Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

chruminka
24. aug 2009

sylvi asi sa vsetky flakaju kym je este pekne alebo lehnia s brusiskami doma na gauci 😀
ja som tiez lehnila.... 😎

sylvyka
24. aug 2009

jaaj no ved aj ja lehnim ale bola som si kupit veci na puding musim si spravit 😀

chruminka
24. aug 2009

ja budem robit az veceru...nic sa mi nechce.....mnam ale puding by som si dala 😝

mayka
autor
24. aug 2009

Ahojte babulky,
tak ja to nechapem do prace nechodim a nemam cas na konickovanie. 😀 Ale dnes som mala upratovaci den. Robila som poriadky v suplikoch a mala som velke pranie. A umyla som okno v jednej izbe a komplet kupelnu. Som asi povedala ze jedn o okno denne ma nezabije tak zajtra idem na dalsie. 😀
A zajtra alebo pozajtra zacnem prat vecicky.

Callex , na tom paiery tzv. protol stumulovaci by si mala mat napisane co kam treba pichnut. Ci pod kozu alebo do svalu. To je pre teba smerodatne a podla toho sa riad. Vies lekari o beru akosi ako keby sme to uz ovladali. 😀

No my sme prave dojedli kacku. Tak mame po hodoch a na sladkost neni miesto. 😀

krakulka
25. aug 2009

Zdravim vas pipinky 😀 😀 😀 😀
kde ste dnes vsetky? Tusim sa hnevate na konika. 😎

slniecko01
26. aug 2009

Dobré ránko PIPINKY 😀 Včera ste sa tu ani neukazali. 😠

mayka
autor
26. aug 2009

Dobre ranko vsetkym.
Ja som mala vcera navstevu skoro cely den tak som sa ani neukazala. 😀 A vecer sa mi uz ani pisat nechcelo.

slniecko ako sa ti dari? A ako je v praci? Este vladzes? Ja uz si aní neviem predstavit sediet cely denza PC. Uz po chvilke sa vrtim lebo brucho ma tlaci.

chruminka
26. aug 2009

dobre ranko,ja som vcera tiez nestihala,oprala som konecne tie plienky a mm bol v praci len na 3,5h takze prisiel domov pekne na obedik,potom mi pomohol vyvesit 43 plienok a potom sme boli na velky nakup a potom nam doniesli kocik a tak sme skladali teda on skladal a ja som rozbalovala a vytesovala som sa ako male dieta na vianoce ci mozno este viac 😵 ,taky je krasny,aj fotky budu,lebo som vsetko fotila ako diva,len sme to uz nestihli pozmensovat,lebo sme vecer boli s celeho dna uplne unaveni .
Teraz idem zvesit tych 43 plienok 😝 ,ale zehlit ich dnes nebudem ma byt 30 stup.to by som nezvladla

mayka ja uz mam pocit ze ma tlacia a kopu tie krpate vsade,uz tam vobec nemaju miesta a brucho mi rastie dost pomaly ,uvidime co mi povedia zajtra v poradni,dufam,ze je vsetko ok,lebo dnes v noci som sa zobudila na prisernu bolest na pravej strane brucha akoby ma rezali za ziva,aj mm som zobudila a chcel volat pohotovost,ale ja som chcela chvilku este pockat ci to neprejde a po cca 15 min. to preslo a teraz nic 😕 tak neviem co to chcelo byt

sylvyka
26. aug 2009

ahojko babenky 😉
chrumi ze 40 plienok dobre tie mi este chybaju musim najst na nete za dobru cenu. a malinke ti mozno tlacili na zlcnik ja som to zazila tiez len s tym rozdielom ze som 3 dni prelezala v posteli som sa ani pohnut nevedela 😅 ,
A tiez mozne ze sa ti natahuje brusko by sm sa divila ze nie 😀 a mas ho dost velike neboj mna sa vcera suseda pytala ze budete mat 2 alebo jedno 😅 som sa zadivila no inak ja mam dost velky kotol aj dve by sa zmestili 😀

mayka
autor
26. aug 2009

chrumi tak uz mate aj kocik doma? Budem sa tesit na fogtecky a ty mas inak ozaj maly pupcek . Netiusim ako sa tam tie tvoje babulky pomestia. 😀
Chrumi podla mna teraz sa aj maternica dost natahuje tak mozno sa nejako moc natiahla v tej chvili ale ak by sa to zopakovalo tak bezkaj na pohotovost.
Mne tenot tyzden casto tvrdne brusko ale vraj to je priprava na porod a pre Terezku to posobi ako masaz. Ale je pravda ze predvcerom som to asi presvihla s upratovanim tak mozno aj preto. Stale mam pocit ze toho vela zvladnem a potom padam od unavy.
Mne vcera prisiel dalsi balik z babetkova - plienky latkove 20 ks, osuskove, zavinovacka feretti - no nadherna a fakt kvalitna aj s kokosovou vlozkou a pre maminku pyzamko na kojenie so zupanom . To si vezme do porodnice. 😀
No a tento tyzden cakam dalsi balik s komplet hniezdom do kolisky aj s matracom a konstrukciou na baldachyn. No a poslala som dalsiu objednavku do babetkova na dalsie prkotiny. No asi som sa stala zavislou. Vyhovuje mi to takto objednat a nebehat po obchodoch. Zatial som velmi spokojna s naskupmi cez internet. Vsetko prislo peknucke a kvalitne.

Inak sylvyka moze mat pravdu s tym zlcnikom. Moja kamoska hovorila ze ju horzne boleli oblicky tak utekala na pohotovost a lekar jej zistil ze jej dieta tlaci na ne a musi len pockat kym sa pretoci.

chrumi a sylvi - ze 30 tt. Za chvilku rodite. 😀 Uz je to tak blizko.

zukrik
26. aug 2009

Ahojte
Byby,naozaj to strašne letí............ 😀 😀
Chrumi,ja so sa včera zobudila na extra kopance a zistila som,že spím na
väčšej ploche bruška,tak som sa strhla a hned som sa chlapčekom
začala ospravedlnovať 🙂 🙂 To som teda mama,skoro som ich zadusila 😒 Stále spím na chrbte,
ale teraz neviem ani ako som sa tak pretočila.Mna včera bolelo bruško na dotyk tesne pri
žalúdku,neviem čo to bolo,ale asi sa natahuje tá maternica,alebo čo........
Včera som bola aj na poradni,zatial všetko ok,ale už ma doky poslala na rizikovú poradnu
na Kramáre.Volala som tomu lekárovi,ale má dovolenku,takže ma objednali až za mesiac.
Vraj keby niečo mám sa tam hlásiť aj skôr.
bola som aj na glyk.krivke,dali nám vypiť tú hnesnú sladkú vodu a potom sme čakali 2 hod. 😝
Mayuška,tak ty už vo veľkom nakupuješ čooooooooooo? 😀 😀
Ja som si včera priniesla od švagrinej dve vajíčka-autosedačky 😀 😀

chruminka
26. aug 2009

zukrik ja chodim do rizikovej na kramaroch a co viem tak je tam jedine Doc.Plank a ten dovolenku nemal,teda dufam,lebo zajtra mam termin v poradni,ale moze byt ze bude mat od buduceho tyzdna dovolenku.....tak sa tam mozno o tie 4tt stretneme 😀
Aj ja sa prichytim niekedy ze mam tendenciu sa prevalit viac na bok ze uz som skoro az na bruchu (asi ma prevazi to tazke brucho 😀 ),ale davam si pod brucho paplon alebo ten vankus na kojenie takze ich az tak netlacim.

mayka to mas pravdu ze objednavky cez net su pohodlnejsie,ja som tiez nejake veci objednavala cez net,ale vela toho nebolo,lebo mam asi 90% veci pozicanych,ale je to nielen pohodlnejsie ale aj lacnejsie

Sylvi no my cca 40ks bavl. plienok pereme kedze sme dvojmo 😉 ,akurat som vcera hovorila,ze vdaka tomu kto vymyslel jednorazove plienky,neviem si predstavit ze by som teraz prala ,vesala a zehlila vyse 100ks bavl.plienok a potom kazdy den 😝

inac aj mna napadlo ze je to asi zlcnik,lebo myslim ze v teme novembroviek niektora akurat nedavno o tom zlcniku pisala a ja som si pomyslela ze chvala bohu ze ja toto nemam 😅
Dnes rano som si myslela ze ci sa mi to vsetko nesnivalo,ale mm ma uistil ze nie lebo som ho zobudila a on nevedel co ma so mnou robit 😠
Dnes sa citim fajn,uz som bola aj v obchode a na kavicke....musim tiez vyuzit to ze sa citim dobre,lebo kazdy den je to ine raz lepsie raz horsie...asi podla toho ako mi jezibaby tlacia kde kade (a uz tlacia teda riadne),mozno aj podla pocasia a co ja viem este coho

katherinesand
26. aug 2009

ahojte tehulky. 😉
myslim na vas stale. 😉
ste vy uz ale bruchate!! 😀 😀

loginka
26. aug 2009

dnes poradna, bolo to super - babatka bolo krasne vidiet, robili neskutocne pohyby, jedno mi mavalo, skrabkalo sa, vselijako sa vykrucali 🙂 maju po 7 a pol cm, som 13 plus 4, skusala im merat aj siju (NT), ale uz sa to tazko meralo, ale videlo sa jej to ok, neviem preco ma moja dr neposlala skor, ale neriesim...
bol to krasny zazitok 🙂

mayka
autor
26. aug 2009

Jaaaj babulky bola som v meste a normalne som znicena. Nohy bolia a funim ako keby som bezala maraton. To je strasne . A este jak je horuco zasa vonku. Aj chrbatik rozbolel. No padafka som co uz. 😀

Kathy pekne od teba ze si nas prisla skontrolovat. Vzdy sa potesim ked ta tu vidim pipinka nasa. 😉
Aspon ta preventivne oplujem. pfuj pfuj pfuj 😀
Co mas noveho?

och
26. aug 2009

ahojte kocky 😉

tak sa hlasim po kontrole velkeho utz 😀 sme na milion percet baba 😀 😀 😀 a vizera to tak, ze zdrava ako buk aj placenta sa zase premiestnila tam kam ma 😀 😀 srdiecko ma vsetky komory a predsiene 😀 aj vsetky prsty mame 😀 😀 sice bola otocena chrbtom 😉 ale to co mala ukazat to ukazala 😀 😀 😀 😀 dokonca mala stikutku 😀 😀 😀 som sa smiala a fkuse sa snazila si zjest ruku 😀 😀 aj vsetky tri zili mame v pupocniku a vazi 399g 😀 😀 😀 zodpovedame presne 21w i ked mamca je len 20w3d 😀 😀 asi to bude valibuk 😀
dalsia kontrola o mesiac 😀 😀 a poslali nas na ekg do ruzinova 😀 😀 rano do osmej 😝 😝

och
26. aug 2009

inak to ekg mam do kedy stihnut? v ktorom tyzdni sa to robi?

zukrik
27. aug 2009

Ahojte baby 😀 😀
Och,Ekg mne robili už 2x,neviem prečo,ale teraz som bola zase,že kôli predčasnému
pôrodu,že keby niečo 😉 Nosím to u seba spolu s TK.
Gratulujem k dievčatku,ale môže sa s toho ukázať aj chalan 😀 😀
Chrumi aj mna poslali za Plankom,ale tento t.má obsadené a potom má dovolenku.
Aký je ten doktor? a čo sa ťa pýtal ked si tam prišla prvý krát.Hovorili ste aj o
pôrode,že aký asi bude? alebo ešte nie?
Mayuška a ty kde si?

och
27. aug 2009

dobre ranko 😀 😀 😀

tu je zase niak mrtvo 😀 😝

zukrik z toho chalan nebude 😀 zase sa tak kraaaasne otrcila, ze okatejsie to uz ani nemohlo byt 😀 😀

zukrik
27. aug 2009

Ja neviem kde sú všetky baby,asi varia obed,alebo čo.

mayka
autor
27. aug 2009

ahojte pipinky, ja vas akosi nestiham ako som doma. Ale furt niekde labzujem. 😀 Dnes mi prisle suprava do kolisky. neviem sa vynadivat. odfotim to neskor.

Och, tak gratulujem ze sa utz potvrdil. Ale sak si cez kopirak tak som ani nic ine necakala. hehe
A uz je to velka baba sak ma skoro pol kila. Hod foto.
Inak mna na ekg este nikto neposielal.

zukricek tak aj ty budes rodit na Kramaroch? Ja idem 7.9. na prednasku do nemocky A POTOM UZ CHCEM CHODIT NA TU PRIPRAVU PREDPORODNU.
Inak casto mi tvrdne brucho tak som sa rozhodla ze budem oddychovat teraz vela.

callex
27. aug 2009

ahojte tehulky..dlho som vas nekuk..tak reku dam kuk.
vidim ze sa mate fajn,rastiete,nespite,nakupujete a tesite sa.parada.
och gratulujem k malej velkej slecne.

och
27. aug 2009

callex dakujem a prosim prosim prosim zafukaj trochu lebo zdochnem 😝 sedim nic nerobim, vlastne, robim potim sa jak sprosta 😝 😝 😝 😝

callex
27. aug 2009

nadych..pozoor..ideeem: fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀

slniecko01
27. aug 2009

Ahojte babulky 😀
Och gratulujem k pipinke 🙂 Aj ja chcem 😉

Mayuška ty veľa oddychuj aby bruško netvrdlo

Zujkriček, Chrumi vy si tiež davajte pozor. 😀

och
28. aug 2009

dobre ranko slecny 😀 😀

vidim, ze este vsetky spinkate 😝 tak ja som bola na tom ekg, no sestricka prijemna ako hemeroidy 😝 , vam teda poviem 😝 a neviem preco som si ja naivna myslela, ze to budu robit ekg malej 😲 a oni ho urobili mne 😝 ved ja pocujem, ze mi bije srdce ja chcem pocut srdiecko svojej dcery 😀 😀 😀

slniecko ako uz citis pohyby? ja stale len bublinkovanie a aj to len ked sa natiahnem na chrbat 😀 😀

chrumika kto ti robil 3D v gynfive?

zukrik
28. aug 2009

Ahojte
Och,Ekg sa robí mamičke a nie babatku 😀 ,ked pôjdeš svojej gyn.má prístroj
ktorím budeš počuť srdiečko.Mne vždy počúva chalošov,ako im krásne bije
srdiečko 🙂 🙂
Mayuška,áno chcela by som ísť rodiť na Kramáre,ale najskôr musím ísť na rizikovú
poradnu.Objednali ma až o mesiac.Na akú prednášku to ideš?
Slniečko,Callex ahojte 🙂 🙂

chruminka
28. aug 2009

ahojte
och neviem ako sa vola ta sestricka ci dr. co mi robila 3D ,myslim ze ona to robi stale co som si vsimla,ale ja som nebola spokojna s DVD takze ak mas moznost a chces peknu pamiatku tak chod racsej inde.

Zukrik s Plankom som si este moc nepokecala,vzdy sa len spytal ako sa citim ako sa maju dvojicky,skontroloval ma a to je asi vsetko,doteraz bolo vsetko ok....akurat ked som sa mu stazovala na napr. na bolesti chrbtice a rebier zasmial sa ze vsak co chcem su tam dve a robia si miesto a ze to bude este horsie ....
Vcera som sa ku nemu ani nedostala lebo ho odvolali do nemocnice a nieco sa skomplikovalo tak sa uz nevratil nastastie som tam sedela len 10min. a sestricka nam vsetkym prehodila terminy,ja mam prist v pondelok,toto sa stalo prvy krat odkedy k nemu chodim (cca od 15tt) ze sa uz nevratil ked ho odvolali.
Tak hadam ma uz v pondelok vysetria a ja som hlavne zvedava na to co jezibabky ci su ok ci podrastli....vsak uz aj na posledny velky UTZ co sa robi okolo 30tt by som mala ist.

mayka
autor
28. aug 2009

baby mne je tak teplo ze sa mi ani pisat nesce. 😝

loginka
28. aug 2009

na mna fuka ventilator 🙂
och blahozelam k dievcatku a peknemu zazitku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre