Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
28. jún 2010

Dievcata moje, zavidim vam. Skoda, ze my ideme prec. Dufam, ze nabuduce sa zucastnime aj s Andrejkom 😉

mayka
autor
28. jún 2010

ahojte,
co za prekvapko sa chysta? Zeby stripteeeer? 😀

katuska, mame po ruke detsky bazenik a hadicu s vodou zo studne takze ak ti bude teplo tak ta osprchujeme. Staci povedat. 😀
Ked bude teplo tak mozeme detom aj bazenik napustit. 😉

chrumi, krakul budete tam chybat.

Baby mate niektora dietu, respektive lubite bravcove grilovane rebra take maskove nie tucne? Alebo radsej kuracinku? Alebo pleskavicu?
Alebo mi aspon povedzte co nejete. Potom sa mi bude lepsie rozhodovat. 😀

ozaj @chruminka a ako stihas ratovat loziace deti? Da sa to? Nasa kocka dens spravila prvy krocik po stvornozky a potom sa rozcapila. 😀 Kokso a normalne sa po mne zo sedu vysplha az ku krku a postavi sa na nohy. Amen tma. Budem musiet odstranit nebezpecne veci z dosahu. Inak dost sa jej pacia kable od notebooku a od stojacej lampy.
A chuda dens vecer si udrelak peru az jej opuchla. Chudatko moje. DUfam ze nebude mat modrinu.

och
28. jún 2010

no to neprezradim 😀 😀 😀 😀 sama som zvedava 😲 😀

ja jem vsetko co nezje mna, aj to zjem 😀 a ked tam bude cokolada, tak si nalozim aj tri krat 😀 😀 😀 😀 😀

kokso ja som uz schudla na svoju povodnu vahu, tak dufam, ze sa to zastavi a nebudem viac chudnut 😝

katarinka77
28. jún 2010

@mayka, Ty si zlatá, že si takto "vyzbrojená" na návštevu v letných horúčavách 😀 😀 . Ja mäsko ľúbim, teda okrem diviny a tlstého 😀 . Takže kľudne bravčové, ale môže byť aj kuracie, čo Ti bude jednoduchšie 😉 . A zeleninku, ovocie zjem akékoľvek 🙂 . Rozmýšľam, či neurobím ovocný šalát 😉 . Ak by nie, tak určite vymyslím nejakú inú chutnú náhradu 😉 .
Chúďa, Terezka 😒 !

@och , čo sa nám chceš stratiť 😀 ? veď už nechudni toľko 😀 ! Ale sranda, že si reletívne dosť a rýchlo pribrala a rýchlo to aj všetko zhodila 😉 . Zato mne idú zatiaľ tie kilečká pomaly a málo, ale stavím sa, že sa ich dlho nebudem vedieť zbaviť 😒 .

slniecko01
29. jún 2010

Dobré ránko pipinky 😀

takže chystáme jedálniček ? Aj ja niečo prinesiem. 🙂
Ja som síce ešte neschudla na svoju váhu, ale ved snád niekedy 😀

mayka
autor
29. jún 2010

Baby vsak neblaznite nenoste vela , kto to poje vsetko. 😀
A co sa tyka vahy. Tak ja sa bojim na nu aj postavit. 😠
Vsak ja som pribrala. Po porode som mala svoju vahu a teraz mam 4 kg navyse. To urcite zato moze @och. Znej presli tie kila na mna. 😠

To moje diea zacina byt nebezpecne. Dnes musim odstranit vsetko z dosahu. prave na seba vykotila plastov bednicku s hrackami a hra sa. 😀 Pomooooc uz to zacalo. Asi na nu pustim vysavac nech ho ponahana. 😀

mayka
autor
29. jún 2010

juuj baby rozmyslam ci kupit manducu alebo nie? Ci uz na nu teri neni uz moc velka. Stoji okolo 100 eur tak neviem. Ale na dovolenku by sa veru zisla.

och
29. jún 2010

@mayka manduca sa da pozicat na skusku 😉
http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-s...
urcite by som to nekupovala bez vyskusania, ani nevies ci sa v tom Teri bude pacit

rozmysli si do stvrtka, ti mozem zbehnut pozicat a v piatok donesiem, alebo dame kaficko v meste 😀 😀

luciamk
29. jún 2010

Ahojte babule,

ani Vas už nestíham čítať. Ako Vám dopadlo stretko....či ešte len bude?!....no nič večer si k tomu sadnem a prečítam to poriadne xi xi xi....
Baby nás sa tá nádcha a kašle držali 2 týždne, bola som z toho zúfalá... chúďa moje malé, len sme odsávali ako diví.
Inak Samuško mal včera 4 mesiace, posielam Vám pár foto zo včera 😀 😀 😀

katarinka77
29. jún 2010

@slniecko01 , máš ešte kopec času na chudnutie 😉
@mayka , Ty tiež 😀 . Neboj, zhodíš, keď malá začne chodiť a Ty budeš behať za ňou 😀 😀 .
@luciamk , Samko je krásne dieťa 😉 , zlatunký

mayka
autor
30. jún 2010

juuj baby to je ale hic vonku, co?

mayka
autor
1. júl 2010

No damy , masko je od vecera napacovane. Uz len teda aby ste dosli. 😀

luciamk
1. júl 2010

ahojte pipiny,
to je teplóóóó....

chcem sa spýtať dve veci...
Kúpem malého každý druhý deň, ale pri týchto horúčavách sa chúďa potí ako dospelák, kúpete krpcov každý deň?

Druhá vec je Samkovi sa začali tvoriť také lupienky, šupinky, vpredu na hlavičke, kde má tú mäkkú časť hlavičky. Dá sa to nejako odstrániť, aby som mu neublížila? Asi v 2 mesiacoch mal také šupinky aj na obočí, lekárka nám dala krém. Mala som mu to natrieť a potom tampónikom zotrieť dolu, hneď sa to stratilo. Ale trochu sa mu bojím urobiť to na hlavičke. 😖 😖

Prajem krásny deň 😎

och
1. júl 2010

ahojte

@mayka no uz sa tesim, ja mam uz prekvapenie v trube 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako to dopadne na to som fakt zvedava 😀 😀 😀 😀 😀 😀
juj ale sa uz na zajtra tesim velim moc

@luciamk ja malu od dvoch mesiacov kupem kazdy den, teraz v tomto teple len v cistej vode, bez mydla, ved sa chuda aj ona musi citit ulepene 😉 ja Rebe kazdy vecer naolejujem hlavicku tym komunistickym Avirilom a potom jej tie "supinky" vycesem hrebenom, nie kefou, hrebienok ju bude skrabkat, lubi to, nezlakni sa ked bude mat trosku kozu cervene z toho hrebena, toho makkeho miesta sa vobec neboj, ono to zrasta detom az v dvoch rokoch a tych padov na hlavu este bude habadej 😉 😉

katarinka77
1. júl 2010

@mayka - no už sa teším na zajtra 🙂 ! ja urobím ráno ešte ten ovocný šalát a vezmem tiež jedno malé prekvapko - dúfam, že to vydrží tú cestu autom 😀 .

janula13
1. júl 2010

ahojte vpadnem sem, ked vdm temu, som tiez vasa 😀 len by som chcela napisat luciimk, ze ja kupem od narodenia az doteraz denne, ani si neviem predstavit zeby som nekupala a hlavne teraz ked je teplo..nevidim dovod preco nie...inak velmi dobre je do vodicky oilatum emulzia ak sa bojis ze mu vysusis kozu alebo nieco podobne, potom ani nemusis natierat, ja ich v tom kupem od narodenia a nemaju problem, a nenatieram..dalsia vec, aj nasi mali tie supinky/seboreu hlavne na vrchu hlavy ale trosku aj v oboci..v oboci som to len natrela niecom matnym, ci uz eucerinom alebo infadolanom...a v hlavicke tiez vrstva infadolanu zdal sa mi lepsi ako oliv olej a vycesala hustym hrebienkom a potom okupkala..neboj sa toho, len jemne vycesavaj...nasim som to musela este aj teraz ked mali cca 10mes a naposledy...ale niekomu sa to zopakuje a niekomu nie, nam sa to asi 3x zopakovalo, to s alen upchavaju mazom zliazky, nic strasne...
tak daj sa na to...papa pipinky, vela radsoti z prckov 😀

luciamk
1. júl 2010

Ahojte babule,
ďakujem za rady.
Lekárka mi povedala že kým je malinký stačí ho kúpať každý druhý deň a predpísala mi Balneum Hermal je to taký olejček do vody . Je to super len sa nesmie dostať do očí, malého nenatieram ničím má krásnu pokožku. Ale už ho budem kúpať každý deň, chúďa malé. Len som si nebola istá ako na tú seboreu. Dnes som čítala na nete že aj panthenolová pena je dobrá a nemastí to vlásky, tak som to skúsila a potom sme len vyčesávali a vyčesávali 😀
😀
Pipiny nech Vám to zajtra dobre dopadne, hlavne nech Vám nič neprihorí 😀 Dúfam, že budete robiť foto.

Pekný večer pa pa

mayka
autor
1. júl 2010

ahojte,
lucia, ja Terezku kazdy den sprchujem a raz do tyzdna jej napustim aj vanu velku. V malej vanck uz nekupem mesiac lebo uz horzilo ze mi odtial vyskoci. 😀 Ja ju v sprchovom kute posadim do toho sedatka do vane a sprchujem ju. Strasne sa jej to paci. A ak sa mi nahodou nechce sprchovat tak ju supnem do umyvadla a poumyvam narychlo tam.

Na supinky na hlave nam dala dokyna taky olej z lekarne. Je to ako vazelina mastne . Ale pomaha to najviac. Ja som kupila aj z biodermy na to specialny krem za 13 e a je na dve veci. 😠
Tiez jej budem musiet znova s tm nagebrit gebulku. Sa mi zda ze to ma zasa.

Inak nasa Teri si uz nieco vkuse rozprava len jej nerozumiem ale furt jej ta pusa ide. Tak snad vam zajtra nieco prezradi.
Ozaj baby vezmite detom plavky. Supneme ich do bazena. 😉

Inak dnes som kupila v metre aj bazen do ktoreho sa zmestim aj ja. Len teda ho musime este nafukat. Som kupila aj tu pumpu.

Baby tesim sa na Vas.

@janula13 co to vidim . Ze 13 tt. Ja padaaaaam . Gratulujem a teskam sa s tebou. Boze ja som tak davno nebola vo vasej teme .Msim tam kuknut co mate nove? Ako sa mas? A co krpci? 🙂

och
1. júl 2010

No hotovo 😀 napecene, nic nezhorelo uz len dufat, ze vam to bude chutit 😉 no a mozno ma poslete do Pezinka 😀

mayka
autor
1. júl 2010

Linda co si upiekla vlastneho muza? 😀
Ja zozerem vsetko co nezozere mna. 😀

krakulka
2. júl 2010

urcite uz vegetite u Mayky na dvore. zavidim vam. 😕 😕 😕 😕 😕

katarinka77
2. júl 2010

Ahojte! Tak ja už som nejakú trištvrte hodinku doma, cesta v pohode, len zrovna pršalo a koleso je tiež ok - mm ešte raz skontroloval 😉 .
No baby, bolo veľmi fajn 🙂 , prežratá som ako hovado 😀 . Detičky máte krásne, ale veď to vy dobre viete 😉 .
Och, to prekvapko sa Ti vydarilo 😉 . Dúfam, že ste si dali ešte zmrzlinku 😉 .
Joj, Mayka, krásne máte doma, hneď by som sa k vám nasťahovala 😀 . Len keby sused tie sliepky nechoval 😀 😀 😀 ...

katarinka77
2. júl 2010

kde mám fotku 😲 ?

mayka
autor
2. júl 2010

katarinka, my sme uplne zabudli na tu zmrzku. 😅 No asi budes musiet prist zasa. 😀 Snad ti to nebude vadit a slubujem ze dokopem muza aby tu ruru odstranil. 😀

Sliepocky nemusis ale kuracinka ti chuti co? 😀 😀 😀

A preco ti zmizla fotka?

mayka
autor
2. júl 2010

Och kolacik bol uzasny. A aj ten tvoj spermiovy je mnam. 😀

No a o chvilu dojdu znami a ideme grilovat zasa.

katarinka77
2. júl 2010

@mayka , tak spapajte zmrzku s návštevou 😉 . Ale rada prídem niekedy zas, bolo u vás a s vami veľmi fajn 😉 . Daj vedieť, keď sa bude niečo organizovať 😉 . Len pre istotu si dám pred tým 2-dňový pôst 😀 😀 . Kuracinka veru chutila, som ju ospevovala manželovi 🙂 .
Dúfam, že som vám tú rúru nerozmačkla 😀 . mm povedal, že keby niečo bolo, ukázalo by sa mi to na prístrojovke. Veď prinajhoršom by som volala asistenčnú službu a kým by prišli, ešte by som s vami poklábosila 😀 😀 .
Neviem, prečo mi zmizla fotka, asi mi nebolo dobre vidno do ksichtu 😀 .

slniecko01
5. júl 2010

Dobré sviatkové ránko Pipinky a ešte horúce.

Nelka sa začala otáčať na bruško. 😀 hurá hurá hurá
Včera sme boli v Senci. Voda bola paradna. j Nelka vodu vyskúšala 😀 a páčila sa jej, veď je vodnár.

A čo ste to mali aký spermiový koláč ? No to som ešte nepočula a ani nejedla 😀 , alebo to len tak vyzerala.
@och kam ty chodíš naa tie recepty ? 🙂
@krakulka Andrejkovi muselo byť aj horko na tých pretekoch ☹
@mayka vy len grilujete, my sme mali včera oddychový deň. Bola síce nedeľa, ale manžel sa rozhodol sstráviť konečne s nami. Od rána bola koncepcia jasná 😀 . Raňaječky na terase, lebo mu konečne doplo, že ju nevyužívame. a potom kupko.
Nelke sa už nelúbi na bruchu, tak idem 🙂

janula13
6. júl 2010

mayka, no ja som same prekvapko vsak vies 😀 tiez som bola v soku aspon tyzden, to vies, ked sa clovek nesnazi tak to vypali takto...ale tesime sa samozrejme, tretie sme chceli aj ked nie tak skoro a vobec sme necakali ze takto spontanne tak sme za to vdacni, ze sme sa vyhli tym peripetiam s lekarmi.....citam ze ste mali super party u teba..aj som sa chcela cez katarinku nanominovat 😀
och to by aj mna zaujimal ten kolac 😀

katarinka77
6. júl 2010

@och - vlož sem prosím Ťa foto toho spermiového koláčika, resp. tortičky, nech sa baby aspoň pokochajú 😀 , keď už ochutnať nemohli.

och
7. júl 2010

caute zienky

akosi nic nestiham 😝 ale nie je to vina mojho potomka, vrestiaceho z deky na luster 😀 😀 😀

pridavam foto 😀 😀 😀 😀 😀

zacali sme s prikrmami a ako som predpokladala, samozrejme ju asi 10x naplo 😝 tak som jej kupila tu bio hipp mrkvu a zriedila vodou aby to bola taka polievocka a to pekne trosku cuckala a potom povypluvala 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre