Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
8. sep 2010

@slniecko01 my ju mame, ale je neexistujuce ju pouzit. vela malemu striekam do nosika Libenar, morsku vodu a aj Nasivin soft. V noci je to horsie, alebo on si nenecha ani chytit nos. A MM na mna zazera, ze place, sak on chce spat. Asi ho posleme do obyvky. Asi to nebude viroza, ale zubky. uvidime, ideme kuknut dr.
my tiez bojujeme s kocikom - trosicku. Vanicka ma 78cm a Andrejko uz vyse 70 cm. Ale na zimu vytiahnem sportak, je super, da sa dat uplne na lezato, ked bude A. hajat a kupila som si k nemu aj predlzovaci nadstavec, takze A. nebude fukat na nohy. Teutonka je fakt dobra - ja mam Spirit S3 a parada aj do lesa. Minule som opatrovala synovca a vybrali sme sa do lesa na hriby, no teren to bol strasny, ale kocik to zvladol uplne paradne.

mayka
autor
8. sep 2010

@slniecko to je vazne ten S4 tasky maly? Lebo mne sa velmi pacil. Mozno sa ti to len zda. Ved kamoska v nom vozila syna donedavna a to bude mat v oktobri 3 roky. 😅
Ja mam okrem inglesiny aj gesslein f6 od narodenia a teraz ako sportak a on je velky priestorny a uzasny do terenu na zimu a mlackanic. To je taky tank. Inglesinu ale pouzivam tiez velmi ked ideme prec s autom a na nakupy atd. To je golfac do snehu by som ho urcite nepouzivala. Asi by som sa s nim daleko nedostala. 😀 😀 😀
@krakulka aj nasa Teri neznasa odsavacku na vysavac ale aj tak je nejlepsia. Ja mam na to troksu taku drasticku techniku ako odsat sople bez toho aby sa m mykala. Poradila mi to kamoska. Ono to drasticke nie je len to tak vyzera. A sice dam si na zem podlozku meksiu a na nu polozim Teri .Potom si na nu obkrocmo klaknem tak aby jej hlava bola medzi mojimi kolenami a moje nohy aby jej tak vedeli udrzat ruky. Tym padom je chuda tak uvaznena ze nema sancu sa mykat. Ale inak to u nas nefunguje. Ked ju mam na pulte tak do mna tak zurivo kope a jaci a myka sa ze to nejde. Toto jedine u nas funguje. Uz ma silu velku herecka.
Si mozno o mne pomyslite ze som na nu zla ale tak @och by vedela o co ide v pripade Teri. 😀 😀 😀 😀

@chruminka dakujem za radu ohladom beby. 😉 Takze jezibabky uz spinkaju same? To je super. Ja mam tosku obavy lebo teri ma desne noci teraz. Muz sa odstahoval zo spalne lebo tam pre neho neni miesto. Ona sa v noci toci okolo svojej osi tak potrebuje na to jeho polovicu. 😀 Ale stve ma ze si na to zvykla ist do nasej posteli. Ale asi to je zubiskami. lebo odvtedy odkedy je vysiel zubok si na to zvykla. 😠

Inak zistila som ze ked dami doobeda spat do postielky tak spi dlhsie nez 20 min. Niekdy aj hodinu. Len som zvedava na poobednajsi spanok. 😕

A dnes ma 10 mesiacov.

A @katarinka77 no vidis ze to kojenie sa robehlo. Neboj. Ja som nevedela tiez odsat a mliecka bol dost. To ze nejde odsat neznamena ze ho je malo lebo deticky su aj tak najlepsie odsavacky. 😀
Ja este trosku mlieka mam tak ju kojim pocas spanku v noci. Ale ktovie dokedy . Kedze sa mi prestava tvorit. ☹

slniecko01
8. sep 2010

@mayka mne je ež do plaču keď si zmyslím že s ho mám vzdať, ale keď Nelke už teraz začínajú trčať nôžky a keď je jbude ešte v zime naobliekaná a nude mať fusak, deku a nanožník tak ju tam asi nevtrepem ☹
Na šírku je váborný, len tá dlžka 😠

mayka
autor
8. sep 2010

a ta cast na nozky sa neda polohovat? 😕

mayka
autor
8. sep 2010

teraz ho kukam a asi fakt sa neda.
To je blbe. ALe myslim ze ked bude mat fusak a nanoznik tak by to nemalo vadit.

chruminka
8. sep 2010

@mayka gratulujeme k 10 mesiacikom.
ta technika odsavanie co opisujes nie je drasticka,ale ucinna pozname to asi vsetky 😀 ,proste chces nechces musis a hotovo,vsak im len dobre urobime ked sa to odsaje.

@slniecko01 spali sme v pohode az na budicek rano o 6:00h na co nie som zvyknuta a tak revala Alexia ze zobudila aj Viktoriu mm bol uz na ceste do prace tak som bola uplne v koncoch ze co s dvoma revucimi detmi o 6:00h rano?! 😅
Nakoniec som sup sup zarobila polovicnu davku mlieka a sup zapchat pusinky,pekne spapkali ,sice este asi do 7:30h robili cirkus ale natreli sme dasienka pomojkali sa a spali dalej (ja uz samozrejme nie 😠 ) a o 9:30h som ich krasavice musela budit,aj tak uz mame posunuty cely rezim,su o hodku posunute tak to musime postupne nejako do vecera uhrat,nech nejdu spat o 22:00h
Takze tak

sylvyka
8. sep 2010

slniecko no elka je dost velka ale v pohode sa do s4 zmesti aj v zime 😀 aj s fusakom vsak je termo a ani neni nejaky big ja som s s4 totalne spokojna ... nemenila by som ani za nic 😀 i tak pomaly konci obdobie co spinkala v kociku a za chvilku aj sedenie v kociku 😀 nakolko uz pomaly chodi 😀

chruminka
8. sep 2010

@sylvyka tak my uz v kocari ani jedno ani druhe 😠 ,len by behali a este to same ani nevedia,ale vedia ze pri fontane mozu behat dokola same a ked idem aj s mm tak chodime na ihrisko a tam len hojdacky a smyklavky....v kocari mi sedia len ked nieco zuju

slniecko01
8. sep 2010

@sylvyka aj ja som spokojná, len mám obavu či jej tam nebude tesno. Teraz som ju merala má 74 cm a večer juu odvážim ked sa pôjde kupkať. Tak hovoríš, že ju nemám predávať ?

sylvyka
8. sep 2010

aj elka ma 74 cm a samozrejme aj ja rozmyslam nad nejakou bugynou ale neviem este ako to vyriesime ... kedze v januari alebo februari chceme ist pre ostatok do gf 😀
slniecko no myslim ze to vydrzi 😀 vsak uvidis
no chrumi este stale mas moj velikansky obdiv 😉

katarinka77
8. sep 2010

Ahojte! Tak Michalka pribrala za týždeň 180g (malo by sa 200g), ale s prižmúreným očkom je to v pohode 😉 . Ešte však nie sme na pôrodnej váhe. Dr. nám povedala na Vigantol nech dávame zatiaľ raz za 2 dni a o týždeň by mala byť dostupná nejaká náhrada, alebo si máme vit. D kúpiť v Hainburgu, čo asi aj spravíme.
A dnes, keď som malú kojila, tak som odstriekavala z druhého prsníka a trošku už aj striekalo 😅 . Juchú 🙂 !
Tak ma štve, že sme s malou už nestihli leto 😠 ! Tak rada by som išla na prechádzku a nemusela seba aj ju naobliekavať... Nuž ale čerstvý vzduch potrebujeme, takže nám nič iné neostáva.
Nedáme zas niekedy stretko 😉 ? Kým sa dohodneme, tak my trošku aj povyrastieme 😀 😉 .

och
8. sep 2010

no fuj vy ste tu toho popisali 😀
@krakulka moja budes musiet pristupit k pevnemu zovretiu, bohuzial sa to odsat musi, sa mu zanesu dutiny a amenma, ja Rebe pri tom robim ksichty na ktorych sa smeje a uplne drzi a nakoniec sa aj smejeme spolu na tom 😉 inak ja som Rebeku posadila do sportaku na 6mesacne narodeniny 😀 kupila som aj Pliko 3 ale uz teraz ked ju posadim v bunde do neho, je tam narvata, neviem ci to je novym nevymackanym polstrovanim ale viem ze vytiahnem teutoniu nazad, uz sa na nu velmi tesim 😀 😀 😀 😀 je to paraaaadny kociiiiiik a hlavne nehrkaaaa 😉 😀 😀
@mayka v tvojom pripade ak Teri aj priviazes o postel kozenymi remenmi, uplne to pochopim 😀 😀 😀 😀 inak co s tym nextom? kolko ti mam poslat?
viem ze ti je smutno, ale Teri sa krasne odstavuje sama, bez placu a bez psychickej ujmy, to ja asi budem kojit do Rebekynych promocii a ked nepojde na vysku tak do jej svadby 😀 ma slak trafi, kazdy vecer mi hryzka bradavku a ked jej ju zoberem krokodilie slzy pusti a neda sa absolutne utisit 😝 ta sunarka na nerobi dobre, vela z nej prdi 😝 a konecne som nasla cajik co jej chuti a napije sa aj z flasky 😀 😀 😀 😀 😀 hip hip huraaaaaaa
@katarinka77 vidis, som ti hovorila, len treba byt v klude a uzivat si babatko pokym este nema vlastnu hlavu, so stretkom suhlasim vsetkymi desiatimi 😀 😀 😀 😀

inak som objednala tento overal a oteplovacky 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9390024&tab=1
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6572653

mayka
autor
8. sep 2010

ahojte,
@och, neviem kolko vsak budeme spolu. Stale mi neposlala vyuctovanie ta baba. Uz som jej predvcerom pisala ci na mna nezabudla a ze nie ale ma toho vela a ze najskor to bude posielat buduci piatok na SK. Cize potom este posta na Sk a snad do dvoch tyzdnov by to tu malo byt. Asi sme mali vyskusat inu dodavatelku od slniecka lebo ona ma dve. Hold zrovna som sa netrafila. 🙂 Ale vsak aj tak sme objednali vacsie cisla tak nam z toho nevyrastu aspon.
a aky cajik jej chuti? ja jej chce potom davat tie nesladene lebo tie od HIPP su sladke jak hovno z nutrie. 😀 Asi zato sa ide za nimi zabit to moje dieta. Uz jej ich dominam a kupim bez cukru.
A krasne oteplovacky si kupila. Tie kvetinkove su supeeeeer.
Ja idem s Teri zajtra do kiki kupit zavesy do spalne a zaclonu Teri do izby. A este chcem skocit do datartu kuknut tu susicku co chcem.

zukrik
8. sep 2010

@chruminka ano Chrumi už bežkáme okolo všetkého 😀 Palko sa dokonca na všetko vešia 😒
Stoličky v kochyni máme na chladničke a tak,lebo sú lahké a ked na ne vyliezajú tak by padli aj s nimi.
Otvárajú aj šuflíky ☹ je to na porážku,lebo ich neako nestíham registrovat kto je kde 😕 😕 😕
Musím ist kupit tie bezp.blbiny aby mi ich neotvárali 😀

slniecko01
9. sep 2010

@mayka mne chodí Next vyždy o 2-3 týždne. Teraz som pozerala na MMB , že nám pšle dnes, alebo zajtra vyučtovanie, čo majú na skladoch. Dúfam, že na buduci týždeň to tu bude. Veď budeme mať vinobranie, treba malú vychystať 😀
@zukrik toho sa obavam, že Nelka keď začne chodiť tak si bude privierať prsty do šuflíkov 😉 Inak mávajú tie ochrany aj v Lidli a v Ikei určite, len ikeu máš trocha od ruky
@och, Nelka sa tvári asi tak týždeň, že jej chutí čaj a teraz zase nič ☹ , ale aspoň si cucne mliečko 😀

och
9. sep 2010

@mayka nevadi, velkosti sme objednali fajn, ved to aj tak ubehne ako voda, len ty daj vediet ten rozdiel nech ti euri nechybaju na ine hluposti 😉 😀 cajik nam chuti ten kamilkovy na dobru noc, instantny, cervenu ciapocku aj ten v prasku mi oprdela 😝 😀

@zukrik no klobuk dole fakt, si to neviem predstavit ze dve naraz ale asi ked musis tak musis 😉

som dnes zla matka 😝 sa musim priznat, som bola vybavovat tie parkovacie karticky co v BA vymysleli 🤐 prisli sme o stvrt na dve domov, dieta nejedlo (trosku si cucla z prsa, ale zvedavost viac nepustila) a v aute mi zaspala, takze je uz od desiatej hladna a neprebalena, ale spokojne spi v postielke tak neviem, mam vycitky 😝

luciamk
9. sep 2010

Čaute babule,
veď Vás ani nestíham čítať.

Samulo sa do vaničky ešte zmestí, ale neviem ako by som ho tam napratala s overalom, asi by mu trčali nohy... Ja tiež rozmýšľam, či bude na zimu lepšie do športového fusak alebo overal a ten kryt... čo myslíte?

och
9. sep 2010

No my ideme do sportoveho na zimu 100% ja som ani nemala vanicku len tu fusako tasku a ta sa da rozobrat a prerobit na fusak do sportaku, tak som velmi zvedava ako to dopadne 😀 ked dobre tak nemusim kupovat fusak 😀 😀

slniecko01
9. sep 2010

No tak akurat som prišla z BA bola som kuki tie kočíky. Tak som sa rozhodla že casual si nechám. Lebo je to asi tank medzi kočíkmi 😀 . Všetko bolo strašne úzke a striešky mali tiež oničom až na hlave ich mala Nelka. Tak som obehla kočíkovo a babymarket

slniecko01
10. sep 2010

Baby huráááá Next mi príde na budúci týždeň. Už môžem konečne začať nprmálne obliekať Nelču. Lebo skončilo leto a zrazu som jej nemala čo obliecť. A už by som ho mala aj doma keby na mňa tá prvá baba nezabudla

Inak ja objednávam od tejto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=84139 , teda najviac. Kurz na George má 1,35 a na Next 1,33 😀

chruminka
10. sep 2010

@slniecko01 jej tak od tejto pani idem akurat kupit vecicky na donosenie z nextu ,to je nahodicka,pride mi velmi mila.Buducu stredu sa mame stretnut. 🙂

krakulka
10. sep 2010

no teda, jaky dobry kurz ma. Ja som teraz obj. 1x kurz 1,38. Tak ked ste spokojne prejdemna vasho dodavatela. 😉

slniecko01
10. sep 2010

@chruminka aj mne sa zdá milá a je aj veľmi ochotná. 🙂 Tak nech ešte babulkam veci dobre poslúžia, lebo ona je tiež dobrá závisláčka na Nexte 🙂 sú to naozaj kvalitné veci, ja som teda spokojná 🙂

@krakulka už som videla aj vyšie kuruzy majú aj 1,45 a to už sa neoplatí. Včera keď som sa zastavila v Avione vbehla som do Nextu, na veci ktoré som pozrela tam robí rozdiel aj 3-4 eur

slniecko01
10. sep 2010

@slniecko01 pozri malý aký herec by bol http://direct.asda.com/george/baby-clothes/boys... 😀 😀 😀

slniecko01
10. sep 2010

@krakulka to malo byť tebe pozri malý aký herec by bol http://direct.asda.com/george/baby-clothes/boys......

callex
10. sep 2010

ahojte babule...vravim si hodim na vas kuk..a na vase ratolesti..rastu do krasy a do velkosti.dufam ze vam robia len a len radost a mate sa vsetky dobre.

krakulka
10. sep 2010

@callex ahoj, ako sa mas? Ako pokracujete?

slniecko01
11. sep 2010

Dobré ránko Pipinky, tak v noci ma Nelka naštvala tak ila na samotku do svojej detskej 😀 a aj sme sa vyspali

@callex ahoj ako sa darí ? 🙂

krakulka
12. sep 2010

@slniecko01 paradny kabat, ale A. az k bud. roku. este nechodi a v kociku mu staci bunda.
zase je A. chory, sopliky uz prechadzaju, teraz zacal kaslat. chlapov treba vystrelit na mesiac, mm zase dosiel prechl. a A. to chytil. on si neda povedat. uz som z toho nestastna. 😢 😢

callex
13. sep 2010

@krakulka
@slniecko01 ahojte babule. tak ja mam za sebou 3x IUI..z toho dvakrat pozitivne ale iba na chvilku.nejake neuspesne domace pokusy..od januara sa napchavam clostylbegytom vdaka ktoremu mam tak +12kg navyse.pochodili sme zopar centier aby sme nasli take ktore nam vyhovuje az sme napokon skoncili v Brne.absolvovala som nejake doplnujuce vysetrenia..no kopec behaciek..ved to poznate.teraz idem opet papat lieky a uvidime co bude podla poctu folikulov.ak bude malo jedno dve tak IUI ak viac tak bude soft IVF+ICSI.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre