Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
8. jan 2010

Ahojte,

slniecko asi malinka caka na termin. 😀 Asi bude presna ako hodinky cely zivot.

evuliatko, no sak oni su tam viaceri sikovni. A hlavne nase deticky embrijka boli najsikovnejsie. 😉 Aj mas uz nejake tehu priznaky?

My ideme o chvilu na prechadzku ked sa slecna zobudi. Som dohodnuta s jednou kockou z konika a mame tusim medzi detmi 2 tyzdne rozdiel. Tak sa tesim ze nebudem sa brodit s kocikom v snehu sama. 🙂

evuliatko74
8. jan 2010

tehu priznaky zatial nemam, len ma dost bolia prsia a ako keby sa i tak trochu naliali
A som furt hladna, ale to je asi moja pazravost 😀

slniecko01
8. jan 2010

No asi to tak bude Mayka. Na minutu presne. To po tatovi mať teda nebude 😀

Evuliatko no rátala som že porodím ešte do konca roka, ale tak čo už. Tie prsia boleli aj mňa a hneď od začiatku, potom sa pridalo aj brucho ako keby som mala mať mrchu.

Pani Och už mohla na mňa počkať že by sme si tam spolu hrkutali 😀

och
8. jan 2010

jaaaaj dobre ranko zienky 😀

vonku krasne snezi, juj uz aby mala bola trosilinku vacsia nech sa mozme vydat brazdit bratislavske ulice 😉 😉
juj dubacikovi sa nieco zle sniva, tak sa skaredi az az 😵

evuliatko nic si z toho nerob, ja som velmi dlho nemala ziadny priznak, ani zle mi nebolo a uvidis este sa nacakas 😝 na vselico a nakoniec, ked budes mat mimi v naruci, si uvedomis, ze tych 9 mesiacov niak moc rychlo ubehlo 😉 a ake si mala hcg vysoke?

slniecko mrzi ma to, ale mala uz musela ist von 😅 a inak neviem si predstavit, ze by som mala rodit az teraz v nedelu 😀

inak baby kedy chcete mat druhe?

slniecko01
8. jan 2010

Och zlatušik ty už plánuješ druhé mimi ? 🙂

mayka
autor
8. jan 2010

no uz sme doma a dieta odfukuje este na terase. 😀

och, uz ta podvozok prestal bolet ked rozmyslas nad surodencom? No ale veru uz aj ja som o tom uvazovala kedze mam uz 33 rokov tak asi by sme sa mali pioponahlat a okrem toho na nas caka v mrazaku 6 ks potencionalnych deti. 😀 Treba im dat sancu. Jedine co ma odradza je ze co ak zasa ma budu boliet klby. Si to neviem predstavit uz s Terezkou za tych podmienok.
Sranda, fakticky sa na tie porodne bolesti rychlo zabuda. Tyzden po porode som rozmyslala ze uz rodit nebudem.

Och , kedy pojdes s malou na prechadzku? Ja som ttusim sla po dvoch tyzdnoch prvykrat. Ale to bolo cca 10 stupnov vtedy.

lulu107
8. jan 2010

ahojte už mám výsledky AFP boli v poriadku, tak som si poplakala od radosti, už som bola rozhodnutá, že si dám amnio v GF, ale pre istotu ešte pôjdem do GF na morfologické vyš. podrobný utrazvuk robí ho dr. Ferianec, skontroluje každú kostičku. Ešte v pondelok si mám zavolať ku gyn. že má prísť z krvičky záverečná správa.Ešte musím zistiť čo to bude a od radosti mu pôjdem niečo kúpiť.

slniecko01
8. jan 2010

No vidíš LULU že to dobre dopadlo. Ja idem ešte žehliť, operiem všetko čo máme v koši, veď pre istotu, aby mal muž čo nosiť, ak by som nahodou bola v porodke 😀

Na žehlenie mám chvalabohu len dva sušiaky, tak to je tak na polhoďku a potom sa trošku natiahnem na gauč 🙄

lulu107
8. jan 2010

to sa už chystáš do porodky? podľa termínu máš ešte čas alebo cítiš že to bude skôr?

slniecko01
8. jan 2010

To len pre dobrý pocit. Inak nohy mi zase začínajú opúchať. Ani ten HIPP čajík pre tehotné mi nepomáha, ani žihlava, takže už to musím asi len vydržať.

mayka
autor
8. jan 2010

slniecko, hod sem foto pupku. 😀 Som zvedava. Odhadujem ze porodis take 4 kilove mimi. 😀

lulu gratulujem k vysledkom. 😉

och
8. jan 2010

no ved prave, ze aj my mame este 5 nanucikov a ked bude kazde take uspesne tak som na materskej do 40-tky 😀 😀 😀

mayka ved prave uz by som s nou aj mala vypadnut na prechadzku, nech zacne otuzovat 😵 lebo takto len sedim doma a pozorujem ju a potom mam pocit, ze sa vyhadzala a ze kasle a moc kycha, no kvapka mi z toho na krabit, vidim aj to co nema

lulu no vidis 😀 ale strach je prirodzeny a to ta ten najvacsi strach este len caka 😀 vola sa, ze prva noc doma

slniecko a tebe co zabudli pridat urychlovac k dietatu? ved skoro vsetky sme porodili dva tyzdne pred terminom 😀 😀

inak baby co mate doma slecny ako im cistite susku? aj v zahyboch? bo nic take nespomynali v porodke a ma tam take biele, tak teraz neviem ci to mam odstranit alebo neriesit 😕 hm

slniecko01
8. jan 2010

Och asi mi to tam zabudli šupnuť, možno ešte do konca týždňa. Myslela som že to stihnem pokial má ešte manžel dovolenku.

Neviem či by si malej mala tu šušku nejako utierať 😒 Mayka poradí skôr, ale zdá s mi že nie

slniecko01
9. jan 2010

Dobré ránko Pipinky, tak som zavesila nejaké tie fotečky 😀
V noci som bola zasa hore od tretej do pol piatej. Mala som nejaké divné krče každých 10 - 15 min po 1 - 2 min. No možno to už boli aj nejaký poslíčkovia 😖 . Pokiaľ som tu neni v kŕčoch tak nikam ani nejdem 😀 .
Ale trbalo to možno 2 hodinky apotom to prešlo.

lulu107
9. jan 2010

čaute pozerala som vaše fotečky, no kde sa môžem rovnať s vami som v 16tt+4 a moje bruško je malinké, neviem či je to výškou a tým že som bola dosť chudá, stratila som iba pas.
Slniečko ty tam máš fotku bruška, toho menšieho bruška, ale nemáš tam tt, tak možno také nejaké mám

slniecko01
9. jan 2010

Lulu to bolo možno v 14 tt + - 2 týždne, neviem presne, ale to som bola ešte láňka 😀 . Dnes už začnem chodiť asi po štvornožky jak ma bolia kríže a podbruško 🙂

lulu107
9. jan 2010

malinka už sa pýta von, už sa jej nechce tlačiť v brušku, má tam malo miestočka. Budem ti držkať palčeky nech to má čo najlepší priebeh.

slniecko01
9. jan 2010

lulu také bruško ako máš ty na fotke som mala, keď som bola pred otehotnením a nenapichaná s hormonál. injek. a liekmi

slniecko01
9. jan 2010

ďakujem Lulu a ty sa ako cítiš ?

lulu107
9. jan 2010

ja som mala malé bruško skoro ploché, aj keď som si pichala tak mi veľmi nenarástlo iba som mala posledné dni pocit, že prasknem, teraz som po KET tehotná, takže až toľko liekov som nebrala. Na mňa to vôbec neučinkovalo, niektoré baby písali koľko pribrali z hormónov, ja ani kylo. Od 14tt mi trošku naráslo, pretože už jediné rifle ktoré som si doteraz obliekla, tak by som ich zapla no už by som nevydržala v nich, už by som to mala dosť stlačené. No som zvedavá, ako mi bude rásť v 5 mesiaci, už by sa to mohlo rozbehnúť. Ja nechápem čo to mám za postavu a kde sa mi tam drobček ukladá.No dúfam, že sa má tam dobre, no nech si to tam poriadne naťahuje, možno by mi bývalo aj lepšie.
Býva mi teraz tak že neviem odhadnúť či som hladná alebo mi je zle, pretože ak sa najem tak to väčšinou prejde, no niekedy aj nie.

slniecko01
9. jan 2010

No tak to už darmo. Vitaj medzi tehotnými. Ja som rifle nosila tak do 4-5 mesiaca, potosom si radšej kupila tehotenské, aby ma tiež brucho netlačilo. A tie su mi doteraz dobré.

lulu107
9. jan 2010

tak to si tiež namala až tak veľké bruško keď si sa zmestila do rifli 4-5 mesiac. Tiež už nosím tehu, sú veľmi pohodlné a mám ešte také semišové nohavice zo širokým pásom v ktorom je šnúrka, už som si ich kupovala väčšie, teda širšie, ale je to pohodlné. Ale mám pocit, že mi viac rastú prsia než bruško 😀 Ja len čakám a čakám kedy budem mať väčšie guľatučké bruško, už aby som sa dočkala, ale podľa toho obrázka čo som si stiahla z netu, tak drobček je ešte dosť nízko po 5 mesiaci už sa bude blíziť k pupíku. Tak sa už hádam dočkám. Hlavna vec, je že drobček je v poriadku klop klop na drevo a to všetko okolo toho aspoň viem že som tehu 😀

mayka
autor
9. jan 2010

Ahojte, jeej nove fotky u slniecka. Krasne brusenko mas. Fakt nadherne. Uz sa tesim aka krasavica z neho vylezie. 😀

och, ja som sa teiz bala umyvat susku a prve dva tyzdne som sa jej veru ani nedotkla co som sa bala. Tiez tam mala take biele este od narodenia. Teraz ked ju kupem tak jej prstom prebehnem aj susuku vo vode. ( no teda ake uchylne ale sak ako sa tam inam dostanem ) 😀 No a ked ju uz mam na pultiku tak jej to jemnucko docistujem tamponom vatovym namocenym v teplej vode alebo v repikovom odvare.

Inak ona mala ten biely maz aj zahyboch pod pazami a v zahyboch pri suske. To mi slo dole len liehom.

No bsby letim upratat lebo cakam navstevu a malinka mi zaspala v lehatku. Tak to musim vyuzit.

slniecko keby nieco tak drzim palce ja Terezkine. 😀

lulu107
9. jan 2010

no baby ja sa od vás naučím aj umývať šušurku 😀 o pišačikovi tu nepíše nikto, tak budem musieť mať v brušku malinku šušurku 😀

slniecko01
9. jan 2010

Ja som rada že budeme mať dievčatko, pretože keď vidím segru čo robí malému tak mi je blbo 😝

slniecko01
9. jan 2010

Mayka ja už upatujem od rána a to dnes len spodok, ale ešte som sa ničoho ani nedotkla. Veď som stále pri počítači a hrám tie blbé guličky a kuknem aj sem či tu nikto nie je 😀 , len sa presúšam. Ale apoň stromček som zlikvidovala

lulu107
9. jan 2010

My máme byt, tak to nie je až také strašné na upratovanie, ale aj to si rozdelím, nie všetko naraz. Slniečko tiež som zlikvidovala stromček, drahý ho pôjde ešte odniesť do pivnice aspoň dúfam, že to bude dnes a zrušila som aj vianočnú výzdobu akurát som nedala preč svietnik z kuchyne, bože tak neradá zdobím stromček. Keď drobčekovia podrastú tak im to prenechám 😀

slniecko01
9. jan 2010

Ja som zlikvidovala len stromček. Girlandu na schodoch som ešte nechala a aj ostatnú výzdobu. Veď nemôžem robiť všetko naraz. Mužovi som pre istotu uvarila aj guláš, ak by ma to draplo. Aby mi hladom neumrel 😀
Teraz som konečne povysávala a poumývala a ešte utriem prach a je to na dnes všetko.

lulu107
9. jan 2010

No ty si šikovná aj s veľkým bruško 😉 neboj neumrel by od hladu, keby si mala prísť domov z nemocky, tak by si len bola prekvapkaná akú špecialitu by spravil 😀

slniecko01
9. jan 2010

No to určite buď by objednal Pizzu, alebo by boli varené párky. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre