Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

sylvyka
6. aug 2009

ahoj chrumi no ja celkom fajn hlavne ze neni tak mooooc teplo a zajtra idem na 4d juchuuu inak mala ma kope o 106 vcera som sa normalne zobudila ze co robila neviem ale brucho mi nadskakovalo strasne ...
tak som na nu strasne zvedava .
inak sa mi stava ze o tretej rano vstanem a ze neviem uz spinkat ...
a ty co mas nove ? poradna kedy ?

chruminka
6. aug 2009

tak to je super ze mala kopka,aj nase kopkaju ako dive niekedy rozmyslam ci sa tam nebiju 😀 ,tiez mi brucho naskakuje cim dalej castejsie a viac a viac,raz mi z neho vyletia ked budu takto santit
Poradna bola v pondelok a vsetko ok ,len som chudokrvna a berem tabletky Aktiferin inac pohoda az na to teplo 😝 ,vsetci mi hovoria ze mam male brucho,ale mne to nevadi hlavne ked jezibabky su ok a aj vahovo sedia na priblizne na tt
Dalsiu poradnu mam az na konci augusta
Potom daj do albumu 4D fotky a kam vlastne idete na 4D?
Ja som tu noc pred 3D ci 4D ja sa v tom nevyznam nevedla poriadne spat bola som rozrusena som sa asi velmi tesila a krpate kopali celu noc ako dive a potom na UTZ stale vyzyvovali ,ale bolo to mile.
Inac spava sa mi cim dalej horsie a horsie vzdy ked sa otacam sa zobudim a musim ist aj na WC a vela krat potom neviem zasa dlho zaspat a bude to este asi horsie 😠

sylvyka
6. aug 2009

no chrumi presne tak o tom spanku asi vieme co vravime 😉
na 4d ideme do galanty dr. havranekovi a mne sa uz aj dnes snivala ze som tam bola a co potom dnes v noci ? jasne ze hodim urobim si konecne album aj mojho pupka 102 cm skoro som odpadla ked som si ho vcera odmerala ...
a ak sa bude dat tak na facebook hodim video tak ak si tam by si sa mohla kuknut ...
tak sa vytesujem akurat som nasla super vecicky tu na bazari pre malinku tak ma to nadchlo ze konecne budem mat asi nieco pre ellu neviem sa rozhybat a v obchode by som stala ako puk a kupovala same kraviny 😀 tak hadam mi ta babenka poradi nejake vecicky vyzera byt zlatunka 😉

mayka
autor
6. aug 2009

dobre ranecko,

baby kedy zacnete chystat detske izby? My chceme o mesiac malovat a akosi hladam inspiraciu. Hrozne sa mi pacia tapety tak do vyska 1,5m na to borduru a klasicku farbu . Len nikde som nenasla nieco co by ma inspirovalo.

Och tak co spala si aspon chvilku? 😀 Tie mena sa mi pacia obe. 😉 My stale volame tu nasu Terzka tak asi to tak aj ostane. Aj ked Patricia sa mi tiez paci alebo Petra.

chruminka
6. aug 2009

ja som akurat zvesila so snury dalsiu varku detssky veciciek takze to idem asi triedit ked sa to nerobi naraz ale postupne je to celkom zabava,ja mam väcsinu veci popoziciavanych ,ale par veciciek sme aj my kupili hlavne take uplne mini vecicky co nikto nekupuje,lebo väcsinou sa rodia teraz väcsie babetka tak kazdy mal vecicky az od c.56,my mame aj par c.50 a veru aj c.46 este by som chcela zohnat dve male bodycka c.46 alebo c.48,to su cisla pre nedonosene deticky a vyzera to ze jedna z babuliek bude mensia,aby nesla-nesli z porodnice ako utopenci co maju veci po starsom bratovi 😉
Na akom bazari si pozerala?

mayka
autor
6. aug 2009

no a ja som zasa objednala zopar veci z babetkova. A aj sebe pyzamo so zupanom do porodnice. Nech tam nejdem s tym somarikovym pyzamom. hehe
Baby aku prebal podlozku kupujete? Lebo je aj taka velka makka a potom ta vytvarovana pevna co sa da dat aj na postielku.

sylvyka
6. aug 2009

tu na mk som pozerala
mayus no my detsku neriesime bude s nami urcite do leta aspon buduceho a potom budeme riesit detsku ...

sylvyka
6. aug 2009

mayka podlozku ? boze aj to budem potrebovat ? no mam strach ze nakoniec sa z tych nakupov zblaznim 😅
a ja pojdem v slonikovom pyzamku teda ak ho obleciem 😀

chruminka
6. aug 2009

my tiez detsku neriesime mame jednu izbu co volame hostovsko-detska je vymalovana na zeleno je tam taky kvetinkovo motylikovy vesely koberec (mam ho v albume) rozkladacia pohovka tam budeme na zaciatku kupat a neskor sa tam mozu hrat len neviem ci sa tam zmestia obe postielky lebo ta izba je dost mala,chcela by som ich este pred jednym rokom dat do vlastnej izby,ale to vsetko ukaze cas....
prebalovaciu podlozku mi pozicia kamoska tu na postielku taku pevnejsiu a mozno budem mat aj taky obyc.pult z IKEA od sesterky ten budeme mat v tej izbe kde budeme kupat

mayka
autor
6. aug 2009

no ja som tiez hovorila ze je este cas aj do buduceho leta ale moj muz chce to mat z krku. A v podstate budem rada. Zatial tam bude prebalovaciak komoda, postielka, vanicka na kupkanie, hracky atd. Chcem aby si tam uz mrniatko zvykalo.
My mame slubenu od kamosky na zapozicanie kolisku cca do 4-5 mesiacov a tu chcem mat najskor pri posteli. Je na kolieskach tak v pripade potreby si ju preveziem kam budem chciet.

och
6. aug 2009

no dobre ranecko pipinecky 😀 😀 😀

som nemohla zaspat v noci 😉 tak som to teraz dospavala 😀 😀 😀 dnes asi budem chodit v oblakoch 😉

mayka
autor
6. aug 2009

Baby ja idem buduci piatok na ten 3D do Hlohovca . Uz sa neviem dockat. Ved to uz uvidime ako vyzera. Som zvedava koho crty spozname. 😀

sylvyka
6. aug 2009

mayka to je radosti vsak 😀

zukrik
6. aug 2009

Ahojte 😀 😀
Mayka,ja riešim detskú,lebo sa nám babatka nezmestia do spálne 😒
Chceme dve postielky,kôli monitoru dychu,v každej bude jeden a musí
sa dodržať aj vzdialenosť medzi postielkami. Budú mať izbyčku od
začiatku,myslím,že je to aj dobré,spálňu máme hned oproti,aj tak budem
viac pri nich ako v spálni- môj mužík hrozne chrápe 😀 😀
Chceme ísť kúpiť komodu a vymaľovať izbu,manžel sa chce realizovať 🙂

och
6. aug 2009

jeeej bambulky trosku vam zavidim to s tou izbickou 😀 😀 my mame dvojizbovy byt 😝 takze si bude musiet pockat az ked dostaviame a potom az pojdem izbiet zariadovat 😀 😀 ale urcite by som ju chcela v prijemnych teplych farbach s bielym nabytkom 😀 😀 a hodne tmavymi zavesmy nech mikrobaba moze dlho spinkat 😀 😀 😀

och
6. aug 2009

inak tu je link nieco o farbach 😀
http://www.peterholy.estranky.cz/stranka/uvod-d...
musim ist vybavit leasing na nove faro 😀 😉 tak papa

och
6. aug 2009

baby no fuj totok tu dnes nikto nebol 😲 alebo som vas ja odstrasila?

inak kedy sa robia testy na toxoplazmozu? lebo mne ich este nerobili 😅

slniecko01
6. aug 2009

Ahojky Pipinky, dnes som si Vás prečítala, ale včera toho bolo dosť. Ani som to celé neprešla.
Dnes som sa dotrepala skoro o siedmej domov ☹

och
7. aug 2009

dobre ranko pipinky 😀 😀 😀

dnes som prvaaaaaa 😀 sama tomu neverim 😀 😀
dufam, ze ste vsetky v poriadku 😵

sylvyka
7. aug 2009

ahojko a ja som druha 😀
a dnes ideme na 4d jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

chruminka
7. aug 2009

dobre ranko tak ja som tretia 😅

och vsetko ok 😉 ,len zas to teplo 😝

sylvi sa tesime s tebou uvidis malu supis 🙂

mayka
autor
7. aug 2009

taqk ok som stvrta.

Sylvyka uzi si to. ja idem o tyzden. 😉
Ja mam odvcera total depresivnu naladu. ☹ Neviem co sa deje ale som mrzuta a sterkam po psoch a muzovi.
A nasa mala jazvecicka Dorotka 9 mesacna sa zacala harat tak parada. Musime ju teraz strazit. 😝 Chuda ani nevie co sa s nou deje. je zvyknuta byt cely den vonku tak teraz ju mame viac vo vnutri. a je z toho akasi smutna. No co uz.
Idem o chvilu na kontrolu k obvodnej. Tak zatial sa majte krasne.

callex
7. aug 2009

ahojte babulky.
mayka..to su hormony. jedna moja znama bola tak naladova pocas tehotenstva ze priatel ju chcel nechat...lebo to bola ina osoba ktoru si chcel zobrat za manzelku.
ale ustali to a cakaju druhe.

jankohrasko
7. aug 2009

callex: Moni, planujes sa pridat k tehulkam????? Gratulujeme!!! 😀 (Eli a Jan)

slniecko01
7. aug 2009

Ahojte Babulky 😀 dnes ste toho veľa nenapísali, ale stíham čítať 🙂

vefi89
7. aug 2009

Ja by som sa pridala k tej naladovosti a povedala by som, ze som taka ista ako pred tehu..
Ja mam skor problem so stravou

mayka
autor
7. aug 2009

slniecko ako je v praci? Ja este neviem ci sa tam vratim. 😀 Dnes mi obvodna navrhla ostat doma az do nastup na matersku. 😀
Inak mam anemiu potvrdenu takze z toho som tak mimo zrejme.

callex no ja som fakt odvcera total podrazdena. Ale manzel na vikend odisiel a uz mi akosi chyba. Do kelu. ☹
Rozmyslam co zajtra budem robit.

slniecko01
8. aug 2009

Ahojky Pipinky 😀 prajem pekný vikendík.

Mayka celkom sa to dá vydržať. Keď som v pondelok prišla domov celá 🙂 tak muž mi hovoril že ta praca mi už naozaj chýbala. Aj keď nadávam ale mám tu pracu rada. 🙂 A to mi povedala aj kolegyňa

mayka
autor
8. aug 2009

slniecko tak to je fajn. Vidis ako sem si to vymenili. Uf ale po tyzdni tiez uvazujem ze sa do prace o tyzden vratim. ma doktorica sokla ked navrhla ze ma necha doma dokonca. AKosi ma to v tej chvili zaskocilo. A tak som po tom tuzila. 😀 No ale uvidim aka bude reakcia v praci. Este za mna totiz nemaju nahradu. 😠 Lutujem mojho kolegu tak aspon z toho dovodu by som na tyzdne dva chcela ist naspat. A este tam mam nejake nedotiahnute veci.
No bude tam chaos. V pondelok sa tam zastavim aspon objednavky vybavit a porozpravam sa so sefom.

vefi vitaj ty si tu este nebola. 😉 Tak som rada ze nie som jedina co ma taketo stavy. Ja sem tam trpim aj pocitmi ci vobec zvladnem vychovu dietata a ci sa dokazem o mimi postarat ako treba. Normlane o sebe pochybujem a mam strach ze nebudem dobra mutty. 😉 Aj ked sa na to strasne tesim. em tam ma taketo pocity ovladnu. Niekedy mam pocit ze sa nedokazem postarat sama o seba. A hlavne teraz mam take lenive obdobie ze mi vsetko dlho trva a nic sa mi nechce.
Ale horzne sa tesim ked sa Terezka narodi. Uz teraz ma tak krasne kopka. 😀

Ozaj Och,
bola som v kocikove v Ivanke pri Dunaji pozriet gessleiny. Tak ja som sa rozhodla pre gesslein vision. Vnutro ma vacsie , dobre sa mi ovladal, aj dobre peruje, da sa dat sedacka aj do proti smeru jazdy a j v smere jazdy, dokupim k tomu prenosnu tasku tak budem mat aj na zimu. Ta prenosna taska sa da vyuzit aj ako fusak pre 1 rocne dieta, tak vyuzijem to aj o rok.
Cena za sportak, prenosnu tasku, prebalovaciu tasku, nanoznik a autosedacka buga bo cca 800 eur so zlavou v Kocikove. Ale udajne vo forbaby maju lepsie ceny. Tak ja kupik tam. Kamoska tam pozna majitela tak snad da este nejaku ulavu. Ale pacil sa mi ten kocar. Jedine co ja povazujem za nedostatok aj ked to prezijem ze nema rucnu brzdu, ale zasa asi by som ju moc nevyuzila kedze sme na rovine. 😀
Dobre sa sklada a zmesit sa aj do mensieho auta. Autosedacka buga bo je dost velka a spravia ti ju tiez vo farbe akej chces lebo ich vyraba tiez gesslein. Ale da sa dat na kocikaj autosedacka maxi cosi ale musis dokupit adapter na nu za 30 euri.

Tot moje postrehy. Ja idem do toho. Sice teutonia je teutonia ale nejaky vyrazny rozdiel v tom nevidim. Teutonia bola mensia obratnejsia a pacilo sa mi na nej ze si mozem dokupit hlboku klasicku vanicku a plus ta brzda a kolesa z tej speci gumy co nedostanes defekt.

Gesslein maju nafukovacie kolesa. V pipade defektu ti to vraj opravai vsade kde opravuju bycikle alebo zrucny manzel. Takze moj zrucny je tak bude lepit duse. hehe

mayka
autor
8. aug 2009

Jo a dodacai lehota ze 4-6 tyzdnov ale treba ratat s 8 tyzdnami pre istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre