Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
26. okt 2009

Sylvyka nech ti to rýchle zprebehne v tej nemocke a držaj sa tam 🙂 Nech Vám všetko dobre dopadne 🙂

krakulka
26. okt 2009

Ahojte pipinky, u nas to vizera, ze mozno vyjde slniecko, tak uvidime.

Sylvyka, drzim paste, nech vsetko dobre dopadne. Uz sa tesim na fotecky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slniecko01
26. okt 2009

Krakulka a tebe sa ako darí ?

Babulky mne sa už ani tie kočíky nechcú vyberať, pretože sa mi už nič nepáči. Jeden ja malý, ďalší uzky...

slniecko01
26. okt 2009

Krakulka ty máš naozaj len 4 kg na sebe, mne sa asi niečo stane. To prečo len ja tak priberám. ☹

mayka
autor
26. okt 2009

slniecko aj ja som bola potom tom stadiu ze sa mi nechcelo nic vyberat. 😀 😀 😀 treba zuzit vyber na tri kociky a nechat vybrat muza. hehe
ten gesslein tiez nic? skus aj hartan pozriet.
gesslein ma podla mna najviac funkcii . no snad sa nebude kvoli tomu kazit. 😅

mayka
autor
26. okt 2009

Inak , ja som sa dens rano postavila po ranajkach 4 rohlikoch na vahu a mam stale +11 kg. A to mi teraz akoze doooost chuti jest. Tak nechapem .Uz mi ani brucho nerastie. Ale vraj ten posledny mesiac sa uz moc nepribera a ze babetk osi berie zo zasob. no sak uvidime o par tyzdnov.

och
26. okt 2009

no ahojte babmbule

sylvyka tak drzim palce 😀

ocividne sa na to tu zacina rozapadavat 😀 😀 😀

mayka ty to uz tiez mas za par 😀 😀

inak my sme vcera stravili doobedie na pohotovosti 😝 prekvapilo nas krvacanie 😲 no mala je chvalabohu v poriadku, kontrakcie ziadne, krcok zatvoreny, ale v moci bol niaky zapal tak pijeme brusnicovy dzus a caj a vodu a cikam jedna basen, dali mi sice niake atb ale dne to uz prestalo tak dufam, ze sa im vyhnem 😝 😝

inak budem mat krasne dva mesiace, vcera sme sa s drahym dohodli, ze sa stahujeme do vacsieho a caka nas polovicna rekonstrukcia, ktoru musime zmaknut za mesiac aj s prestahovanim, do toho diplomovka, ktoru som mimochodom este stale nezacala pisat a este som si vcera v tej panike odlomila polku umeleho nechtu, tak ma ukazovak taky krvavy kiptik, no paradicky 😀 ale hlavne ze mala spokojne kope a najnovsie zistila ako maminku posteklit v bruchu 😀 😀

slniecko01
26. okt 2009

Och ty Dorka dávaj si na seba pozor, určite si bola moc aktivna 😉

Mayka a to je aký kočík ?

zukrik
26. okt 2009

Ahojte
Sylvyka,držím palce,nech ti to tam ubehne a tešíme sa na bábatko 🙂
Och,dávaj na seba väčší pozor ty dorota 😉 To prechladnutie nieje sranda
tak sa lepšie obliekaj a nerob hlúposti.
Slniečko,Mayka 😀 😀

mayka
autor
26. okt 2009

och, no paaaaani. pekne leharo pod perinu a cajickuj. si asi sedela na studenom. no a tu stahovku teraz teda nezavidim. ale ty si sidlo tak to zvladnes a este aj diplomovku ppri tom zbuchas. 😀

slniecko nebavili sme sa uz o kocikoch? tak asi som si ta pomylila. sa mi pletiete. prepac ale uz som to tu s niekym preberala.mozno s krakulkou. 😀
my budeme mat gesslein .mam ho aj v albume. a och bude mat tiez dobry povoz. 😀

zukrik,
co tvoje kosti? 😀 moje hruza, dnes len lezim ale lezie na mna nieco tak aj cajickujem a supla som si paralen.

inak sylvyka mi poslala sms ze u je v nemocke a ze malinka ma malu vahu ze je mnesia o 2-3 tyzdne a ze ju idu dopovat niecim. chuda no hlavne aby boli ok obe.

mayka
autor
26. okt 2009

koko dnes som chytila taky krc do krcka ze mi az oci vyskocili z jamiek. 😕 😀 Uz to zacina. Aj tvrdnutie a vcera vecer menzes bolesti. Pekne trenujeme na porod. 😀

zukrik
26. okt 2009

Mayka,aj ja som mala včera takú bolesť v podbrušku,ako keby som mala dostať 😒
Krč som mala našťastie len raz,ale nikdy na nho nezabudnem 😀
Kosti sú celkom v pohode,som zvedavá čo mi povie lekár v stredu,neako mi klesá bruško.
Pekne ležkaj a čajíkuj,nech si zdravá,lebo teraz je ozaj vela chorôb.

mayka
autor
26. okt 2009

zukrik, to uz budu castejsie tie bolesti. zvykajme si. 🙂
no ja by som sa necudovala kebysi ta tam uz nechali pod kontrolou. poslem ti cez ip moje cislo tak nas potom pekne informuj, oki?
inak aj mne sa zda ze pomalicky klesa brusko. ale to uz je normalne. Baby inak v novembrovkach sa narodilo uz 8 deti a to este nie je november. 😀
som zvedava na chruminkine deticky a zazitky z porodky. 🙂

zukrik
26. okt 2009

Mayka,neblázni 😕 aspon do konca okt.musím vydžať doma,aj sviečky chcem
ísť ešte zapáliť 😉
typujem,že asi 2.nov.ma príme,ved sa ho opýtam a budem informovať neboj.
Aj ja som zvedavá na Chruminku 😀 😀

mayka
autor
26. okt 2009

ach veru idu dusicky,
☹ ja som kazdy rok upravovala hrob mamine a teraz uz aj ocinovi by som mala. Ale nehrozi. Vraj ma zastupi brat tak dufam ze dodrzi slovo. ☹ Ani neviem ci vobec pojdem sviecku zapalit s tymi mojimi cangami. ved tam ani neodidem a zasa na dedine ma kazdy pozna tak nemam chut sa tam promenadovat.

asi pojdem rano ked tam nikoho nebude ak ma vobec nohy odnesu. mozno by som mohla poprosit hrobara nech mas odvezie na furiku alebo na tych marach. 😀 och cierny humor. 😀 😝

krakulka
27. okt 2009

Dobre rano pipinky 😉 😉 😉 , ked som sa o 9h. zobudila svietilo slniecko, teraz uz ho nie je vidiet. ☹
Slniecko ja sa mam dobre, zatial ziadne bolesti, pichania, roztahovanie klbov - proste nic. Ale asi preto, ze som z vas posledna. Myslim, ze to este pride. Maly kopka, ale ziadne silne kopance, co by boleli to este niesu. Obcas ked zle sedim, pobolievaju ma krize, ale asi by som pri telke alebo pri stole mala sediet na fitlopte. Ja sa snazim chodit vela von na prechadzky s kamaratkami maminami.Chodim s nimi kocikovat. Aby som bola stale v pohybe.
Ja som rada, ze som zatial nejako velmi nepribrala, este to len pride. Nastastie nemam ziadne chute, ani nepotrebujem stale jest. Tak to bude asi aj tym. Veceru mavam lahku a po nej si dam tak 2-3 ocistene jablcka, aby som nemala chut na sladke. Predsa len je to zdravsie, ako kusok cokolady.

Och ty opica, mal by ti dat mm po zadku. Musis na seba a malu davat vacsi pozor, lebo predbehnes aj Mayku s porodom a to by si asi nerada. 😉 😉 😉 A teraz budes mat toho este viacej - stahovanie atd. Snaz sa trochu odpocivat. Ale to teba asi nejde, ze? Ty budes taky skriatok neposedny, zvedavy ako opicka. 😀 😀 😀 😀 😀 Tak si hovori jeden nas kamarat. 😀 😀

Mayka, o kocikoch sme sa bavili spolu. Budeme kupovat Teutonku Spirit S3, ale uz tyzden cakam na vypracovanie cenovej ponuky. V BB su strasny.... Ja im tam vyspecifikujem cely kocik, po jednotlivych polozkach a ani neni su schopny mi poslat kalkulaciu do 3 dni. Davaju si na cas. A to poslali, ale zdala sa nam divna. No keby som nemala od nich nejaku zlavu, tak si kupim kocik v Zline. Je tam super pani predavacka. Farba kocika bude bud hnedo-tyrkysova, alebo cierno-tyrkysova. Poradte, ktora bude lepsia? Sa bojim, ze ta cierna je taka - no cierna..... 😕

Ale to strasne leti, uz aj Zukrik pojde do porodky. Snad este rodit nebudete, len vas budu chciet mat pod dozorom. Hrozne to vsetko utieklo. Uz budete maminy, nie pipiny. 😀 😀

mayka
autor
27. okt 2009

krakulka, spirit bola moja srdcovka. 😉 no ja som zblaznena do hnedej farby tsk by som urcite volila hnedo tyrkys. 😀 cierna je fakt cierna a k hnedej sa tiez vsetko hodi.

my ideme zajtra pre kocik a uz sa tesim na rozbalovanie krabic. 😀

esther80
27. okt 2009

Ahoj Mayka , tak som ešte celá, mám prísť opat o týžden, hned potom ako som sa vrátila od lekarky začala som krvacať, ale ´že vraj to bolo len s toho že mi kontrolovala krčkok a aj to prešlo tak ostávam zatial v celku no uvidíme čo sylvyka..

mayka
autor
27. okt 2009

esther to sa ze vraj ku koncu stava ze ten krcok porusia. ja mam zajtra prvu poradnu na Antolskej tak som zvedava.
no ved ked ta to drapne daj vediet. 😀

zukrik
27. okt 2009

Ahojte
Mayka,držím palce na poradni aj ja idem 🙂
Esther moja už by si to chcela mať za sebou čo 🙂 ,verím ti.Ja už mám teraz dosť 😒
Krakulka 😀

slniecko01
27. okt 2009

Ahojte PIPINKY, dnes som tu ani nebola, mala som tu segru so malym. Prišla mi konečne bordura, tak som išla rýchle na poštu a už sme aj lepili-http://www.piccolino.sk/kategoria/zariadenie-de...

slniecko01
28. okt 2009

Dobre rándko Pipinky tuším sa nám už ani písať nechce čoo ? 😀

esther80
28. okt 2009

Ozaj Zukrik, tak mi tu vložku do vaničky vymenili, nieviem či si spomínaš som sa ťa na to raz pýtala v IP, ja by som to už chcela mať za sebou, ale na druhej strane mám v pondelok skušku v škole, tak aj to by som rada stihla, lebo od malého nebudem vedieť odísť na skúšku. Ak ju spravím tak si do letneho semestra prenesiem 2 a to sa už potom dá. To už bude väčší a svokra je na dôchodku tak sa teši, že povaruje.

zukrik
28. okt 2009

Ano spomínam si 😀 Sprav v pondelok skúšku a potom už môžeš ísť nie???????? 😀 😀
Určite ju spravíš neboj,svokra bude varovať ako píšeš,určite sa velmi teší.
Slniečko ahooooooooooooooooj 😀

mayka
autor
28. okt 2009

ahojte kocky,

tak uz som doma z poradne.
Som bol prva na rade tak som bola rychlo vybavena a prva reakcia ked som vplavala do ordinacie mojou sexi chodzou tak bola ze preboha co sa vam stalo? 😕
Ten lekar bol normalne vytoceny na mojho gynekologa ze ako ma mohol nechat takto trapit a nikam ma neposlal. Povedal ze ma dlhorocnu prax ale nepameta si nikoho koho by to tak bolelo a mal taketo problemy. 😢
Dal mi na vyber ze bud si do dalsej poradne ( v stredu) skusim vybavir ortopeda a ten nech posudi co mi je alebo ma hospitalizuju a v nemocke budu riesit lebo pod Antolsku nepatrim a jedine tak by ma mohli vysetrovat. Co sa mi teda moc nepaci. Ale uz som volala do SNOPU a uprosila som tam jedneho nech ma vezme lebo volne terminy maju az koncom novembra.

No a este mi ten gynekolog povedal ze zatial je inak vsetko ok a rodit sa este nechystam ale vidi to tak ze za 2-3 tt mi porod vyvolaju kvoli tym noham. Ze uvidime aky mi da posudok ortoped.
Strasne bol vytoceny na mojho gynekologa lebo vraj mi mal spravit posledny utz a nespravil a ze v takomto stave ma necha radsej prehanat po nemocniciach a lekaroch. A ked som mu este povedala ze mi poradil na tie bolesti ibalgin len zakrutil hlavou a ani sa nevyjadril radsej. 😠 No mam to ja stastie teda. Tak teraz sa budem bat piatku aby to nebolo s tymi mojimi nohami vaznejsie nez si myslim a dufam. 😅
slniecko pekna bordura tiez som nad no rozmyslala ale v hornbachu ju nemali tak som vzala tuto. http://www.piccolino.sk/kategoria/zariadenie-de...

A uz mame aj kocik doma tak sa vytesujem a trenujem. 😀

slniecko01
28. okt 2009

Mayka tuším máme rovnyký vkus. ja mne sa páčila, ale bolo by to také fádne, vy keď máte fialovú detskú tak sa Vám to hodí.

Baby už mám zase kilo navyše, už som zufalá, nič nežeriem a furt priberam. Keď som hladná tak si dám čistú vodu, ale si dám ananasovú, alebo grepovú šťavu ☹
Dám si niečo na raňajky, obed a večera je ľahšia ( jablká, hrušky), ale asi je problém v tom že nechodím na WC

mayka
autor
28. okt 2009

slnieco, my sme najprv kupili borduru a k tomu doladili steny. 😀 Moj muz nechcel velmi ruuuuuzovu izbu tak sme dali kombinaciu zltu s fialkovou a medzi to borduru. Mne sa pacila aj kombinacia ruzovo nebickovomodrej ale uznavam ze to by uz bolo tiez moc. 😀
Ale v hornabachu su predrazene tie bordury ako hovado. Tusim aj o 4 eura nas vysla drahsie na jeden ks.

slniecko01
28. okt 2009

Myslím že v decofude boli najlasnejšie. Aj mne sa páčila fialkovo - žltá kombinacia, ale keď sme ešte nevedeli čo to bude tak sme stavili na žlto- zelenú a té bordura to trochu oživila. Niekde som aj videla tuto kombinciu a sa mi to lubilo 🙂

zukrik
29. okt 2009

ahojte
Mayka,ani sa nečudujem,že na poradni nadával na tvojho gyndoša,ved to mali
už dávno riešiť 😠
Ja som bola včera tiež ale môj doc.tam nebol,tak ma zobral iný lekár.Môj musel
ísť na neakú akadémiu 😒 bola som aj sklamaná,lebo ten čo som u nho bola
my bol nesympatický.Pozrel ma,že je všetko ok a keby niečo tak mám ihned prísť.
Teraz idem 5.11 tak som zvedavá,ale podla mna ma zoberú na príjem. Aj by som
išla lebo už mám bolesti nôh jak hovado.

My sme vymalovali izbu,že žlto-modrá a medzi to takú pásku s Mackom Puu 😀
Slniečko,nechceš vedieť,alebo ešte nevieš čo budete mať? 😉

mayka
autor
29. okt 2009

zukrik, aj si mu to povedala ? to je cudne ze pre niektorych lekarov je to normalne a niektori zhrozene pozeraju . To je tyranie tehotnych. Pri tom to fakt nie je sranda. Vraj sa moze aj porod takto skomplikovat ze ta lonova kost sa moc rozostupi a mozes poudnut v nemocke parv tyzdno bez pohybu. Je tu na to tema. tak si precitaj . Hodim sem link neskor.

Inak ako keby toho nebolo malo tak rano som sa zobudila chora. Kaslem ak stary hrniec , boli hrdlo a soplim ze az. Uplne som odrovnana. Uz vcera som citila ze na mna nieco lezie a dnes porazka som si vcera pr istotu homeopatika ale moc im neverim ze zaberu. 😒

Ja idem zajtra k tomu ortopedpvi tak ta budem informovat co je nove. Inak mala by si asi ist aj ty. Sakra mali by sme si uzivat tehotenstvo a nie sa trapit. Ja osobne som uz z toho riadne unavena a otravena.

Ale dnes mj spravil manzelik radost , prisiel balik s next vecickami tak mi hned isiel preto a hned sme netrpezlivo otvarali a tesili sa z tych prdolatych kuskov. Nadhera. 😀 Aspon nieco pozitivne tohoto dna a o chvilu mi pride jedna kocka upratat tak budem mat zasa chvilku pokoj. DUfam ze vsi na to moc nezvyknem. Ale co uz ked je zo mna krypel.
Vcera sa o mna muz bal ked som mu povedala ze si ma v nemocke chceli nechat bol plne namakko. Ale mozno si ma aj nechaju o taky tyzden ak sa to zhorsi. Idem si toho lekara zazmluvnit aj ked som povodne nechcela nikoho ale ked je problem nebudem riskovat a aspon klud na dusi budem mat. On je odbornik na rizikove porody.

Inak macko pu letiiiiii tusim. 😀

No vidim to tak ze m& dve budeme mat porod tak narovnako ked to takto pojde dalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre