Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
8. feb 2010

Ahojte,
tak som pridala zopar fotiek aj ja. Su cerstve. 😀 😀 😀 Jednu porciu nutelovych palaciniek s jahodami a mandarinkami mam v sebe, este caka druha + slahacka. 😀 😀 😀

slniecko01
8. feb 2010

Krakulka bruško máš peknučké 😀 Už aby ten drobček z neho vyšiel 😀

krakulka
8. feb 2010

Ako som pisala, do stvrtka pockam. To zvladnem, potom uz nasadime vypudzovacie techniky. 😀 😀 😀

matiasko
8. feb 2010

ahoje pipinky mamicky a tehulky 😵
bufam,ze som na najlepsej ceste do vasej temicky 😵
som 3 den po ET 😉 tak moc dufam 😉
krakulka krasne brusko 😵 😵 😵 moc moc drzim palceky aby to teda bolo vo stvrtok 😎

krakulka
8. feb 2010

Ahoj Matiasko, tak ja drzim tebe paste, aby si bola o par dni tehulka. Kedy ides na krv? 😉

slniecko01
8. feb 2010

Matiasko budeme držať palce nech je všetko tak ako má byť 🙂 , takže dúfam a verím že testík bude pozitívny 🙂

matiasko
8. feb 2010

babulky dakujem 😵
krakulka 15.2. 1 krvicka 😉

krakulka
8. feb 2010

Prave mi volala sestra, jej svagrina dnes porodila chlapceka, 49cm, 3100g. A to mala termin az 2t. po mne. Myslim, ze to bolo celkom rychlo. O 11,30h. jej praskla voda a teraz uz je na svete, malicky. 🙂

mayka
autor
8. feb 2010

matiasko, drzim palceky aj s Terezkou. 😉

krakulka stale nic? 🙂

ja akosdi menej stiham srm chodit. Terezka vyzaduje viac pozornosti a stale sa uz smeje a odvcera chyta hracky tak ze ich aj chvilu podrzi. Rehoce sa potom na tom.

katrink , co je s Vikou? Neukazala sa tu. 😖 Snad to nedopadlo zle. 😔

krakulka, lucia, mate krasne bruska. Najvyssi cas ich trosku splasnut. 😀 Ste pekne tehulky.

mayka
autor
8. feb 2010

katka, no to dieta v tvojom brusku, celaaaaaaa Ty. 😀 😀 😀

katarinka77
8. feb 2010

Ahojte!
Tak dnes máme za sebou NT screening, konečne! Sme sa narehotali, lebo naše díte stále skákalo (s rukami prekríženými na bruchu) a otáčalo sa tak, ako to práve nebolo potrebné, nenechalo sa zmerať 😀 , takže doktorka mala čo robiť. Ale nakoniec sme pekne pomeraní, všetko je v poriadku, máme už 62 mm (za 4 dni narástlo o 1 cm).
Len som dnes bola hrozne unavená, lebo som málo spala, podvečer som zalomila a zobudila som sa s kŕčami v bruchu a nevoľnosťou. Takže som prvý krát vracala v tehotenstve (keď nerátam vracanie kvôli migréne), fuj! Dúfam, že to bola len jednorázovka.

Mayka, ďakujem 😉 ! No to som veľmi zvedavá po kom bude a hlavne čo to bude 😉 . Ale to je jedno...
Vike to nevyšlo ☹ ... Ale ešte je nádej, že KET vyjde.

krakulka
9. feb 2010

Dobre rano pipinky,
Mayka este stale nic. Idem sa skraslit na kozmetiku, dnes na posledne cvicenie pre tehule. 😀
Majte sa krasne. 😀 😀 😀 😀

matiasko
9. feb 2010

dakujem babulky 😵
krakulka kazdy den len co stanem hned kontrolujem ci si uz neporodila
a ty hen, ze kozmetika 😀 😀 😀
ano treba sa skraslit aby si bola peknucka maminka pre Adamka-Viktorka 😉

chruminka
9. feb 2010

ahojte

och aj nase grckaju od zaciatku a viktoria ta niekedy grcka takym prudom ,na zaciatku som sa dost bala,ale dr.povedala ze ked priberaju tak stym nemusim nic robit,len by mali jest menej a castejsie,len to mala vysvetlit mojim detom a nie mne 😀 ,alexia nam skor ako po 4h nezje momentalne nic,da dudel do pusi potiahne dva tri razi a zacne kecat a rehotat sa a kloktat s tym mliekom co ma v ustach,fakt najväcsia sranda 😠 tak co mam s nimi robit? Budu papat tak ako chcu oni a hotovo.
Aj to prezliekanie mi liezlo na nervy,ale uz som si zvykla podbradniky sme dokupili mame ich teraz asi 30ks a denna spotreba je tak 8 ks aj plienky sme museli dokupit lebo co krmenie to ogrckana jedna az dve plienky ,ale uz to neriesim,mam pracku tak co a najnovsie sa moja starka vyjadrila ze ake su vzdy pekne poobliekane na fotkach ze stale maju daco ine jasne ze maju ked sa ogrckaju tak ich musim prezliect do sucheho (nie vzdy to schyta len podbradnik ci plienka)
Takze kym ti mala pribera tak je dobre,to vyvysenie postielky je dobre,my to tak mame od narodenia,len teraz sa uz otacaju tak sa viac kotulaju dolu kopcom

matiasko
9. feb 2010

pipinky pomooc boli ma strasne hlava a som po ET ktory bol 5.2. myslite ze si mozem dat dajaku tabletku?
bojim sa aby som nieco nepokazila ☹

krakulka
9. feb 2010

Matiasko, skus to vydrzit, pripadne sa na to vyspat. Niekedy sa objavuju migreny. 😉

krakulka
9. feb 2010

Maminy, ja uz chcem vo stvrtok vecer rodit 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .

katarinka77
9. feb 2010

Matiasko, radšej si nedaj nič, aby si nemala výčitky, skús to prespať, viem, že je to ťažké, ja sa tiež trápim s migrénami, niekedy to trvá aj 2 dni.

Krakulka, a už berieš tie predpôrodné homeopatiká? No snáď to bude v ten štvrtok 😉 !

och
9. feb 2010

ahojte

no konecne som sa sem dostala 😠 mala cely den hadze len mikro spanky, uz nevladzem dost 😒 aj bolo hnusne poobede sme nesli von, za to nas tato teraz vecer vyvencil, sli sme na vernisay aj s malou tak spala hodku a pol, ved aj teraz ma ozuzlava 😀 normalne vecer bolo teplejsie ako poobede 😲

chrumik dakujem za povzbudenie 😀 vcera ani dnes nevracala, boze clovek sa zlakne ked vidi ako mu ten mali cloviecik grca nasom aj ustami naraz a dost vela 😝

matiasko tma, ticho a litre vody, to pomoze

mayka
autor
10. feb 2010

Ahojte mamule a tehule a nadejne tehule, 😀

Katarinka, vy ste uz velikyyyyyyyyy. Len tak dalej. A jaka srandfa to je ako sa ten mini cloviecik usiluje plavat, co? Zazrak. Ja som sa vzdy tak tesila na utz. A teoreticky za takych 5 tyzdnov uz by si mohla aj vediet co to bude na tom velkom utz. 😉 Som zvedava.
To mi je luto ze to Vike opat nevyslo. Ale aspon ma mrazacikov tak sanca tam je. Do kelu. 😖

Slniecko ako sa Vam dari?

Corinne je kde ta sa tu nejako dlho neukazala a aj Sylvyka na nas zasa prdi. Ale predpokladam z nieco napise ked sa docita ze ju spominam. hihi

Chrumi ty asi nevies co skor. Si to fakt neviem predstavit s dvojickami. Nasa Terezka je uz teraz taka cula a treba sa jej furt venovat a rozpravat sa s nou. Neobsedi na riti ani chvilu tak musime striedat casto aktivity. 😀 Ale je uzasna, uz sa snazi smiat nahlas a uz udrzi hracku ked jej ju podam tak s nou mava o dusu a smeje sa. No uzasne obdobie. Zato spanie nocne sa nam akosi pokazilo. Je nejaka cula aj v noci a trva jej to trosku dlhsie kym zaspi ale mam pocit ze to je aj krmenim. Nejako mi zle papa posledny tyzden. Nechce sa jej tahat a furt sa jeduje a natahuje bradafku. 😀 Potom s rozculuje ked jej mlieko z toho strekne do oka alebo kade tade. Mlieka mam dost tak nechapem co sa deje. Normlane ma odstrkuje rukami . Potvora je to krpata. 😀 Neviem ci to nie je ten rastovy spurt i ako sa tomu nadava. Idem to najst.

Ozaj Och, chrumi, Sylvyka ako vyzera na vasich detoch ten fliacik po ockovani prooti TBC co pichali na 4 den po narodeni? nam sa to zapalilo. Utz nam pred mesiacom dala dokyna na to taky kremik a potom to preslo ale cera som si zasa vsimla ze to ma okolo zapalene. Snad jejto nebudu musiet prepichovat. ☹ Tak jej to tym hnedym sajrajtom mazem dalej.

Ozaj baby co mate dievcatka, kedy im date nausnicky a kde im to date nastrelit? Somcitala ze najnovsie sa to odporuca az po ockovani najlepsie po 1. polroku. Tak este asi vydrzime.

mayka
autor
10. feb 2010

matiasko, dufam ze hlavicka makovicka uz neboli. Chuda moje. To je tymi hormonmi. Musis to vydrzat. Tiez by som si asi radsej nic nedavala. Hlavne tie prve 3 meisace tiez nie. Maximalne paralen. Ale to az ked sa to fakt neda vydrzat.
Drz sa dievca. V pondelok dufam ze krvicka bude pozitivna. Moc drzim palce. Nech tu je dalsi clen.

Ozaj ved otehotneli aj dalsie kocky v tomto obdobi len sem nechodia tusim. Mohli by sa pridat. 😉

Ochina, dufam ze malinka uz nebude tak grckat. nam sa to teiz parkarat stalo este v rpvy mesiac. Taky gejszir isiel z kocika ze az. A ja som si vtedy len na wc odbehla cikat a ked som sa vratila ta kocka komplet ogrcana a este aj na kolesach a zemi bola grcka. To muselo z nej priam vystrelit oblukom. Brrr si ani neviem predstavit co by sa vsetko mohlo stat. Ona ani nemukla tak som myslela ze je ok. Odvtedy ju beriem v kresielku aj na wc so mnou. Pekne na mna cumi medzi dverami v kresielku. 😀

matiasko
10. feb 2010

ahojte babulky. 😵
tak,najprv som bola statocna ale potom som uz nevydrzala dala pol paralenu ale nic stale to bolelo,celu noc tak som dala dalsiu polku a ta svina svinacia sa rozbehla v plnom prude (migrena) 😢 😢 😢
katarinka ty dobre vies co to je ze moja 😒
tak som rano uz aj 2x vracala 😝 ,len dufam ,ze to aj moje bublinky vydrzia.
hlava este boli ale o cosi menej ☹ na mna proste nic nezabera ani spat,pit,obklad proste nic 😝 😝 😝
bojim sa ze sa to tym vsetko pokazi 😢 😢 😢

och
10. feb 2010

ahojte dievcence 😉

tak dnes dospavame vcerajsok 😉 a rano hodila taku tycku, ze ovracala aj mna, vankus, perinu, moje gate 😝 no krasa uplna, ale pokial je to len raz za den, tak sa to da vydrzat

inak som zistila, ze jej vcera bolo teplo, preto bola taka nesvoja a nemohla spat, videla som ako kamoska oblieka svoju dva pol mesacnu dceru, tak som aj ja dala tej mojej o vrstvu navyse a ked som ju v noci vyzliekla zaspala do piatich minut a spala vyse 6 hodin 😀 takze uz ziadne experimenty podla toho ake su ine deti 😀

mayka no ten v pich mame taku cervensiu tvrdsiu bodku, co sa tyka nausniciek tak ich dame az ked jej pichnu tetanovku 😉 zatial je krasna aj bez nausniciek a skor by mi na nej vadili 😀

dnes sa na mna prvy krat usmiala, tak dufam, ze to nebola nahoda 😀 😀 😀 😀

katarinka to je uzasny pocit ze 😀 taky votrelcek v brusku, no som velmi zvedava co to bude 😉

matiasko neboj jedny paralenom urcite nic nepokazis a neboj deturunce su velmi silne a dokazu velmi bojovat za to aby zili 😉 ja som bola s malou na koncerte beyonce 7 den po et a teraz je z nej spevacka, niektore tehule prejdu roznymi choroboami a maju zdrave detusky 😉

inak baby sa mi zda ze mala malo cika 😠 jej napocitam max 4 mokre plienky, nie je to malo? ale papat papa dobre aj kazdu hodku dve, podla toho ako si vypyta, takzde tekutiny su urcite 🤐 no uvidime 22 ideme dokine do poradne

krakulka
10. feb 2010

Ahojte pipinky a maminky 😉
ja som stale 2 v 1. Zajtra idem do poradne, tak uvidime. Od vcera ma dost pobolievaju krize a na velku chodim 2x denne, to nebyvalo. Som zvedava, co povie dr. Dnes chcem este v detskej umyt okno, povysavat domcek a umyt dlazky. Nech tu mame poriadok. Tasku do porodnice a druhu na sestonedelie som si vcera zbalila. Co ste obliekali detom, ked ste isli z porodky?
Rozmyslam, ci uz zacat s vypudzovacimi technikami : zehlenie, teply kupel vo vani, masaz bradaviek, tesenie sa s MM,... Poradte.

Katarinka, homeopatika uzivam od soboty- arnicu, dalsie mam pocas kontrakcii, kazdych 10 min.

Och, tak vy mate slabsi reflux? Vraj to ma skoro 80% deticiek, ale nie vsetky v staciu, ze miminko grcko. Skor to byva tak, ze len deticky placu a maminy nevedia preco. To ich pali zaha. Takyto grckaci reflux mala kamoska, preslo to do 2 mes. Treba vydrzat. 🙂

och
10. feb 2010

krakul hej hej mame taky tichy reflux a pri prebudzani sa zvyja, ale to prebudzanie je zevraj normalne, aj kamoskyna mala tak vstava, no hrozne niekedy sa na to pozerat a n espravodlive, ze taky mali cloviecik, co este nikomu nic neurobil, musi prve mesiace zit v bolestach 😔 ako klobuk dole, mna keby malo boliet brucho tri mesiace vkuse, tak vyskocim z okna 🤐

a chuda stale je taka vyhadzana uz jej to prechadza aj na krk, mala pubiska 😉

chruminka
10. feb 2010

mayka veru teraz dako neviem co skor,boli sme cely minuly tyzden neplanovane u nasich,chceli sme tam len prespat jednu noc,ale mna drapla choroba aj s teplotou tak ma mamina nepustila uz domov ,ostala doma aj ona a pomahala mi s detskami vlastne aj otec bol doma tak mali o celodenny program postarane.
No a jezibaby koncom tyzdna ochoreli tiez ,u nasich boli ok,ale odkedy sme doma nezmestia sa do koze.
Je to asi aj tou chorobou,stale im musim odsavat kazdu hodinu sopliska a udrelo im to do ociek tak su take zaslzene cervenucke ako angoraci a umrncane,len u nasich stacilo ze prisiel otec k postielke a prehovoril a namiesto mrncania a placu boli rehoty.
Obe sa tam u nasich dost rozrehotali (uz aj nahlas,su take zlate na zozratie) a rozrospravali sa tiez Alexia zacala s francuzkym prizukom ze Ara Ararara a Viktoria klasika auuu euuuu atd.ani vlastna mater im nerozumie 😅
Teraz spia po obede som zvedava co bude dnes lebo vcera katastrofa spali necelu hodinu potom rev a dospane som bola vecer z nich taka unavena.Som zvyknuta ze mi spia poobede cez 2,5h dakedy aj 3h.
Ani porobit som nic nestihla a u nasich spali ukazkovo.
Alexia mala po obede pred poobednym spankom zachvat placu uz to mala druhy krat v zivote,ja potom neviem co mam robit,lebo ona reve ako nepricetna pritom ma vidi lebo vedla nej napr. prebalujem viktoriu
Na rukach sa potom ukludni a ked ju polozim tak zasa hysak az jej slziska tecu a potom ked si ju zoberem tak vzlika chudatko....ale nie je tu sama tak co s nou
Ja len dufam,ze to je len tou chorobou a potom sa to vrati do starych kolaji,lebo ma porazi.A u nasich si tiez zvykli ze sa im cely cas stale dakto venoval.

Nas ockovali (TBC) az v 5-tich tyz. koli vahe a maju to obe este zapalene dokonca Viktoria to ma aj navrete a plne hnisu,ale kazali mi to nechat tak
1.3.10 mame ist na ockovanie ale neviem ci nas zaockuju ked to nemaju zahojene
A chcem sa na poradni vtedy spytat aj na nausnicky,ci to robia oni alebo ako kde....

krakulka
10. feb 2010

Och, tieto vyrazky mala aj kamoskyna mala. Vraj je to sposobene vyrovnanim horm. hladiny. To prejde, uvidis. Do 2-3 mes. bude krasavica a ani nebudes vediet, ze bola vyhadzana. 😉

och
10. feb 2010

Chrumi ako hlboky obdiv, ja mam niekedy problem s jednym doetatom a nieto este s dvomi

akurat sme na prechadzke na gotku, tak sa mamka mierne nudi, musim si najst niekoho v okoli nech mi to rychlejsie ibieha

och
10. feb 2010

no uz sme doma, tak dufam, ze ten moj nezmar bude este chrnet aspon dve hodky 😀

inak chrumi poznas to ze u druhych chuti najlepsie a ocividne to plati aj na spanok a poslusnost 😉

corinne
10. feb 2010

Ahojte maminy a tehule.Ja nestiham, trapi nas brusko ☹ ,takze je veselo.Mam tu mamu ale mam pocit ze absolutne nic nestiham urobit ☹ ,aj mi navari, povysava,ostane s malym a ja bezim na nakup.Krakulka aj ja som behala na velku 2 dni pred porodom,bola som asi 2-3x za den to sa telo chysta.Cez vikend to budes mat za sebou 😀 ,takze naberaj silu a myslim na teba.Pozdravujem vsetkych a posielame pusu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre