Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

bobalik1
24. jan 2011

Ahojte holky , tak dnes som bola na kontrole v gin-five. dr. bol už na mna pripravený a už nám nachystal aj všetko čo budeme potrebovať na KET. Je tam tlačivo čo musíme podpísať u notára a potom protokol čo budem ako brať. teraz čakám len na menzes a hned prvý den červenej začnem brať 3X po 2 tbl o 10 dní nato mám kontrolu ako rastie sl. maternice a potom mi budú volať kedy bude KET. tak som zvedavá či budú embryá v pohode. dúfam že áno.... 🙂 vraj to že som bola už tehotná že sa nám vtedy uchytilo to je velmi dobre, aj sa vám musím pochváliť, že moja posledná štvrtka vaječníka sa nevzdala a pracuje ako sa patrí , vraj je to super. som sa tak potešila že až. na poslednej kontrole čo sme boli s manželom sme odchádzali úplne hotový dokonca sme pri aute aj poplakali a dnes sme boli tak fajn že až... no budem písať ako to so mnou vyzerá.. pozdravujem vás všetky.... 😉

corinne
24. jan 2011

@och ty sa nezdat skade si to vyhrabala 😀
Dakujeme pekne a ukaz konecne Rebeku 🙂

katarinka77
24. jan 2011

@mayka joj, no super ste si užili, zdá sa 🙂 ! a Terinke určite chutili tie hranolky, však 😀 ?
@och ja by som to s tým zavádzaním príkrmov tiež nechcela uponáhľať, radšej tie 2 týždne počkám, radšej si ešte užijem vegeťácke kojenie 😀

katarinka77
24. jan 2011

@bobalik1 to je super, že ste takto pozitívne naladení, len tak ďalej, budeš to ešte potrebovať 😉 ! Dúfam, že od teraz vás čakajú už len samé pozitívne správy 🙂 ! Neboj sa, dočkáš sa aj Ty vytúženého bábätka 🙂 !

zukrik
25. jan 2011

Ahojte 🙂
Prepáčte že som tu dlho nebola,ale povinnosti nepustia 😉
Máme sa fajn,chlapci mi robia radost ale aj starost,stále sa otlkajú a neviem ako ich to mám odnaučit ☹
Bojím sa aby ☹ si neublížili,inak sú v pohode,Petko má už lepšie s tou stolicou a chodíme na gastro a na chirurgiu.
Ideme aj na kontrolu s pruhom,dost sa mu to zvačšilo,ved uvidíme čo povie dr. Spinkáme už len na obed a potom večer.
petko sa budí aj v noci,lebo le hladoš 😀 Palinko prespí celú noc asi 12 hod 😀 😀
Inak idem poslat neaké foto do albumu,potom kukuk,zatial papa a pozdravujeme 😉

och
25. jan 2011

@bobalik1 to je parada, strasne moc moc drzim palce, ale mam taky pocit, ze tentokrat vo vyjde 😉 😀 😀 😀
@corinne google prekladac to isti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no musim dat niaku fotku sem, len nemozem najst kabel medzi pc a fotakom 😒
@katarinka77 😉 len si uzivaj kojenie a nie rozmyslanie, ci tam kam ides je mikrovlnka aby si dietatu mohla dat jest 😉
@zukrik neboj ich to prejde, ale kedy nikto netusi 😀 😀 minule sme boli na plavani, tie tam boli dvojicky a ked ich mala mama naraz na rukach, normalna bitka nastala a aj ta mamicka schytala jednu 😀 😀 😀 😀

inak Reba uz asi 4 dni pekne spinka cca od 20:30 to 6-tej 7-mej 😉 ale mame aj dva spanky este, inak by bola zla ako cert 😀 inak vcera spravila prvy krok dva bez drzania, take opite kroky to boli, sa boji pokrcit kolena tak je to skor take golemovite 😀 😀 😀 😀

och
25. jan 2011

inak dnes som uvarila vanilkovy puding (taky ten modry zo sacku) a dala som Rebe ochutnat a otvarala usta skoro si ich natrhla, myslite ze mam uvarit aj pre nu? ze tam nedam cukor? vlastne odkedy mozu deti kravske mlieko?

sylvyka
25. jan 2011

no hlasim sa aj ja zas mam na figu afp vysledky idem na amnio tak sa ozvem ze ako som dopadla ide mi to na nervy furt dookola to iste neviem preco nemozem mat pokoj 😠

och
25. jan 2011

@sylvyka neboj bude to v poriadku ako pri Elke 😉 drz sa dievca 😵

zukrik
26. jan 2011

@och No tak to dúfam,lebo aj mne sa občas stane,že dostanem 😀
Dnes sa zobudili chlapci o 7, hod a o 10,30 mi Palko zaspal na rukách ked sme sa hrali a Petko vedla nás sedel a on zaspal po sediačky,popri tom hrala nahlas hudba 😀 😀 Skoro som odpadla,ešte sa im to nestalo,ale od rána len behajú a skáču 😝
Ako sa máte? Dúfam,že choroba vás obchádza,nás naštastie áno 😉
Ja sa teraz zaoberám súdom,lebo moj ex nieje normálny,požiadal si o rozšírenie styku,popri tom sa k nemu vobec neberú,práve naopak,ked mu ich dávam strašne plačú a ja potom tiež uf...
Tak zatial papa

och
26. jan 2011

@zukrik no zazrak s tymi deturencami co 😀 😀 obcas nas aj milo prekvapia 😉 choroby nas klop klop klop obchadzaju, len obcasne sople zo zubov, niekedy sa mi zda horuca ale ked jej odmeriam teplotu max 37 nameriam 😀 siedmi zub je vonku uplne a osmi este stvrtka sa musi prerezat cez dasienko, takze normalka 😀 😀 😀 akurat nechce doobeda papat ale poobede by zjedla aj slona 😉 vodu velmi pit nechce s flasky, tak 10 glgov za den do nej dostanem ale cika dostatocne, takze to neriesim 😉
ach jo, drzim palce s tvojim ex aj na sude, bude to este tazke ale aj to prejde raz 😉 a nerozisli ste sa teda ani troska v dobrom co ☹ ja len dufam, ze ked uz by som sa mala raz zoviest, ze ostaneme aspon priatelia na minimalne nutnej komunikacia nech dieta netrpi, ale niekedy sa neda ani to 😒 muzi su take tvrdohlave tekvice 😝

bobalik1
26. jan 2011

Ahojte holky. 🙂 tak odnes mám červenú a už beriem lieky, dúfam že toto bude moja posledná červená v nasledujúcich 9 mesiacov... všetky pozdravujem a ďakujem za podporu.... 🙂

och
26. jan 2011

@bobalik1 tak držím palce 😉 a dúfam, že tá červená nepríde aspoň rok aj trištvrte 😀 snáď nechceš dostať ms hneď po pôrode 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
27. jan 2011

ahojte,
trosku som vas docitala. Ani neviem na co som chcela reagovat.
teri som dala pred tristvrte hodinou spat a stale si tam frfle v tej postielke a robi hav hav. 😀 No snad aj spat bude ked dosteka. 😀 😀 😀
Dnes sme ani vonku neboli tak sa hram s Teri lebo ma sopel. Tecie jej jak z kohutika. A neviem ci jej nejdu ocne zuby lebo je strasne umojkana a ufnukana. Stale ma stiska a chodi mi za zadkom. Ale inak sme vonku furt, vacsinou uz bez kocika. A ak aj kocik vezmeme tak dost vela chodi popri kociku. je to uz super s nou .

@bobalik1 super ze uz ides na to. Moc drzime palce. @sylvyka by ta aj mohla oplut tehu slinami. 😀

@sylvyka kedy ides na amnio? to sa tusim do 20 tt robi, vsak? Drzim palce aj tebe a teraz kukam ako to leti ze 17 tt. Neboj bude to ok. 😉

@zukrik a co tym chce tvoj ex dosiahnut tym rozsirenim styku? Ako casto ich chce? Boze to je des ked sa dvaja rozvedu. Pri tom ako krasne by sa dalo dohodnut keby bol normalny a mal lepsi vztah s detmi. Ved to mi pride ako keby tebe len chcel zle robit. ☹ Ale s chlapmi ver fakt niekedy tazko a ani vlastna mat im nerozumie.

@och ja uz od roka davam kravske mlieko do varenia. Ale len plnotucne. Ale nedavam ho len pit z flasky. Robievam krupicnu kasu riedku, aj puding uz papala, kuraci perkelt ard. Takisto aj cele vajce mozu. Peto jej uz daval z prazxenici ked si robil . A ja som jej davala halusky s vajcom. Ked nebude reakcia tak v pohode. A myslim ze @chruminka uz dava dokonca aj pit kravske mlieko jezibabkam. Ja s tym este pockam do roka a pol a potom postupne skusime aj my. Lebo Teri reaguje dobre na neho. Jo a trocha cvukru v pudingu nezaskodi. Vsak tam toho nejde vela. Skus dat hnedy ten je zdravsi alebo trochu medu zeby?

mayka
autor
27. jan 2011

jo a jedna zasnezena fotos zo vcera 😀

chruminka
27. jan 2011

@zukrik ty si s detmi uplne sama ?! Alebo som to nepochopila?
@mayka ano my uz asi dva tyzdne pijeme len ciste plnotucne kravske mlieko a zatial je vsetko ok aj stravu maju taku ako mi len napr.momentalne pojedame rezne co by teoreticky uz aj mohli ale neviem ako by to tymi siedmimi zubami pozuli tak mali zemiaciky a svoje mäsko zo zeleninkou mnamky mnamky
Baby dako vas nestiham 😖

mayka
autor
27. jan 2011

@chruminka ja sa ani necudujem ze nestihas. 😅 a rezne je uz aj nasa. Sa ide s nimi zadrhnut. ja jej ich nakrajam na kusticky a pekne papa. 😀 No viem ale vsak ich neje kazdy den. Inak sa krotime. Dnes sme mali na obed pecene kura s ryzou a salatovovu uhorkou. Sa oblizovala.

katarinka77
27. jan 2011

Ahojte!
@sylvyka kam ideš na amnio a kedy? Neboj, dobre to dopadne 😉 . Aj ja čumím, ako Ti to rýchlo letí 😀 .

@och a čo pije malá, keď vodu nechce? ja som skúšala dávať lyžičkou raz, ale nechutila jej. Fajnovú papuľku má, potvorka jedna 😀 !

@zukrik no obdivujem Ťa, určite je to náročné, starať sa sama o dve deti a ešte aj nervy píli ten bývalý 😠 . Vie sa o nich aspoň postarať?

@mayka @chruminka takto vy už všetko papáte 😉 😀 ? Mlsné jazýčky 🙂

och
28. jan 2011

ahojte

práve že všade píšu, že kravské mlieko aj prevarené najskôr od troch rokov 😲 😝 neviem neviem, musím sa opýtaťmojej dr. ona je taká správna žena 😀 😀 😀 😀
@katarinka77 kedysi jej chutil čaj, ale teraz už nereže 😀 😀 vodu si ona dá cez deň ale takých 10 glgov max. ale som zistila že na naše pomery celkom slušne vypije vodičku z obyčajnej pol litrovej fľašky a strašne sa tomu teší, tak rozmýšľam či jej nedávať vodičku normálne z pohára
😀 tak a znova vyťahuje všetky karty z peňaženky, je len deväť a to už je 5-ty krát 😀 😀 😀 😀 a práve vytiahla aj dvacku ale sa len podivila, že aký nehodiaci sa tvar a šľah ho za seba 😀 😀 😀 😀

keď mne to dieťa nechce nič jesť čo navarím 😖 minule som spravila kuracie špagety a spustila rev len čo zbadala, že tam nie je kaša na večeru, skúsila som jej to zohriať na obed druhý deň a ten nenávistný pohľad 😝 fakt neviem, asi mayka prídeme k tebe, u cudzích vždy lepšie chutí 😝 😝 😝

och
28. jan 2011

no a ešte som chcela, mm sa mi priznal po pohovore na druhý deň ráno, že by chcel aby som ostala doma a objednala sa do GF 😉 , že jemu nevadí, že stále pýtam peniaze, on s tým rátal, že nás vyjde drahšie keď začnem robiť a aby som radšej počkala a určite išla na KET čo najskôr, že už nie sme najmladší 😀 😀 😀 pako veď mám len 30 😉 a že keď dostaviame dom, že bude aj viac peniažkov, že teraz predsa len ide všetko tam 😉 , takže v pondelok vyriešim svoje hemeroidy a potom volám do GF 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krakulka
28. jan 2011

ahojte, ja len narychlo. vcera sompo 20 mes. dostala MS ☹ . Bola som z toho smutna,ale raz to musela prist. 😕
vecer vas docitam a napisem.

slniecko01
28. jan 2011

Ahojte Pipinky, tak Nelka začala spať len 1-krát cez deň. Túto noc spala celkom dobre, raz bola hore, ale len si cucla a hneď zaspala 😀 , tak aj ja som sa konečne po dlhom čase vyspala. Skúsila som si dať postieľku úplne k posteli, tak uvidím či bude lepšie spávať. Ak áno tak ju začnem pomali odsuvať 😀

@och no vidíš kam, by si teda chodila do roboty 😀 ? Ale aj mňa stále poráža, len si to predsatvujem, aké by to bolo super. Včera som sa zastavila v robote a zhlboka som dýchala ten peňažný smrad 😀
Chýba mi to, ....baby ma hneď sprdnú, že kam by som šla, keď som tak dlho čakala, ale potom sa rehocú, že ja viem najlepšie pracovať len pod stresom 😀

@krakulka a ty ako ? Bojové pole je doma kludné ?
Inak teraz som dala Nelku na nočníček, okolo nej hojdacie kone a pekne tam sedí
😎 a pravdaže aj frfle trochu

mayka
autor
28. jan 2011

ahojte,
takze @och na mna nepocka s KET? 😀 No dobre aspon budem potom mudrejsia. 😀 Ja si este chcem uzit to moje trdielko naplno. teraz ma tak uzasne obodbie len chodi a stiska ma a furt bozkava. A konecne nadherne mi vravi mama. 😵 potom este stihnem letnu dovolenku a potom sa dam na KET. Ja som si vo februari naplanovala ze pobeham vsetkych lekarov tak uz som sa poobjednavala. Kazdy tyzden mam dvoch na vybavenie. 😝 Ale aspon to budem mat z krku.

Inak ohladom toho kravskeho mlieka podla mna je blbost cakat do troch rokov pokial samozrejme dieta nema problemy a nie je alergicke. Tiez sa na to spytam doktorky na poradni. A ja budem kupovat mliecko z automatu a potom ho doma prevarat. je ovela chutnejsie nez kupovane.

@och buduci tyzden dojdite zatial okrem utorka. Ale nam je najlepsie doobeda alebo az po tretej hodine. 😉

No a aj sa idem zbavovat postupne dietata a dam ju naspat do izbicky. 😀
Nocnik budem riesit cez leto. ja ju tam totiz neudrzim. 😀

och
28. jan 2011

@krakulka tak teda gratulujem 😀 😀 😀 veď sa ozvi čo máte nového 😀
@slniecko01 tak tak, aj mňa to ťahá veľmi do práce ale určite by sme po troch štyroch mesiacoch sa hrabali späť domov 😀 😀 😀 keby sa to tak dalo, že mesiac robíš a mesiac si doma 😉 my už týždeň prespíme celú noc, respektíve do šiestej, to jej dám mliečko a ešte si potiahne hoďku a pol, inak stále spí s nami, som veľmi zvedavá kedy ju dám do postieľky ale asi nikdy 😀 😀 už tam pekne vie prespať dlho ale ja nemôžem bez nej spať, strašne mi chýba v noci 😉
na nočníku už sedela aj sa vycikala ale nie veľmi sa jej to pozdávalo, asi ju to všetko tlačilo 😉 a bolo studené 😉 😀 😀

@mayka no budúci týždeň sa určite zastavíme, tento sme mali úplne plný, uvidím ako šikovne bude robiť tú kúpeľňu a potom cestou domov po tej tretej u vás nakukneme 😉 veď voláme keby dačo

chruminka
28. jan 2011

@och jej ake pekne rozhodnutie 🙂
ja som im zrusila detske flasky na caj lebo tiez malo pili teraz maju normalne male plastove flasky 0,33 ale dakedy aj 0,5l a tie sosaky co su na rajec im davam to sa neporozlieva a vypiju mi ovela viac 🙂
a kravske mlieko vsade pisu inac niekde od roka niekde som dokonca citala ze pre kojacie deti aj skor....niekde pisu od dvoch rokov a niekde ako pises od troch,tak si vyber.
My sme vyskusali a kedze im nic z toho nie je a chuti im to tak to uz neriesim.
@mayka ja ich na nocniku tiez neustriehnem a neudrzim radcej si ho davaju na hlavu alebo v nich najnovsie varia 😅 tak som si vymyslela ze trenujeme uz priamo na velkom zachode ma to viac vyhod
-mam tam vzdy hole len jedno dieta ktore mi nemoze zdrhnut
-a nemusim nic umyvat len splachneme a je hotovo
Krasne to funguje uz skoro vzdy sa vycikaju aj ked priznam sa ze ich tam nedavam uplne vzdy ked prebalujem len ked mame cas a pohodicku 😉
Ale na ostro zaciname v lete aj my!

bobalik1
28. jan 2011

@mayka Dakujem , veru oplut by ste ma mohli 🙂

och
28. jan 2011

ahojte
tak pridávam foto našej novej krásne veľkáčskej autosedačky, len musíme ešte kúúúúúsiček podrásť 😀 😀 😀

zukrik
29. jan 2011

@katarinka77 no práve že nevie,keby nemal jeho mati,tak si to može hodit k.... jeden...
Ked si ich berie tak plačú chúdatá moje,ked sa mal realizovat ako otec,tak utiekol za cundrou a vobec ho
nezaujímalo,že ostanem s nimi sama.

zukrik
29. jan 2011

@chruminka Ahoj Chrumi,cez den som sama,ale mám nového priatela 😉 večer príde z práce .

Strašne lúbi chlapcov 😀 😀 a chlapci jeho tiež.Ako sa majú dievčatá?

zukrik
29. jan 2011

@mayka Ahoj.máš pravdu,len zle chce,ale nechápem prečo 😒 Opustil svoje deti krátko po ich narodení a teraz ho tlačí mati,aby s nimi trávil čas... Teda ona chce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre