Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
28. jan 2010

Babule, klobuk dole. 😀 Och sa da do povodnych nohavic pred tehu 😀 , Slniecko 6 dni po porode ma -10 kg 😀 . To su uzasne spravy. To znamena, ze by som sa teraz nemusela obmedzovat v jedle a kludne este pribrat? 😎 Ale nie, robim si srandu. 😀 😀 😀 Som si povedala, ze si dam pozor na slane veci a solenie. Ked mi opuchaju tie moje lytka a lavy kotnik. Ked mi MM masiruje vecer nohy, tak ma priserne bolia zile. Ale uz to vydrzime, mam to za par.
Zajtra rano idem do poradne, tak som zvedava, co povie dr. 😕
S kamosom sme sa dohodli, ze porodime 11-12.2. Uz mi dohodlo aj brachu na EPI - on je Dr.

krakulka
28. jan 2010

Co hovorite na meno Albert? 😕 Ma svokra zrusila, ze ako ten obchodny dom - Hypernova..... 😠 😠 😠 😠

majuska81
28. jan 2010

Slniecko, aj ja ti zo srdca gratulujem, aj ti zavidim, ze to uz mas za sebou...ja proste nechapem, tie nemocnice su vsade na takej otrasnej urovni??? O NR som pocula to iste....spina, plesen, neochota....rozmyslam, kam sa vybrat na ten porod 😕 😕 Dufam,ze u mna s dvojickami nebudu rozmyslat a spravia mi cisarsky rez....samozrejme zaplatime.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Katarinka, ja som zase v Tescu a tiez videla super zlacnene a krasne vecicky.....a tiez som este nic nekupila.... 😝 😝 😝 Ale som mala strasnu chut.... 😀 😀
Bola som v utorok na UTZ, 10.tt a kopu mi s nozickami....nechcela som verit ociam....maju 3 cm.....a aby nebolo vsetko prefektne, mam stale a stale mykozu, ani nie hocijaku.....Zase som dostala cipky aj kremik....Neviem, neviem....isto tie chemikalie im nerobia dobre, ale musi sa to nejak vyliecit....aspon dufam, ze sa to podari.. 😒 😒
Tie buchty by sa nedali rovno poslat do IP??? Nechce sa mi piect.... 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 ....
Krasny den tehulky, mamicky, bambulky.... 😉

krakulka
28. jan 2010

Majuska81, buchty uz vcera neboli. ☹ ☹ ☹ Ale vsetci by uvitali, keby som ich upiekla znova. Nechcem sa chvalit, ale vraj boli fantasticke. 😅 😅 😅 😅 😅

majuska81
28. jan 2010

Skooooooooda.....milujem tvarohove buchty, kolace...aj strudla moze byt 😝 😝 😝 😝 😝 Pocuj , a s takym velkym bruskom este vladzes piect?? Hrdinka.. 😎 😎 😎 😎
A o menach....tvoj manzel nechce vlaste krstne meno??? Moj nechce o nicom inom ani pocut....chlap egoista.. 😀 😀

krakulka
28. jan 2010

Nechceme, aby sa volal maly po otcovi. Aj ked ma velmi pekne meno: Branislav. Mne sa paci Simon - bez mekcena, Adam, Albert, Viktor, Ivo, Karol, Dan. MM Andrej, Marcel, Viktor. Snad sa nejako dohodneme. Svokra je za Andreja. Mne sa to meno tiez pacilo, ale uz nepaci. 😕

Inak pecenie v pohodicke. Da sa to. Ja si cesto miesim v mixeri, takze bez problemov. 😉

och
28. jan 2010

ahojte

prisla som sa vam sem vyzalovat, to moje dieta, ked je hore tak vkuse len place lebo chce prso do ust, dokaze ma ozuzlavat aj tri hodiny 😖 ked uz nevladzem doslova sa jeduje, vyska a krici, nie place, ani na rukach sa nechce nosit, aj hracky jej ukazujem, spievam ale ona nie vkuse len to prso nic ine ju nezaujima, max tak cumiet do televizora, ale to nechcem, vobec sa neusmeje, stale sa len mraci a hadze ublizene ksichty a ked ma zaregistruje, hodi taky znechuteny vyraz, ze mam pocit, ze ma nenavidi a nedokaze sa na mna ani pozriet ☹ a strasne sa neustale hybe, ja len dufam, ze netrpi niakou psychickou poruchou 😒

krakulka
28. jan 2010

Och, to bude dobre uvidis. Asi sa nevie nejako upokojit. Skus jej dat namiesto prsa malicek. Niekedy do zabera.

corinne
28. jan 2010

Ahojte pipiny aj tu idem nahlasit prichod domov 🙂 Mayka ja sa ospravedlnujem,ze som sa nepodpisala,ale mala som napisane sms v slovencine a vo francuzstine tak som len posielala 🙂 a vobec ma nenapadlo,ze nemas moje cislo v pamäti v mobile,a mozne nebudes vediet o koho ide 🙂 V sobotu 23.januara som bola na pohotovosti,slabo som citila pohyby,tak ma vysetrila P.A. a bola som otvorena na 1cm a pekne sa to pripravovalo.O 22hod kontrakcie po 10min,o 24h som volala do nemocnice tak mi povedala,ze mam prist aj s taskou,o 2hod mi ponukli vanu,tak som si polezala vo vani asi hodinku a kontrakcie sa kratili na 5min,ale babo netlacilo na krcok tak som sa neotvarala,4.15 volala anesteziologa pichli mi epidural a to bola ulava 😀 ,ale zacali mi slabnut kontrakcie tak mi museli zvysit davku,ale mne bolo fuk,kedze nemas bolesti 😀 😀 bolo mi jedno.O 7hod mala sluzbu P.A. co ma vysetrovala v sobotu a o 7hod som bola otvorena na 7-8cm,tak som volala manzelovi nech pride,o 8hod na 8-9cm,trosku ma Maxime potrapil,nemohla som vytlacit hlavicku,tak ma nastrihla P.A. a na 5-6 zatlaceni vykukol Maxime a aj ma hned ocikal 😀 😀 .Takze na prvorodicku si myslim celkom slusny vykon 😀 😝

luciamk
28. jan 2010

Ahojte pipinky,

Corinne gratulujeme, nech ste zdravý a máte veľa mliečka.

No, nás tatino nakazil nádchou... ešte že som od pondelka na materskej, je mi fuj ☹ ☹
Ale doma je super, len keby sme už boli vo svojom... Ale už to hádam nebude dlho trvať 🙂

Ozaj babule maminy, aké rozmery ste objednali vankúšik a paplónik ? Ja čumím na tie netové stránky a som zúfalá.. Odkial ste objednávali obliečky, prosím prosím poraďte.

katarinka77
28. jan 2010

Och, nezúfaj, malá ešte nie je moc zvedavá na hračky, tvoj prnsík ju zrejme jediný uspokojí, i keď je to po celodennom cmúľaní zrejme na nervy. Nedudlíkuje? Neskúsila si jej dať dudlík s kvapkou tvojho mliečka, možno by ju to na čas upokojilo. Vydrž to! Určite to nepotrvá večne, neboj 😉 !

Majuška, a čo ti dal dr. na tie mykózy? Ja som sem tam mala pocit, akoby tam niečo nebolo ok, ale kúpila som si boraxglycerín, a keď sa cítim nepohodlne, tak to s tým vytriem. A každý večer si vkladám laktobacily, už asi rok (keďže som si po nekonečných gyn. zápaloch potrebovala znovu vybudovať a udržať prirodzenú flóru). Keď ťa to trápi častejšie, obmedz sladkosti, biele pečivo, a keď si doma, vetraj šušku - daj si nejaké domáce šaty a gaťky dole 😀 .

Corinne, veru slušne si to zvládla 🙂 !

Krakulka, no tých mien máš na výber dosť, máš čo robiť 🙂 . Som zvedavá, aké napokon vyberiete.

majuska81
28. jan 2010

Katarinka, ja a mykoza sme velke kamaratky, nevieme sa odlucit....myslis, ze ked nosim stale tie slpiove male vlozky, tak to neprospieva??? Uz si neviem co vymysliet, kremik, cipky, utieram sa iba do cistej servitky, tangace som vyhodila....hovorili mi, ze aj prehnana hygiena je zla....ale som uz z toho zufala... ☹ Teraz mam Gyno Pevaryl Combi pack.....je tam sice napisane, ze v 1. trimestri sa to nesmie, len ked to zvazi lekar...no neviem....
Na tvojom mieste by som sa ale sama z toho neliecila....rasej chod na vyter 😉

Och, nie som mudra mamicka este, ale moja maminka casto spomina, ze presne takto som jej mesiac revala, potom jej prsli na to, ze ma slabe mliecko a ja som bola jednoducho hladna... ☹ ☹

Krakulka, a co dat syncekovi 2 mena??? 😉 Simon Andrej.... 😝 napr....

Lucia, nas tatinko zase na nakazil nejakou crevnou chripkou....uz 2 dni tu serie na mna... 😠 😠 😠 😠 😠

Corinne, fantasticky vykon.... 😉 😉 😉

katarinka77
28. jan 2010

Majuška, ja som mala tento problém asi pred 8 rokmi, dostávala som preventívne keždý mesiac 1 tabletku Diflucanu 150 mg, musela som užívať laktobacily, aby sa dala imunita do poriadku, no a nakoniec mi vyrobili autovakcínu a tú som si pichala 1/2 roka, zároveň som užívala Aloe vera, no a potom to prešlo. Odvtedy som mala možno tak raz za 2 roky..
Ibaže u Teba takáto liečba nie je možná, nakoľko si tehotná, ale tie laktobacily si môžeš kúpiť, aj na zapitie, aj na vkladanie. Lekár by ti mohol predpísať Nystatin čípky, to tehotné môžu. Nos iba bavlnené nohavičky, per na čo najvyššej teplote (ja periem na 95´C), intímky nos len, ak je to nevyhnutné (ak si mimo domu), doma skús vetrať, samozrejme nepreháňať hygienu...

chruminka
28. jan 2010

och aj ja si myslim ze mala je hladna preto to robi...pribera?
som sa zasmiala ze psychycka porucha 😀 , ja prave riesim nasu alexiu ta je tiez taka psycho dieta,ona ked sa zakucka a kaslom sa dusi tak sa pri tom rehoce,niekedy nechce papat namiesto toho uskrny....no a pri jedeni zasa jedy a vykrucanie sa, aj cez den ked spinka tak sa skruca a ked zaspava sa normalne jeduje...no katastrofa

corine gratulujem skoro vas pustili domenkov ,ale doma mas aspon klud,vela mliecka a zdravicka 😵

luciamk ja som im este nekupovala obliecky ani paplon a vankus vsak do min. roka-roka a pol sa vankus ani paplonik neodporuca,plachty mam klasicke do postielky 120x60 myslim uplne tie obyc.kupovali sme napr. v IKEA tam maju dobre ceny aj kvali ta je ok.A ja davam deti spat do spacieho vaku odkedy nie su v perinke takze nepotrebuju ziadnu prikryvku...ked sa mi zda ze je viac kosa tak ich este zakryjem dekou.

och
29. jan 2010

ahojte kocky 😉

no vasa teoria o hladnom dietati nie je velmi spravna 😀 😀 prave sme prisli z poradne 😉 noooooooo vazime 4180 g 😲 to je vyse pol kila za dva tyzdne!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

tak sme sa bavili s dr. ze to asi predsa bude ten tichy reflux a bolenie bruska ☹ ze to treba len vydrzat proste tri mesiace, potom by to malo prejst, chvala bohu to vsak nie je uplne zle, bo vie prespat v noci aj 6 hodin v kuse, proste treba vydrzat a aj smiat sa zacne, dnes dokonca krasne zafixovala pohlad na hracku aj hlavicku otocila 😀 macherka doma to neurobi ale pred cudzimi sa ide predvadzat 😉 tak sme si dali mini 10 min prechadzku ked je vonku +1 stupen 😀 teraz krasne spinka este v kociku 😀 😀

lucia inak ja som kupovala perinku s vankusom tuto
http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=61...
vankus mam zlozeni podlzke na polovicu a prety o bok postielky aby som mohla malu davat spat na bok a nezosmykla sa, perinkou ju zakryvam ked vetram tak ju zakryjem aby na nu nefukalo 😉
navliecky mam tieto
http://samo-kociky.sk/postelne-pradlo-barancek-...
oranzovo-zelene, inak kuk album moj
a plachtu som jej v tom obchode kupila tiez, zelenu nepremokavu, uz sa mi stalo ze si tak grcla, ze netrafila na plienku a raz sa prekakala (moja chyba neskontrolovala som okraje plienocky 😵 )

corine uvidis ze za mesiac sa budes pytat muza kedy chce dalsie 😀 my sme sa uz dohodli, ze ked nebudem kojit tak na KET pojdeme v 2011, aj zasivanie sa mi krasne zahojilo nic nie je vidno

katarinka dudel drzi kratko a ked zisti ze ani po 10 min nic netecie proste ho vypluje, ona si dokaze aj vlastny palec tak cmulat, ze to pocut na druhy konec bytu, proste je to dudlave dieta a mamka chuti najlepsie 😉

corinne
29. jan 2010

Dakujeme s Maximom za vsetky gratulacie 🙂 Tu inac pustaju uz aj na 3den domov,ale mne sa celkom dobre podarilo rozkojit,tak nebolo potreba ostavat dlhsie,len chybaju obedy a vecere az pod nos 😀 😀 .Este len teraz ranajkujem ☹ mam tu opravara a do toho sa mi Maxim povracal 😢 ,vsetko prezliect,pustit pracku,pride mi navsteva 😠 .Och mne ked pichli peridural,tak som si povedala,tych niekolko hodin kontrakcii pretrpis,potom poziadas o peridural 🙂 tak som nahlasila ze coskoro mozme zacat 😀 ,tak mi manzel povedal,odrod teraz a potom sa uvidi 😀 😀 .Ale vidim po nom ze je cely bez seba 🙂 moji chlapi 🙂

luciamk
29. jan 2010

Ahoj pipinky,

Och ďakujem za radu, len škoda že ten raj detí teraz prerábajú a nedá sa objednávať, inak ceny majú super a aj celkom pekné obrázky na obliečkach.

No babule, rozhodla som sa, že ochutnáme tie Vaše vychválené slivkové gule z lídla. Sú fakt mňam. Drahý ich zlopol jedna radosť 😀 😀

lulu107
29. jan 2010

čaute blahoželám novopečeným mamičkám 😉

slniečko - ty si mala v Ružinove vybaveného lekára, teda zaplateného?

a čo vy babušky čo hovoríte na podpísanie zmluvy s lekárom k pôrodu, rozmýšľam nad tým, či nestačí, mať u seba manžela, aby lekári mali rešpekt?
Ešte tu spomínate sekciu pri pôrode, to je čo?

slniecko01
29. jan 2010

lulu107 mala som zazmluvneného doktora k pôrodu. Sekcia je vlastne císarsky

Dnes skušame novú metodu udržať malú hore aby nám spala v noci. Už sa trochu jeduje ale čo už 🙂

lulu107
29. jan 2010

No musíte ju poriadne unaviť, možno si musí zvyknúť na nové prostredie, kámoška tak jej malinka v nemocke bola ako anjelik no keď prišla domov, tak bola ako 100 čertov. No dnes verím, že bude spinkať ako anjelik. No som zvedavá ako bude spať ten náš drobec, pretože moje spanie počas tehu, nestojí za nič, stále sa prehadzujem, mohla by som rátať na jednej ruke, koľko krát som vkuse a normálne spala.

slniecko01
29. jan 2010

No a to si len v strede, eštelen uvidíš čo bude pri konci 😀 , tiež ti tit tehu týžfne dobre naskakujú 🙂 😉

och
29. jan 2010

slniecko to je zbytocne deti do troch mesiacov si nevedia vytvorit niaky rezim 😉 inak velmi dobre su tieto stranky, moc ma upokojili 😀 a ciastocne zmenili moj pohlad a pristup k malej 😀 😀 😀
http://dojcenie.wordpress.com/

mayka
autor
30. jan 2010

ahojte pipinky ,

idem vas docitat, kym Terezka spinka.

baby co te uz dosl z prodoky vitajte doma a prajem vam skore zotavenie a vela mliecka.

Slniecko, Corinne kojite?

Ja nejako nestiham v poslednej dobe. Terezka uz vyzaduje ovela viac pozornosti. AKurat sa budi. Tak vas zadsa nedocitam ale neskpr pridem.
Tak pekny vikendik prajem. Vlastne vam to ani priat nemusim kedz my zeny na materskej mame vikend furt. hehe

krakulka
30. jan 2010

Dobre ranko 😉
Och drzim paste na dnesnu skusku. 🙂 🙂

mayka
autor
30. jan 2010

corinne, ja som ti tusim ani neodpisala. 😅 prepac. Ale samozrejme som to tu hned supla. len ja hlava derava strasne vp oslednej dobe zabudam.
Samozrejem est raz dodatocne gratulujem. 😉 A to si mala fakt ukazkovy porod . Takto by sem mohli rodit aj raz do mesiaca, nie, hihi

luciamk, chruminka ma pravdu s tymi paplonmi . Este mas cas. Aj ked aj ho uz mam doma ten co ma och. Ale je pravda ze ho tak skoro nepouzijem. Najlepsie su spacie vaky. Ja som kupila v Tescu taky Disney. Nadherny. ale chcem kupit este jeden lebo sem tam sa mi hviezda preserie a nemam nahradny na noc. je to super vec. v tych zavinovackach mi vydrzala mesiac a potom s i vykopavala. Cize moc som ich nevuyzila. Stacili aj 2 nemuseli byt zrovna 3. 😀

Ja som kupila teraz sadu od feretti a maju k tomu aj spacie vaky tak kupim aj ten.
tuto mame http://feretti.pl/pl/balloon-premium.html?f522e...
tu su tie spacie vaky http://feretti.pl/pl/spiworki-dla-dzieci.html?f...

a kupila som na www.rajdeti . sk mali tam na ne najlepsie ceny

mayka
autor
30. jan 2010

a do kelu . hlasim ze som dostala menzes. prave som zistila. Som myslela, ze sa ho este na dlhsie zbavim a prd. 😠

slniecko01
30. jan 2010

Mayka kojíme. Od rána je Nelka nejaká moc aktívna, Nosiť na rukách ju moc nechcem. Furt mi tu len pindá 😀

mayka
autor
30. jan 2010

lulu, aj ja som trpela nespavostou. To prejde.

slniecko ,
rezim je este skoro robit. Si nepomozes u takeho mrniatka. Hlavne u nas to bolo takych prvych 6 tyzdnov take divokejsie a potom cim dalej tym lepsie.
Rezim sa odporuca robit po tretom mesiaci.
Mozes ju akurat ucit nech si zvyka na to ze po vecernom kupkani vzdy v tu istu hodinu sa ide spat. U nas to funguje a potom uz nie su ziadne protesty.

Och, drzim aj ja palce.

mayka
autor
30. jan 2010

slniecko, prvy mesiac aj my sme vela nosili. uz som bola zufala. Ale ako zacala cumlikovat tak mam doma ine dieta. Inak nasa terezka je uzasna a kludna ako anglican. Iba podvecer placeme a pri obliekani po kupani jej az slzy idu. Chuda neznasa to. Skusam hocico ale nic nefunguje. Proste vresti jak pavian.

slniecko01
30. jan 2010

Mayka ona by ten cumeľ aj chcela, ale potom ho vypluje a mrnčí ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre