Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
10. aug 2010

nebudem mať epidurál 😒 - mám nízke trombocyty, tak mi nemôžu dať. Ale aj tak som nebola moc presvedčená, že ho chcem, i keď viem, že bez neho to bude fakt kruté 😖 .

@och - no pekný scenár 😀 . A ja sa kedy opijem 😀 ? Asi už nikdy 😀 😀 ...
No vidíš, aspoň si urobila dobrý skutok 🙂 . A mohla si si dopriať Magnum 😀 . Ja mám zas chuť na tie staré ovocné drene. Pamätáte si ich ešte?

krakulka
10. aug 2010

@och, ty kokos, ty si neskutocny clovek. co vsetko sa na teba lepi. no proste si nasa sikulka. 😉 😉 😉 😉 😉
@katarinka77 uvidis, bude to v pohode. ja som rodila prirodzene, koncilo to sice po 5-6h. cisarakom, ale da sa to zvladnut. Uvidis. Tak ako pisala Mayka, stale si hovor, ze kazdou kontrakciou si blizsie k Miske. A nezabudni, vsetko je tak ako ma byt. Nic si dopredu neplanuj, keby nevyslo, aby si nebola vo velkom strese. Vsetko bude ok, aj ty aj Miska budete zdrave a dopadne do dobre. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Juuuj, a ten prvy pohlad na Misku, to bude nieco neopisatelne. 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mayka
autor
11. aug 2010

@katarinka77, neboj ani ja som nemala epi a som tu. netvrdim ze to nebola najvacsia bolest aku som zazila ale tie hodiny mi strasne rychlo utekali. Rodila som 8 hodin ale asi posledne 3 hodky boli horsie. Ono tie svinske bolesti budu az ku koncu A ked zacnes tlacit tak uz ich ani nebudes citit. Inak mne pomohol sa rychlo otvorit klistir. Fakt robi zazraky. 😀
Zaklad je fakt mysliet pozitivne a hovorit si ze aj ta hnusna bolest je vlastne dobra a cim viac to boli tak tym lepsie a rychlejsie budes mat potom. 😉 Trosku budes sado maso zena. 😀

@och, ty radsej ani von nechodievaj. Nejako sa to vsetko na teba lepi. Blbe obdobie. Neboj to prejde. V piatok vas cakam. spravim cestovinovy studeny salatik? 😉

mayka
autor
11. aug 2010

inak ja tiez milujem najviac tie klasicke ovocne drene a aj si ich doma robievam ked mam marhulky alebo jahodky. A este lubim tu tocenu zmrzlinu z mc donaldu. 😀

och
11. aug 2010

@katarinka77 hej pamatam, mne niak nerezu oni, ale taku jahodovu so smotanou a cokoladou, ani si uz nepamatam ako sa to volalo 😉 porodu sa fakt neboj, ved kedysi epi nebola, ja verim, ze budes milo prekvapena a povies ze to nebolelo 😉 😀 😀

@krakulka ani mi nehovor, si uz potrebujem oddychnut, uz mam pocit, ze musim tu vrtulu v zadku vymenit za turbinu alebo tryskovy motor 😀 😀

@mayka v piatok sa vidime uz sa na vas moc moc tesim a na to tvoje preslavene latte, rozmyslam ci neskocim kupit k nemu cantucini 😉

mayka
autor
12. aug 2010

cafte,

@och, v mrazaku mam nejaku cokoladovu tortu z ikei. 😉 Ak budu slivky tak rano upeciem slivkovy posuch s mega davkou skorice. 😉 Ale musim ist okuknut ci uz su.
cantucini rozhodne netreba.

Ja idem dnes do avionu poobede ked sa holka vyspi. Muz ide na motorke na noc prec tak musim ju nejako zabavit. A ide nam druhy zubok. Tak zasa zacina slintat jak bernardin. 😀
Inak ja ju uz idem dat do svojej izbicky.
Aha ake zavesy si dam usit. teda z akej latky.
Neskutocne veci sije ta kocka.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6812277
Len ta latka na zevsy bude svetlejsia fialova a kvetink budu ruzove, zlte a tmavsie fialove. Aj hniezdo do positelky mi z toho usije. Cena hniezda 15 eur ale okolo celej postielky. Zaves este neviem co ma vyjde. Ale tesim sa. 😵

mayka
autor
12. aug 2010

A idem si kupit strieborne nausnice za najdenie zubka. 😀

och
12. aug 2010

@mayka no krasne teda naozaj, juj uz aby sme mali domcur hotovo, vraj nam vcera zalozili prvu radu vnutornych priecok, uz aj okna mame vybrate 😀 😀 😀 ale ako sa poznam aj tak bude mala u mna v postely alebo pojdem ja k nej do izby 😀 😀 😀 😀

a to si aj ja mozem ist kupit aj dva pary tie nausnice? 😀 😀 😀 pocujem prvy krat ze sa mozem ist takto obdarovat 😀 😀 😀 😀

katarinka77
15. aug 2010

Ahojte! Ako ste víkendovali? Ja mám oficiálne ešte týždeň pred sebou, ešte som plne mobilná, aj na svadbe by som si hádam zatancovala 😀 , ale zospodu ma to už dosť tlačí a bolí. Manžel je už v strehu 😀 . Už by som to celkom chcela mať aj za sebou. Dr. ma naposledy ani nevyšetroval, že nebude do mňa rýpať... A ja som myslela, že mi aspoň UZV spraví, bola som zvedavá, koľko už malá váži, i keď je to ultrazvukom dosť nepresné.

slniecko01
16. aug 2010

Dobré ránko dámy 😀

@katarinka77 , tak ešte týždeň ? No ubehne ti to ako voda a už budete mať Mišku doma 🙂

@och ty si teda mala obdobie 😒

@mayka taká čokoládová tortička z Ikei, lúbim velice, všetky druhy 😀, závesy budú peknučké v izbičke, chvalabohu nemusím také niečo riešiť, keď máme strešné okná 😀 , ale okná a závesy by boli určite lepšie 🙂

@krakulka ahoj a vy čo máte nové ? Zúbky ešte nerastú ? 🙂

katarinka77
16. aug 2010

všimla som si, že sa ozvala Zukrik do Pipín, idem ju sem vtiahnuť 😉

@slniecko01 - tie posledné dni sa vlečú... a celkovo už mám pocit, akoby som bola tehotná už hrozne dlho. Ale nesťažujem sa, je to krásny pocit a rada budem na to obdobie spomínať 😉 !

krakulka
16. aug 2010

@katarinka77 aj my sme sa nevedeli dockat, kedy uz konecne uvidime tie nase pokladiky a zbavime sa kilogramov navyse. 🙂 🙂 🙂 to je prirodzene. uz to bude coskoro aj u vas Katka. Drzim paste, nech vsetko dobre dopadne, aby si mala rychly a co nejmenej bolestivy porod. 😉 😉 😉 😉

mayka
autor
16. aug 2010

aaaa tu to zacina byt napinave. 😵 Kati moc dzim palce. Neboj bude to sup sup.

A posli sms aby sme to tu mohli oslavit. 😵

katarinka77
16. aug 2010

@krakulka , @mayka ďakujem 🙂 ! Určite sa ozvem. Ak sa podarí, aj priebežne, ak nie, tak určite po pôrode 😉 .

och
17. aug 2010

Krasne ranko prajem 😀 😀
@slniecko01 no to teda bolo ale uz je dufam za nami a vsetko pojde zase hladko obratko 😉

@katarinka77 jeeeej len ju pekne sem naviguj babu jagu jednu, juj ale som ju dlho necitala 😵 inak aj ja rada spominam na tehu, vsetci boli na mna mili a teraz 😉 len kukaju a cakaju kedy mi dieta zacne plakat aby mohli byt zazerat 😀 😀 😀 urcite daj hned vediet aspon sms, juj ale som nedockava, ze by sme zacali zase stavkovat? 😀 😀 😀 😀 pojdes v nedelu som sa teraz rozhodla 😉 aj tak ti to niak rychlo ubehlo, sa mi zda 😵

@mayka a my kedy dame ten vylet? pojdeme, ze vo stvrtok poobede a v pondelok domov? len sa musime zastavit v Brne v domove dochodcov, kuknut Rebinu prababku, este ju nevidela, to bude tak pol hodka max (aj tak si to nebude pamata ak nas bude vobec vnymit, ale... 😝 😕 ) a mm potom hodime niekam na vlak a budeme pokracovat, ak nie pojdeme za prababkou inokedy 😉

slniecko01
17. aug 2010

@och a kam sa chystáte pipinky ? 😀

mayka
autor
17. aug 2010

@katarinka77 ja uz sa tesiiiiim na dlssi stretko s dalsou malou pipinkou. huraaaa

@och, v pohode mozeme ist kuknut prababku. Ved to je po ceste. 😉 Uz sa tesiiiiiiiim. A nechapem ze tvojho mm hodime na vlak? 😕 Odkial kam? 😀

sylvyka
17. aug 2010

no sme spat z tatier bolo super len dovolenka neni uz dovolenka ziadne vecerne zurky a podobne ... ale aspon vzduch bol ok 😉
elke sa pacilo a ani neprotestovala, vysiel jej dalsi zubok uz 6 ty
no to je asi vsetko
mayka a och akoze kam to idete ? dokelu sa tu vyletujete co ?
inak ta chata v tatrach je blizko zeleznicnej stanici / v strbe / je luxusne zariadena /11€/ za noc to by bolo super stretko dakedy cez veekend nie ?

och
17. aug 2010

@slniecko01 chystame sa do Prahy na vylet, kuknut hrad a zoo, nakupit mozno nieco co u nas nemaju pre detvaky 😀

@mayka no sli by sme jednym autom a mm by potom isiel spat vlakom alebo busom, to je totiz jeho babka. Rozmyslam, ze by sme sli hned po plavani, cca o pol dvanastej u teba, za hodku sme v Brne, dame detom papat ukazem prababke a futasime dalej, s niakou tou prestavkou keby damy potrebovali vyvencit, na vecer sme v Prahe objedname pizu alebo cinu a vylozime nohy na balkon 😀 chcela by som sa urcite zastavit v Nexte a tu forbaby.cz maju flasky z ktorych Reba vie pit inu nechce 😵

@sylvyka to znie velmi zaujimavo, urcite by sme sa pridali, taky druhy septembrovy tyzden by bol fajn

slniecko01
17. aug 2010

☹ baby normálne vám budem závidieť

@och ešte mi povedz, že máte z toho balkona výhlad na prahu a idem s vami 😀

chruminka
17. aug 2010

baby to mate super,mne sa momentalne neda ist s detskami nikde,aj vonku na prechadzke musia mat chvilku vybeh.
Nevydrzia nikde,neobsedia,len by lozili ,stverali sa a stavali vsade.Ale bavia ich hojdacky a psy,takze ked uz vymyslaju v kocari (sa mi stavaju za jazdy) tak rychlo ze kde je havo havo hladajte hava (nastastie sa vzdy daky najde) a potom v najhorsom rychlo na hojdacky ale to len ked som s mm lebo sa chcu hojdat obe naraz...no koniec toto obdobie,nech uz vedia dobre chodit a behat nech je pokoj

jej taky vikendik by dobre padol,ale my by sme tak daleko nemohli,lebo nemame auto a musel by nas niekto odviest a ten niekto by musel ist aj spät do BA,takze to by sa nam neoplatilo platit 4 cesty benzin ci naftu.
Keby sa nieco zorganizovalo blizsie tak by sme isli radi,vsak v juni sme boli na stretku novembroviek a bolo super,len skoda ze bola mala ucast.

och
17. aug 2010

@slniecko01 nie 😉 na O2 arenu 😀 😀 😀 😀 😀 aj by sme ta zobrali zo sebou, len nemate s Nelkou kde spat 😅
@mayka alebo mozme ist aj v stredu poobede 😉 ako si povies, ja to mam len mm oznamit a on uz zariadi vsetko ostatne 😀 😀

och
17. aug 2010

@chruminka tak vybavim niaky minivan a pojdeme ako v skole prirode 😀 😀 😀 😀

chruminka
17. aug 2010

@och 😀

mayka
autor
17. aug 2010

@och, mne je jedno. Ale nie tuto stredu vsak? 😀 Myslis tu dalsiu? Ja sa prisposobim. Aj ten cas odchodu mi vyhovuje kedze dieta by mi akurat hodilo obednajsi spanok.
No dufam ze ze to sc dvomi detmi zvladneme. Teda ty s Rebou urcite kedze ju este stale najdes tam kde ju odlozis. 😀 😀 😀 S mojou to uz bude horsie. 😅
DUfam ze ten byt nemate zariadeny s veeela doplnkami a dekoraciami lebo neviem neviem ako by to dopadlo. 😀 😀 😀 Dnes si kocka stiahla kvetinac z tv skrinky. A objaviula ze tie puzle co ma na zemi sa daju krasne rozobrat tak uz polka je rozobrana. Doteraz ju vobec nelakali.

Tiez som za stretko niekde. Tatry by som brala ale asi by bolo mozno lepsie najst nieco pobliz. Nech aj male jezibabky vidime. A okrem toho este musime pockat na malu Misku co sa pyta na svet. 😉
Mozno by sa aj @zukrik pridala. Teda dufam.

No my chceme o rok kupit voyagera tak potom aj my mozeme chrumkacov vziat. 😀
juuj teraz sa tesim na prahu. A to zasa tam nechame penez na decka. Do kelu. 😅

mayka
autor
17. aug 2010

@chruminka ja ta skutocne obdivujem ako to zvladas. ja nestiham za tou nasou raketou a nie to zeby som mala mat dve.
No ale mozno by som aspon schudla. 😠

slniecko01
17. aug 2010

@och, minivan, šak my máme, len kam by sme dali kočíky ? Na strechu ? 😀 To by chcelo ešte nejaký príves 😵

Baby len si to užite, budem na vás myslieť. V nedelu ideme do olomouca na floru 😉
@chruminka moja to je teda na odstrel, keď ti ta vymýšľajú 🙂 , ale veď čo by sme bez tých detí robili.

No Nelka sa tu už akosi nudí, ani uhoky zavárať, ani na PC byť, tak čo mám robiť teda 😲 🙄
@mayka peneži nieje nikdy dosť a myslím že tam nakúpite určite.

chruminka
17. aug 2010

@mayka akurat som ich po dlhsej dobe dnes natacala ako vymyslaju,myslim ze je tam aj take kradcie video (ja vzdy tocim aj 10-15 min nech vidime o par rokov ako nam za tych par minut zdemolovali byt 😀 ) tak hodim vecer ked pride mm z prace na FB alebo mozno az zajtra,lebo dnes pride mm neskor,vsak dakedy to tam dam.
A neboj majka keby si bola od zaciatku naucena a zvyknuta ze mas dve tak by ti to ani tak neprislo aj ked vela krat si pomyslim(e) ze ake by to bolo ekby sme mali len jednu,ale hned tie myslienky odhanam(e) ,lebo sme radi ze ich mame obe nase zlate vymyslajuce jezibabky a lubenkame ich obe rovnako ,vsak sme ich taaak velmi chceli 😵 ,nase zlaticka

och
17. aug 2010

@mayka ano myslim tym tu dalsiu stredu, zatial to vyzera aj na pekne pocko 😀 😀 nie som majitelkou zidanych, nazvyme to, drobnych upomienkovych predmetov 😀 😀 ale zda sa mi, ze skrinka pod televizorom je take labilnejsieho statia, no ved uvidime, co Teri najde 😀 😀

@chruminka no ved hlboky obdiv s dvojickami 😉 inak preco ta nemam na FB 😲 😵

@slniecko01 no to by si sa divila co vsetko viem napratat do auta a najst aj zdanlivo neexistujuci volny priestor 😀 😀 😀 😀

katarinka77
17. aug 2010

@och - v nedeľu mám aj oficiálny termín 😀 . Ja som tipovala 20.8.
@mayka - aj ja sa teším na stretko s vami 😉 ! Len Miške sa ešte zjavne páči v brušku 😀 . Musím jej dohovoriť 😀 .

A krásny výlet vám prajem 🙂 !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre