Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

matiasko
3. mar 2010

ahojte Mamicky.
dakujem za odpovede. tak ze mi bolo povedane ze su to geneticke testy ktore trvaju 3 tyzdne, ale nevadi ,lebo som prisla prave od DR: zapal mocoveho mechura no hruuuza 😝 ze stale nieco 🙄
a az po tych vysledkoch ak nebudu dobre sa ide na hematologiu. snad bude tam pes zakopany ze sa nam nedari.

mayka
autor
3. mar 2010

matiasko , 3 tyzdne ubehnu ako voda. 😉 Ale chapem ze si nedockava. 😉 Uz by si najradsej rodila, vsak? Velmi ti to prajem. 🙂

Och aj nasa neznasa ciapku. 🙂 teraz je chuda mrzuta a nejaka unavena. Stale si zmoli ocka a chce sa mojkat a drzat ma za ruku. jednu mam volnu na tukanie a spinka mi pri tom v naruci. 😵

krakulka, toto ockovanie pichaju do oboch stehienok do svalu . Ked som videla ako jej tu ihlu zapichla az po koniec brrrrr. 😖 Ale nema to ani nejako moc opuchnute. Snad to bude ok .

my mame doma cca 21-22 stupnov a doma je v bodynku s dlhym rukavom a vacsinou v poldupackach alebo len v pancuskach a papuckach. Von je to teraz zlozitejsie lebo v tom zimnom fusaku jej je uz moc teplo tak som jej do vanicky dala deku poskladanu a prikryvam ju este druhou dekou. von ju obliekam body s dlhym rukavom, pancusky a do overalu + zimnu ciapku. uplne nam to staci.
Ty mas este malinke babetko tak asi by som ho kludne dala do toho zimneho fusaku aj miesto deky.

teraz kukam ze si sa pytala na oblecenie na doma. No neva aspon som sa vykecala. 😀

pockaj o mesiac aka budes zabehnuta.

😉

som si ta citala v teme annaq. Uz je lepsie? nasa Terezka strajkuje pri papani. som sa bala ze pridem o mlieko ale zda sa ze po 2 dnovom piti vinei a gravimilku je to ok.

och
3. mar 2010

matiasko neboj tam bude pes veru zakopany, dostanes dake kapky a budeto hotovo 😀 😀

krakul my mame doma tak medzi 22 az 24 stupnov a nejde to dole nech robim co robim, preto malu neobliekam velmi, mava tak to pyzamko cele a ked spinka ju prikryjem dekou, dnes ma napriklad bodicko s dlhym rukavom a dupky a ked ju zakryjem co i len plienkou hned sa odkope od zurivosti, ze teplo 😉 😀 my sme taki milovnici chladu, tak aspon v niecom je po mne 😀 😀 ciapocku jej nedavam ani po kupani ale ked bola mensia som davala aj ponozticky, inak zasada je obliekat babo o jednu vrstvu viac ako si ty oblecena 😀 a kedze sme doma len v teplakoch aj to len zo slusnosti a muz len v tricku, tak je to akurat 😀 😀 😀 ale ty musis vediet ako mate doma a ked bude malemu zima alebo teplo, uvidis to, maly ti povie, hlavne za krkom musi mat teple, ked ma nos alebo ruky studene to nevadi ale zatylok musi byt teply nie horuci, ved ked bude teplo uvidis ze je spoteny 😉 som mudra teraz co, som ani ja koli tomu nespala ci je dobre oblecena 😉 ale teraz uz profik som 😉

och
3. mar 2010

boooooooze stal sa zaaaaaaazrak, moje dieta dnes zaspalo o pol osmej na rukach, o osmej som ju prelozila do postielky, pootvorila ocka ale dudel to do 10 minut vyriesil a este stale spi 😲 😀 😀 😀 ja neverim 😀 😀
a sa mi ju dnes podarilo odfotit zo zdvihnutou hlavickou 😀 skusim hodit foto pokym spi 😀

slniecko01
4. mar 2010

Och naša Nelka sa včera napapala o 18:00 a spala presne do pol noci a potom do piatej rána. Aj takéto dobré dni máva sem-tam.
Baby na budúci týždeň v sobotu máme krst a strašne by som chcela tuto tortu http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/na-krst...

slniecko01
4. mar 2010

Och Reba je zlatučká. Tiež je taká líškatá ako naša. 😀

A tie zárezy čo má na stehnách ? Ale zase to kilo čo pribrala musí niekde mať. Už mám na sebe len 8 kíl. Tak dúfam že do leta to zhodím. Bože tých 25 kilo dúfam že už nikdy nepriberiem. Veď som bola ako slon.
Ale ešte stále celkom nezapnem rifle 😒

corinne
4. mar 2010

Ahojte maminy.Slniecko ta torta je bombasticka,ak budes objednavat odloz mi kusok 😀 Baby kedy ste zacinali zavadzat niejaky rezim pre babo?Kedy vstavate,idete potom na prechadzku,kedy papate,hrate sa trochu alebo citate si nieco?Ja viem mozno to hranie a citanie je este skoro,ale mne bolo povedane ze uz mam zavadzat niejaky rezim 🙂 .Mi ked mame zlu noc tak s Maximom rano potiahneme niekedy do 10-10.30h,manzel mi na obedy nechodi,tak nemusim vyvarat,a mne mamina urobila zasobu do mraznicky,takze mne mna je hotove raz dva.U nas poletuje sneh ☹ uz som si myslela ze je koniec zime.Mne asi dochadza mlieko,maly place a papa kazdu hodinu,ja sa umelemu mlieku branim,ale v noci sme museli urobit 😒 flasu,aj som si poplakala,manzel ma utesoval "ze ved si kojila skoro mesiac",ale co to je mesiac 😢 .Ako to mate vy,dokrmujete.Na kontrole bolo vsetko OK,uz mame 55cm a 4135g,ze sme pekne pribrali(z nemocnice sme odchadzali s 3310g).Pekny den.

och
4. mar 2010

slniecko ta torta fakt vizera fantasticky 😀 😀 😀 tiez mam na sebe este osem kil a dufam, ze tam aj ostanu nech nevizeram ako hajzlovy pavucik 😉 a michelinka je teda riadna a este vacsie makacka je vysusit tie zahyby po kupani 😀

corinne nemyslim si, ze ma vyznam zavadzat niaky rezim 😵 niak to dieta nechce spolupracovat a spinkame dokedy sa mame chce, zobudime sa pohrame tak hodinku a hodinku spinkame, vieme to robit aj cely den, na prechadzku ideme ked sa nam chce

mliecko si vies krasne znovu rozbehnut, nemyslim si ze si o neho prisla, ja tiez casto krat nemam pocit, ze tam nieco je a jeho kopec a ked Maxim vymysla da sa to riesit aj dudlom, pri najhorsom, ale skus vineu alebo hroznove napoje, caje na kojenie, melta, mliecne vyrobky hlavne jogurty a prikladat aj kazdu hodinku a ked spi skus odsavat, ja som si to tak rozbehla ze som 3 tyzdne sa snazila to zmiernit 😉 mozno je len v rastovom sprute ale neboj mliecka bude dost 😉 niekedy tie deticky ani nechcu papat len dudlovat tvoju bradavku, poznam to velice doverne, zo zaciatku som mala malu na prse aj 3 hodky v kuse 😵

slniecko01
4. mar 2010

Corine ako povedala Och skús si trocha odsávať mliečko, možno to pomôže. Ja si robím pol litrový čaj pre kojace Hipp, nie každý deň, to zase nie som taká poctivka, ale ked si ho dám, tak mi mliečko tečie samé 😀 a prsia mám naliate.
My papáme cca 20 min. a asi každé 3 hodiny. Niekedy aj každé 2, niekedy každé 4, ak malá spinká. Po kojení sa trošku pomojkáme, pokecáme a zase spinká. O 19/00 sa kúpeme, cvalabohu Nelke sa kukanie páči 😀 , ved je vodnárik 🙂

corinne
4. mar 2010

Och tu vo Switzerlande 🙂 vineu nenajdem ☹ ,ale pijem meltu,caj na kojenie,feniklovy caj.Odsavacku mam pozicianu,ale rucnu a ta je na hov..o,vyodsala som ani kvapku ☹ Snazim sa pit aspon 1,5l na den aj ked nie vzdy sa mi to podari.A na dudliku sme zavisli 😀 uz od prichodu z porodnice.Dakujem za rady 😉

och
4. mar 2010

Corinne este ma napadlo cierne pivo aj alkoholicke ( aspon sa mu bude dobre spat, neboj alkohol prechadza do mlicka uplne minimalne ) moze byt, som si dala pol deci a mlickp tieklo prudom a tiez pomaha byt len v tricku bez podprdi a teple zabaly pred kojenim- staci ak si nahrejes uterak alebo umyjes prsia v teplej vode 😀 Rucnu mam aj ja od aventu, si ju musis uplne natlacit az na hrudnik a ak aj tak nejde, rozobrat a poriadne popritlacat vsetky casti aby dobre sedeli 😉

och
4. mar 2010

a kupila som si ten Gravimilk co Mayka spominala a fakt je velmi velmi dobry ako kakavko 😀

corinne a maly pekne pribera cize hladny nie je 😉 problem bude niekde inde, vies ked das flasu s umelym tak to je tazke to mliecko preto stichol a hned zaspal 😀 sesternica malu nekojila ale dava umele po cisarskom a mala pohodovy zivot bo o osmej dala flasu s umelym a mala sa zobudila az rano o siedmej 😵 a ak by sa aj tak stratila mliecko moja mamka sa priznala ze ma kojila tiez len mesiac a v zivote som nemala nic vaznejsieho ako zapal pluc a chora som tak raz do roka 😉 to ze som mala dolamane vsetky hnaty pripisujem profesionalnemu sportu 😉

corinne
4. mar 2010

Och cierne pivo som tu este nevidela 😒 A tu odsavacku som uz dostala zmontovanu,takze neviem ci je dobre poskladana 😀 Tebe po prvy krat ked si odsavala,sa objavilo mlieko po kolkych minutach odsavania?A pumpovala si normalne alebo rychlo?Kupila som homeopaticke kvapky tak uvidim co sa stane za zazrak 😀 len aby som sa v nom nekupala ako Kleopatra 😀 😀 😀

mayka
autor
4. mar 2010

ahojte,
tak som tu.

corinne neboj to sa rozbehne, mozes mat aj laktacnu krizu byva aj okolo 3 tyzdna.

My tiez trajkujeme pri papani. Prva krat mame probelm a teda neni to bohvieco. Uz tyzden sa strasne zlosti ked ma ist jest, odtahje sa a bijew ma do prsa. Taha ma za bradavky a teda uz ma riadne bolia.
😠 A dnes nechcela vobec jest. Dufam ze to bolo len tym ockovanim. Od rana jedla az o stvrtej poobede aj to som jej musela odsat do flasky a tak to vypila na ex. Len ked mne to odsavanie nejde. Odsala som len 60ml na viac spom nemala nervy. Az teraz som ju priam donutila sa najest . Podarilo sa ale bola to s tou rucnou odsavackou fuska a elektrische nebudem kvoli par kojeniam kupovat. Takze corinne nie si sama co ti to nejde.
Ale to neznamena ze mas malo mliecka. Dufam ze aspon noci si to rozmysli. Dala som jej aj ibuprofen detsky lebo mala teplotu 37,2 trolinku zvysenu ale mozno ju to ockovanie aj boli tak je nervna. Dokyna povedala ze mozem ak budem mat pocit ze ju to boli. No uvidime.

slniecko ta torta je krasna. Ta baba to robi na zakazku? Co stoji taka torticka? Daj vediet ked zistis. Je nadherna. Ziadny gic.

corinne pozri v lekarni aj ten gravimilk to by u vas mohli mat. Je to fakt ako kakafko aj vanilkove maju. Alebo nejakych horznovy dzus.

och
4. mar 2010

corinne no mne ked neodsavala, som to rozobrala a aspon na avente je taka gumicka, ktoru som poriadne popritlacala i ked sa zdala, ze dobre tesni, este to malo taku masaznu vlozku na prso, tak tu som hned dala prec a poriadne si to musis na prso pritlacit, aby medzi tou odsavackou a kozou nebol ani kusok vzduchu a potom zacnes stlacat pomaly ten piest (nesmie ist lahko, musis ucitit akoby taky odpor) zvacsa na tretie stlacenie uz islo mliecko, a ked vidis ze uz strieka, podrzis piest v danej polohe a pustis, ked nepojde daj vediet skusim sa nahrat a poslat ti z toho video
http://www.docsimon.sk/tovar/avent-odsavacka-ml... navod je nizsie

https://www.youtube.com/watch?v=LEHdR5R6mxY

mayka to mi je luto, ze sa takto hnevate 😠 snad to bude vazne len tym ockovani, inak to co opisuje, ze sa hneva, tak toto robi moja uz od narodenia, vzdy vecer, vtedy nemam prsa take naliate a asi sa jej nechce tolko tahat, ked rano staci len usta otvorit a kvapka samo 😀 , ale si nepomoze a striedame prsniky, pribera v norme, cika fajn (i ked dnes sa rano zobudila so scuhou plienkou 😲 zato rano sa hned pocikala do cistej) a kaka raz za den, dokonca ma v stolici kusky biele nestraveneho mliecka 😉 takze ma asi dost 😉

inak este k tej rucnej, ked nemam uplne plne prsa, tak musim casto pri odsavani striedat prsa, normalne dva tri krat odstreknem a idem na druhe, ja viem z narvateho prsa jedneho odsat takych 80ml bez problemov i ked teraz sa mi chvala bohu tak nenalivaju, bo to boli jak hovado 😝

slniecko01
4. mar 2010

Baby mňa chvalabohu vôbec nebolia prsia. Ja používam tie chrániče na bradavky a som spokojná 🙂

Mayka tá baba čo robí tie torty je z Oravy,ale už som si ju dala ro biť cez jednu známu, tak dúfam že sa bude trochu podoba. Snáď mi tá baba spraví aspoň tie topánočky, len mi ešte nedala vedieť či bude ochotná.

Och ja som stále na Nexte, som ako šialenec 😀

och
5. mar 2010

ahojte

slniecko my ideme zajtra na navstevu k babke a dorastla malu uz do saticiek z Nextu poslem potom foto 😉 sexica mala bude v cervenych pancuchacoch

inak asi som dostala ms 😲 ale je to takeeeeeeeeeeeeee slabulilinke spinenie len par kvapiek vcera a dnes len na toaletaku 😲 fakt netusim co sa dej, podotykam ze sex som mala len raz aj to pred dvoma tyzdnami 😵

Reba mala zase fasa noc sa zobudila o pol stvrtej a zaspala az o dve hodiny, som myslela ze skocim z okna zase raz 😝 ani nic take som nezjedla co by nepoznala tak to nechapem, inak zacinaju nam byt male veci 🤐 budem musiet ist na nakup vacsie ako 62 nemam a to z tesca od 0-3 je fakt akurat 😀 😀 hold rastieme, len este neobjavila svoje ruky 😀 😀 akurat sa tu rozculuje z autosedacky, maly hajzlik som myslela ze ju ranajsou prechadzkou uspim a trt, vytrestila oci dva metre od brany, som sa kosila hodinu vonku a nic z toho 😵

corinne
5. mar 2010

Och uz ti niekto povadal,ze si poklad 😀 tak ti to hovorim si poklad,dakujem za video na youtube.Samozrejme to biele koliesko bolo zalozene opacne,a uz odsavam.A cuduj sa svetu ono to funguje 😀 😀 😀

mayka
autor
5. mar 2010

ahojte,

no terezka sa napapala, konecne. A bola sonm v SC tak ju kamoska varovala a ja som bola v realitke. predala som byt. huraaaaa. Mam svaty pokoj. 😀 By som sa aj opila ako svina keby som nekojila. 😀

Och, aj ja kjukam furt na next vecicky a dokonca z tej novej kolekcie mam zopar kuskov doma. Ryflicky, pyzamka , teplaciky co su nariasene na ritke. Tie su nadherne a urobia z obycajnej ritkyx sexy ritku. Vrelo ich odporucam. Len neviem ako to siju lebo ifle su nam este dost volne a tie teplaciky akurat .Pochybujem ze ich v 6 mesiacoch oblecieme. Ale fakt su nadherne.
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/5/ aj tie tricka hore uz nosime. Tiez krasne su.

tieto rifle mame us aj podsite take jarne http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/7/7

aj tieto pancusky mame a nosime aj na doma http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/8/2 no nadhera.

a tieto pyzamka su tiez velmi dobre http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/10/6

uz planujem buduci mesiac dalsi nakup s vacsim cislom . 😀 Sa mi strasne pacia aj tie riflove leginky.

och
5. mar 2010

corinne 😉 to by v tom bol cert aby sme my zenske si neporadili 😀 😀 😀 tak drzim palce aby sa mliecko rozbehlo

mayka ty to objednavas cez niaku zenu z minibazaru ze, neposles mi kontakt, asi to nevydrzim 😀 😀 😀

slniecko01
5. mar 2010

Och ja si objednávam cez túto babu. Je veľmi milá a spoľahlivá. Myslím že objednáva každé 2 týždne tu je linka http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6964813&tab=4 a má dobrý kurz 😀

slniecko01
5. mar 2010

Dnes sme boli v tom Ružinove na obličkách. Doktorka povedala že to má Nalka OK, ale ideme ešte o 6 týždňov na kontrolu, pre istoru

katarinka77
6. mar 2010

Dobré ránko 🙂 !
Túto noc som toho moc nenaspala, hrozne ma bolel žalúdok, také kŕče 😝 , zle mi bolo.... Manžel so mnou aj na wc-ko chcel chodiť, aby som neodpadla... Radšej som si nič nedala, mám síce lieky, ktoré by pomohli, ale nemám už od nich leták, tak som nevedela, či to môžu aj tehotné. Tak len na chvíľu termofor na žalúdok a tak som po 2h zaspala. Teraz mi je však už našťastie dobre 😉 .
Vo štvrtok sme boli na poradni, máme 10 cm 🙂 , bábo veselo kopkalo, ale pohlavie ešte nevieme. Dúfam, že do mesiaca sa dozvieme a aj pohyby už budem cítiť 😉 .
Inak tie vecičky z nextu sú krásne 🙂 , pozerala som si.
Tak pekný víkend všetkým!

mayka
autor
6. mar 2010

ahojte,
tak zda sa ze nasa papacia kriza je za nami. Aspon dufam a terezka sa tak tvari. 🙂

katarinka no to male pipinciatko sa teda s tebou zahrava. Dufam ze ti to potom vynaghradi a bude to dobrucky pokladik. Chuda moje musis trpiet riadne teda.

och ja objednavam od tejto baby http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=20224 a peniaze vopred neberie. kurz ma podobny 1,3 eur ale posle ti to aj na dobierku alebo jej to zapaltis ked to dorazi k nej domov. ma tam aj terminy kedy objednava a ked jej dajme tomuz napises ze to chces objednat o dva tri tyzdne tak neni problem. Na dobierku to posiela kurierom cize netreba chodit na postu alebo klasicky postou tam tusim usetris euro alebo kolko.
Ja som spokojna.

slniecko01
6. mar 2010

Ahojte Pipiky, práve sme prišli z prechádzky a konečne som pozametala dvor. Teda dobrá fuška a to som myslela, že aj trávnik pohrabem, pretože minulý týždeň som pohrabala jednu časť a Nelka už mrnčala v kočíku. Treba aby sa jej ritka natrásala 😀

mayka
autor
6. mar 2010

no slniecko , len si vychutnaj kedy este co to stihas. lebo ja uz absolutne nic. Terezka si vyzaduje vela pozornosti a strasne je zvedava a nedajboze aby sa zacala nudit. Este ze mi chodi spinkavat takto skoro. Ale napr dnes uz bola o piatej hore a o siestej sa jej podarilo este na hodinku zalomit. 😝 No pekne nam to zacina. 😀

katarinka77
8. mar 2010

Dobré ránko 🙂 !
Všetko najlepšie k dnešnému sviatku MDŽ všetkým 🙂 !

krakulka
8. mar 2010

Ahojte pipinky, tak sa hlasim.
Dakujem za info o obliekani doma a vonku. Pomohlo mi to. Mame doma 24st. ale mne je tu stale zima, tak preto to riesim, ci aj malemu neni zima. Ale je teplucky, tak asi nie. Davam mu body s dl. rukavom a overal + ponozky. Ked lezi, tak ho prikryjem takou lahsou dekou, alebo plienkou. V postielke je v spacom vaku, ale dnes v noci sa trochu ochladilo, tak som dala maleho do zavinovacky a dala mu aj capicku.
Mala sme trochu problem s kojenim, ale uz je vsetko ok. V stredu ideme do poradne. Ked sme A. doma vazili, tak pekne pribera. Len ta ragada na ritke je stale. Uz mame 3 znacku plienok - pamper, huggies sa neosvedcili, tak teraz skusame babylove - vizera, ze su v pohode. V sobotu mal A. strasny ten zadocek, normalne sa mu prilepilia plienka na pokozku. MM som poslala kupit krem od Weledy - kojenecky a uz je dobre. Ritka cervena neni, A. pri prebalovani nekrici, tak je fajn. Uz 2 dni mi A. kycha - tak 2-4x denne a 2-3x zakasle. Asi to len tak symbolicky, neviem. Vcera som stresovala, lebo mi vecer spinkal s otvorenou pusou, tak som zhanala odsavacku. Nastastie mala kamoska este nepouzitu. Ma 6m. dcerku a este nebola chora, ani soplik, nic.
Dneska sa A. nejako nechce papat. si po 2,5h. cucol 6 min. z jedneho prsa a hned zaspal. Za hodku sa zobudil cucol tak isto z druheho a zase spinka. Dala som si ho do babyvaku, konecne som nasla na nete dobry navod ako ho tam vlozit. Tak si teraz pochrapkava.

Pridala som par foto.

Katarinka, ale ti tie tt. krasne naskakuju. Pride mi to strasne davno, ked som mala aj ja 17tt. Este ta caka najkrajsie obdobie tehu, uvidis. 🙂

Za aku dobu ste si spravili s miminkami rezim? Ja este ziadny nemam. 😕 Teda A. papa cca kazde 2-3h. podla toho ako spinka.

och
8. mar 2010

ahojte krasky z marsu 😀

vsetko naj k dnesnemu nasmu snu 😀 😀

karkul ani mne sa neosvedcili Huggies, s Babylove som max spokojna 😉 a v DM mavaju vselijake akcie tak sa vzdy tam vytesujem 😀 Andrejka obliekas dobre, ja som malej ani tu ciapocku s ponozkami nedavala pri tolkych stupnoch, strasne potom bola horuca. Som rada ze zadocek uz mate dobry ta Welveda sa aj mne zatial najviac paci aj pekne voni 😉 inak to ze spinka s otvorenou pusou je normalne a take male deticky nevedia este dychat pusou tak sa neboj, oni dychaju len nostekom, moja tiez casto kycha a niekedy, kedze mame tichy reflux tak dost kasle ale to je z toho ze sa drhne mlieckom co nevygrca ale prehltne 😝

sme dnes boli u Dr. aj mm sa zdalo, ze niak tazko dycha, tak mame sopliky bez teploty ani kvapky sme nedostali len odsavat a odsavat 😉

a podala som loto za 3,90 e a vyhrala som 3,95 e sa tu tesim ze som 5 centov v pluse 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre