes vypluvat kostky na travnik. 😀 U nas sa take veci mozu. My nemame anglicky travnik iba taky dzedzinsky. Aj hovienka sem tam najdes pokial ich muz nestihne rozdrvit kosackou. 😀
Nejake kostky z ceresni nas nerozhadzu. 😀 😀 😀

Katarinke som zarezervovala lehatko aby si oddychla kym sa da lebo potom po porode jej to tak skoro nehrozi. Vsak maminky. 😀 😀 😀

Ja som akurat dolsa z masaze a som sama doma. Zvlastny pocit teda. Citim take prazdno z je tu cudne ticho. 😀

och
23. jún 2010

no tak to vyzera ze sme styri 😀 😀 😀

len na nalakanie posielam foto kolaca 😀 😀 😀 aby ste mali o com snivat 😀 😀 je to fotene telefonom takze farby su v skutocnosti este lakavejsie

slniecko01
24. jún 2010

Dobré ránko,

@och ty si teda gazdiná, vyzerá dobre 🙂
@mayka ja som bola minule na masage a dooobrree to bolo 😀 a teda to stretko je 2/7/2010 ?

mayka
autor
24. jún 2010

ahojte damy.
No @och uz sa tesim. A slintam tiez. 😀 Neopovaz nedojst. 😀

Baby posielam adresu. do IP. Keby niekomu nedosla tak sa ohlaste. Lebo som vypatlana. 😀

mayka
autor
24. jún 2010

no tak neskor.dieta je hore. Snad sa mi to do 2.7. podari poslat. 😀

gilly
24. jún 2010

ahojte, cchem sa opytat, mate niektora z vas skusenosti s tym, ze ci v gyn - fiv robia ultrazvuk 3D alebo morfologicky aj pred 20 tt? by som sa chcela objednat lebo mi vysli horsie vysledky tripple testov a cchela by som vidiet, ci podla ultrazvuku je to ok, alebo nie. dakujem

santana
24. jún 2010

@gilly ahoj, len nahodou som si vsimla tvoju otazku... ja som sa objednala na 1.7. na 3D a potom by som chcela ist okolo 24 tt. Ak ides na obidva tak ten skorsi, ktory stoji 17€ neplatis. Podla mna ti urobia 3D v ktoromkolvek tyzdni.

gilly
24. jún 2010

@santana - ahoj, a myslis ze na tom 3D v takom skorom tyzdni by vedeli uz aj urcit ci je niece v neporiadku, alebo je to este skoro. konkretne DS alebo razstep?

mayka
autor
24. jún 2010

@gilly, @santana ja som tiez chcela ist minuly rok na morfo do gynfivu a bolo to pred prazdninami a mali totalne plne terminy tak aj mojmu gynekologovi volali aby im uz nikoho neposielal kvoli dovolenkovemu obdobiu. Ja som bola nakoniec v Ruzinove v http://www.gpn.sk/ . Skuste popripade aj tam ak neobstojite v GF. Robia aj 3D. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre