Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
23. sep 2009

Mayka a ty si zese nakupovala, pozeram fotečky a už máš aj pekné bručko ani veľké ani malé, také akurat 😉

mayka
autor
23. sep 2009

slniecko ahoj,
tak uz mate asi vymalovane. Moj chce ist zajtra dat namiesat farbu vraj. Tak som zvedava ci mu to casovo vyjde. Ale sak casu dost. Borduru mame doma a vymalujeme lahko. Ale velmi sa tesim ked bude izbicka tip top.
my kedze vieme ze to bude babulka tak chceme zlto- fialkovu kombinaciu ale take jemnulinke aby nekricali a tiez medzi to borduru.
Som zvedava aku nam namiesaju lebo ked sme davali namiesat do spalne tak som chcela sviezu zelenu no a po prvom natere to bola zelena ako na futbalovom ihrisku. 😀 Tak sme ju museli domiesavat s bielou. 😀 Stale je tak syta ale uz som si na nu zvykla a nevadi mi. Ale to ihrisko keby ste vtedy videli a moj inak uzasny manzel este aj strop natrel nou. Som ho niekolko krat upozronvala nech strop nou nenatiera ale kdezeeeee. Stacilio na 5 minut vypadnut a ked som sa vratila pol stropu sa uz napoly zelenal. No citila som sa ako v zelenej krabici. 😀
Ale sak zelena ukludnuje tak sme sa na tom rehotali. Odtien som vyberala ja pre istotu . No co uz. Treba asi ratat ze tie vzorky co tam maju asi treba brat s rezervou.

mayka
autor
23. sep 2009

slniecko a to som mala nakupene uz davnejsie ale nefotila som to. Inak stale dokjupujem dokonca aj z mimibazaru po jednom dietati. Napr tie riflove satocky s cervenymi topanockami. Ze po 3 euri. No nekup to. 😀 Take veci sa tam daju najst ze az .
No a brusko raqsite asi zhodiny na hodinu. Dnes som si bola kupit uz aj nohavicky v tescu take obycajne co mozem potom vyhodit lebo akosi ma uz tie moje tlacia.

A ty sa mas ako? Stale sa drobec neotrcil tym spravnym smerom? Kedy idete na 3D?

slniecko01
23. sep 2009

Na 3D ideme v pondelok, tak potom dám vedieť čo to bude určite baba. Inak aj ja pozeram na mimibazare a ani by mi to nevadilo, že to bolo nosené 2- 3 krat. Videla som tam take krásne rúžové šatočky, možno od pondelka začnem objednávať aj ja, keď si budeme isty čo to bude 🙂

corinne
23. sep 2009

Slniecko ja som nebola na IVF v Gynfive,ja som len prispela na nazor ohladom doktorov v Gynfive 🙂 .Povodne sme chceli ist do Gynfivu,ale ked som povedala ze zijeme v zahranici,tak som mala pocit ,ze im ide o prachy 😖 a az potom o uspesnost.Babulky boli zlate a tak si ma adoptovali 😀 tak preto chodim k tehulkam z Gynfivu 🙂 Neviem ci je to pocasim ale citim sa zle,taka slaba,unavena,boli ma zaludok ,tak to musim povedat v piatok dr.

slniecko01
23. sep 2009

Joj tak prepač mi CORINE, len som pozrela kto tu posledný rodí 🙂 UPS

Teraz som doumývala detskú. Zajtra ju bude muž malovať ešte raz, len aby sa to tam nezažralo 😝

mayka
autor
24. sep 2009

dobre ranko dievcata,

slniecko ozaj idete kupit ten gessleinik ci este sa rozhodujes?

😉

sylvyka
24. sep 2009

no som domka z poradne zatial vsetko ok len elinka je velmi malinka ☹ , no spolieham sa aj na nepresnost utz, ma len cez 1,6 tak dufam ze je to viac doky mi posunul aj termin porodu vravel ze to je aj tym et a tak dalej ale ze je vsetko ok v pondelok idem po 1 krat na monitor tak som zvedava ako to bude fungovat 😉 tak to je asi vsetko jaaj bral mi aj kultivaciu a bolo to dost neprijemne 😠 ale neotvaram sa tak hadam to vydrzim aspon 4 tyzdne :D

krakulka
24. sep 2009

Ahojte, Sylvyka, ja si myslim, ze tie ich merania nie su plne presne. Takze uvidis, ze Elinka je ako ma byt. Teraz za poslednych par tyzdnov bude vela priberat. 😉
Musim sa vam pochvalit, moja kamoska vcera porodila dcerku Svetlanku (planovany cisarak - placenta previa) a su obe zdrave. Bola trosku nesvoja, lebo jej Dr. malu uz 3t. nemeral, tak vobec nevedla aka bude velka. Myslim, ze miery su idealne: 51 cm, 3100g. Je strasne krasna, uz dlho som nevidela taku peknu malu slecnu. 🙂
Zelam Vam pekny slnecny den. 🙂 🙂 🙂

esther80
24. sep 2009

Ahoj Sylvyka no moj malý má 1900, a ja som chcela aby sa mi posunul termín lebo mám školu ale doktorka sa tvárila, že ak posunul tak skôr skôr a nie neskôr. Ale nič si s toho nerob ved cakáš babu tak je malinka noačo moja kamoška porodila na termin a mála len 46 cm a 2400 a bola uplne svetova tak mini. A už to dávno dobehla

sylvyka
24. sep 2009

dakujem za podporu 😉 no hadam to je ok vsak uvidime neskor esther a ty si bola uz na monitore ?

esther80
24. sep 2009

Nie nebola, ale raz som mala silne bolesti tak som bola pre istotu v na pohotovosti a vtedy ma tam dali takže vlastne bola a kedže bol v poriadku asi preto ma teraz lekárka neposlala.

luciamk
24. sep 2009

Ahoj babulky,
tu je Vaša polovičná pipina 😉

chcela by som sa na niečo spýtať. Mala som zvýšené riziko na triple teste 😒 už som sa objednala u Mudr. Čunderlíka. Boli ste niektorá u neho?

och
24. sep 2009

ahojte 😀

tak ja uspesne hlasim poznatky z poslednych dni 😀 vcera poradna, krcok je paradny, spanie na chrbte neprekaza a mam doporocene vsetko, pri com sa citim fajn 😀 doki sa vyjadril, citujem: "spokojna mamina, zdrave babatko" 😀 😀

dneskajsie 3D v hlohovci: vsetky merania na 1*, sme stopro baba 😀 cca 790g a herecka ako hrom 😀 za celu pol hodinu si nedala rucicky spred tvare a ked ju doki triasol, tak na just si dala aj nohy pred tvar a ked uz nevladala, tak si ich pridrzala rukami 😀 😀 😀 😀 partizanka, sam doki sa cudoval, ze v akom je klbku, az sme sa bali ci sa vobec rozmota 😀 😀

foto v albume aj s pupkom 😝 a inak mam zakazane zrat 😝 😝 😝

luciamk neboj zvysene riziko este neznamena, ze babo nie je v poriadku 😉 neboj

a pre ostatne, baby skor ako v 38 tt nemate povolene rodit 😉

chruminka
24. sep 2009

sylvi nic si z toho nerob nase babulky su tiez prilis malinke vzdy zaostavaju tak 2-3tt ale hlavne je ze rastu,no tak co budeme mat malinke babetka takych skriakov,ja ,moj drahy,brat a dokonca aj mamina vsetci sme boli taky okolo 2kg takze nemaju byt u nas po kom velike.
A aj tvoja mala ked pekne rastie tak nevadi ze nebude mat cez 3 alebo nebodaj cez 4kg ked sa narodi,vsak ona to dobehne. 🙂

och mala je krasnucka a tie nozicky 😵

Luciamk mne robil Cunderlik len morfologicky UTZ v 21tt aj to mal robit dakto iny,ale bol tam on a vsetko sup sup sup,ale ja som bola normalne na kramaroch hore v nemocnici nie u neho v ordinacii

slniecko01
25. sep 2009

Dobré ránko PIPINKY

Mayka ešte neviem presne či GESLEIN alebo JANE, preetoýe JANE je dosť veľký

OCH a ako bolo teda na 3D ? Užila si si to ? Ja idem v pondelok 🙂

zukrik
25. sep 2009

Ahojte
Och,to sú pekné fotky aj prsty si počítala? 😀

Baby,už 4 deň si dávam Bioparox do nosa,ale nepomáha 😒
nádcha sami zastavila a som zahuhňaná.Už neviem čo si môžem
dať,ešte že nemám teplotu.

luciamk
25. sep 2009

Ahojte Pipinky,

ďakujem za rady, nebojím sa, dokonca som počula, že na takéto testy posielajú tehule po 30tke automaticky...

Zukrik skús SINUPRET, to je na uvolnenie upchatých dutín, mne to pomôže vždy 3x 50 kvapiek denne.

och
25. sep 2009

ahojte 😀

slniecko, uzil som si to paradne 😀 aj sme sa nasmiali 😀 😀no najviac som stastna, ze mala je na 1* 😀 hned sa mi lepsie spi

zukrik to bolo prve co som urobila 😀 😀 😀 hned ci ma dve ruky, dve nohy, dve oci, dve usi, vsetky prsty a ci nimi hybe 😀 😀 aj srdiecko je v poriadku a mame aj mocovy mechur 😀 😀 😀
a skusala si aj homeopatika rhinalergin? mne vzdy pomohli

inak slniecko asi by som radsej sla do gesleinu 😉 to by bola moja volba

mayka
autor
25. sep 2009

ahojte kocky,

no teda och vy mate ale babu nohatu. 😀 A so vsetkymi prstami na nohach. wau Dobre to v tom GF zmiesali. 😀 Vsetko je tak ako ma byt. Mala je zlatunka a aku ma peknu pusinku taku mnam mnam
Takze mas to na 100% tak hor sa na nakupy ruzoveho oblecenia. hehe

slniecko preco jane? Ja som pozerala od nich iba trojkolky a trosku ma sklamali. Ale inak neviem ale tiez by som sla do gessleinu ako Och. hehe Maju na vyber vela farieb. A cenovo sa mi tiez nezdaju o moc drahsie ako jane. Ale moc som to neskumala kedze som sa rozhodovala medzi teutonia a gesslein.
och videla si tie nove potahy od teutonky? Uz maju kolekciu 2010.
A udajne mozes si aj ty uz len dokupit novy potah a mas novy kocar. To je super.

zukrik a ty si chorucka? chuda . Musi to byt des v tomto tave ved aj bez toho uz funis kvoli velkemu brusku. ☹
Mne predvcerom kamoska povedala ze v ivanke je prasacia chripka. No tak tam asi radsej ani nepachnem. en co ked moj muz tam travi vacsinu dna. 😠

mayka
autor
25. sep 2009

ozaj Och,
a na chrbte by som uz nespavala. Akurat jedna kocka dnes pisala v novembrovkach ze bola na gynde a ked lezala ze im tam odkvecla. Mudr. povedal ze v polohe ked lezime nam dieta tlaci na dutu zilu a to nedokrvuje mozog. Tak bacha. Mozno ty si este v pohode ale teraz ti zacne drobec vela rast . Ja uz ani neviem lezat na chrbte lebo sa mi zle dycha a citim ze to neni ono. jedine ze si vypodlozim chrbat poduskou alebo tym tehu vasnkusom na kojenie a som v pololahu. Ale ina spavsm an boku a najlepsie je spat udajne na lavom boku. 😉

och
25. sep 2009

mayka 😀 neprovokuj s tymi novymi farbami 😠 niektore su fakt neskutocne pekne, ale ja som si vybrala pekny neutral 😵

mayka hej, s tou dutou zivlou to vysvetloval aj mne, a s tym odpadnutim, tiez, ale ze to az ked mas velku a tazku maternicu a ze pokial sa mi dobre dycha a lezi nevidi v tom problem, ze ked budem vacsia samo mi povie, ze to uz neni ono, ale co uz ked sa neviem ovladat v spanku? a kazde rano sa tak zobudim?

ked si lahnem na bok, tak mala zacne tak vystrajat, ako keby chcela vyskocit a nie a nie prestat 😀

prave som si urobila zapekane gnocky s mozarelou a pradajkami a paprikou a je to neskutocneeeeeeeeee, uz som si dvakrat nalozila 😀 😝 este ze idem poobede cvicit 😀

och
25. sep 2009

no velryby, clovek by povedal, ze ked sa vam tazko hybe 😀, ze budete aspon na tom internete kvakat a vy nic 😵

mne prisiel balik s maderny 😀 😀 😀 😀 😀 idem lasovat a nurat

ozaj mam oprat aj zavinovacku do autosedacky? alebo staci oprat len tie veci ktore sa priamo dotykaju vacsie plochy koze babetka? (ked ja sa taaaaaaaaaaaaaak strasne snazim vyhnut tomu zehleniu 😝 🤐 🤐)

slniecko01
26. sep 2009

Dobré ránko PIPINKY už som ráno od 5:30 a pečiem tie kačky 😀 , aby boli čerstvučké (dnes máme vinobranie ). Idem ešte na nákup niečo dokupiť, len čakám kým otvoria Billu 😉

Chodím tu po špičkách pretože tu máme netersku s frajerom a ešte spinkajú 😵

mayka
autor
26. sep 2009

dobre ranko
och ja som tu zavinovacku oprala ale nezehlila. Prala som ju preto lebo sak pri vyrobe kolkymi rukami asi presla tak preto. Niekto neperie ani fusak a ja som oprala aj ten. Ale tiez bez zehlenia lebo sa to sa nekrci.

slniecko, fiiha takze dnes budu kacky. ja by som si tak dala burciacik.
A prajem vesele vinobranie. Hlavne sa neprejedz tej kacky lebo mne bolo tak zle z husaciny v pondelok ze som myslela ze odbila moja posledna hodina. Terezke to asi moc nechutilo, no.

Inak vam prajem pekny vikendik.

martineluska
26. sep 2009

ahojte baby prepačte že vam sem leziem ale potrebujem poradit.som 7 den od et a už druhu noc som mala strasne bolesti v maternici mala to niektora z vás? je to moje 2 ivf a pri prvom som tie bolesti nemala. dakujem baby a kresne tehujkovanie prajem 😉

martineluska
26. sep 2009

krasne tehulkovanie prajem to malo byt 😅 sorry.

och
26. sep 2009

dobre rano 😀

ja som mala otrasnu noc 😠 ma strasne bolel pravy bedrovy klb az tak, ze som dostala krc do stehna 😒 to je bolest, ty kokso, som myslela ze zomriem na mieste 😝 no a potom zase zacal boliet chrbat, krize, zaha cize spanku som moc dnes nedala 😝 ale uz tlacim krupicovu kasu, bude dobre

slniecko asi sa vecer zastavim 😉 i ked dnes idem sesternici a ta pre mna vymyslela zeleninove sushi 😀 😀 😀 😀 mnaaam ako sa nadlabnem 😀

mayka to som rada, ze to nemusim zehlit 😀 hned je krajsi den 😀

martineluska mna nic tusim nebolelo, len raz ci dvakrat ma pichlo ked som sedela na kave s kamoskou a obcas taky pocit ako by som mala dostat ms 😝 ale mna celkovo nic neboli, negrcam a citim sa perfektne, tak mozno to je dobre znamenie 😀 ze ta boli maternica a na druhej strane, ze budes casto vracat 😀 🙂

chruminka
26. sep 2009

ahojte

martineluska ani ja si uz nepamatam,ale mna bolelo v podbrusku tak v norme dalo sa to vydrzat presne ako pise Och ako pred mrchou ,to ked sa roztahuje maternica zevraj boli,mna zvyklo dost dlho aj kade tade pichat

och no na krupicovu kasu mam uz dost dlho chut ale stale sa k nej dako neviem dostat,pritom mlieko aj krupicu doma mame 😀
ja som tiez oprala aj fusacik aj vsetky deky ale nezehlila som to

mayka
autor
26. sep 2009

ahojte babulky,

martineluska ani mna tak maternica nebolela iba sem tam som mala pocit na mrchu. Tak drzim palceky aby sa drobci zahryzkali tak ako sa patri. Daj potom vediet. 😉

chrumi ako sa vam dari? uz mas vsetko nachystane?

ja som dnes objednala z babetkova kolotoc nad postielku a tie stahujuce gatusky pre mna po porode. mali tam za dobru cenu celkom.

Uz si aj vybavovala nejakoe pierierovacky na poistovni? A mas uz aj pediatra vybaveneho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre