Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

corinne
17. dec 2009

Dobre rano 🙂 tu je len taky snehovy poprasok,kolko stupnov je vonku netusim 🙂 Ja som vcera skoncila v nemocnici na monitore,lebo od utorka mam brucho jak kamen,a vcera som volala gynekologovi co robit,lebo mozem len 3krat denne magnezium,a mne ani po 3sackoch tvrdnutia nepresli ☹ tak volal do nemocnice a im odfaxoval moje papiere.Tak som nabehla na 17h,natocila mi monitor,naskakali mi kontrakcie,lenze este je skoro musime vydrzat aspon 2 tyzdne,pretoze pluca este niesu komplet vyvinute 😒 Porodna asistentka si odbehla odrodit 😀 jednu pani ,ze jej museli vyvolavat,dali jej tabletku o 9h,kontrakcie zacali o 14h a okolo 18h porodila chlapceka,ale z takym vreskotom ze som mala dost 😀 Vysetril ma sluzbukonajuci gynekolog,krcok skrateny na 3cm ale je zatvoreny 🙂 Tak mi dali tabletku na zastavenie kontrakcii,tabletka mi vobec nezabrali akurat som mala strasne bolesti hlavy celu noc,takze sa citim dost biedne ☹ a slabo.A ked mi bude tvrdnut aj nadalej mam prist do nemocnice a si ma tam nechaju ☹ brucho tvrdne aj nadalej tak neviem co robit,ci cakat ci zaucinkuje tabletka co mi dali na recept,alebo volat do nemocnice ☹ ale mna si tam nechaju chcu nechat na infuziach 😒 Ideme s drobcom este pod perinu daco dospat 🙂

chruminka
17. dec 2009

dobre ranko,tak nas teplomer ukazuje - 4,5 stup.,ale von asi pojdeme,vsak oni to v tom kocari ani nepostrehnu ze je taka kosa a ja som zastanca ist von s detmi za kazdeho pocasia aj ked tu ide skor o mna ze mne sa v takej zime nechce mrznut vonku 😅

Mayka ja viem presne ako sa citis aj u nas je to dako podobne,som cely den od rana do vecera s nim i sama,kazde 3-4 hodiny ich treba obriadit to nam zabere niekedy aj 2h kedze uz teraz nejdu hned spinkat ked sa napapaju ale chcu si aj pokecat 😀,popri tom domacnost takze som tiez v jednom kole....ale som sa minuly tyzdne postazovala a mm pochopil,lebo som ho v pondelok nechala s nimi sameho skoro 3h a to ich musel aj prebalit nakrmit.....ked som prisla tak uznal ze sa uz vela pri nich stihnut neda
Dnes pride tiez skor z prace a ja vybehnem k Dr.na kontrolu teda neviem ci ma bude moct prezriet,lebo tym ze nekojim som uz minuly tyzdne dostala mrchu a teraz nie a nie skoncit.

och chod racsej do nemocky tam ta liekmi vedia udrzat aj do 38-39 tyzdna,neriskuj,ja som tiez lezala skoro 3 tyzdne pred porodom v nemocke a bolo to celkom fajn,bola tam celkom sranda,boli sme na izbe tri dvojickove 😀
samozrejme ta strava nic moc ale personal uplne super sestricky neuveritelne mile a ochotne ,islo mi to rychlejsie ako doma v posteli.
Ozaj kam ides rodit?

mayka
autor
17. dec 2009

corinne, no ja neviem asi by som si tiez isla radsej polezat do nemocky. Ved na vianoce by ta mohli pustit. Zeby si predbehla ostante kocky? 😀

Chrumi,
no ti chlapi si myslia ze materksa je fakt dovolenka. MOj muz mi povie ze vsak si doma ja musim chodit do prace. A ja mu na to ale ja som v nasadeni ak treba 24 hodin aj v noci. 😀 To si neuvedomuje. Ale ked pride z roboty a mala mrnci tak ho pekne poslem nech ju troskiu ukludni a a ked sa miu nedari tak vidim ze nema na to nervy a uz mi ju nesie ze ona chce mna. 😀 Ze ja viem co s nou treba. Akokeby mne nevrestala. Stale sa chce nosit a to fakt nic sa neda spravit. Dnes sa zobudila o siedmej a zaspala len pred chvilou aj to s velkym placom lebo som ju nechala plakat. A to sa mi ju podarilo uspat na prse 2x ale akonahle som ju supla do kolisky tak v momente bola hore.
No idem to vyuzit a idem nieco porobit, lebo tu mam binec.

Ja este neviem ci pojdem dnes von s nou. Chcela som si poupratovat a to by som zasa nestihala. Ona ked sa zobudi po prechadzke tak o stvrtej piatej tak taha az do deviatej velakrat. Ale inak je to zlaticko a uz teiz sa s nami rozprava. A taaaak sa krasne usmieva s vyplestenymi ociskami.... Ach jooooo stalo to vsetko zato. 😉

ozaj chrumi ako budete sviatkovat? MInuly rok ste boli dvaja a teraz styria. Budete u rodicov alebo sami?

slniecko01
17. dec 2009

Ahojte babulky dmes som bola prvý raz v tej poradni v Ružinove. Teda nič moc mi tam nepovedali. Moja doktorka bola vždy zhovorčivejšia 😉 , ale čo už.

slniecko01
17. dec 2009

ozaj na buduci týždeň v utorok idem opäť a poobede idem do GF na prietokový UTZ

och
18. dec 2009

no caute zienky

ja som sa len prisla pochvalit, ze co robim o jednej v noci 😀 😀 prave som dozrala domace sisky s jahodovym dzemom a slahackou 😀 😀 😀

len aby ste vedeli ako som uz na tom zle, ze sa o tristvrte na dvanast postavim z postele, zarobim kysnute cesto a zerem sisky 😀 😀 pokial mala vylezie v termine tak to bude riadny slon, ked ju budem este tri tyzdne takto napchavat, ale tesi sa z toho, dubacik 😀

slniecko01
18. dec 2009

OCH tak to by sa mi teda nechcelo. Ty máš chute celé tehu, veď keby som ja jedla takto v noci tak zž by som mala metrák 😀

lucia.kl
18. dec 2009

ahoj Pipiny.
idem vam sem trošku znižiť priemer v dlžke tehotenstva, sa stale sťažujete, že už idete všetky rodiť, tak ja si ešte počkám 🙂 aj keď už by som to chcela mať za sebou. toto bude dlhé tehotenstvo ☹ PNka to istí

slniecko01
18. dec 2009

Ahojte Pipinky, akurat sme prišli z pohotovosti v Ružinove. Dolu na pohotovosti to je strašné, čakali sme tam asi hodinu a potom ma aj tak poslali hore na 10 poschodie kde monitorovali malej ozvi srdiečka a UTZ, pretože som opäť trtla zo schodov. Bol tam akurat Mudr Drabek. Chvalabohu všetko je v pohode.

och
18. dec 2009

kriste pane slniecko mas zakaz vychadzok 😠

ja som sa akurat vratila z pasienkov, segra mala volny listok na muzikal Thriller ale nebol tam ziadny vzduch pritom hala poloprazdna, sedenie bez operadla a strasny hluk 😝 po pol hodine som to vzdala a isla domov, ved by mi krize odisli a popravde neviem ci by mala v bruchu neohluchla a niak sa mi to aj tak nepacilo, prespievane Jacksonove pesnicky, obcas aj falosne, takze domace sisky su urcite lepsia volba 😀 😀

lucia tak gratulujem a neboj rychlo ti to ujde 😉 len tieto posledne dni su hrozne, ked si cela spuchnuta, tvoja max rychlost chodze je meter za 10 minut a dieta v bruchu ti rozkazuje v akej polohe budes sediet alebo lezat 😀 😀 😀

mayka
autor
19. dec 2009

Ahojte pipinky,

och teda ty sa nezdas ze sisky piect o polnoci. Az tak zle som na tom nebola ani ja. To skor teraz ako kojim som totalne nenazrana. 😀 Akonahle sa mala pricucne tak pocitujem brutal hlad a smad , tak sa teste. 😀 Nevyhoda je len v tom ze maloco mozem jest. Ale pomalivcky uz skusam co Terezka znesie.Zatial ju brusko nebolieva.

A mame pokroky. Usmievame sa ko slniecko ma hnoji ( prepac slniecko to prirovnanie 😀 ), A vcera objavila hracku - hrkalku a cumlikujeme konecne. Stalo sa z nj ovela kludnejsie babo. vcera spala vkuse od 22 hod do 4.30 a dnes od 20,30 do 3,40 hod. UUUUUUUUUUUUUUzasne deta mame.A taka je nadherna ked sa usmieva - vtedy sa jej robi jamka na licku. A prdi ako tato. Vcera som ju pocula prdiet zo spalni do kuchyne. A to bol nahlas pusteny tv. 😀

slniecko, preboha ty davaj pozor a radsej nechod ked nevies. 😀 Pekne lez a nech ta obskakuju. Potom budes behat ako s nasolenym zadkm okolo miminka. Ale hlavne ze ste ok.

Babulky radost pozerat ako sa vam to krati. 😉

lucia.kl, takze cakate dvojicky? Moc k nim gratulujem. Ku komu si chodila v GF? Je uzasne vediet ze sa zasa niekomu postastilo. A hned dvojmo. 😉 To bolo tvoje prve ivf?

Och veru posledne tyzdne su riadny zaberak ale akosi rychlo na to zabudnes. Dokonca ja uz som pripravena znovu rodit. Na tu bolest sa ohromne rycho zabuda.

corinne, ako sa mas? podaj hlasenie ci sa to zlepsilo. Alebo zeby predsa sla do tej nemocky?

Babulky majte sa krasne pupkane moje zlate.

slniecko01
19. dec 2009

Baby asi si zazmluvním Mudr Harbuláka, mylsíte že by ma ešte zobral ? Teda asi pokiaľ nepôjde na nejakú lyžovačku. Ale neviem či stačí zavolať do GF, alebo nejako inač. Idem tam v utorok tak uvidím.
Včera som bola z tej pohotovosti ako to tam funguje celá zhrozená. Ešte tam bol aj tyký ujko z rúškom na ústach, dúfam že nemal nejakú svinskú chrípku. Keby tam človek porodil na chodbe, ešte by Vás aj spucovali, že čo Vás to vôbec napadlo. Totalny hnus 😝

slniecko01
19. dec 2009

Mayka a hoď nám nejaké fotečky, keď sa malá Pipinka bude chcieť fotiť. 😀

corinne
19. dec 2009

Mayka som doma 🙂 snazim sa lezat a nic nerobit.Po 3 dnoch brania tabliet mam pot,ze sa to trosku skludnuju tie kontrakcie,ale na 100% to nieje ☹ Nechce sa mi verit ze v 34t sa moze to male tak hybat 😕 to mam take hrbole po bruchu,ze cumim jak puk 😕 Tu nasnezilo,vsade sami sneh a to ma tak drazdi 😠 ale ked nemozem ☹ a manzel robi nocne az do 24.12 a som sama ☹ Slniecko ty radsej nevychadzaj z domu 🙂 .Och,ze sisky o polnoci,to aj keby som zomierala od hladu,tak cesto by som urcite nemiesila 😀 😝 .

lucia.kl
19. dec 2009

mayka v GF som chodila k Drabekovi, sa tam stale ešte objavujem, lebo moj doktor nevie robiť niektoré vyšetrenia a v GF mi ich bez problémov robia. hej bolo to moje prve IvF ale babatka mam z prveho KETu, načťastie sa podarilo dosť vajíčok a tak mi aj ostali ešte mrazené detičky, keby mi tie dve deti nestačili 🙂

krakulka
19. dec 2009

Ahojte tehulky a maminky 🙂 🙂 🙂 🙂
vitam ta Lucia.kl. 😉 My sme boli dnes kupovat posledne darceky v Brne. Paradne sme si to naplanovali, boli sme tam uz o 8,55 h. takze ziadne preplnene obchody, vela ludi, bolo to v pohodicke, sme az pozerali s MM, ze kdeze ti ludia su. 😕 V HM som si kupila tehu rifle. Velkost c. 40 mali az 1 kus zo vsetkych, no hrozne. Ale aspon maju tehu modu, v BA nic. Kedysi to tam bola, ale zrusili to.
Slniecko01, musis si davat pozor, mamina, alebo uz chces rodit? 😀 😀 😀 Este chvilku pockaj, aspon 2tt.
Vy to mate v BA super, ze si mozete zazmluvnit Dr. U nas taka moznost nieje. Primar to nedovoli. Ale novy riaditel PR sa snazi aj v nasej nemocnici zaviest tuto sluzbu pre svoje rodicky. Tak dufam, ze do februara, kedy mam termin to bude real. A ked nie, tak budem rodit s dr. ktory bude mat prave sluzbu. Snad budem spokojna. 🙂

Corinne, neboj, to vydrzite aspon do 38tt. A viem, ake to je, ked si sama doma. Moj MM na nocne nechodi, ale aj tak som tu stale sama. V kuse niekde lieta. ☹ Uz nemam ani silu mu hresit. Len som z toho smutna. Najhorsie je, ze ked pride maly, bude to rovnake... fnuk

Mayka, aj aj sa velmi tesim na maleho, ked uz bude pri mne. Krasny, vonavucky. 😀 😀 😀

Och, no nemam slov, co sa tyka tvojho kuchtenia o polnoci. Mna by z postele ani hlad nevyhnal. Gratulujem k poslednej skuske, si vazne velka sikulka. 😀 😀 😀 😀

krakulka
19. dec 2009

Corinne, ake mate mena pre mimi? My sme este stale nenasli to prave - co by sa nam pacilo. 😖

krakulka
19. dec 2009

Este som zabudla, ako sa da zmiernit zavodnovanie organizmu pocas tehotenstva? Su na to nejake lieky, alebo bylinky, caj, cviky? Poradte babule. 😉

slniecko01
19. dec 2009

Krakulka ja som mala tento istý problém a nikto mi nič nepredpísal. Tak som si naordinovala žihlavový čaj a myslím že trochu pomohol, ale fakt len trochu 😒

krakulka
19. dec 2009

Slniecko01 nasla som v jednej teme, ze je dobry HIP natal aktiv. Vraj ho predajvaju aj v DM. Zajtra rano idem do mesta, tak sa po nom pozriem. Ked tak ho kupim a vyskusam. Kocky na diskusii pisali, ze im pomohol. Tak uvidime. Ja nemam velmi nepuchnute nohy, ale citim aj ruky - teda dlane a palce na rukach. Je mi to neprijemne.

v tejto teme o nom pisu a jedna kocka tam radi aj cvicenie s nohami:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

krakulka
19. dec 2009

Neviem, ci to sem mozem dat, ale skusim. Tu je web. stranka HIP aj s produktom pre tehule:
http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/i...

mayka
autor
20. dec 2009

baby nerada to hovorim a vlmi som tuto odpoved neznasala ako tehotna ale na vsetky vase neduhy tehotenske je najlepsi a najrychlejsi liek POROD. 😀 😀 😀

A zabite ma teraz zato. 😀

krakulka
20. dec 2009

Mayka nezabijeme ta, neboj, predsa nezoberieme malej Terezke maminku 😉 . Je mi jasne, ze po porode sa vsetko vrati do normalu.

corinne
20. dec 2009

Ahojte pipiny 🙂 Tak moj manzel povedal,ze ked po vianociam mi nebude lepsie a stale budem mat kontrakcie tak chce aby som volala porod.asistenke a povedala jej ze tie kontrakcie neprestavaju ☹ .Krakulka ani tu vo Svajciarsku sa asi neda zazmluvnit doktor,mne to vobec nevadi,odrodit ma budu musiet 😀 a su tam 2 zlate porod.asistentky. Krakulka co sa tyka mien,nemame este jasne,pretoze nevieme pohlavie,takze to bude na poslednu chvilu a az po porade 😀 sa rozhodneme a dohodneme 😀 😀 A ked manzel nebude suhlasit,tak pohrozim,ze ja som si to vynosila 😀 vylezala 😀 a porodila tak bude ako ja chcem 😀 😀 ,a le verim ze sa dohodneme ved sme dospely ludia 🙂 hadam nebudeme robit cirkus pre meno 😕 .Prajem peknu nedelu

corinne
20. dec 2009

Mayka neprovokuj 😀 vela mi k tomu porodu nechyba 😀 .Baby dala som si kupit caj z malinika,tak teraz vaham,ci ho mam zacat pit aj ked mam tie kontrakcie alebo to mam nechat tak 😕

mayka
autor
20. dec 2009

slniecko,
nove smejive fotky pridane... 😀

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

krakulka
20. dec 2009

To je krasne dietatko, uzasne fotecky Mayka. Uz aj a chcem pridavat svoje 😠 😀 😀 😀 😀 .

slniecko01
20. dec 2009

Mayka Terezka je veľká krásavica 😉. Už ju len vystískať a vybozkávať 🙂 🙂 🙂

krakulka
21. dec 2009

Dobre rano pipinky, vyprovodila som muzika do prace a pojdem este hajat. Dnes som si naplanovala veeela prace doma + nazdobit stromcek, tak musim nabrat este trocha sil. 🙂

Slniecko01 ten napoj HIP som si kupila v DM stal cca 119Sk, a chuti nejako divne. Ale budem ho pit, staci 1 salka denne. 🙂

slniecko01
21. dec 2009

No Krakulka normalne si ma predbehla 😀
Tak skusim aj ten čajím, pretože sme sa boli včera prejsť okolo mestečka a nemala som si čo obuť. Mám č. topánok 41-42 poľa toho ako ´ú šité a teraz som si kupila až 44, ale myslím že na dlžku ako 42 len súšie. 😀 😀 😀
A tu niečo kuipiť je strašné 2 páry topánok a stačí. Už nech je jar a budem nosiť mokasínky, tie ja najradšej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre