Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
14. feb 2010

Pekného Valentína vám prajem 🙂 !

Och, dudla by si sa mohla báť iba ak by malá chcela mať dudel neustále a do neprimeraného veku. Keď jej ho dáš sem tam, tak je to v tomto prípade aj celkom na osoh, aspoň si trochu vydýchneš. Hlavne jej ho nenamáčaj do žiadneho medu a pod. Ale to určite nerobíš 😉 . Verím, že čoskoro si nájdete systém, aby aj malá bola spokojná a vy tak isto. Možno by si si mohla viesť chvíľu taký denník, kde si budeš písať kedy a koľko spala, papala (čo si Ty jedla predtým), kedy bola nekľudná, či plakala, alebo až vrieskala atď., a keď si už ozaj nebudeš vedieť dať rady a šla by si k dr., tak by jej to mohlo pomôcť. A v konečnom dôsledku hlavne vám 😉 !

Krakulka, aj môj manžel uteká rád za futbalom. Asi by muselo byť niečo výnimočné, aby nešiel 😀 . Nuž, tak je to ich forma odreagovávania sa, zakazovať sa neoplatí... Ale možno tak málinko naznačiť by si mu mohla, kde sú jeho priority 😀 . Verím, že čoskoro budeš aj Ty maminka a tých bolestivých opuchov sa zbavíš 😉 !

Mayka, no Ty máš teda ideálne dieťa 🙂 ! Je to krásne, keď dieťa už reaguje na ľudí, hračky, ďžavoce a každý deň objavujete niečo nové 🙂 . Ani sa nenazdáš a bude vám aj behať 😉 .

mayka
autor
14. feb 2010

hm asi to bude u nas ten spurt. Som nasla vysvetlenie od Annaq

annag • 3d • 4. okt 2008 o 22:17

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš macaeliska, jemne nazvaná laktačná kríza , bábetká väčšinou priberajú skokom, dlhšie obdobie môžu stagnovať a zrazu povyrastú, resp. chcú podvedome vyrásť a sú hladnejšie, vtedy na svoj rast zákonite potrebujú aj viac mliečka. Keďže prsníky produkovali mliečko na istú hodnotu, ktorú si bábetko dovtedy stanovilo, tak sa zrazu musia prispôsobiť novým potrebám bábetka. To sa javí v prechodnom období ako nedostatok mliečka. Ak mamička rešpektuje potreby bábetka a nebráni mu v tom, aby si ono samé naučilo prsníky tvoriť mliečka viac, tak sa to v priebehu niekoľkých dní upraví. Bábetko to učí prsníky tým, že papá napr. častejšie či dlhšie. Ak sa namiesto toho podá bábetku UM, tak prsníky nevedia, že majú mliečka produkovať viac a natrvalo sa vytvorí disproporcia medzi tým, koľko bábo potrebuje vypiť a tým koľko mliečka sa tvorí.

Katarinka dakujem za pochvalu. 😀 AJ my mavame blbe dni. Ale sak to kazdy clovek.
Inak ja jej sem tam namocim dudel do vinei. 😀 Ale nie moc casto. Chuti jej. hihi
Ja tie dudliky sterilizujem 2 x do tyzdna a samosak casti umyvam.

Katarinka jeeej 14 tt. Super za chvilu rodis. 😀

lucia, ahoj moja. ja so take bolesti nemala. Le uz v tomto tvojom stave tsne pred rozpadom je hocico bezne. Uz to nemas?

mayka
autor
14. feb 2010

slniecko, neviem co je so zukrikom. ☹

matiasko
14. feb 2010

dakujem babenky 😵
a chcem sa opytat ked ste isli na krv po ET musim byt nalacno ? no ja viem ze je to negat.
ale v piatok mi povedali ze musim brat lieky a v pondelok prist ☹ neviem naco 😖

mayka
autor
14. feb 2010

matiasko, tusim treba nalacno ist. A to normalne krvacas alebo lenm spinis?

katarinka77
14. feb 2010

Hej, hovoria že nalačno, i keď pri HCG to nejak moc význam nemá...

matiasko
14. feb 2010

krvacam mayka a uplne az take kusiska uz od piatku 😝
keby to bolo iba spinenie tak by som bola kludna 😉 ,ale co uz narobim ☹ clovek si nepomoze 😔

katarinka77
14. feb 2010

Matiasko, a máte aj nejakých mrazáčikov? Určite daj zajtra vedieť, ako dopadlo HCG. Na imunológii ste neboli?

matiasko
14. feb 2010

ano mame 6 po ET a 3 z PK = 9 mraz., brala som prednison celu a po ET polovicu a kys.listovu
nie na imuno nas zatial nikto neposlal ,asi preto ze som s mm uz bola prirodzene teho
a to sa kde musi ist a co tam robia .ja som zvedava co povie dokina

katarinka77
14. feb 2010

no..... lenže si nedonosila.... a problém môže byť v tom, že si vytváraš protilátky napr. proti trofoblastu atď... Veľa z nás bolo v Prahe: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51. Kým dostaneš termín trvá to asi 2 mesiace a po návšteve prídu výsledky zhruba tak o mesiac. Stojí to cca 6000 CZK. Ale môžete si vypýtať aj doporučenie od gynekológa, dáte to na schválenie do poisťovne (alebo až potom?, neviem...) a máte to zadarmo. Pretože nie všetky tie vyšetrenia sa robia aj u nás na SK, robia tam aj podrobný spg. V blízkosti je aj hotel, ak by ste chceli prenocovať.
Ako dlho si brala ten Prednison? Aspoň 6 týždňov?

och
14. feb 2010

ahojte

no konecne som sa sem dnes dostala 😀 s malou sme boli na valentinskom obede a potom sme boli u nasich, odovzdala som dieta a isli von a ja som si kraaaaasne pospinkala zatial, len horsie bolo, ze od pol stvrtej nevedela poriadne spinkat a az teraz zalomila, som si ju naucila zaspavat na mne, tak to je pruuuuuuuuuser 😝 no ved uvidime, co bude neskor, zatial ma to tesi 😉 normalne som zavisla na jej pritomnost a potrebujem ju stale drzat za ruku 😀 😀 som taky uchyl na nu uz

lucia, no teraz ku koncu ti uz fakt bude vselico 😵

katarinka, to by bolo fajn, ale potom den musi mat aspon 40 hodin, aby som stihla este aj toto 😉 proste je to maly zvedavec a moze byt akokolvek unavena, zvedavost je nedovoli tie ocka zatvorit a cumiet bude aj do bielej steny 😀 inak je to zlaticko, som pocula aj horsie pripady

mayka mala zaspava o jedenastej, potom okolo stvrtej papa ale to je 10 min a tak isto okolo siestej a potom az o deviatej co uz je hore aj dve hodky, umyjeme tvaricku a hrame sa, pasieme ovecky a zaspinka aj sama. Inak dudel davam iba vecer na uspatie, cez den nepotrebuje, predsa len sa nieco stale deje takze nema cas a vecer ked je uz unavena a nechce spat, tak ju nim ududlem 😉

krakulka
15. feb 2010

Dobre rano 😉
hlasim, ze som tu zas. 😀 😀 😀 😀 Sa tesite, tak velmi ako ja? 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Nemyslim to v zlom, len chcem uz porodiiiitt. Tie co prezivali to, co ja vedia, o com hovorim. ☹

luciamk
15. feb 2010

Dobré ránko,

malý sa stále mrví, ale tak inak ako pred tým, a mám všeliaké pocity a bolesti v bruchu ako som pred tým necítila... manžel sa mi smeje že sa príliš sledujem.. ale včera mi baby nabehol taký hemeroid, že ani neviem poriadne sedieť ☹ je to hnusné. Zajtra mám poradňu, tak sa vyžalujem 😒

krakulka
15. feb 2010

Luciamk, to uz dobojujes, uvidis. Deticky niekedy trochu viacej vymyslaju. Pockaj cca od 38-39tt. sa zasa malo hybu. To budes mat potom strach, ci tam prcek je a co robi. 😉
Inak je mozne, ze si to cez vikend s pracou prehnala. Mala by si teraz skor oddychovat a vydrzat este cca 2t. 😉

luciamk
15. feb 2010

Ďakujem Krakulka, aj Ty sa drž 😵

mayka
autor
15. feb 2010

ahojte pipiny a pipinciatka. 😀

Ja som uz aobsolvovala prechadzku a je vonku uplen super. uz citit oteplovanie. A koncom tyzdna ma byt 9 stupnov. Jupiiiiiiiiiiii
No to bude dilema ako malinku obliect aby jej teplo ani zima nebola. 😀
Terezka je dnes vesela. Tak sa ten vcerajsokl tak skoro nezopakuje. 😝
Akurat som dotlacila obed zo vcerajska - lososa na bilinkach a masle posypane s orechmi a varenymi zemiakmi. Mnam Dobre to bolo aj napriek tomu ze to bolo ohrievane. Tusim lepsie nez vcera. 😀
Na veceru neviem co uvarim.

Poradte baby nieco lahke. Uvazujem nad rizotom ale nemam kuracinu doma a bez masa mi to asi muz ofrfle. Ale mam doma brokolicu tak mozno spravim nejake cestoviny s brokolicovou omackou alebo co. Aj ked asi aj to mi ofrfle. 😀
Ale dala by som si grilovanu cukinu. mnaaaaaam Do kelu.

Alebo zeby palacinky? mam aj tvaroh .

😵

A tusim to vyhraju tie palacinky.

aj toto nevyzera zle.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16185

luciamk, k tym hemeroidom. veru aj ja som si s nimi uzila. Po porode som mala v zadku teda vonku taku hrcu skoro ako past. Mna ta rana po zasivani nebolela ako boli neprijemne hemeroidy. Nevedela som si tym ani sediet co mi tak zavadzali. Ale ais po 3-4 tyzdnoch sa stiahli ale teraz zasa mam problem . Uz asi mesiac prezivam dalsie a dalsie porody na wc. 😀 Tak mazem znova. Ale asi to bude aj stravou kedze som obmedzila zeleninu a ovocie. Ale uz zaradujem znovu do stravy vsetko okrem citrusov a cokolady a rajcin.

Kup si uz teraz na to kremik a cipky a davaj si to. A odporucam vziat to aj do porodnice.

luciamk
15. feb 2010

Ďakujem Mayka, mala som doma aj čípky aj masť, lebo prvý krát sa mi objavil pred 2 rokmi, ale vôbec som ich nepotrebovala, ani som nevedela že niečo mám... zajtra mám poradňu, tak sa popýtam dokiho.

Ozaj už mám lekárku pre malého, keď si nahlasovala v pôrodnici meno lekára, mala si aj nejaký papier od lekára, alebo si len povedala meno?

mayka
autor
15. feb 2010

lucia ono sa tie svine guce v zadku 😀 zvyknu pri porode a po nom este zhorsit tak lepsie ani necakaj. Ja som vedela ze mam nabeh ale nemala som nejake extra problemy. Fu ale po porode ked tlacis tak ti vylezie vseeetko. 😀
Dokyna ti predpokladam povie to iste co ja lebo aj tak to nevedia inak riesit len chirurgicky alebo laserom co je v tvojom stave nemozne. Ale tie kremiky fakt pomahaju.

och
15. feb 2010

ahojte

tak hlasim celu noc sa mrvila chuda male 😝 asi vela podnetov na nu bolo ale zaspinkala uz o desiatej 😀 a teraz spinka uz dve hodky v babyvaku som ju uspala zlozila a uz sa zacinam normal nudit 😀 😀 sa zobudi a pojdeme na prechadzku a zastavime sa v DM pre plienky 😉

mayka jasne aj na deticky vplyva to pocasie a ta spenatova vizera vyborne, ja mam obed zo vcera od svokry a inak mam zarobenu kasu zemiakovu a gulicky z ikei v mrazaku aj stava je urobena a ruzova torta (ktora je mimochodom fakt vyborna), takze aj vecera je v suchu 😀 😀
http://www.ikea.com/sk/sk/store/Bratislava_stor...

krakul ty tu co oxidujes tahaj rodit 😀 😀

lucia no ja mam tiez hemeroidy ale nemam ich vonku len ked nejdem kazdy den na wc, potom musim tlacit a ide aj krvicka, ale odkedy sa denne prechadzam aspon hodku, mam pocit ze sa mi aj creva rozhybali, mne sa to vzdy stane ked mi "nasilim" vyprazdnia creva, ako niakym cipkom...

mayka a sa tes, bude teplucko a sup ho, uz ti budem trubit pred brankou 😀 😀

katarinka pocuj neletia ti niak moc rychlo tie tt? 😀 😀

inak rozmyslam ze si kupim tu knizku o masirovani babatiek a idem si zavolat do hotela West tam robia kupanie babatiek v slanej vode dva krat do tyzdna, tak uz teraz sa moc tesim, dufam, ze budu mat volne 😉

och
15. feb 2010

lucia no v porodnici stacilo meno detskej povedat, aspon v Ruzinove to tak bolo 😉

och
15. feb 2010

aaaaa este, ze na prekakane oblecenie je vyborny Ariel cistic skvrn 😀 😀 😀 krasne vsetko zliezlo dole, som to dala do umyvadla namocila a obliala tym cisticom a ziarive ako slniecko 😉

slniecko01
15. feb 2010

Ahojte aj my sme boli na prechádzke, potom sa malinká napapala a spí na gauči v obývačke. Ešteže nemá pustenú telku, lebo by bola ako jej tato 😀 😀 😀

Och ja som sa guličiek objedla, keď som bola tehu a teraz mi je tá vôňa dosť nepríjemná. Ale to len preto, že moje neterky keď tu boli cez leto tak ich nezjedli a ja sviňa pažravá som ich zožrala.

Mayka tak Terezka má dobrú náladičku ? To je dobre 🙂
Krakulka ty čo ešte trčíš doma. Ja som už bola aspoň v nemocke 🙂 a behala som tam po schodoch a nič mi to nepomohlo 😀

krakulka
15. feb 2010

Slniecko, ja mam dalsiu poradnu az stvrtok, kedy mam poradnu v nemocke. Dovtedy musim cakat doma. ☹

mayka
autor
15. feb 2010

Ochina, ani si nevies predstavit ako sa tesim na jar a leto. Vyplestime deti do kocara na terasu a vyvalime sunky a dame kafe z dolce gusta a objedname pizzu. To bude zivooooooot. 😀

och ,aj my sa chystame plavat. Tuto kusok od nas je taky bazenik kde robia kurzy pre deticky.
kuk sem http://plavanie.zubrienka.sk/
Chcem ist tak v aprili alebo v maji. Nepirdas sa? Aj ked asi to je pre vas daleko. Ja to mam z domu asi 2 km. 🙂

och to s tak Rebeka posrala ako nasa Terezka? To je ina sranda, co? Inak nasej terezke to hovienko uz zacina pachnut. A dokonca si minule prdla ked som ju prebalovala a aj to trosken smrdkalo. 😀 😀 😀

A veru katarinke to nejako rychlo ubieha. Neviem cim to je. 😎

A ked uz spominate tie gulicky tak sana ne chystam aj ja ldebo moj muz bol v ikei a zastavili sa tam na obed a si to velmi vychvaloval. Tak mozno vo stvrtok tam skocim.
och aj ta torta vyzera super. No musim obmedzit sladkosti lebo priberam zasa. Do rici. 😠

Moje dieta je dnes zasa pokladik. Vonku mi spala od jedenastej do tretej. A teraz zasa jej oci klipkaju v lehatku a usmieva sa ako slnko na hnoji. Juuuj tak to decko male luuuuubim. 😀 😵

och
15. feb 2010

no ja len ze maju akciu na tie gule a je k tomu zemiakova kasa a je velmi chutna a za minutku urobena, som bola fakt prekvapena 😉

mayka no v to dufam, ze dame pizu a deturence na voditko, aj bublinky dame 😉
musim kuknut tu zubrienku ale vo weste maju slanu vodu, co je supis na dychacie cesty a ich otuzovanie 😉

hej Reba sa posrala pekne ale chvala bohu to neslo na chrbat ale len na nohy 😉

katarinka77
15. feb 2010

Ahojte!
No jasné, že mi to ide rýchlo, veď vás chcem čím skôr dobehnúť 😀 . Mne to síce až tak rýchlo nepripadá, vždy už čakám na nedeľu, kedy mi pribudne ďalší týždeň 😉 .

Och, tá slaná voda môže byť super, takmer ako v mori, nie 🙂 ? Rebeke sa určite bude páčiť 🙂 !

Mayka, ja som Dolce gusto dostala práve, keď som otehotnela a prešla ma aj chuť na kávu, tak som si tú "vtáčiu 😀 " kávičku ešte nevychutnala.. Ktorú máš najradšej? Latte?
S tým prdíkom si ma rozosmiala 😀 . Hlavne keď si predstavím, že dieťa si niekedy prdne väčšiu šupu ako dospelák 😀 ..

Krakulka, Ty tuším čakáš, kým Ťa aj Lucia predbehne 😀 .. Verím, že to je už únavné, ale neboj sa, čoskoro to už máš za sebou 😉 !

slniecko01
15. feb 2010

My máme najradšej Latte a Capucinko, alebo kupujeme Aromu 😀 😀 😀

slniecko01
16. feb 2010

Ochinka, chcel som sa ťa spýtať či nemáš nahodou tč na Antolskú na tie ušká čo sa musí ísť, pretože v Ružinove sa ešte neuráčili ☹

krakulka
16. feb 2010

Dobre rano pipinky 😀 😀 😀 , som tu zas 😀 😀 😀 , dosla som vas potesit 😀 😀 😀 .
Dnes mi je nejak divne, boli ma zaludok a je mi zle. Neviem, ci som chytila tu virozu, co vsade koluje, alebo zeby uz konecne? 😕 Idem si dat ranajaky - chlebik s medikom a cajik s citronom. Potom dlllhociznu sprchu a budem pokracovat v pochodovani po schodoch. Este, ze mame doma sposchodie. 😅

krakulka
16. feb 2010

Pridala som fotky mojich pampusikov po zobudeni. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre