Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
15. okt 2009

Zukrik, nic si z toho nerob. 😉 Ja mam tiez pocit,ze ked napisem na konika, tak vsetci utecu. ☹ Cim to asi je? 😨

och
15. okt 2009

no snezi snezi len sa snezi a ja nemam zimne gumy 😲 😝 musim dake male kupit 😉

zukrik to poznam aj s tym ze som na PC ked tu nikto nieje aj malej sa obcas nepaci, ako teraz, a stekli ma ze mama nesed 😉

krakul ta kremova so srdieckami sa mi paci 😉 a na druhom mieste je tam modra

och
15. okt 2009

krakul inak tu maju akciu na to co chces ty, len asi preto budete musiet ist do ciech
http://www.batoleshop.cz/katalog.php?kategorie=...
modla mna je to supis cena, teraz trosku lutujem, ze som to nenasla skor ako som kupila postielku 😝

krakulka
15. okt 2009

Och, je to super. Ale ked by som mala pre to zajst do Ceskeho Tesina, to uz mozem ist aj do Polska a tam to kupit. Predpokladam, ze odtial to dovazaju. Skoda, ale je to uplne super. 😀 😀

krakulka
15. okt 2009

Och, to vazne v BA snezi? Zima prisla vazne nejako skorej. 😠

och
15. okt 2009

krakul hej hej snezi
nedrzi sa to sice na zemi, hned sa to topi ale snezi 😀 😀
akurat som dnes v aute rozmyslala, ci to kedy sme sa narodili suvisi s tym ake pocasie milujeme

ja totizto taketo pocasie priam zboznujem 😉

slniecko01
15. okt 2009

Ahojte Babulky,

Mayka veď pokiaľ sa cítim dobre, tak pracovať môžem, len niekedy mám strašne nízky tlak. Koncom mesiaca idem do poradne tak uvidím čo mi povie doktorka.

Ak by som bola doma, len by som sa moc pozorovala a všetko by ma bolelo 😝

mayka
autor
16. okt 2009

ahojte kocky,

ste tu toho popisali...
Och to upratovanie mi moc bodlo. Uz som sa s nou dohodla ze ku m,ne pride na pol dna raz do tyzdna. Fakt sa mi neda upratovat. Vcera som si aj poplakala ako som isla z poradne. Ludia to bol desny zazitok. 😢

Ledva som sa tam dopajdala - muz ma odviezol. A ked som prisla na radu tak kukal na mna ako puk lekar ze co mi je. Ze " chudatko moje" . Drbo. Tak som mu povedala ze uz neviem chodit a on mi zacala hovorit ze to je indikacia na cisarak a ze on ma uz posielat ortopedovi nebude lebo som u neho posledny krat a ked pojdem na Antolsku tak sa tam mam pytat. Lenz robil mi ster na streptokoka a 22.10. mam ist na krv - vysledky budu o 3 dni takze najskor sa dostanem na Antolsku az ten dalsi tyzden. Len ja sa fakt obavam ze ze ma tam muz odvezie na vozicku.
Este ak osom bola na koze a robil tie stery tak mi na nu musel pomoct vyjst a ludia to zliezanie z njue co som zazila. No taka bolest, nejako som si presilila v tom momente oba tei klby a vyslovene ma musel z nej tahat co som nebola schopna pohnut nohami. No slzy v ociach. Co vam budem hovorit.
A potom som isla s muzom na veceru lebo mal narodky a 5 schodov ma musel podopierat aby som sa nezosypala.

A moj uzasny gynekolog mi poradil aby som si dala ibalgin ak ma to bude boliet. Tak som si jeden supla ako sme dosli a a noc bola super aj ked som isla na wc tak som v pohode odisla.
Ale teraz zas som tam kde som bola. A to musim ist sa vychystat k obvodnej zrusit pn. Nemozem tie ibalginy hltat predsa stale a okrem toho som sa dozvedela ze v tretom trimestri by sa vobec nemal uzivat. No tak babo rad. Ja uz som tak zufala...
No aspon som sa vyrozpravala so slzami v ociach. dnes obvolam ortopedov ci ma nejaky nevezme lebo ja uz fakt neviem.

Inak dnes asi budeme mat babatenka od chruminky. Jupiiiiiii. Uz sa tesim na fotecky.

zukrik ja sa produ vobec nebojim ani bolesti skor ma desia tie klby aby mi to neostalo.

och
16. okt 2009

dobre rano

mayka drahusik, vydrz, uz mas len mesiac 😉 a osobne si myslim, ze ti to po porode prejde, ze to je len z tej vahy kotru si nabrala 😉 tvoj doki asi ma pravdu s tym cisarakom, ci budes vladat talacit, ale urcite by som ho zmenila po porode 😒

inak ked potrebujes nieco nakupit alebo navarit, kludne povedz, dobehnem ved aj tak nemam cely den co robit 😉

aj sa tesim na chrumikine slecny, len dufam ze na nas jej sekretar nezabudne 😉

krakulka
16. okt 2009

Mayka, je mi ta moc luto, ze sa takto trapis, ☹ ale este chvilu to vydrz, po porode bude vsetko dobre. 😉 Tiez si myslim, ze sekcie bude urcite. Bolo by to riziko rodit prirodzene pri tvojich problemoch s klbmi. Po porode, bolesti prejdu same, uvidis.
Och je sikula, ja by som jej pomoc neodmietla. 😀

Chrumi - sekretar - tak cakame na info. 🙂 🙂 🙂 Sekcie sa robievaju vacsinou dopoludnia, tak to ma uz vsetko Chruminka za sebou a uz sa tesi s jezibabkami.

Kopalo vas mimino casto? Leob ja mam pocit, ze tomu nasmu malemu prckovi sa nejak nechce. Teda teraz zacina, ked som ho spomenula, ale inak velmi malo kopka. Len trosku vecer a v noci, ked si zle lahnem. Cez den asi stale spinka.

slniecko01
16. okt 2009

Ahojte dievčatá 😀

Mayka tie klby bolia aj mňa, hlavne v noci keď spím raz na jednom a potom na druhom boku. Mávam až také krče, že sa mi chce plakať. Dnes som sa ledva dotrepala do roboty, zase som musela mať nízky tlak a nič som nevidela ani nepočula. Jak taký ožran som bola.

Vy máte aký tlak ? Myslíte, že Chrumi už niečo má ? Ja som myslela, že dnes jej povedia čo a ako.

mayka
autor
17. okt 2009

Dobre ranko dievcata,

ochinka zlatko moje, ty si pokladik. 🙂 Nastastie vsetko mi zabezpecuje manzel. Este ze ho mam. Aspon ze tebe je dobre. Ale sak ty si take siielko a este aj cvicit chodis. To tiez je velke plus. Mozno aj tym to je. Ktovie.

Och ale prist ma mozes pozriet ved mne uz teraz fakt nehrozi ziadny vylet. Akurat k lekarom. Tento tyzden idem len vo stvrtok na krv rano do SC . Uz ani na tu predporodnu nejdem . AJ ked to mi je velmi luto. Jedine zeby moje nohy napadlo posluchat ma. 😀 Inak fakt sa uz tak skoro neuvidime.

krakulka, neboj len spinka drobcek. Oni v tvojom obdobi vela spinkaju aj som to citala. A citis ho asi najviac ked si lahnes na chrbat, lebo vtedy sa vraj musia inak rozlozit v brusku. hehe

A aj zukrik ma tie bolesti co ja. No ved mi to vydrzime. Musime. 😉 Niekedy som z toho uz taka zufala ze potom myslim na najhorsie ale oddnes budem mysliet pozitivne lebo aj tak si nepomozem vsak ano.
slniecko tiez nejako skoro citis tie klby. MNe to teiz tak zacalo cca v tom obdobi. Papaj vela jogurtikov a mliecka hlavne vecer. Asi ta tiez obera mimco o vapnik.
slniecko ked mas taketo stavy tak mozes byt aj chudokrvna. Ja som sa tiez tak citila. Papaj aj vela maska a v vsetko co obsahuje zelezo. Ja mavam teraz tlak v pohode. Ale teiz som bola malatna a doki mi vzala krv a zistila ze som mierne chudokrvna. Ale chapete to zasa moja dobra vseobecna a nie gynekolog. 😠
slniecko nechces uz zostat doma? Ono v pracvi je sice lepise ale to cestovanie atd.

slniecko01
17. okt 2009

hojte Pipinky, vôbec sa mi nechce upratovať. Spodok mám, ešte vrch. Mužík mi chcel aj pomôcť, ale som ho poslala von, nech niečo porobí 😉 Už som začala prať všetky detské vecičky už sa mi robí halda prádla, ale dnes by som chcela ísť do ikey kupiť skriňu 😝

mayka
autor
17. okt 2009

slniecko aj aj by som tam rada sla do ikei. Chcela som si tam pokupit tie papierove krabice, koberceky do izbicky nejake ak by mali a take nadobky tam maju na prebalovaci pult co mam. No to uz mi nehrozi asi. Aj take lacne deky tam maju. Sakra a este jedna deka by sa mi zisla.

Ja uz mam vecicky chvalabohu davno poprate a pekne cakaj na svoju chvilu. Do suplikov som dala nivea detske mydielko a ked to otvorim tak to nadherne babetkovsky rozvoniava. 🙂

slniecko01
18. okt 2009

Mayka my sme kupili tuto skriňu http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7014... a ešte kupim aj tuto posteť, aby to bolo kompletné http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5008..., len bola s nami segra s malym tak by sa nám to všetko nezmestilo.

Veď keď pôjdeme na vianočné nákupy tak ju dokupime a potrebujeme aj nové matrace, pretože tie čo máme teraz, majú 3 roky, sú totálne vyležané, že o chíľu budem na rošte ležať.

Počula som, že tie DORMEO sú dobré, nemáte ich vy, alebo nejykých známych čo ich majú ?

Zukríček a ty už máš tiež všetko pripravené ? Sa Vám to kráti dievčatá, už na budúci mesiac tu budete mať svojich dubáčikov a potom sa tu ani neukážete 🙂

Už ste rozmýšlali aj nad nejakým pôrodníkom ?

OCH čo ty už si si premyslela kde budeš rodiť ?

krakulka
18. okt 2009

Dobry den Pipinky, dneska to vizera na pekny den, Slniecko sa nam ukazuje uz od 5:50. 😉 Tusim ta nenecha miminko spinkat?
My sme boli vcera na nakupoch v BA, ale bola to taka rychlovka. Chceli sem absolvovat este 2 navstevy. V Ikei sme okukli vybavu pre minina, maju tam pekne povlecenie. Potom sme boli u kamosky, ma 10 mes. dcerku, tak som od nej dostala velku tasku plnu veciciek pre nasko prcka. Som velmi rada, su to velmi pekne vecicky vel. 56,62. Ja som dokupila v Tescu na Zlatych 3 bodynka a 6 ks pyzamiek.
Zelam Vam pekny den.
K nam pridu gratulanti - neviem preco, ale neznasam vlastne oslavy, od buduceho roka uz ich planujem zrusit. 😠

krakulka
18. okt 2009

Slniecko, my mame matrace znacky Gumotex a sme max. spokojni. 🙂

slniecko01
18. okt 2009

No tak dnes som sa dal žehliť detské vecičky, to je teda makačka. Horšie než naše. Už žehlím 3 hodiny 😝

slniecko01
19. okt 2009

Dobré ránko pipinky, idem doktorke, pretože som v noci mala strašné krče pod bruškom, dufam že to nebude nič vážne 😒

mayka
autor
19. okt 2009

ahojte babulky,

slniecko drzim palce nech to nie je nic vazne. Daj vediet ci si ok. 😉

sylvyka
19. okt 2009

ahojko kocandy, slniecko bude to ok davaj si pozor na seba !
mayka ako ? klby uz menej bolia ? nepolavilo to ?

och
19. okt 2009

dobre ranko
aky bol vikendik?

slniecko daj potom vediet ci je vsetko v poriadku 😉 ale ja verim, ze ano, ze si len nieco pojedla 😉

slniecko01
19. okt 2009

Čaute babulky, takže nič važne to nebolo, aj krčok mám v poriadku, som myslela že sa mi skracuje.

Teraz som eštelen dorazila zastavila som sa v obchode a kupila arzenál žradla. Kupila som si aj kyslé ryby. Mňam, predavačka keď ma zbadala že to zase držím v ruke, tak sa začala rehotať.

Idem si uvariť hrniec rajčinovej polievky so syrom 🙂

mayka
autor
19. okt 2009

slniecko,
tak si asi mala nedostatok kyslych rybiek. No to keby som si dfala teraz tak ma zaha vypali. 😀

Mne sa teraz dost ziadaju slane tycinky take obycajne.

😀

krakulka
19. okt 2009

Ahojte pipinky, Slniecko, to som rada, ze je vsetko ok. 🙂 Tak ty frcis na kyselych rybach 😀 , Mayka na slanych tycinkach 😝 , ja na ovsenej kasi s gramkom 😀 a och tusim na double cheesburgeroch 😀 . No to je sranda, ako mame kazda ine chute.

U nas dnes svieti slniecko a ja od 9,30 sedim za PC. Vobec sa mi nechce vstat, ale uz pojdem volaco robit. Muskaty mam este na zahrade, pojdem ich spratat do garaze, tam je predsa teplejsie. 😕

slniecko01
19. okt 2009

Krakulka aj ja by som mala dať už kvety do pivnice, aloe máme skoro všetko vo veľkých kochlíkoch, tak to asi zostane na mužovi.

Mayka ja by som mala tiež jesť niečo dietné, asi si spravím kopečky, aby som moc nejedla 🙂

slniecko01
19. okt 2009

Pipinky tušim tu ani nikto nebol, čo ste mali siestu ?

och
19. okt 2009

slniecko no vidis 😉 som taka rada, ze je vsetko OK

ja sa tvarim, ze idem pisat diplomovku ale ani to tvarenie mi nejde 😠

idem si ja dnes urobit bryndzove halusky 😀 😀 😀 mnam mnam uz sa tesim nech je hotovo 😀 😀

krakulka
19. okt 2009

Och, ty mi robis chute. ☹ Ja by som si dala halusky uz ale 2t. Aj som manzela prehovarala v sobotu, aby sme si na ne zasli na mlyn, ale nechcel. Vraj nabuduce.... Aj by som ich spravila doma, ale on mi to nebude a pre seba jednu porciu si robit nebudem.

Tak dobru chut.

krakulka
19. okt 2009

Ja som nevedala co uvarit, tak som si spravila rajcinovu polievku s mrkvickou a syrom. Mnam, je dobra, este mi trocha zostalo. To bol dnes super obed o 16,25. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre