Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

chruminka
24. mar 2011

ahoj pipinky
@mayka jasne dojdite dajte mi vediet a kludne hoci kedy,zmrzka je tu uplne uzasna.
Kona trosku momentalne zanedbavam,lebo pri jezibabach sa uz absolutne neda ani len sa ku Compiku priblizit a poobede spavaju uz pomenej 3h len vynimocne som rada ked daju cez 2h. 😉

mayka
autor
24. mar 2011

@chruminka inak ja som na teba aj myslela ze ako zvladas dve deti vonku na prechadzke. Asi uz aj bez kocika idete sem tam nie? o tej zmrzke som uz pocula. Este sa trosku otepli, predlzia sa dni a sme v Somorja. 😀

och
24. mar 2011

@mayka urcite dame stretko na Slnecnych, ale este stale pofukuje taky neprijemny studeny vetrik, som to dnes podcenila a zase mi tecie z nosa 😝 tak dufam, ze dieta bude OK 😉

inak vy cim umyvate dlazku? ja mam pocit, ze umyjem dlazku a v sekunde ako uschne sa na nu nalepi vsetok prach a chlpy sveta 😠

@chruminka no a ked maju na zmzku aj cokoladovy a jahodovy topink so slahackou 😉 mas ma tam pecenu varenu 😀

mayka
autor
24. mar 2011

@och no veru tiez som podcenila dnesne pocasie. Strasne ma bolia krize. ma prefuklo.
SOm bola hodinu a pol s Teri byciklovat po chotari. Chceli sme ist na letisko kuknut lietadla a ja truba ze idem skratkou. len tou skratkou som nesla roky je to taka rolna cesta asi 1km dlha a ta ti je taka rozbita ze jamy jak svet plne vody, tak som skoro ten kilometer tlacila bycikel aj s nakladom (dieta) po poli. Spotena a znicena a ked osm ten usek presla som bola od letiska asi 500 m som zistila ze je 11 hod a asi by bolo vhodnejsie ist uz domov nech sa Terminatorka aj vybeha. 😀 Ale inak to bolo super. nabuduce seriem ja celu skratku a pojdem pekne po betonovej ceste a aj lietadla kukneme na Stefanikovej mohyle. Je tam pekne okolo toho pomnika a su tam aj lavicky.
Ale inak fajn den. To byciklovanie je parada. Teri sa tesila z chrobakov, vtakov ,kacic na vode a videla polnych zajacov zblizka tak bola v siedmom nebi. 😀
No a v nasom slovniku pribudli slova - uz nepovie ze nenene ale nia v preklade nie, a krasne povie ano. A tato sa vola Peťa 😀 a povie aj kokos a iti (akoze do riti ma pocula povedat ) 😀 😀 😀 😀
No sranda to je.

Tie prostriedky na umyvanie dlazky zaujimaju aj mna. 😀 😀 😀 Ale ked su doma zvery, deti a prach tak asi pomoze len atomova bomba a bude pokoj s upratovanim. 😀 😀 😀

mayka
autor
24. mar 2011

@och mam pocit ze ste tiez dali v dome podlahu na ktorej je vsetko vidiet. Vitaj v klube zufalych zien domacich. ☹ Inak mam pocit ze na laminatovych parketach je celkovo vsetko viac vidiet. na dlazbe nie.

och
24. mar 2011

@mayka ani nie podlaha je v poriadku aj farebne, len som nemala dat take velke okna 😠 😀 od stropu az po zem potom slnko dopadne vsade, do kelu 😝 tak teda gratulujem k obohatenemu slovniku, vcera Reba povedala MAMA 😀 hovorim, ze Rebeka povedz Mama a ona ze Mama, som skoro umrela, len mm pri tom nebol, klasika na wc sr... a neveri mi to, od vtedy to nezopakovala, tak teraz neviem ci to bola nahoda alebo co 😉 je pravda ze sa obzerala telefon pri tom, tak sa mozno pozabudla a odhalila, ze vie hovorit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka77
24. mar 2011

no tak aj mňa už drapla migréna 😖 , ani som poriadne nespala, ale už mi je dobre 😉 .
Aj ja som mala dnes celkom chuť na zmrzku, no v tomto vetre si ju ešte nedám 😉 .
Tiež mám doma podlahu, na ktorej všetko vidno 😠 , je taká tmavšia. Ak raz budeme stavať dom, tak všetko bude zariadené na bledo a strakato, nech to aspoň vyzerá čisto 😀 . Ja umývam prostriedkom na pláv. podlahu a kúpila som si také papučky - "upratovačky", tak v to teraz behám po byte, na ne sa nachytá všetok bordel 😉.
Dnes som bola na konzultácii v tom súkr. centre kvôli hemoroidom a dr. zahlásil tú najvyššiu sumu - 500€ 😲 . Urobila som si predbežne termín, no ale som trochu v pomykove. Nejaký extra dojem z neho nemám a tá suma... Tiež ma upozorňoval, že by som z tých stresov mohla stratiť mlieko. No čo ja viem... Keď som z tých desných migrén nestratila...

babulka123
25. mar 2011

@katarinka77 katka a ako to operuju .. ako potom sa chodi na velku .. ma to zaujima lebo mam aj ja. a uz zacinam trpiet tak som rozmyslala nad tym ze by som si to tiez dala spravit..

katarinka77
25. mar 2011

@babulka123 v tom súkromnom centre to robia laserom v lokálke (v nemocnici režú v celkovej narkóze), dr. mi predpísal Duphalac, to si mám dávať po OP na zmäkčenie stolice. No prvé dni by som to riešila asi nie veľmi tuhou stravou, nech aj stolica nie je moc tuhá, bolí to vraj prvých asi 7 dní. Ja keďže chcem ešte druhé, musím si to dať spraviť ešte predtým. Nechce sa mi na tú OP, bojím sa tej bolesti a tiež sa mi nechcelo ležať v nemocke, preto som sa informovala aj o iných možnostiach...

katarinka77
2. apr 2011

kde ste všetky? nepreháňajte to s tým slniečkom 😀 😀 😀 !
@och ako si na tom s vybaľovaním? a kedy začínaš papkať tabletky na KET 😉 ?

corinne
3. apr 2011

ahojte pipiny,akosi to tu zanedbavate 😵

krakulka
3. apr 2011

Ahojte maminy. ale tomu konikovi davame 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked je teplo, nikto sem nechodi. kazdy dne kukam, ci niekto nenapisal a nic. 😕
Andrejko sa zobudil, musim ist. Ale vecer napisem. 🙂

krakulka
3. apr 2011

Ahojte, to je ale krasne pocasie, vsak? My sme stale vonku, doobeda, poobede, navecer, ked pride MM z prace. Je to super. 🙂 🙂 🙂
Andrejkovi uz rastu stolicky. Nejako sa poponahlali. V lavo hore ma 1/2 z jednen, vcera vecer som videla 1/2 z jednej vlavo dole a dnes bol strasne, ale strasne mrskavy - vpravo hore sa uz belia len sa prerezat a dolne dasno je uplne napuchnute. Moje malucke, takto ho trapia zubky. ☹ Mame novinku. Andrejko ma asi alergiu na slniecko. Pod ockami ma take starede vyrazky. Min. pondelok sme boli na koznom, dr. mu dala mastisku s kortikoidmi, zajtra ideme na KO, vobec sa to nelepsi. A to ho natieram 50 faktorom. Uvidime, co povie. Chceme ist na dovolenku do Chorvatska, zajtra sa rozhodne. Podla odporucania dr.
A co vy, ako sa mate? Co mate noveho? Och, kedy mas ET?

och
4. apr 2011

ahojte
no slniecko vyliezlo a Reba je chora, parada, tak drepime doma a este aj tyzden budeme 😠
chuda ma niaku virozu a tym ako strka vonku vsetko do ust, chytila niaku stomatologicku herpetidídu, ci do, cele dasna ma hnisave a zapalene, aj herpesy sa jej robia na pusine, chuda male ☹ vraj sa to stava, ked je oslabena imunita a este sa aj zuby prerezavaju, poobede volam dr. na vysledky vyterov z hrdla aj ritky, je to virusoveho povodu, robila jej CRP, to z tej krvy a vyslo neg takze antibiotika nepomozu, vraj to musi len prejst a najlepsie je na tom ze jej nemozem dat na tie herpesy nic ☹ ☹ ☹ uplne nestastie, ale chvala bohu na tom nie sme az tak zle, nema pluzgieriky v hrdle, takze co to spapa 😔
inak uz pojedam estrofen, 12 apr mam utz na sliznicu a cca 15 KET 😉

mayka
autor
4. apr 2011

@och ufff Lindi. No to ma mrzi ze ste takto chore. To je des. Ale snad sme to od vas nechutili kedze pili z jednej flasky. 😅 Ale to by sa uz asi prejavilo , nie? My sme ok a aj Rebeka II. je ok. Dnes bola u nas.
Zrejme tym ze sa jej zubky prerezavaju sa jej tam dostala nejaka necistota. Chuda. No dajte sa dokopy a dojdete k nam. 😉
My sme zatial zdravi vsetci akurat ja kaslem neviem z coho. Nic ma ani neboli , len hrdlo ma jeden den bolelo v piatok.

@corinne ako sa mate? Ty sa tu tiez moc nezjavujes uz. 🙂

@krakulka fiha to nas predbuíehate s tymi zubami. My mame vonku len pol stolicky ale uz citim aj na druhej strane jednu dost. Tak asi tiez to budeme mat vesele.

@katarinka77 a vy co mate nove?

@och som zedava na to tvoje KET,. Dufam ze bude uspesne. Tesim sa.

sylvyka
4. apr 2011

@och jaaj no pozname to aj Elka to uz mala je to neprijemne ale nezabranis tomu ked si vsetko pchaju do ust no treba vydrzat
dnes som pila tu sladku zbrndu cukor mam v super stave maly Leo vazi uz 1100 g co ma prekvapilo som zvedava co z neho vyrastie :D v stredu idem na 4 d tak hodim hadam aj nejake foto ak sa zadari
Kazdemu prajem vela zdravicka ozvem sa

zukrik
5. apr 2011

Ahojte 😀 😀
No ako tak sledujem,všade samá choroba 😒 chlapci sú naštastie ok,len Petka ešte doliečujem 🙂
Inak sa máme dobre,chlapci pekne rastú,ved aj toho spapajú he,sú to žrúti 😀
Pridám neaké nové foto 😉
Och,držím palce 🙂 moc moc moc.
Mayka,ako sa máte,Rebeka je iná kočka,musíme sa niekedy stretnút a zoznámit s chlapcami 😀 😀

corinne
5. apr 2011

@mayka mame sa fajn ,Maxime este nechodi,mame 7zubov,a cely den mama ,mama,mama,no co ti budem pisat u vas asi to iste,niekedy hladam ci sa neda niejako vypnut 😀

katarinka77
5. apr 2011

@mayka my sa máme dobre, Miška je riadne šidlo 😀 , pusa sa jej nezavrie 😀 , začína štvornožkovať, ale ešte sama nesedí. Papá už trolinku lepšie, od včera aj pusinku otvára, nemusím ju všelijako klamať 😀 . Ale veľa tomu jedlu zatiaľ neublíži 😀 . Veľmi sa jej páčia fotky a knižky, za všetkým sa naťahuje a obdivuje to 🙂 , trepoce nožkami 🙂 .
Ja idem 18.4. na OP, tak držte palce 😉 !

och
6. apr 2011

@sylvyka a ako dlho vám to trvalo? ja mám pocit, že sa to vôbec nezlepšuje 😠 teploty už chvala bohu nie sú 😅 ale v tej pusine je to fakt zlé, a čo predpísali vám?

@zukrik ďakujem 😉 hlavne aby bola už Reba v poriadku a ostatné... no veď uvidíme 😀

@corinne vidíš a my chodíme, už beháme ako drak ale rozprávať, ani za svet, akurát tak na kocúra "aaaaakiki" 😀 kocúr sa volá Kuko 😉

@katarinka77 tak to teda budem veľmi držať palce 😉 a ideš teda na tú laserovú?

corinne
6. apr 2011

@och a maxime zase krici po celych dnoch cicu macka sa vola Cicus s mäkcenom na druhom c a s 😀 a niekedy ked sa zobudi sa pyta de je tata ,da sa tu vyrozumiet kde je tato 😀 papulka moja 😀 a v obchode na pokladnicku stale tete,tete .
Chudinka Rebeka ,musi ju to v puse boliet ☹
Tak sa drzte maminy 😀 a pekny slnecny tyzden

sylvyka
6. apr 2011

@och bude sa ti to zdat cudne ale repik s tym sme jej vytierali ustocka a potom sme jej sem tam strekli tantum verde ten jej davame sem tam aj teraz na dezinfekciu mozno tyzden to trvalo
no inak mi skoncili dobre casy vcera som mala vytok krvavy tak konec elkinmu noseniu mam sa setrit ale ako ? to mi nik nepovie ... 4d nic moc Leo protestoval este sa ozvem

och
6. apr 2011

@sylvyka no s tym som zacala aj ja, nakoniec mi dr. zubar dal curasept a na herpesy z vonka jej davam herpik a zinkovu mast, zda sa mi ze to konecne ustupuje aj sa stvrta stolicka konecne prerezala, tak sand uz bude pokoj
a ty sa drz, aj ja som mala spinenie, nakoniec z toho bol mierny zapal mocaku, tak brusnice a v teple 😉

vika34
7. apr 2011

ahojte,ked v tej našej starej téme nikto nepíše tak som prišla sem za vami,hádam si na mňa ešte spomínate aj ked tehotna nie som z Gynfivu
@katarinka77 stále čakám že či sa teda stretneme,ale odkedy sme spomenuly stretávku nikto sa neozval 😀
a čítam že vy ste tu stále v kontakte

vika34
8. apr 2011

´tuším sa mi vyhýbate 😀 😀

corinne
8. apr 2011

@vika34 mozno niekto kukne az vecer,odkedy je teplo tak tu malo niekto chodi 🙂

vika34
8. apr 2011

@corinne
kedže som teraz doma tak striehnem na MK ,lebo už mi začínajú rásť rohy 😀 a to som doma iba 2tt

katarinka77
9. apr 2011

@och áno, idem na ten laser, už teraz som z toho "pokakaná" 😖 😲 😀
no hádam sa to Rebeke čoskoro polepší v tej puse 😉! Miška má na ďasienku dole takú bielu bodku už asi 3-4 týždne, myslela som, že sa tlačí ďalší zub, ale stále nič. Bojím sa, či to nie je nejaká infekcia. Ale nemyslím, že by ju to bolelo, nie je to ani červené okolo... Asi zavolám môjmu zubárovi...
@sylvyka - nuž, šetri sa naozaj, i keď pri tak malom dieťati sa to moc nedá. Babky by nemohli viac pomôcť? Hlavne nech nemusíš do nemocky a nech je všetko ok 😉 !
@vika34 ahoj Vikuš 🙂 ! Ja som teraz nič nezačala organizovať, keďže idem na OP. Uvidím, ako rýchlo budem vedieť obsedieť na zadku a potom by sme niečo dohodli 😉 . A prečo si doma? Niečo nové 😉 ?

vika34
9. apr 2011

@katarinka77
a čo ti idú operovať?
Ja som doma lebo sa mi zadaril náš predposledný KET/ešte stále máme zamrazené 2 /ale dúfam,že už ich fakt nebudem potrebovať
Ešte som si to nezmenila v pase,som poverčívá,je pravda,že takto daleko sme sa ešte nedostali v mojich tehotenstvách ,už sme mali aj akciu ,bola som hrozne šťastná ,ale iba chvilu,lebo večer som začala krvácať a to bolo fakt veľmi silné krvácanie.Utekali sme do nemocky a povedali že bábo je o.k. ale mám tam nejaký hematom a ten vykrvácal,lebo za dva dni ma prepustili,že sa to pomaly vstrebáva,tak ležím a nudím

vika34
9. apr 2011

@katarinka77
už som si prečítala,to ti nezávidím ,ale ked to treba urobiť tak treba .Ty si rodila normálne alebo cisarákom?
Ja mám chron.zápal hrubého čreva,tak tieto prdelkové vyšetrenia dôverne poznám,držím palčeky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre