Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
6. okt 2010

@zukrik oooooooooooooooooooo no pekne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tesim sa s tebou 😀 😀 😀

@mayka no ved my na materskej od siestej rana hore, co by sme tam neboli ako prve 😀 😀

slniecko01
7. okt 2010

Dobré ránko Pipinky a Pipinčiatka 😀
@chruminka aj tak sa všetko dozvieme cez FB 🙂

@mayka tak sušičku už máš ? No vtomto období sa ti určite zíde, lebo to prádlo sa strašne zle suší 😠

@zukrik super, že máš niekoho kto ti pomáha starať sa o deti 😀 šak nebudeš naveky sama 😉

@och, Reba je teda šikulka, ten náš mamutík najradšej sedí, ale skončili jej zlaté časy. Dávam ju na bruško tak často ako sa len dá. A aby tak vydržala, tak jej tam dávam tie kukuričné šušne 😀 , hračky ju vôbec nezujmávú a moje grimasy takisto 😀
Potom sa začne točiť len na brušku ako tuleň, aj keď sedí to robí na zadočku. Noooo vôbec sa jej nechce. Čo mám robiť s takým lenivým dieťatkom ?
Vaše deti už začnú behať, že im nebudete stačiť a moja začne len štvornožkovať 😒

@krakulka , čo pozerám Andrejko je šikulko, nezbedník 😀

chruminka
7. okt 2010

@mayka okolo nabytku chodime uz dlho od leta a za ruky tiez tak od konca augusta,teraz uz len kazda za jednu,len smola ze kazda chce ist na inu stranu.
Vikina sa obcas uz aj pusti a prejde pol izby (ked nema pod nohami bordel-hracky) som hodila video na FB.Ale doma ich nechavam nech si chodia same ako vedia ale vonku je to horsie,chodievame na namestie k fontane tam ju dobre poutieraju do bundiciek ale aspon tak sa da vypustit ich obe naraz a ked ideme s mm tak bereme choditka-tlacitka stym lietaju ako dablice,musim ich natocit.
Takze mi nejak takto s chodenim

chruminka
7. okt 2010

@zukrik sikovny je palko a petko co odkuka od braska a podme na kazdu stranu jeden a maminka sa moze aj roztrhat.
@och sikovna je rebeka ,len ju nechaj bezkat viac okolo nabytku samu je to pre deticky dolezite a ty si usetris chrbat.

Ozaj baby nedojdete dakedy s detiskami do Samka ku nam,teraz ked bude tak pekne,tusim hlasia aj buduci tyzden.Moje babule sice dost vela cez den spia,ale jeden den trosku chaosu im nezaskodi.
Mame sice len maly trojizbovy bytik ale dobrych ludi sa vsade vela zmesti a mozeme ak bude pekne vybehnut k dunaju alebo do parku ,by sme sa tesili.
Zda sa mi ze ste vsetky okrem mna mobilne takze tymto vas srdecne pozyvame ku nam,len si dohodnime daky terminik kedy nam to vsetkym vyhovuje.Nam je to trebars buduci tyzden uplne jedno nemame nic naplanovane.
Kazdy den od cca 9:30h sme k dispozicii 🙂 a budeme sa na vas velmi tesit.

mayka
autor
7. okt 2010

@chruminka jeej chrumi to je mile. 🙂 Neviem ako to vyhovuje babam ale my ideme od stredy do stvrtka prec do Rakuska. Znamy ma 50 tku tak sme pozvani. Moc sa mi nechce . 😝 Bude to take nudne si myslim a este k tomu na noc. A Teri je taka upistana snad ju to dovtedy prejde. 🙂 Asi ju trapia horne zubky ale furt tam nic nevidim. Ale nech sa vyjadria babule.
Ty si zo Samorina? ved to je kusok od nas sa mozeme dohodnut kedykovek. ze ma to nenapadlo...

mayka
autor
7. okt 2010

inak ohladom chodenia s pomocou maminy je dobry clanok od lekara k tomu v mame a ja. vraj to nie je dobre lebo detom sa to paci a potom nedaju pokoj. a lozenie je dobre v tom ze si tak poriadne precvicia vsetky svaly a je to aj namahavejsie nez chodi len po dvoch. ja Teri az teraz sem tam chytim a skusame ale ju to moc zatial nelaka. asi je to pre nu moc pomale chodit s mojou pomocou ked lozenie je rychlejsie. 😀 😀 😀 mne to nevadi.

chruminka
10. okt 2010

baby zajtra som bez compika az do vecera,tak sa dako dohodnite ak by ste chceli dojst buduci tyzden dakedy alebo aj tyzden potom.
Mame sice doma bordel ako v tanku akoby sme sa stahovali ale co uz,boove podmienky su u nas.
Zatial papa ,mm zabudol v robote kabel do elektriky ku compiku tak sa odpajam lebo dochadza baterka a zajtra vecer sa pripojim ked pride z prace.

och
12. okt 2010

ahojte 😉
ja tak trosicku nestiham 😉 ale co uz
nove nie je nic, akurat som triedila veci, ze letne a co uz neoblece, tak mam velku igelitku a prazdny suflik 😝 kokso ved ani ja nemam tolko veci s mm dokopy, 😵 no co uz, budemem musiet nieco pozriet, hlavne bodycka s dlhym rukavom, tych je vzdy nedostatok, teraz ked sa pri papani zaspini vzdy 😝

@chruminka urcite prideme ked sa dohodnete na niakom termine, my mozme vzdy az poobede, alebo v pondelok cely den, inak sme plne vytazene 😀

krakulka
12. okt 2010

boli sme u dr. a vigantol uz je spat povoleny - len pre info.
vecer napisem viacej. 😉

chruminka
12. okt 2010

baby tak to nechame racsej na neskor,lebo jezibabule opät strasne kaslu hlavne viki tak idem s nimi pre istotu dnes cez obed k dr.lebo im davam stoptusin a nezabera im to dako 😒 este nam aj tento tyzdne nekuria tak ja uvazujem ci nepojdeme zajtra do BA ku nasim.lebo vecer,v noci a rano je tu dost kosa,este ze aspon cez den slniecko svieti.
Hned ako sa vyzdravieme dam vam vediet a dohodneme daku navstevu u nas.Tesime sa na vas,vsetky ste pozvane.

och
12. okt 2010

@krakulka akurat nam priniesla kamoska to z Rakuska Oleovit a zda sa mi lepsi v tom, ze sa kvapka priamo do ust a nemusi sa to podavat v mlieku 😝

@chruminka len sa pekne vyzdravte, davajte si hlavne pozor, hovorili ze zacina chripkova sezona, tak tfuj tfuj nech nas vsetkych obide 😀

katarinka77
12. okt 2010

Ahojte! Tak vy, resp. vaše detičky tu robia riadne pokroky 😉 ! My sa zatiaľ môžeme pochváliť krásnym úsmevom, dobrým spánkom v noci a zajtra ideme do poradne, tak hádam aj peknou váhou a dĺžkou sa budeme môcť pochváliť 😉 . Už sa tešíme na to stretko 26.-teho, keď vás uvidíme 😉 .
@och - koľko kvapiek toho Oleovitu dávaš? Mne v Hainburgu v lekárni povedali, že 2 a naša dr. vravela, že 1. Zatiaľ dávam 2. Inak nielenže chrípková sezóna začína, ale aj čierny kašeľ a TBC sú v BA rozšírené 😒 . Malá ešte nie je proti čiernemu kašľu očkovaná, tak sa trochu aj bojíme...

och
12. okt 2010

@katarinka77 no ja som si v letaciku precitala, ze 2 kedze uz slniecko nesvieti, tak isto detom narodenym v zimnom obdobi a predcasne narodenym, no len tam pisu ze do jedneho roka sa to berie, no musim sa opytat na poradni o tri tyzdne, teraz tam nechcem ist, ved tam vselico pobehuje vo vzduchu 😉 neboj nic take nechyti, to asi v tych nizsich spolocenskych vrstvach 😀 😀 😀

katarinka77
12. okt 2010

@och - ale čoby, to chytí hocikto ☹ ... Hepatitída A sa prenáša skôr v soc. nižších vrstvách...

och
12. okt 2010

@katarinka77 neboj nic nechyti 😉 v materskom mliecku ma vsetkych dobrych bojovnikov 😀 😀 😀 ja viem je to tazke, tiez by som teraz zakazala chodit aj mm medzi ludi, ale clovek si proste nemoze predstavovat kazdy bacil poletujuci po vzduchu, inak budes na prasky 😝 len pekne budovat imunitu na cerstvom vzducho co najviac, primerane oblecena a dojcit, to je najlepsia prevencia 😀 😀 😀 😀 a dobry zaklad imunity

inak niekde som pocula ze kojenim sa detom zvysuje inteligencia 😀 😀 😀 😀 😀 ked to pojde takto dalej tak budem mat doma maleho genia 😉

corinne
15. okt 2010

@mayka Terezke k dnesnym meninam vsetko dobre,hlavne nech bude zdrava a nech poslucha 😀 a robi radost mamk a tatkovi 🙂
A Maxime posiela pusu oslavenkyni 😵

corinne
15. okt 2010

Maminy co davate deturencom na veceru,mne akosi Maxime zacina odmietat posledne 2-3dni kase,akosi sa z nich nemoze vygrgat ☹

mayka
autor
15. okt 2010

@corinne dakujeme
vyskusaj chlebik s maslom. to by uz mohol.. Nakrajaj mu to na kocecky tu striedku a bude to mnamka. &Alebo maslo zmiesat so zltkom a mas kinder - vajcovu pomazanku. 😀

katarinka77
15. okt 2010

@och - no veď hej 😀
Ešte chodíte na to plávanie? Mohla by si mi prosím napísať kam, cenu atď, alebo poslať link? Kamoške som vravela o tej slanej vode a rada by bližšie info. A ja uvažujem tiež 😉 . Díky 🙂 !
@mayka - všetko najlepšie Terezke k meninkám 🙂 !

och
15. okt 2010

@katarinka77 chodime plavat do hotela west, co je na kolibe, ze Hrosik sa to vola
cena je 140 eur na 8 lekcii, plava sa dva krat do tyzdna, v cene mas vlastne 40 minut plavanie, 10 minut infra sauna, masaz babatka. Je to 5% slany roztok (asi ako slza v oku) a je v bazene max 5 deticiek s maminami a jedna instruktorka. Supis na nich je to, ze ti strazia babatko, pokym sa osprchujes pred plavanim a po plavani a oblecies, inde si mamicky strazia detvaky navzajom a to nie je nic moc, jedine co im mozem vytknut su male priestory, co vadi, hlavne ked sa striedaju kurzy a stretne sa tam viac mamiciek pred satnami. beries si so sebou len plavky svoje a dietatka, prezuvky aby si sa nesmykla, latkovu plienku pod zadok do sauny - detvaky sa zvyknu pocikat ked prejdu teplotnym rozdielom 😉 , ostatne -uterak mydlo vsetko ti daju, co je velke plus, ze nemas zo sebou mrtne veci a velku tasku 😝
http://www.hotel-west.sk/?id=40
inak ak ta odporucim, tak by si mala mat 3 euri zlavu 😵 a mozes zacat plavat od ukonceneho 4 mesiaca 😉 plavky co budu po tebe chciet pre malu, vies zohnat aj cez net o trosku lacnejsie, nemusis u nich kupovat 😀

henika30
16. okt 2010

Ahojte!Móžem sa k vám pridat,
Poradte mi prosím vás!Je tu taká z vás ktorá počas tehotenstva kašlala?Lebo ja už asi týžden kašlem a neviem to vykašlávat! 😒 😒 😒 Má vplyv kašel na plod,Berem sirup Stodal ale asi mi nezaberá!

Poradte mi čo mám robit!Móžem stratit svoje dieta kvóli kašlu, ☹ ☹ ☹ ☹ Som v 16tt+4 😉
Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!

chruminka
16. okt 2010

@mayka chlebik s masielkom alebo aj tu kinder natierku mame velmi radi aj my,vlastne my sme vse zruti co nezje nas to zjeme my 😀
Mne sa asi pred mesiacom zacala alexia odstavovat od vecerneho mliecka tak som jej zacala do neho pridavat malinovu kasu na chut a odvtedy mi vypije aj ona 260ml mlieka,tak som cela happy.
Sme totis uz uvazovali ze im zavedieme normalnu veceru s nami a budu mat bud puding,alebo kasu,alebo jogurt....no zatial som rada ze piju aspon rano a vcer bebu.

Baby ja neviem co stym mojim pozvanim citim sa tak trapne,ale Vikina nam stale hrozne kasle ani sirup od dr.nepomaha,tak ak jej to do pondelka neprejde co pochybujem tak utekam zasa k dr.som uz na nervy,lebo doma kasle ako stary hrniec a u dr.nezakasle za cely cas.
Sice zevraj to kasle s tych soplikov co jej zatekaju,ale ja neviem ci by vase deticky nemohla nakazit ked oni vsetko strkaju po sebe do pusiniek,Tak rada by som vas videla aj vase dietky,trosku by sme poklebetili,deti by sa pohrali(pobili),no vsak napisem co a ako buduci tyzden.

och
16. okt 2010

@henika30 ahoj a vitaj medzi nami
neboj sa, o babo neprides, aj ked mas kasel 😉 vela z nas tu bolo chorych, ja som mala zapal mocovych ciest a Reba je krasne zdrave babtko, dokonca den pred porodom sa mi zapalili komplet cele mandle uplne hnisave, nechutne proste, pocula som baby co mali dokonca salmonelu, chripku, anginu, ci helikobaktera, jedna kocka mala autonehodu a preletela oknom von z auta a ma krasne babtko zdrave 😵 neboj, len chod pekne k doktorovi, nech ti urci spravnu diagnozu, vela vitaminov, hlavne vela tekutin a lezkat vo zvysenej polohe a oddychovat a oddychovat. Tehu je vysoko narocne na telo aj psychiku a chytis pocas neho bars co, ved musi tvoje telo vytvorit noveho cloviecika, takze imunita, je znacne posramotena 😉 neboj sa ty nic, babatka byvaju velmi velmi silne, ved si to len predstav, co za fusku je to narodit sa, prejst porodnymi cestami a prist na vzduch, plny bakterii a zrazu to svetlo, no proste zaberak 😀 Stodal je supis, este si daj tiez niake homeo na cmulanie, na bolest v krku je perfektny Islamoos 😀 hlavny je klud, dobra knizka vela jedla od mm do postele 😀 😀 😀 😀

och
16. okt 2010

@chruminka v pohodke ved to nie su nase posledne dni 😀 😀 😀 inak mohli by sme zorganizovat potom niaku Mikulasku party 😲 😀 u niakeho dobrovolnika 😀 😀 😀 😀

henika30
16. okt 2010

@och Jaj,dakujem ti velmi pekne 😉 😉 😉 😉 Ukludnila si ma!
A obvodnému lekárovi mám íst že?Mój gynekológovi stačí vtedy povedat že berem lieky ked idem na kontrolu?

och
16. okt 2010

@henika30 hej obvodnemu, akurat by som si tam zavolala a objednala sa presne, nech tam necakas, medzi tymi chripkovymi ludmi, teraz ked ma chripka svoje obdobie 😝 gyndosovi zavolaj len v tedy ak sa ti nebudu pozdavat lieky co ti da obvodny, ze ci su v poriadku 😉 ale kasel je v pohode, ono to trva tych 10 dni minimalne, pokym to prejde, neviem ci kasles zo soplov alebo ci je to taky suchy kasel, ak mas ze vykasliavas, potrebujes lieky na podporu vykaslavanie, nie na zastavenie kasla 😉 kasel je totiz dvojaky
ked vykasliavas - najcastejsie zo soplov - vtedy potrebujes na podporu vyskasliavania sirup
ked nevykasliavas - suchy drazdivy kasel - sirup na ZASTAVENIE kasla

som si to nastudoval teraz, bola mala chora tak som mudra jak papuca 😉 😀

henika30
16. okt 2010

@och Dakujem ti moc,ja mám suchý kašel,neviem to vykašlávat.Tak pondelok skočím k lekárovi 😉 😉
Dakujem ti za dobré rady,si milá 🙂 🙂

slniecko01
16. okt 2010

ahojte babule 😀

@henika30 vitaj, ja som brala na kašel len hedelix a celkom pomohol 🙂

@corinne aj ja dávam Nelke chlebík, ten má rada, tak ho žužle aj ked nemá zúbky

@mayka, nakoniec som sedačku objednala vo forbaby, ale túto http://www.forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idP... aý neskôr som si všimla, že majú aj tu tvoju za 140 eur, ale ten pán hovoril, že je to jedno, lebo sú rovnaké 😀

Inak včera sme pobehali aj kočíkovo aj babymarket a opäť nič, akurat romer, ale tie sa mi zdajú stašne drahé 😀 , myslím že som vybrala kvalitu zadobrú cenu 😀

mayka
autor
16. okt 2010

ahojte,
tak my sme mali dnes narocny den. Strasne vela ludi tu bolo. MM mal narodky. Este teraz sedia vonku chalani a slopu a hulakaju. uz mam nervy n a nich. lenze to nevysvetlite opitym premudrelym chlapom. Na 3 minutky sa stlmia a potom zabudnu. Ale vsak o desiatej ich zbuzerujem zasa .Nech idu do senku. 😀 😠

@slniecko no super si kupila. 😉 Vyzera ozaj podobne ako ta nasa.

@henika30 vitaj medzi nami. 😉 Inak mne dost pomohli aj homeopatika ale tabletky nie ten sirup a na noc ak by si mala teplotu kludne paralen. Ale asi pre klud by som isla k lekarke. Aspon jej zavolaj co si mozes dat.
A neboj sa o babo. Asi vsetky sme boli minimalne raz prechladnute.

@chruminka, v pohode. Ved sa raz stretneme. nejake stretko zorganizujeme. Vsak to chapeme a ked ste chori tak nebudeme pokusat ze to chytime aj my. 😀 Hold je chripkove obdobie. 😝
A ty im davas na veceru len mlieko, lebo ja predtym aj kasu. cca o siedmej kasu a o osmej mlieko tesne pred spanim. Som sa ta chcela aj opytat ci u davas detom vsetko, napr. pribinacek , citrusy, proste to co mozu od rok alebo este cakas.
Baby ja som vcera dala ochutnat Terezke brumika. 😀 Kokos ta otvarala pusu jak kapor. Tak ma napadlo skusit uz aj pribinacika. V pondelok idem na ockovanie tak sa asi popytam. Inak niekedy na veceru alebo na obed davam jej papat to co jeme my akurat to tak nekrenim nesolim . Konecne mi uz papa aj nasu stravu tak pomaly hippky vyradujem. A udajne mozu jest nase deti uz aj lucinu smotamovu. A tam nam teda chutiiiii. 😀

mayka
autor
16. okt 2010

dnes to u nas takto vyzeralo. A to tam este chybaju 3 deti na zabere. A tatinkovia boli vonku. 😀 Hotova pohroma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre