Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
12. feb 2010

Krakulka, no to Ťa obdivujem, že sa Ti chce tak skoro s ním vstávať 🙂 . Ja som taký lenivec lenivý, málokedy vstanem a odprevadím manžela, zato on mňa odprevádzal vždy, keď som chodila do roboty, pred pol piatou, zakýval mi z okna a ešte čakal na telefonát, že som prišla ok 🙂 .
Potom ešte ideš spať, či už ostaneš hore?
Nemáš ešte strach pred pôrodom?

Och, ako sa vám zaspinkávalo v baby vaku?

och
12. feb 2010

no ahojte

hlasim, vysledok vcerajsieho pokusu, no naobed som ju okupala a dali sme si vecernu prechadzku na pol hodku, o siestej, vymrzla som osnezila som sa a vysledok, decko sa zobudilo po desiatich minutach a zaspalo o hodinu neskor ako obvikle 😵 pokus zo satkou urobim dnes, vcera som ju oprala a az teraz sa vysusila takze uvidime.

Inak rano sa mi tak zasrala, cele nohy a fungl novy overal obsrala, tak som ju rovno okupala a teraz spi ako zarezana 😀 dnes prechadzku asi nedame, vonku je hnusne a s kocikom po zasnezenych chodnikoch, no ziva katastrofa

krakul tak to uz pudes 😀 😀 😀

katarinka porodu sa neboj to je total brnkacka, len ten stav potom je hnusny 😒 aspon ja som to tak vnimala 😉 inak mas velmi pozorneho manzela, ten moj sa vzdy tesil ked som uz vypadla z postele a mal ju celu pre seba a mohol sa dospat 😀

krakulka
12. feb 2010

Katarinka,ja este idem spat. Ale ako kedy. Dnes som isla okolo 8,34 a stale niekto otravoval. Vyzanal tu telefon. Ma islo porazit, ale z postele som nevysla. Dokonca som sa trochu predriemala. o 10,30 som si dala ranajky a na hodku sa isla prejst k vinohradom. Baby, vonku je tak krasne, uplne uzasne. Tichucko poda sneh a je fajn, ani zima neni. Krasna prechadzka. Och, jasne, s kocikom uplna katastrofa, to verim.
Och, ako viem, ze uz mam ist do porodky, teda, pokial mi neodtecie plod. voda. Tvrdne mi brucho dole, dost, obcas aj hore. Ked som vysla, tak ma bolel spodok, ako ked mam mrchu, ale za takych 10 min. to preslo. Odvtedy nic.

Katarinka porodu sa nebojim. Podla mna nie je coho. Zbytocne by som si robila len blok. Ved to vsetky zvladneme, aj ty, uvidis. 😉

lucia.kl
12. feb 2010

bohužial ešte neviem čo čakame ☹ , keď som bola na 3D, tak sa jedno babo otočilo bokom a stale držalo nohy spolu a druhe sa schovalo za neho, takže ho nebolo vidno vobec 😠 😠 , o dva dyždne idem na ultrazvuk, tak dufam že už sa ukažu 🙂

katarinka77
12. feb 2010

Krakulka, no Ty si veľmi aktívne žieňa 🙂 ! Mala by som sa ísť aj ja prevetrať, len ma to do toho usneženého počasia moc neťahá..

Och, aj ja by som potrebovala väčšiu posteľ 😀 . Ale mňa to skôr nejak ťahá k nemu, keď som tam sama, tak si pekne ležím len na svojej strane 🙂 .

och
12. feb 2010

baby baby ten vak funguje 😀 😀 😀 😀 😀 aspon zatial lezi v nom zavrete ocka obcas sa pomrvi ale to z toho ze asi boli brusko, celu noc sa mrvila 😀 😀 ale nevrieska 😀 😀 ani dudel nepotrebuje a ja mozem obedovat 😀 😀

krakul ja som tiez isla do nemocky ze mam pokazeny zaludok a oni ze Ved vy rodite! 😀 😀 takze netusim no ked ta bude velmi boliet cele brucho aj trebars v kuse, nie narazovo, chod pre istotu do porodky, pri najhorsom ta poslu domov 😉

no ja ked pozeram z okna tak fuka dost ☹ a tak som sa tesila ze sa prejdem na postu, mam tam fa z eurocordu, no budu musiet pockat 😵

lucia no krasa, tak ti moc drzim palceky a uz teraz ta obdivujem ako to budes zvladat s dvoma babatkami 😉 ale zase dvojnasobna radost 😉 😀 😀

och
12. feb 2010

pridala som vam foto dietata v babyvaku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krakulka
12. feb 2010

Tak to je uzasne, ze to tak funguje. Mala je krasna 🙂 A posledna fotka nema chybu. 😀 😀 😀 😀 Neviem, kto po kom opakuje polohy. 😉

slniecko01
12. feb 2010

Ahojte Pipinky my sme boli na prechádzke asi 2 hodinky, ale akonáhle zastavíme na dvore kočík tak už sme dospali 😀 , ale teraz sa napapala a spínká tak môžem ísť rýchle upratovať 🙂

slniecko01
12. feb 2010

Inak baby aj Vám tak strašne tečie mlieko ? Ako som v noci kojila tak som mala celú košelu mokrú. V tej kojeneckej podprde sa mi dobre nespí. Ale bolo to lepšie pretože som nebola celá mokrá 😀

och
12. feb 2010

krakul dik 😀 clovek pri tom dietati asi fakt musi vyskusat vsetko a obetovat vela finnancii pokym najde, co ma rado 😵 ale pri druhom aspon budem mat vsetko, pruser bude ked vyjdu dvojicky to budem musiet kupovat vsetko od znova 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko ja som ako pokazeny vodovodny kohutik 😝 sa rano zobudim cela mokra, aj s podprsenkou, vlozkami do podprdy, vankusom, plachtou, popripade dietatom ak spi so mnou, prsa navrete a tvrde ako skala, no des a hruza, ale cez den je to ok, az na to, ze ked kojim, tak pravidelne mi aj z toho druheho tece a ked sa plnia tak to fasa picha 😝 😀 😀 som uz rozmyslala ci nebudem to mlieko predavat a pritom prsa mi nenarastli ani o kusok 😀 😀 len su take sexi pevne 😉 no a sex vcera zase nebol kedze mm zaspal skor ako dieta 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko01
12. feb 2010

Čo myslíš Och veď oni sú unavený, pretože už nespia vkuse 8 hodín, ale nmajú to rozdelené na etapy. MM momentálne kuki TV noviny a môže ísť do hajan 😵

slniecko01
12. feb 2010

Ó aká gramatická chyba v slove unavený 😀 , prepáčte mi to

lucia.kl
12. feb 2010

no dvonásobna radosť ale aj starosť 😠 😠 ale nejak to snád zvládnem ale si to nevychutnám zo začiatku tak ako ostatné 😠 😠 ale tak o rok, ked budú deti väčšie tak sa mi aspoň spolu zahrajú 😀 😀

och
12. feb 2010

slniecko no precitaj si temu tehotne-nastrocne a vyhod vsetko co farbi na cerveno, bo si popises monitor 😀
inak ja som sa neodvazila s malou ist von tak skoro ako ty 😵 sme boli teraz vonku a tam taka kosa, ze som vydrzala pol hodku a zakotvila v podnikovej predajni Ryba 😀 niet nad cerstvu tresku a kupila som si tam gastanove pyre, aspon trosku sladkeho 😀 😀

lucia to zvladnes lavou zadnou, ved naco mame dve prsa 😀 aby sme mohli nakrmit dve deturence naraz 😉 a nepride ti mama pomoct na prvy tyzden? to ta moja tu bola stale a pomahala, ale viem, ze to robila len preto aby mohla Rebe nohy bozkavat, tak sa tvarila, ze nemam nic robit, dosla pozehlila a decko cmulala 😀 😀 😀 😀 aspon bola sranda

lucia.kl
12. feb 2010

mama nepride, chodi do prace ale povedala, žebude chodiť ked bude mat volno, pride požehliť, tak som navrhla, že ona pojde s detmi von a ja sa zatial vyspim 😀 😀
ale mm si planuje na 2 tyždne zobrať dovolenku keď pridem domov a ten v starani o deti už prax ma 😀 😉

mayka
autor
13. feb 2010

krakulka no co, ako sa citis? 😉

matiasko
13. feb 2010

ahojte pipiny 🙂
tak ja si este na vasu temicku este pockam. po 3 dnovej migrene co som prevracala 2 dni som vcera aj zacala
normalne krvacat 😢 😢 😢 , proste moje telo asi berie bublinky ako nieco cudzie a snazi sa toho rychlo zbavit 😖 😖 😖 , a nezbral ani prednison co som brala ☹ aspon si to myslim ze to tak bude,lebo aj 1. IVF tak bolo 😢

och
13. feb 2010

ahojte

tak toto bola hrozna noc, som total nevyspata a prerevala som celu noc ako uz nevladzem 😔

kedy sa prestane metat? ona stale mava rukami a kope nohami, to je hrozne cela som dobita a dokopana 🤐
normal stracam nervy, ach jaj dnes asi budem oddychovat a dieta strcim mm a nech sa aj postara o stravu 😅

matiasko to mi je luto, ale neboj oni pridu na to v com je hacik a raz budes mat doma aj ty metajuce sa dieta 😉

matiasko
13. feb 2010

dakujem och 😵
a neboli malicku brusko ☹ , boze to je ked pozeras ako place a nevies ako jej pomoct 😒

krakulka
13. feb 2010

Matiasko, velmi ma to mrzi. Dufala a som, ze tento raz to bude ono. ☹ ☹ ☹ Aj mate mrazacikov? Je to nejake cudne, mali by dr. zistit, preco sa to stalo uz 2x. Naozaj je to velmi cudne.

Mayka, som stale 2 v 1. Inak sa citim dobre, vsetko zvladam. Len tie nohy. 😠 Odfotim tie moje pampusiky, aby ste videli. Vcera som skusala aj vypudzovacie techniky typu: caj zo skorice, hrebickov, zazvoru, teply kupel, prechadzku, skakanie na balone a nic. Len nohy mam strasne. Uplna katastrofa. V noci ma jedna tak bolela, ze som musela zobudit MM, aby mi s nou nieco spravil. Vobec som ju necitila pri prstoch. ☹
Rano sme skusili popostrcit prcka sexikom, potom sme isli s MM rano na prechadzku peso do mesta na nakup. Ked chodim, tak mi tvrdne brucho, maly tlaci dole. Keby som mala ist do nemocnice peso a hned by mi merali kontrakcie, tak by boli myslim paradne. Ale po chvilke by asi ustali. 😠 Lebo ked sa zastavim, alebo si doma sadnem, prejde to. Tak neviem. Idem varit obed, mozno malemu pomozem, ked budem behat po kuchyni.

Och, moja, treba vydrzat. A pekne daj Rebeku MM, nech si oddychnes, lebo dalsia noc nemusi byt tiez v pohodicke. Nech mas sily. Rebeke nepomoze ani ked ju zabalis do perinky alebo zavinovacky? Vies, tam sa metat nemoze. Mozno ju trapi ten tichy reflux. Vie boliet aj ked dieta negrcka. Pali ho zaha a to asi poriadne boli.

katarinka77
13. feb 2010

Matiasko, je mi ľúto, že to ani tentokrát nevyšlo ☹ , robili Ti už všetky vyšetrenia? Bola si na imunológii, genetike, hematológii? Ideš ešte na HCG?

Krakulka, no malý má tie vypudzovacie techniky zjavne na háku 😀 . Nechce sa mu z teplého maminkinho bruška 😉 . A možno vám obom chce dať valentínsky darček 😉 . No a tie opuchy Ťa teda riadne trápia, chúďa!

Och, nepomohlo by malej, keby ležala trošku vo zvýšenej polohe? Držím palce, aby ste tie preplakané noci čo najlepšie zvládli 😉 . To nás čaká všetky, a presne ako si raz písala, že báť a trápiť sa budeme už do konca života. Ale verím, že radosť z detičiek zatieni tú bolesť a trápenie 😉 !

Mayka, a Ty ako?

mayka
autor
13. feb 2010

Ahojte,

Matiasko, je mi to velmi luto. ☹ Drz sa moja a bojuj dalej . Moc ti drzim palce.

Och, fiha vam zacalo teda vesele obdobie. Si to neviem ani predstavit .Aj vas dokyna poslala na nejake sono ? Vraj posielaju deticky na sono kvoli refluxu a ak sa to potvrdi tak zvyknu davat nejaky liek.

Katarinka ma pravdu vraj poloha vo zvysenej polohe sa odporuca. Inak ja planujem kupit taku podlozku do postielky. Je to super vec aj ked ma dieta sopliky a tak. Nie je to az take drahe a je to myslim lepsie nez davat pod matrac knihy a co ja viem co. maju to aj v raji deti a je to vhodne presne do postielky.
http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=61...

Katarinka, my sme ok. Chvalabohu . Akurat s nam rosku pokazilo nocne spanie. A budi sa nam 3 x za noc . Vzdy okolo pol jednej , potom o tretej a potom o pol siestej. A zacala vymyslat pri jedeni, sa jej asi nechce tahat a potom sa rozculuje ze netecie.

😀
Ale inak vsetko v poriadku . Smeje sa skoro cely den, pridava k tomu uz aj zvuky a najnovsie uz drzi hracky a cumlik. 😀 Dnes si dokonca pokleberila aj s atinom . Som a nasmiala na nej. Normlane m odpovedala na otazky. 😀 Mame pekne obdobi. Fakt sa nemozem stazovat na svoje dieta. Asi mame velke stastie tak dufam ze nam to aj vydrzi . klop klop klop.

krakulka tak jgra by to bol pekny datum na rodenie. Maly by ste doma maleho Valentinka.

🙂

och
13. feb 2010

ahojte 😉

sa ospravedlnujem, nie dieta revalo, ale ja som revala od unavy 😵 malu brusko neboli, to som uz zistila, mame len ten tichy reflux ale pomaha ked sa napapa a potom ju drzim aspon pol hodku vzriamene, knizky som dala pod postel ale vzdy som ju nasla chudinu pokrcenu dole a polovicu noci aj tak prespi pri mne na rovnom, cize to nema vyznam, proste ked sa napapa, nemozem ju nechat sa metat.

Inak dokedy sa deticky tak metaju nekontrolovane? bo ked dojcim poleziacky a nedari sa jej prisat, som cela dokopana a dobita 😝 inak babyvak funguje len cez den, vecer nula bodov, hodku v nom pospala ale o to dlhsie potom potiahla do noci. Tak som to dnes urobila tak, ze o 18.00 kupel, papanie, potom sme sa hrali trosku ja aj tatinovi trosku porozpravala a supho dudel do huby a momentalne je klud a je uz ududlana k spanku 😀 ked ja mam taky panicky strach z toho dudla, ze nebude chciet tahat neskor alebo ze jej niaku infekciu uzeniem ale dudel vzdy obarim vriacou vodou pre pouzitim, tak dufam ze to staci 😀

matiasko hej to je hrozny pohlad a ked sa prebudza 😠 to sa zvyja mrnci mece sa pokym oci otvori no konec 😒

mayka ta podlozka vizera vyborne, idem ju hned objednat 😉 inak nemas tu laktacnu krizu? velmi dobre su tie stranky co ma Annag http://dojcenie.wordpress.com/

och
13. feb 2010

moje dieta ma vydudla cervene pery a otlaceny dudel na brade aj licach 😀 😀 😀 😀

slniecko01
14. feb 2010

Pekný víkendík Pipinky.

Krakulka no čo ešte nerodíš ? Dokedy nás chceš naťahovať ?

Och moja malá grcká len sem tam. Najviac keď má štikútku. Drobec môj malinký ☹ . Včera bola dobručká, ale šajba ju chytila neskôr ako inokedy. Teraz to bolo od tej 20:00 do 21:30. Pretože sme boli pre nášho tatinka, ktorý bol na mecheche 😀 😀 😀
Aspoň v aute si pospinkala, keď sa jej ritka natrása. Ale akonáhle príde dnu spustí, herečka jedna.

Idem trochu na prechádzku je celkom pekne 😀 a poobede pôjdeme našim na návštevu.

Mayka, Zukríčka sa ti neozvala ? ☹

krakulka
14. feb 2010

Ahojte pipinky - nerodim. Ale uz by som strasne moooc chcela. Na MM len stekam, lezie mi na nervy. Je mu to jedno, ze nohy ma bolia, som psych. vycerpana. On si ide hrat futbal, zajtra bude cely den do vecera v praci, potom utecie na futbal. Nevadi mu, ze som tu sama.

Prave mi volala kamaratka. Mame spolocny termin porodu, len ona dnes dopoludnia porodila Riska. 3125g a 51 cm. Joj, tak jej zavidim. Rodila cca 11 hodin, ale uz je stastna mamicka. 😉

slniecko01
14. feb 2010

Krakulka ešte to vydrž 🙂

mayka
autor
14. feb 2010

Ahojte, dnes som aak pc a nedostala. nasa hivezda mal dnes akoze doooost zly den. 😖 Bola urevana lebo malo spala cez den a ptom uz od unavy. No katastrofa, len nosit sa chcela. Bola vkuse na mne zavesena. 🙄 Normlane som nej unavena ale uz spinka. Tak snad si konecne oddychne. Chuda moje.

Och dufam ze budes spokojna s toi podlozkou. Tiez ju planujem kupit, je to supr aj ked ma dieta sopliky. My sme davali doteraz pod matrac knihy ale vzdy sa zosunula dole.

krakulka, ty ides po stopach slniecka. 😀 Uz nas tolko nenatahuj baba jedna.

och, neboj sa dudla. 😀 Vsak co je na tom ze bude dudlikova. A ked ju to ukludni tak to je len pomoc. Vraj dudliky pomahaju predchadzat aj SIDS.

A laktacnu krizu som mala asi 2x. Len mlieko som mala, len som zrazu uz nemala tak naliate kozy. A teraz ich tiez nemam az tak. Ale to je vraj normlane.
Ale skor mame teraz problem s papanim. Terezka sa pri jedeni zacala rozculovat a taha len cghvilu. Pri om mlieka mam dost. ASi to bude ten rastovy spurt ci ak sa to vola. 🙄

luciamk
14. feb 2010

Ahojte babulky,

dlhšie som tu nebola, no teda, Vy toľko píšete, že nestíham čítať...
Ešte sme 2v1.
Mali sme na víkend pomocnú rotu, aby pomáhali s naším domčekom... no to teda bolo a ja som len varila a varila.... bože už toho bolo na mňa veľa, včera keď som si konečne lahla ma hrozne pichalo nad pupkom, také až pálivé to bolo.
Mala ste niektorá také bolesti?

Pekný večer babulky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre