Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
15. jan 2011

no snad sa mi podari reagovat aj na vas ostante. Ale tema kociky to je mojeeeeeeee. 😀 😀 😀 😀 Nedalo mi nenapisat par riadkov.

slniecko01
15. jan 2011

@mayka ty si ju mala ale celú urvanú ?

krakulka
16. jan 2011

juj dievcata moje, caka ma "velky" rozhovor s MM. sam dosiel s tym, ze ti treba porozpravat. 😕

och
16. jan 2011

@krakulka oooooooou 😠 drzim palce nech je to len vsetko pozitivne 😉

krakulka
16. jan 2011

@och nic sa nekonalo, nema cas. musi pracovat. ☹ uz som sa tesila, ze konecne zacne nieco riesit. bo mu uz tyzden nezehlim veci. tak sa dnes nastval, ze ci to akoze tak bude stale. 😠 😠 😠 som mu povedala, ze hej, ked on nemieni pomahat mne doma. 😝

katarinka77
16. jan 2011

@krakulka fúha! to sa chystá vážna debata 😲 😀 ! myslela som najprv, že sa idete baviť o druhom dieťati 😉 .
@mayka - normálne som si Terezku predstavila, ako pobehuje po tej záhrade 😀 a rapoce 😀 .

Inak mne už je dobre, prsník nebolí a aj fľak zmizol 😉 .

slniecko01
17. jan 2011

@krakulka teda ty sa nezdáš, ťa musel už dobre vytočiť, aelbo sa to kopilo 😉

baby nechce sa Vám ísť na VŠ, nechce sa mi samej 😒

och
17. jan 2011

@krakulka No to som zvedava s cim na teba vyrukuje ;)

@katarinka77 Som rada, ze sa to upravilo

@slniecko01 a co by si rada isla studovat? Ja som si chcela este teraz rychlo spravit PhDr. ale niak nevysiel cas na pisanie koli domu, sla by som studovat ale niaky jazyk asi uz, kedze mam obchodnu akademiu strednu, filozofiu vysku tak jazyk by sa hodil do zbierky ;D

slniecko01
17. jan 2011

@och, ja len niečo ľahké, aby som nevyletela s každej skúšky 😀 a jazyky, to je u mňa nonsens 🙄 . Ja som taká, že ja tam sama chodiť nabudem 😀

och
17. jan 2011

@slniecko01 no a co by si chcela? lahke je vsetko ked ta to bavi 😉 na vyske ide skor o to, akeho mas profaka, niektorym je to jedno ini su ako mechom udrety, neviem neviem ci sa ti chce 5 rokov otravovat s birokraciou vysokoskolskeho studia a prehanat sa na fakultu koli 5 minutam aby ti niekto zapisal znamku a on tam aj tak nebude alebo cakat na skusku dve tri hodiny, pokym sa panovi profesorovi uraci prist z kavy 😉 ale ved najdi daco a uvidim, ja by som sa aj pridala 😉

katarinka77
17. jan 2011

@slniecko01 aj ja by som sa pridala, ale neviem, čo by som šla študovať. Najhoršie je dokopať sa k tomu, rozhýbať sa.... Švagriná učí na VŠ, tak hádam by dačo vybavila 😉 😀 . Ja som však vždy bola poctivý študent, no a takí to veru nemajú ľahké 😖 ... No a na takých profákov, ktorí si potrebujú niečo dokazovať, na to ja nemám nervy 😠 ! A ďalšia vec: na denné štúdium by som nemohla ísť a externé je dosť drahé, nie?
Ach jaj, však ja tu len píšem výhovorky, prečo neísť 😀 😀 😀 .

slniecko01
18. jan 2011

@och ,
@katarinka77 ja som myslela len nejakú socialnu prácu na SV Alžbete a myslím, že sa tam neplatí moc za semester, asi tak 260 eur, je to asi najlacnejšie

Inak dieťa nám stáva už týždeň okolo druhej v noci 🙄

katarinka77
19. jan 2011

@slniecko01 - hm... nemá to už každý? ale myslím, že sociálna je aspoň jedna z tých najľahších 😉 .
Prečo tak skoro Nelka vstáva 😲? Kedy potom opäť zaspí?

Dnes sme boli na poradni - Miška váži 6430g a meria 65cm. A o 3 týždne začíname s príkrmami 🙂 .

slniecko01
20. jan 2011

@katarinka77 tak to neviem prečo tak skoro vstáva, potvora jedna si myslí, že keď bude mať 1 rok tak si môže dovolovať, to čo bude potom o 5 rokov ? 😀
Viem, že socialnu prácu študuje 90 %, ale možno to by som asi zvládla 😀

krakulka
20. jan 2011

@katarinka77 a preco tak skoro s prikrmami? Miska uz je velka slecna, ze 6430g. 😉

debata sa nekonalo, preslo ho to. aj tak ma chcel len sprdnut.... 😠 ano, kopilo sa to uz dlho. ale na mojho muza neplati nic. 😔

baby ako stihate domacnost, dieta a tak vsetko? ja som asi neschopna, ale este stale mi to nejde. ☹

Andrejko uz je zdravy, ako odmenu dostal 2 vcelicky do noziek. Nozicky nejako nebolia, len prisli horucky. Dufam, ze poobede, uz to bude ok. Konecne je vonku pekne - slniecko svieti a Andrejko musi spinkat v izbe pri otvorenom okne. ☹

och
20. jan 2011

@slniecko01 no pokial sa tomu nechces venovat, su to zbytocne vyhodene peniaze 🤐 teda aspon pokial nemas pracu zameranu na tzv. ludske zdroje 😀

@katarinka77 no krasna baculka 😀 😀 😀 kus babizne, no a preco tak skoro s prikrmami? ved kojis nie?

@krakulka ach ti chlapy po hlave ich byt 😉 ja stiham zatial vsetko, varim len take co sa pri tom nestoji, upratujem kazdy den kusok... den asi vyzera takto: sa zobudime, ranajkujeme, povysavam alebo umyjem kupelnu ci zem, potom sa hrame chvilku, ideme spinkat do kocika, cca 12 sa vratim, dam Rebe obed, zjem co ostalo zo vcerajsej vecere zase sa hrame, alebo ideme nieco vybavit, trosku ovocia spapat, do kocika spinkat o piatej sme doma, o siestej pol siedmej vecera, mm kupe dieta, zatial ja varim vecer pre nas (aj nieco viac, aby som mala obed druhy den) cca o osme zacina marna snaha uspat dieta, o deviatej spi do jedenastej komunikacia s manzelom 😀 😀 😀 asi takto niako 😉

och
20. jan 2011

@slniecko01
@katarinka77
ja by som si kor dala nap. ucitelstvo psychologie a anglickeho jazyka na komenskeho, vyzera to dokonca ze je to bez prijmaciek 😀 😀 😀 😀

slniecko01
21. jan 2011

@och, že anglický jazyk, ta si robíš srandu nie 😀 . Ja som zamestnaná v bankovom sektore, ale na bankovníctvo si teda netrúfam a už len to by boli byhodené peniaze, ale zase človek aj tak nevie kamo pôjde po materskej. 😒

@krakulka mi tiež ráno vstávaneme, dáme si raňajky, tiež sa chvíľu pohráme a Nelka ide spať. To si vtedy poupratujem a niečo rýchle navarím. A skočím ešte niekoľkokrát na FB 😀
Potom ideme von to sme tam do 12:00 - 13:00, Nelka sa napapá, prečítame voľačo a ide sa zase dohajan 😀 A keď niečo nestihnem soobeda, tak to spravím poobede 🙂
Ale muž mi nevorí nič také, že nestíham a podobne, môže byť rád že má navarené i keď nie každý deň čerstvé, ožehlené a upratáne.

Takže tak a MAYKA sa kam odplychtila ?! a ZUKRICEK už tu tiež dlho nebola ☹
Inak včera som bola v kočíkove a zobrali mi ten kočík ako reklamačku 😕 , som ani nedúfala 😉

och
21. jan 2011

@slniecko01 mayka je na lyzovacke tusim na Orave alebo Morave 😉 dufam, ze sa maju fajn 😀 a ze si oddychne 😉
tak teda niaky iny jazyk, nemcinu alebo francuzstinu 😉 rozmyslam, ze si spravym tie anglicke skusky TOEFEL, len to by bolo samostudium a neviem ci sa do toho dokopem po veceroch 😝 😀 😀 😀

no a ja som dnes bola na pracovnom pohovore 😀 chcem ist do prace aspon na polovicny uvazok, to by bolo fajn, mala by som niake vreckove a mm sa uz tesi ako bude s malou castejsie 😉 musim si to este kuknut, ze ako je to s tym prispevkom na opatrovatelku 🙂

slniecko01
21. jan 2011

@och no teda ty sa nezdáš, človek sa na tie deti teší a potom sa ponáhľa do roboty, ale na polovičný uväzok by som šla aj ja, len nemám kam dať malú. To čo by som zaplatila za jasle, tak by sa mi to moc neoplatilo.

A kde si bola na pohovore ? Už by sme sa mali stretnúť babyjagy. Viem , že ty sa s Majkou stretávaš, aleja som vás ešte nevidela na vlastné oči 😀

och
21. jan 2011

@slniecko01 veď ja sa teším z dieťaťa 😉 ale keďže môžme pracovať a neprídeme o rodičovský príspevok, tak prečo to nevyužiť? veď keby to bolo na tri dni do týždňa, štyri dni sa venujem len a len Rebeke 😉 a aj babky sa prestanú sťažovať, že si vnúča neužívajú 😀 😀 😀 a mm je sám sebe zamestnávateľom aj zamestnancom a už sa veľmi teší na starostlivosť o potomka 😀 😀 😀 aspoň bude vreckové pre maminku a nebude sa hlúpo cítiť, že pýta peniaze stále 😉
bola som len v personálnej agentúre, ale vyzerá to dobre, budúci týždeň by mal byť pohovor už na mieste a je to logistická firma sídliaca v tých hangároch pri Senci, čo by bolo supiš keďže sa tam za chvíľku sťahujeme a do práce by to bolo 15 km bez semafóru 😀 😀 😀 😀 😀

inak stretnúť by sme sa mohli, veď ti už ani neverím, že skutočná 😀 😀 😀 😀 mohli by sme dať niake detské centrum s preliezkami aby sme dali v kľude kávu 😉

katarinka77
21. jan 2011

@slniecko01 @och niekedy je jedno, čo máš za školu, hlavne, že máš titul 😉 . Samozrejme, že je lepšie a prínosnejšie mať takú VŠ, akú prácu potom aj vykonávaš... Ja by som tiež rada študovala jazyky a učila, ale keďže to robí švagriná, vidím, ako veľmi sa musí obracať, aby sa uživila.
@och @krakulka dr. vravela, že príkrmy od 5 a pol mesiaca, no a to je o 3 týždne 🙂 . Hej, ešte plne kojím. Moc sa mi nechce do tých príkrmov, takto je to pohodlnejšie 😀 .
Na stretko sa budeme tešiť aj my, no ešte viac na jar, keď sa bude dať ísť aj von 😉 .

och
21. jan 2011

@katarinka77 no tak tak múdro vravíš s tou školou 😉 ja mám sociálnu filozofiu vysokú a môžem si s ňou akurát tak vieš čo 😀 ale ja som išla študovať tento odbor, bo ma to baví a úžitok bol titul 😉 preto vravím, že teraz radšej jazyk niaky by som si dala 😀 😀

no to je divné čo vraví tvoja dr. všetci píšu aj hovoria, vrátane mojej dr. že až od ukončeného 6 mesiaca sa má začať s príkrmami najneskôr však začiatkom 8 mesiaca, si myslím, že v zásade je to na každej mamičke ako uzná za vhodné a kojenie je teda jo sakra pohodlná vec 😀 😀 😀 inak keď ešte dva týždne počkáš, do toho ukončeného 6 mesiaca, nič sa nestane a Miške to len prospeje 😵 😉

katarinka77
22. jan 2011

@och áno, tiež som sa čudovala, ale vravela, že takto je to teraz po novom. Rozmýšľam, že potiahnem s kojením dlhšie a príkrmy začnem dávať až koncom februára, keď bude mať 6m. Alebo aspoň takmer 6 😉 .
Budem držať palce na tom pohovore 😉 ! Daj potom vedieť 🙂 .

mayka
autor
23. jan 2011

ahojte,
uz sme naspat. Kompletni a zdravi. Bolo supeeeeeer. Ani domov sa mi nechcelo ist. Teri sa strasne bavila lebo boli sme rodiny s detmi. Behala po svahu hore dole a sankovala sa s bratrancom. No proste fakt radost ju vidiet. Toto je uzasne obdobie. Jedla to co mi. 😀 Vcera hranolky s kecupom. 😀 No hold zdrava vyziva jak hovado ale tak boli sme na dovolenke.
Ani neviem na co osm chcela regovat .Som nejaka znicena po tom tyzdni. Kazdy vecer sem vysedavali a popijali vinecko a pochutnavali si na ceskyej kuchyni. A huraaaaaa 2x bol aj tatarak Mnaaaaaam.

Vy chcete studovat? Tusim sa uz nudite na materskej ci co? 😀 Ja sa nepridam. ja nie som ktovie aky zodpovedny a ucnia chtivy student. Maximalne nejaky kurz anglictiny by som bola schopna. 😅
@katarinka77 podla mna mas cas s prikrmamy od Ukonc. 6. mesiaca.
@krakulka co tovoj muz? Tusim mate tiez ponorku. Ja tiz domacnost nestiham. Jendno upracem a v druhej izbe sa to nakopi leze mi to na nervy. Ale v podstate mam 2 deti .Moj muz si po sebe an ponozky neodlozi. Tak ani nema narok frflat. A Teri sa mi snazi pomoct ale vznikne z toho vzdy este vacsi bordel. 😀 Pred chvilou vyliala na podlahu asi liter vody a este do toho cela vliezla a clapkala sa tam. 😠 Ja sa na to mozem ....
Ja obdivujem baby co dsi dokazu udrzat poradk doma. ja to neviem. Snazim sa ale nejde to... 😀 😅 😅 😅

corinne
24. jan 2011

Slniecko kedy ste oslavovali 1 rok .Tak oneskorene vsetko naj naj Nelke 🙂 maxime posiela pusu 😀

slniecko01
24. jan 2011

@corinne my sme mali rok v sobotu, ale vy máte tuším dnes, nie ? Všetko najlepšie, Alles gute zum Geburtstag !!! 😀 😀 😀

@mayka tak teda vitejte doma, mňam taký tataráčik. Mohla by som aj keď kojím ešte ????, len trošičku 😝

och
24. jan 2011

ako kam zmizol moj prispevok? 😲 😠 ach jaj neva

@katarinka77 no zboznujem tieto ich modne trendy 😒 taz kojit, potom nekojit, potom kojit len 5 minut 😝 nechapem, urob ako si myslis ze je spravne a nebudes mat vycitky svedomia 😉 ty si matka tak nech ti do toho nikto nekeca 😀 😀 😀 😀
no pohovor mam dnes vecer, tak uvidime, ci to bude stat za to 😀
@mayka no pekneho fast foodoveho cloviecika si pestujes 😀 😀 ale co ved aj to treba, nech vie ze dovolenka je o uzivani si 😉 dojdeme vas kuknut ale asi az buduci tyzden, dnes zacali robit kupelnu tak nebude cas, kedze to mam na starosti ja 😀 😀
@slniecko01 tiez sa dodatocne pripajame ku gratulacii 😀 vsetko vsetucko naj Nelke a hlavne nech sa cely zivot len usmieva od stastia a zdravia 😉
nie nemozes tatarak nic surove, aj v tej jednej lyzicke moze byt nieco co by ta mrzela, vydrz este, potom odlozime detvaky muzom, dam spravit svokre tatarak a urobime si zurku 😀 😀 😀

corinne
24. jan 2011

@slniecko01 takze vy ste 22.januara?Ano my mame dnes 1 rok.A po francuzsky by to neslo 😀 ,my tu rozpravame francuzsky ale aj tak dakujeme za blahozelanie v nemcine 🙂

och
24. jan 2011

@corinne meilleurs vœux pour votre anniversaire 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre