Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
21. aug 2010

@babulka123 ďakujem 😉 ! Už sa neviem dočkať, som zvedavá, aké to bude, ako to budem znášať a hlavne, či bude malinká v poriadku a ako bude vyzerať 🙂 .

mayka
autor
21. aug 2010

juuj kati, uz len par chvil a bude to. Neboj. Vsetko bude tak ako ma byt a si budes cochvila tulit malu pipinku k sebe. Take male vonave babenko. 😵 😵 😵
Porod zvladnes lavou zadnou. ved budes pod kontrolou odbornikov. 😉 Len ich pekne pocuvaj.
Ja na teba myslim kazdu chvilu. A tiez sa tesim na malu herecku ako bude vyzerat. Drz saaaaaa.

katarinka77
21. aug 2010

@mayka - už nech to je 😉 ! No hádam si tam hanbu neurobím 😀 ! Ale keby aj, oni sú zvyknutí 😀 😀 . Už si chceme Michalku túliť k sebe 🙂 !

slniecko01
22. aug 2010

Dobré ránko Pipinky
@katarinka77 takže dnes máš deň D 🙂 a daj potom vedieť, keby ťa to teda dnes naozaj chytilo. cmuk cmuk, budeme držať palce, nech to ide ako po masle 😉

zukrik
22. aug 2010

Katarínka držím ti palce,ako píše Mayka,len ich pekne počúvaj 😀
Inak baby,včera som spala asi hodinu,Petko mal v noci teplotu 39°C a
stále som ho musela mať na rukách.Nechcel nikde ležkať,len u mamičky.
Dnes mal 38 ale dala som mu nurofen ,asi idú očné zúbky ☹ Ale zajtra pre
istoto idem lekárke,lebo má na hlavičke dve virážky.Dúfam,že nemá kiahne
alebo niečo podobné.

slniecko01
22. aug 2010

@zukrik chudačik malinký ☹ dúfam, že sa čoskoro uzdraví a bude fit a na kiahne má ešte čas ☹

och
22. aug 2010

ahojte

@katarinka77 hned posielaj spravu ze rodiiiiim 😀 cislo mas, moc drzim palce a uzivaj si kazdu sekundu, je to ten najkrajsi moment na svete 😀 😀 😀 moja sestra az plakala ked malu zbadala, si len pamatam, ze kriacia tlacte teraz dobre tlacite, potom plac a segra strasne kricala ze: Linda ona je perfektna ooo boze je krasna, je perfektna 😀 😀 😀 😀

@zukrik a nemoze mat tu siestu chorobu? tam su horucky a vysypanie sa, chudacik, rychlo nech sa uzdravy 😉 malinke stvoreniatko tak nech to nie je nic vazne 😉

katarinka77
22. aug 2010

tej mojej malej potvorke sa ešte nechce von 😀 , inak by vám už pípali smsky 😀 ...
a ďakujem, že na mňa myslíte 😉 !

slniecko01
23. aug 2010

@zukrik inak aj kamarátkyna malá má tu šiestu chorobu. Takisto mala zvýšenú teplotu a je vyhádzaná. Ale veď uvidíš čo ti povie doktorka.

krakulka
23. aug 2010

@katarinka77 tak co, este niiic?

zukrik
23. aug 2010

Ahojte
Dnes mal pre istotu zase Palko teplotu a Petko bol v pohode.Majú tak nabopnané dasnienká
asi im idú dalšie zúbky 😒 Dala som mu obklad a nurofen a bolo dobre 🙂 Strašne slintajú a kúšu ma 😀 😀
Tie pupáčiky ešte Petko má,ale miznú mu,asi ho niečo poštípalo.
Katarínka,držíme palce a daj vedieť 😉
Ozaj aká je to tá siesta choroba,ešte som o tom nepočula? 😕

sylvyka
23. aug 2010

no caute baby no nasa elka ma teraz tu siestu chorobu akoze ludia dve noci som nesapala elka nic neje odmieta mlieko dva dni sme len na cajiku horsie je ze jej to islo do bakterialnej infekcie tak musela dostat aj antibiotika horucky uz nema nastastie ... dnes zjedla vyzivu a jogut ale mliecko ani slychu a to ho zboznovala :( Inak je cela vyhadzana no preco by sme nemami mat kazdu chorobu :(

mayka
autor
24. aug 2010

ahojte,

no co @katarinka77 este furt nic? 😕

@sylvyka jeeejda. Snad to codskoro prejde. Aj jej davas nejake lieky? Chudatko male. Neboj ona to papanie dobehne. Drzte sa.

@zukrik chalaniska uz uz ok?

Mne sa dens kocky taaak nic nechce ale musim si trosku popratat. Vsak zajtra nas caka Praha. 😵 huraaaa

sylvyka
24. aug 2010

mayka no elka je uz celkom ok aj papa ale mlieko nechce ani nahodou stale ju napne 😒 tak pekny vylet v prahe a davajte si pozor 😀

katarinka77
24. aug 2010

Ahojte! No ja ešte držím pokope - asi už len silou vôle 😀 . Včera večer mi dosť tvrdlo brucho, bola som aj u dr., kontrakcie však boli o ničom (nie na pôrod), povedal, že krčok takmer už spotrebovaný, ale ešte som celkom zatvorená, hlavička dosť nízko. Poslali ma ešte domov aj s tabletkou, aby som sa ešte vyspala, no keď som zaľahla - katastrofa! Myslela som, že prídem o kríže. Malá už nemá miesto a cítila som aj najmenší pohyb a všetko mi to šlo do krížov. Najlepšie mi bolo, keď som chodila, no po tej tabletke som zaspávala už aj v stoji. Nakoniec som nejako zaspala, no dnes som celý deň ako mechom praštená. Prišla zmena tlaku, tak nech už rodíííííííííím 😉 !!!

@mayka , @och - krásny výlet do Prahy vám prajem 😉 ! Dobre dojdite 🙂 !

@sylvyka , @zukrik - skoré uzdravenie detičkám 🙂 !

A ostatné vás tiež moc moc pozdravujem 🙂 😉 !

slniecko01
24. aug 2010

@katarinka77 a ty čo tu ešte robíš ? No to boli asi poslíčkovia. Mňa to tak bolelo ešte dva týždne pred pôrodom aj brucho ma bolelo aj kríže strááášne, ale potom mi to prešlo. Trvalo to asi 4 hodiny 😀 Tak som sa sprchovala a to mi celkom pomáhalo.

katarinka77
24. aug 2010

@slniecko01 - no ver, že radšej by som už bola niekde inde 😀 . V noci ma ani nenapadlo ísť do sprchy, tak strašne som chcela spaaaaaaaaať! Nevládala som ani oči držať otvorené.. Keď si pomyslím, že to najhoršie ešte len príde 😲 😖 ....
Čo Ti trvalo 4h? Myslíš kontrakcie tesne pred pôrodom alebo ešte doma - poslíčkovia?

slniecko01
24. aug 2010

Doma poslíčkovia. Potom týždeň nič keď som ležala v nemocnici. V pôrodnici som mala kontrakcie 24 hodín. A vôbec som sa neotvárala, ani po vyvolávačke. Ale ja som aj ten krčok mala stále pevný ☹Tak mi potom spravili sekciu. 😀,
Ale neboj všetko dobre dopadne a Miška bude raz dva tu 😀

katarinka77
24. aug 2010

@slniecko01 - no dúfam, že 24h je maximum a dlhšie rodiť nebudem 😉 . No ale po vyvolávačke si musela mať riadne kontrakcie, nie? Kde si to najviac cítila, v krížoch? Keď to stihnem do piatku, bude dobre 😉 ! Inak ma už prijímajú a zrejme hneď budú aj vyvolávať 😒 .

zukrik
24. aug 2010

@mayka chlapci sú v pohode 🙂
@katarinka77 neboj sa,všetko dobre dopadne,hlavne sa teš na bambulku 😀

slniecko01
24. aug 2010

@katarinka77 , mňa to najviac bolelo asi všade 😀 , ale na to zabudneš hneď na druhý deň, ale ja som čakala stále väčšie bolesti a tá vyvolávačka teda 2 kusy mi akosi spomalili kontrakcia z 5 min na 20 min. 😀
@zukrik to je dobre že sú dvojky OK a mali aj stromčeky a kvety síce menej ale mali. Ale už ma to tam nejako nebavilo, lebo už máme všetko doma a máme malú záhradku 😀 a švagrinná začala robiť v kvetinárstve 😀

Mayka a Och prajem šťasnú cestu a ižite si to

katarinka77
24. aug 2010

tak uvidím, ako to bude so mnou 😉 ... Zajtra mám poradňu, tak dám vedieť, keby bolo niečo nové 😉 ! Ďakujem, babulky, že ma tak podporujete 🙂 , dobre to padne 😉 !

krakulka
24. aug 2010

Och, Mayka, zelam stastnu cestu a zabavte sa v Prahe. 🙂
Katarinka77, uz to bude kazdnym dnom. Uvidis. Mozno ta dr. zajtra z poradne posle rovno na porodnu sal. 😉
Zukrik, to je super, ze su deticky fit.
Sylvyka aj mojej znamej maly mal 6 chorobu, zvladli to bez vacsich problemov. Ako rychlo prisla, rychlo aj odisla. 😉
Slniecko aj sa este niekam chystate s MM na dovolenku/pred. vikend?
Zajtra ideme do poradne. Som zvedava na tie miery. 😕 Potom pisnem. Andrejko sa krasne gula po koberci, aj sa posuva nozikami - da si ich pod brusko a posunie. Ale najlepsie je zvalit sa na bok, to ujde vacsi kus cesty. Sikula nas maly.

krakulka
25. aug 2010

Ahojte, v poradni vsetko ok, Andrejko vazi 8300g a meria 70cm. Dr. nam odporuca objednat sa ku kardiologovi do Malaciek. Andrejkovi sa totiz neuzatvorila uplne prepazka na srdiecku. Dr. robil aj utz, kontroluje v kazdej poradni, ale rad by vedel aj nazor odbornika. Tak ma to trosku vystrasilo, ale verim, ze Andrejko je zdravucky 🙂 🙂 🙂 🙂

krakulka
25. aug 2010

@katarinka77 nepise, tak si ju tam asi nechali 😉

corinne
25. aug 2010

Ahojte pipiny prisla som len pozdravit 🙂
@katarinka77 nech to mas rychlo a bezbolestne za sebou 🙂

katarinka77
25. aug 2010

Nenechali 😢 😀 , @krakulka . Krčok stále zatvorený, inak všetko ok. V piatok ma prijímajú do nemocnice, a keď ani do pondelka nič, tak mi budú už vyvolávať. Skôr nie, lebo sa dr. obáva, aby sa to nezvrhlo na sekciu, keďže je krčok taký tuhý..
Andrejko je chlapisko 😉 😀 ako sa patrí 😉 . Neboj sa, Andrejko je určite zdravý ako buk a verím, že kardiológ to len potvrdí 🙂 !

@corinne - ďakujem 😉 !

krakulka
25. aug 2010

@katarinka77 tak zase nic? No uvidis. Inak pomaha teply kupel, vela chodit po schodch a sex. Keby si chcela "vyhanat " Misku. Mne to nepomohlo asi preto, ze Andrejko bol zaklineny hlavickou.Katarinka, keby ti robili sekciu daju ti spinal, alebo musis mat plnu narkozu?

katarinka77
25. aug 2010

@krakulka - no na sex si už netrúfam 😀 , už ani neviem, ako sa to robí 😀 😀 😀 . Ale nie! Som celá ubolená zospodu a robiť to len kvôli urýchleniu asi nemá význam. Po schodoch už chodím, s výťahom minimálne, aj dosť pohybu mám, v deň termínu som ešte vydrhla v celom byte okná, každý deň niečo porábam doma...
Spinál by mi hádam nedali, keďže mám problém s trombocytmi a pichám si Fraxiparín, ja sa aj bojím pichania do chrbta 😒 .. A aj kvôli migrénam by som ho nechcela. Hoci by bolo krásne byť pri vedomí, keď príde moje dieťa na svet 😉 , teda už keby to malo byť sekciou.

slniecko01
25. aug 2010

@katarinka77 povzbudím ťa moja aj ja som si pichala fraxiparin a mala som spinal. 🙂 a na druhý deň som už behala ráno, sestričky len pozerali.

Inak mne sex nepomohol a behanie v nemocnici v Ružinove z 10 a naspäť tiež nezabral a to som chodila aj 3 krat denne. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre