Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
19. jan 2010

😒 Ahojte pipinky,
od slniecka zatial ziadne info ale podla mna jej to dnes vyvolaju. Pochybujem zeby ju tam nechali cakat neviem kolko.

chrumi, aj nasa Terezka si uz vyzaduje pozornost a uz vie kedy ju schvalne odkladam ked si chcem nieco porobit. 😀 Teraz trosku driemka v kresielku. POtom sa zobudi , chvilku bude hore nech sa unavi a potom pojdeme von. Ale vderu dnes sa mi akosi nechce. Nejaka som leniva, tak dam len malu okruznu jazdu a potom zasa na terasu s nou. Je to super. len uz sa neviem dockat kedy nam pride monitor zvuku aby som nemusela mat pootvorene balkonove dvere . Uz na neho cakame vyse mesiaca ale to kvoli tomu ze boli sviatky ale vraj koncom tyzdna ho mozeme ocakavat. Sa neviem dockat na ten zazrak s muzom. 😀 Baby vy co uz mate deticky vyuzivate to? My to vyuzijeme dost aj cez leto lebo casto sme na dvore tak sa tesim .Bude mat dosah 1000 m, tak aj na dovolenke sa dost vyuzije. 🙂

Och, ja neviem kde to robia na Antolskej ale je tam vratnik alebo ked pojdes cez poliklliniku tak niekde su popisy ambulancii. Mozno to bude na poschodi v poliklinike. Fakt netusim. je to tam trake roztahane. Ale niketo ti utrcite poradi ked tam dojdes. Alebo skus ist cez hlavny vchod do nemocky a je tam recepcia.

luciamk
19. jan 2010

Ahojte babule,
tak včera sme boli v ikei a kúpili sme tú postielku aj prebalovací pult... Aspoň mám ďalšiu starosť z krku...
Už ma to behanie po obchodoch vôbec nebaví, hneď som unavená... ešte to vydržať do piatku v robote a potom sme už na materskej 😀 😀 normálne sa teším..... aj keď náš domček ešte nie je celkom hotový, už to nejako pretrpím, muž sa hrozne snaží.... tak to možno aj stihneme kým sa malý narodí... ešte sa robí dlažba, podlahy, sadrokartón a čaká nás malovanie a potom už len nasťahovať.... maličkosti 😒

luciamk
19. jan 2010

Ozaj vieme niečo o slniečku?

krakulka
19. jan 2010

Ahojte pipinky 🙂
katarinka - pockaj, az bude 40tt, to bude cislo. Utecie tie strasne rychlo, uvidis. 😀

U nas zese "pada to svinstvo z vrchu" - sa mi to vobec nepaci. Musim ist do mesta, bundu s kapucou uz nezapnem, tak nosim taku jarnu, ale ked tak straaasne snezi, budem musiet zobrat dazdnik. 😠

Maminy, kolko ste kupovali latkovych plienok? Musim este dokupit co treba, nejako sa ten cas krati. 😅

mayka
autor
19. jan 2010

krakulka, staci ti 20 ks. 😉

a kup si ale 2-3 ks tie osuskove plienky. Tie su tiez dobre.

a kde si ked u vas snezi, U nas krasne svieti slniecko. Nadherna prechadzka to bola. Aj by som este bola dlhsie ale hlad ma hnal domov. Tak varim spagety so syrovo sampionovou omackou. Som zvedava co to spravi vecer s krpatou. Dufam ze nic.

Lucia, vy dokoncujete domcvek? To bude super s nobym babatkom v novom domceku. 😉 A postupne to dokoncite. my este furt nemame vsetko ale neni nad to byt sami vo svojom ako riadna rodina. 🙂

mayka
autor
19. jan 2010

inak aj Corinne sa tu neukazuje tak ktovie ci uz nerodi.

corinne
19. jan 2010

Mayka nerodim 😀 ja uz len lezim,zle sa mi sedi,strasne ma boli podbrusko aj klby ☹ uz nevladzem.Keby nieco poslem sms.Teraz mi volal jednej kamosky otec ze dcera porodila mala termin na 5.2 potom jej zmnenili na 1.2 a vcera jej bolo zle v praci tak isla do nemocnice a vraj jej ladvina zacinala vypovedat tak ju nechali v nemocnici a dnes rano porodila dievcatko 2700g a 47cm 🙂 a som od nedele 2nasobna teta segra porodila cisarskym dievcatko 3800g a 50cm 🙂 a to mala termin az po mne 27.jan.Kazdy sa predbieha 😀 to je co za system.Dufam ze aj Slniecko to ma uz za sebou,takze ostavam uz len jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. 😀

och
19. jan 2010

ahojte zienky

tak ako je to so Slnieckom 😀 drzim moc moc palce

corinne uz to bude kazdu chvilku, vydz zena 😉

tak ja som sa uchylila k dudlu 😝 sice nerada ale co uz 😖

inak oznamujem vam svoje tazke chvilky, ktore mi teraz nastanu 30 januara mam poslednu skusku 🤐 treba diplomovku este dopisat 25 stran mi chyba 😝 a 10. 5. mam statnice 😲 huraaaaaaaaa, zblaznim sa 😵

krakulka
20. jan 2010

Dobre ranko pipinky,

Och, ty si sikula, ty to zvladnes. 😀

Slniecko, drzim moc palce, dufam, ze uz si porodila. 🙂

Mayka diky za radu. No ja byvam v Skalici -to je uplne pri hraniciach s CR, a vcera snezilo len u nas. Skoro cely den.

och
20. jan 2010

😀 ahojte 😀

krakul v to dufam, ved ked neurobim statnice, nic sa nedeje aj v auguste sa da ist a to mala predsa bude mat uz 8 mesiacov tak sa ju da supnut aj na cely den niekomu 😉

ja dufam, ze slniecko to uz ma za sebou 😀 a uz sa vytesuje alebo spinka 😉

inak som sa rozhodla zdoverit sa s dnesnym menu 😀 ja fakt neviem co mam varit
ranajky: dva rozky s maslom a slivkovym dzemom, kakao

obed: hovadzia polievka zo sacku (znacka zo zahradky, nema konzervanty a chemikalie 😉 )
dva biele jogurty s musli, jablkova vyziva s piskotami

vecera: zemiacky nakrajame na platky, supneme na plech s alobalom a olivovym olejom, k tomu jedna mrkvicka nakrajana na tenke kolieska, posolit, pokminovat (rasca cela), pridame zopar susenych sliviek, jedno jablcko cerstve nakrajane na platky, nato kuracie prsia nakrajane ledabolo na hrube platky, posolime a polejeme medom. prikryjeme alobalom urobime dierky, pecieme na 180 asi pol hodku, potom ked je mrkvicka a zemiacky makke odokryjeme a zapecieme na 200, alebo pod grilom, supis je k tomu broskynovy kompot 😀

vecerne mlsanie 😉 : listkove cesto najlepsie to vyvalkane, urobime kolieska, do stredu dame kavovu lyzicku povidiel, prehneme na poloblucik (tasticku), pritlacime okraje vidlickou, polozime na plech s peciacim papierom, potrieme rozslahanym vajickom a pecieme pri 180 do zlata. Posypeme vanilkovym a praskovym cukrom 😀 pozor NEZERIEME kolaciky teple, povidla su vrele a bude nas boliet brucho, bo ked raz zacnete skoncite az pokym plech nebude prazdny 😀 😀 😀

katarinka77
20. jan 2010

Toto by som asi večer nemala čítať, ja mám o polnoci najväčší hlad 😀 . Ale zatiaľ som vydržala 😉 ..
Och, tá večera znie inak lákavo, určite sa mi bude o nej snívať 🙂 .
Fakt už čakám, kedy o polnoci vstanem a začnem variť 😀 😀 .

chruminka
20. jan 2010

och ty provokaterka 😝 ja uz stvrty den neveceram a som hladna ako vlk z rozpravky 😠

krakulka
21. jan 2010

Dobre rano pipinky, uz od 3,31h. nemozem spat. Tak som to vzdala a vstala z postele.

Och 😲 😲 😲 😲 😲 , muselo to byt vsetko fantasicke. Diky za recept na veceru, urcite to niekedy s MM vyskusame. 😉 No mne sa nechce varit ani na obed - pre seba. Radsej si skocim so sestrou do mesta na obed.

Dnes idem na vylet do BA - MM ide na skolenie, tak idem s nim. Budem sa troska motat po Avione a skocim do Ikei kupit policku a nieco dobre spapat.

Zelam vsetkym krasny den. 🙂

Vcera maly cely den vystrajal. Neustale kopal a vrtel sa v bruchu. Preslo ho to az cca o 21h. v posteli. Nechapem, co sa deje, toto bolo 1x co bol cely den nespokojny. 😕

mayka
autor
21. jan 2010

Ahojte, nejako nestiham. 😅

Vcera som si smskovala so slnieckom a stale caka. Nic s nou nerobia zatial. Rozmyslali nad sekciou kvoli tomu ze prenasa. Dnes sa mi este neozvala. Ked sa ozve dam vam vediet co a ako. Nechapem co to tak natahuju. Ved to mohla byt aj doma este. 😒

Och, ty si sikula ked este stihas aj studovat. Musi to byt narocne. Veeelky obdiv.
A teda pocuvaj kedy ti stihas varit? Ved to ti musi tolko casu zasbrat ze az. Ale ako inspiracia je to super. A tie kolaciky povidlove musim skusit. Mnaaaam .

Ja som sa tiez rozhodla varit viac polievok kvoli mliecku. A vcera som si spravila vybornu tekvicovu mliecnu polievocku a supla som do toho potom take tie male bobulky smazene miesto opeceneho chlebu . No parada. Este dens ju budem dojedat. Ale fakt vyborna.
No a druhy chod zasa slivkove gule z lidla so struhankou. 😀 Druhe sa mi varit nechce. Tak vytahujem zasoby z mrazaku.
No a dnes idem na kontrolu po sestonedeli lebo este som nebola. 😅 Tak drzte palce.

Inak Och, dobrsy napad sem davat recepty, lebo kedze kojim tak mi dooost casto dochadza inspiracia.

chrumi ako sa mas a cvo jezibabky? Ake robite pokroky? A ake mate miery?

Krakulka pekny vylet ti prajem, Uz asi nakupujes o 106 alebo nieco dbre papakas. Mnam Dala by som si dobre cestovinky v tej restike v Avione hore. Och pametas? Musime tam niekedy este skocit ked budu drobci vacsi.

😉

och
21. jan 2010

ahojte 😀

no nechcela som nikoho provokovat, ja len ze sa pokusim niakym sposobom prelomit neutichajucu dilemu Co dnes varit 😕 mozno sa obcas pridate a nebudeme mat problem, my kojace a buduce kojace matky 😀 ale aj ine matky nestihacky, co mame cas max 5 min pri sporaku 😉

takze dnes
ranajky: nic zaspali sme 😀
obed: vcerajsia vecera
olovrant: tuniak vo vlastnej stave rozmiesany s trochou majonezy a opecena bageta
vecera: slivkove gule so struhankou na podnet Mayky z Lidla (idem okostovat)

😀 😀

mayka
autor
21. jan 2010

Ocgh ako sa mate s Rebekou? nejake nove fotecky nepribudnu?

luciamk
21. jan 2010

Ahoj babule,

čítam že ste sa rozhodli spraviť tu z toho receptár.... no ja keď prídem z roboty stíham akurát tak tvarohové slíže, alebo zapekanú brokoličku, alebo cestoviny s vitanou ( prima cucina ) môžem len odporučiť v tomto sa vitana " pochlapila "... a keďže ešte nebývame vo svojom, v cudzej kuchyni sa mi veľmi ani nechce... možno to poznáte 😒

Včera som bola v tej predajni Pre deti na Košickej v BA.. no môžem len odporučiť. Ochotné predavačky, dobrý výber a normálne ceny.

Nechala som si ukázať aj ten monitor dychu Snuza Halo, ten čo vybruje. Máte ho niektorá? Určite si ho chcem kúpiť.
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5990

Myslíte že si ho môžem zobrať aj do pôrodnice? Dovolia tam niečo takéto?

Niečo nové so slniečkom?

corinne
21. jan 2010

Zdravim pipiny.Takze Slniecko stale nic,to ju tam drzia ako väzna 😕 Ked je v Ruzinove tak tam to praska vo svikoch,segra tam porodila v nedelu 🙂 a dnes uz idu domov a je po cisarskom.Ja stale nic,prave som volala PA,lebo mam bolesti ktore mi vystreluju do klbu a neviem ci to ma nieco spolocne s kontrakciami,tak mi povedala,ze nie,ze to moze by aj unavou kedze to mam hlavne vecer.A 26.jan budem 1den po termine tak som sa pytala,ci mi budu vyvolavat este v ten den ,tak vraj nie ale az " mozno "27alebo 28januara.Tak neviem kedy porodim asi az na sväteho Valentina 😝 😀 ☹

corinne
21. jan 2010

A zakazujem tu davat recepty typu "slivkove gule"a pod. ja tu mozem o nich len snivat kedze ich neviem varit.Ziadne slovenske jedla sa tu zobrazovat nebudu 😀 😀 😀 😀 ,lebo ja mam z toho abstak 😀 Dakujem za pochopenie 🙂

och
21. jan 2010

corinne tie slivkove gule samozrejme ze su mrazene 😀 takze to sa moze 😀

mayka dam dam no neviem kedy

lucia neviem ti povedat ja mam monitor Angelcare c 401 a zatial som spokojna, po pravde, malo casu travi v postielke posledne dni 😀 cez den spinka pri mne v obyvacke na sedacke a v noci iba do tretej stvrtej, potom sa budi na papanie a spolu zaspime 😀 ona mne na prse a ja s podopretou hlavou 😀

luciamk
21. jan 2010

Och, preto sa mi to lúbi, že to môže mať stále na sebe.. teda keď spinká, v kočíku, alebo lehátku.... a keď mi to včera predviedla, no najprv to tak poriadne zavybruje, že malý sa zlakne a prebudí a nadýchne a potom ten alarm čo nasleduje, ak by sa malý sám nenadýchol, tak ten zobudí aj susedov...

majuska81
21. jan 2010

Ahojte baby, mozem sa pridat???? 🙂 4 roky som cakala, aby som mohla prispiet do tohoto fora ☹ 😅 😀 Stale si to musim pripominat, lebo sama tomu neverim. Hned cakame dvojicky, len 9.tt a uz vieme pohlavie, lebo sme mali geneticke vys. embrii 😵 Dufam, ze mi napisete...papa 😉

chruminka
21. jan 2010

ahojte takze miery a vahy : Alexia 5100g 61cm a Viktoria 5400g 62cm
nove mame kazdy den daco,alexia sa zacala pohybovat ako pavuk zaprie nohy ritu hore a sup hodi sa ako ryba na suchu a uz je posunuta...fakt ohromna zabava a rehoce sa ako skriatok,Viktoria ta sa tak zasa tesi ze az vyska,dnes nad ranom ako som ju prebalovala (bolo cca 4:00h ) tak zavyskala ze som sa zlakla a mm sa tak strhol zo sna ze co co co sa deje 😀 a vcera zacala velice vykecavat akoby zavyjat ako vlk orci pery a uz ide sme sa na nej rehotali....takze my nejak takto , no a co zvysok?

chruminka
21. jan 2010

majuska gratulujem a jasne ze sa mozes pridat 😉

majuska81
21. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀

och
21. jan 2010

lucia no potom to moze byt super vec, len mne sa tusim na tom nepacilo, ze sa to pripina na plienku a mi to pripadalo dost take obmedzujuce pre malu 😵 myslim ale ze zukrik nieco podobne ma, len ta tu uz dlho nebolo a zacinam mat obavy celkom

chrumik jezibabky kraaaasne rastu 😉 a ako citam tak mate o celodennu zabavu postarane 😀 😀 😀

majuska tak moc moc gratulujem a jasne ze sa pridaj 😀 😀 sice uz zopar z nas to tu ma za sebou a rozoberame plienky 😉 ale ked tu je tak fajn a sme si to tu vyhriali 😀

majuska81
21. jan 2010

Nevadi Och, budem si robit poznamky 😀

chruminka
21. jan 2010

och neboj sa aj teba to coskoro caka 😵
ja som sa na zaciatku nevedela dockat kedy uz budu nat tak 3 mes. a budu sa smejkat,vyskat,skusat kecat....len my to ide nejak velmi rychlo 😒
Dnes som sa snazila urobit taky vycuc za tie tri mesiace co su tu s nami,ale este som to vsetko nestihla,ale aj tak sa za tych par tyzdnov naucili tolko vela veci je to az neuveritelne,neviem co yb som bez nich robila zlaticka nase 😵 ,boze na mna ide daka chvilka ako v tehu,mi je normalne ze do placu ,ale od stastia

chruminka
21. jan 2010

boze ze my!!! 😀 mi

och
21. jan 2010

majuska no to ti teda poviem, som sa sustredila len na tehu a zabudla som kukuc, ze co mam robit ked to dieta uz bude s nami 😀 😀 😀 teleso som kratkozrake, inak klobuk dole pred vsetkymi mamickami dvojiciek, mna by asi suplo

chrumik no booooze jeden preklep 😉 su tu diskusie kde by cervene more bolo 😀 😀 aj mne sa podari obcas nieco povrzat 😉 😉 inak aj ja sa uz tesim kedy mala uz bude reaagovat a nie len jedlo pytat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre