Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
8. apr 2010

no teda och,
fuuuha. Do kelu. Ale hlavne aby sa to nezhorsovalo. A budu ju mat aspon pod kontrolou. Neboooj bude to ok. Ale tiez by som sa teda riadne bala.

Ja som dnes bola s Terezkou na preockovanie proti rotavirusom tak to mame komplet za sebou a skocila som odtial aj do brendonu. No teda tam maju nadherne oblecko pre mimina. Normlane som si oci mohla vyocit. Nadhera ale do kelu tie ceny . No riadna brutalitka.
Ale bola som aj vedla v tom KIK a tam som pr nu kupila supravicku satky s trostvrtovymi leginkami za 4,20 e. Nadherne yltucke s kvietkami a leginky su take maslove. A este som jej na streidacku kupila take kvetinkove cervene letne satky na ramienkach cize to moze nosit aj ako tuniku. Oplati sa tam ist kuknut. Maju tam toho vela ale mala strajkovala tak som to len tak narychlo kukla.

lucia.kl
8. apr 2010

mayka. ja nakupujem cez internet z www.kojenecke-oblecenie.eu ceny su neporovnatelne oproti našim a na každy dalši nakup dostaneš zlavovy kupon 10% da sa platiť na dobierku aj prevodom. ja som velmi spokojna - zatial čo mi prišlo. a posielaju tovar do 3 dni.

slniecko01
8. apr 2010

Och, čože zákal. Mňa porazí keď to bude mať aj Nelka. Doteraz to mala klop klop dobre a včera jej to zasa začalo. V noci mala jedno očko úplne zalepené ☹

Mayka do Vianoc by som tie okná nenechávala, lebo mne to išlo po týždni na hovieno 😀

och
8. apr 2010

slniecko neboj, to su dve veci, zuzeny slzny kanalik co hnisa a sedy zakal (keby som neupozornila dr. na bielu bodku uprostred zrenicky, tak by nikto nic neskumal a asi by na to ani neprisli), neboj, len skoc co najskor na kramare nech vam urobia preplach a malo by sa to hnred vyliecit, kamoska sa takto trapila s malou dva mesiace a preslo to az po preplachu skoro okamzite 😉

mayka
autor
9. apr 2010

ahojte babulky,

prisla som sa pochvalit. prave som objednala stolicku na papanie. neonato multiplo http://www.hrajko.sk/detska-stolicka-neonato-mu... tu zelenu. juuuj tak sa tesim. A dnes ide doobeda na masaz, tak snad ma aj kosti prestanu boliet. 😀

chruminka
9. apr 2010

och neblazni 😨 ,boze znie to strasidelne,ale sedy zakal sa da operovat,takze hlavu hore zlaticko a posielame rebeke pusinky

mayka kde je na SK KIK lebo ja ten obchod poznam len z rakuska,vzdy sme tam detom (bola som au-pair) daco pokuupovali a aj pre seba som tam nasla niekedy nieco.
Dobra stolicka,my sme kupili take tiez plastove polohovatelne ale co najlacnejsie,kedze sme museli kupit dve naraz.
mame tieto:
http://www.maderna.sk/katalog/product/6410/
akurat tu zelenu pandu a modru ladovy medved
ale nie sme s nimi moc spokojny,lebo ich musime stale koli priestoru skladat a su dost labilne,ked zacnu deti lozit a chodit mozu na ne spadnut ☹

lucia.kl
9. apr 2010

chruminka, neviem kde ešte inde na SK ale v BA je KIK na konci Rače ( ak ideš z mesta) pri Kauflande, je tam aj ten obchod www.brendon.sk - na ich stranke je aj mapa.

slniecko01
9. apr 2010

Chruminka KIK jr aj v DS, neviem či to nemáš bližšie. Je aj v Pezinku, ale nieje to bohviečo.

Mayka stolička je peknučká 😀

mayka
autor
9. apr 2010

Chrumi,
je to v Raci ako pise Lucia. Hned za Drevonou ked ides z mesta von. Vedla Kauflandu. Je tam Brendon a kusok dalej KIK. Fakt tam maju chutne vecicky. Uricte tam pojdem este kukenzi. Len asi uz budem mat toho dost na dalsie obdobie lebo vcera som objednala aj vecicky z Nextu. 😅 Ale objednala som aj topanocky- capacky. Take tenisky a riflove topanocky. Inak neviete odkedy treba detom kupit topky s pevnou podrazkou? ved niektore uz chodia skoro aj od 10 mesiacov. Asi uz na jesen objednam pre istotu take.

mayka
autor
9. apr 2010

Inak vam ide otvorit stranka Maderna? Mne nie uz par mesiacov . Furt mi to vypise ze Funguje to! Na tomto serveru běží Apache!
Pokud vidíte tuto zprávu, správce tohoto počítače právě úspěšně nainstaloval Apache web server. Teď ještě musí doplnit obsah a nahradit tuto standardní uvítací stránku, nebo přesměrovat server na skutečnou domovskou stránku.

Pokud vidíte tuto zprávu místo očekávané domovské stránky, kontaktujte, prosím, správce příslušného web serveru. (Zkuste poslat e-mail na adresu .) Přestože tento server používá program Apache, téměř jistě nemá nic společného s Apache Group, proto prosím neposílejte e-maily o tomto serveru nebo jeho obsahu autorům Apache. Pokud to uděláte, budeme vaše zprávy ignorovat.

Zde najdete dokumentaci Apache (anglicky) obsaženou v této distribuci.

Následující logo může být použito bez omezení na web serveru s programem Apache. Děkujeme za použití Apache!

To je akoze co??? 😠 😠 😠

och
9. apr 2010

no cafte babizne, zase sa tu nakupuje 😀

my sme boli dnes cvicit a co ja viem, mala spala ked sme prisli, potom bola mrzuta ze sme ju zobudili, potom sa jej pacilo a ku koncu uz bola zase unavena, ze len mrnkala a zmolila si okale 😉 ale za 35 eurickov na 8 tyzdnov, nech to berie cert aspon mame zabavku a mozno sa jej konecne podari prespat celu noc 😉

mayka vyzera to tak, ze ti nieco chyba alebo skus iny internetovy prehliadac, nechod cez google chrome ale cez stary internet 7
stolicka vyzera paradne 😀

slniecko, odporucam preplachnutie kanalika, Reba ma krasne ocko vobec nie hnisave dokonca ani karpinky sa jej v nom nerobia 😉 cim skor pojdete tym skor na to zabudne 😀

krakul ako davas Andrejkovi ten Gastrotuss? vcera Reba hodila tycku z toho ako to nevedela prehltnut, davala som lyzickou a dnes zase, tak som ju znova nakojila, odgrla si a dvala som jej to len tak na jazycek lizat po troske, vobec jej to nechutilo ksichty hadzala hrozne a potom aj tycku cislo dva 😲 ako to tak vidim, ten reflux budeme musiet ustat az pokym z neho nevyrastie, len mam taky pocit, ze budeme este hoooooooodne vracat pokym sa nauci tuhut stravu jest 😀

a do toho KIK skocim hned ako pride materska 😀 aj prispevok pri narodeni dietata 😀 😀 😀 😀

corinne
9. apr 2010

Och je mi luto Rebeky ze ma take potiaze s ockami,moje zlate.Ja som bola pred 2 tyzdnami na ockovanie s Maximom a dostal az 2 vakciny do obidvoch noziek a ten plac ☹ az mi na usi naliehalo,az bol bordovy ☹ chuda male.Najhorsie je ked vidim ako trpi a nedokazem ho upokojit,a este som mu musela na silu drzat brusko a nohy aby ich nezohol ked pichali.Prajem pekny vikend maminy,my sme pozvany na oslavu narodenin 🙂 ale moc sa mi nechce,Maxime je este maly na taketo oslavy.Och segra davala ten Gastrotuss malej lebo casto vracka,tak ju tak zapieklo,ze 2dni sa nemohla vykakat,ze vraj vrackala menej ale kolko sa naplakala,takze nedavaju.Videla som ze v novej Mamine je nieco o refluxe,tak neviem ci tam najdes nieco co este nevies,tak ak budes mat cas tak kukni 🙂

och
9. apr 2010

corinne dakujem

mama a ja mam predplatene 😉 a nic nove som sa nedozvedela 😒 vsetko uz viem 😀 keby vracala tak v pohode prezleciem a ide sa dalej, len ona to prehlta a potom strasne chudinu pali zaha, cela zcervena az jej slzicky vybehnu a kuka na mna takym pohladom ze pomooooc a ja sa snazim a nic z toho, uz mi dochadzaju napady, ach jaj

inak som zase zahlasovala a co vyhras? nenasla som tam nikde priebezne poradie 😀

dnes som si tak uvedomila, ze keby som nemala muza, len ja a Reba, ani by mi to nevadilo 😲 ale dnes mam cely den niaky depresivny, sama som doma az do nedele, hm a mm sa vrati a polezie mi na nervy, sa bude chciet rozpravat a zoberie mi malu na prechadzku a narusi moju pohodu a system 😕

a posielam foto z dnesneho kupania 😀

corinne
9. apr 2010

Och vitaz vyhra poukazku na 60svajciarskych frankov (1200sk,40€) ale sme na tom biedne zatial sme 4ty v poradi a na 1.mieste je s 535 hlasmi 😕 😝 ale oni asi poznaju cele svajciarsko 😀 a ja tu poznam 20ludi a aj z tych 20 hlasuje asi 5ludi ☹ pretoze alebo nechcu alebo zabudnu 😠 Ale aj tak dakujem 😉

corinne
9. apr 2010

A fotka je bombova,hnem ma napadlo Tunisko a ty chlapi co doprevadzaju tavy po pusti 😀 😀 ,mozes sa chvalit ze ste dosli z Tuniska 😀

krakulka
10. apr 2010

Och, Gastrotuss davam A. striekackou, 4-5x denne 1,2ml. Celkom mu to chuti, davam mu to po kojeni, cast z toho sice vyslnta, ale negrcka tolko.

mayka
autor
10. apr 2010

corinne mne sa tam podarilo zaregistrovat na tej stranke ale kedze neviem po nemecky nincen tak neviem ako sa dostat na 11 stranu. 😀 Neviem na co skor kliknut totiz. Daj navigaciu. 😀 😀 😀

ocgh, do kelu s refluxom. Chuda male. Uz to ma tak dlho. Uz by to konecne mohlo prejst. Do kedy to zvyknu deticky mavat? ja som niekde citala ze do 4 mesiaca. Tak bodaj by to tak bolo. Musi to byt hrozne.

ja musim dnes pochvalit moju terezku. Nechala ma krasne vyspat. Sa v noci zobudila len raz. Celkovo mi posledne noci dobre spinkava asi ticho pred burkou. Za chvilu pojdu zubky . To bude vraj pakaren. No co uz.

sylvyka
10. apr 2010

no ahojko 😉
mayka ako vravis pakaren som zrela na oddych na dajakom oddeleni 😀 , no elka jak je dobrucka tie zuby ju fest trapia katastrofa a dnes zas o pol stvrtej ze teplota 38,6 cervena ako rak chudatko ja len dufam ze ju to prejde a nech konecne ma vonku tie zuby ☹

corinne
10. apr 2010

Mayka ked sa prihlasis,emailovu adresu+heslo,tak potom na hnedej liste mas baby des monat,kliknes a tam ti sa zobratia cisla(pocet stranok a preklikas sa na c.11)

och
10. apr 2010

cafte

no dnes bolo ukazkove aprilove pocasie 😝 aj nam bolo teplo aj sme dva krat zmokli 😀 ale neva

bola som v tom KIK asi pol hodinu a kupila som len jedny saty hnede s kvetinkami a k tomu dlhy svetrik, v Brendon som sa opustila a kupila saticky aj s pancuchami, ideme na svadba o dva tyzdne a toto je aj svedok tak nech sme krasne 😀 😀 😀

krakul tak ja vyskusam tu striekacku ale vela sanci tomu nedavam 😉

sylvyka chudatko Ela nech uz to ma rychlo za sebou, to je hnus tie zuby bolia ked rastu a potom uz bolia do konca zivota 😝 a este aj kopec prachov zozeru 😀

inak mam ja vam taky napad, ze 30.4.-2.5. je v Incheba detska vystava
http://www.dietaarodina.sk/
co keby sme dali stretko tam?

och
10. apr 2010

inak prajem prijemny vikend a posielam foto dnesnych ulovkov 😀

sylvyka
11. apr 2010

ahojko baby potrebujem link na tu podlozku do postielky aby bolo babo vyvysene nechce sa mi to hladat napisem neskor vcera sme boli dva krat na pohotovosti katastrfa ☹

corinne
11. apr 2010

Sylvyka ja neporadim nemam prehlad ☹ Och krasny ulovok Rebeka bude hviezda vecera na tej svadbe 🙂 Ja som bola s Maximom na oslave narodenin a maly je na kaazdej fotke,kazdy ho vlacil po rukach az mi je to neprijemne ze je na kazdej fotke,tak dufam ze sa hostitelke nenahneva 😒 ze sme pokazili oslavu
.

och
11. apr 2010

http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=61...

sylvyk paci sa myslim ze maju sidlo v luznej aby si nemusela cakat,

ja mam postielku podlozenu knihami (predne nohy) cca 15 cm aby sa urobil 30stupnovy uhol a ten vnkus pouzivam ked lezi na sedacke alebo u mna v postely, kocik mam tiez zvyseny, zatial ju maj v autosedacke alebo lehatku,

drzte sa kocky

och
11. apr 2010

http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=na...

tu je lacnejsi

Corinne no to tak byva pri detoch, ze kazia oslavy, aj mne vadi ked malu chcu nosit a hlavne ked si spokojne lezi a usmieva sa, som minule uz skrikla, ze staci, ze to je zivy tvor a nie plysak a ze ma reflux a tym ze ju nadrapuju vkuse jej ublizuju, az potom sa spamatali ale bola som za debila az pokial som im nezamavala lekarskou spravou pod nosom

mayka
autor
11. apr 2010

och, bola si v tom KIK? 😀 😀 😀

Dobre co?

Sylvyka, maju ju tu http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=61...

Do kelu. Drzim palce aby sa jej skoro polepsilo. To som nevedela ze tei zubky mozu az tak trapit. Normlane zaciam mat z toho strach. Preco ste boli na pohotovosti? Kvoli horucke? A co jej dali? Chudatko male a aj ty musis byt uz riadne vycerpana. Drzte sa babulky.

Aj ochina tam kupovala, ale vraj je nic moc. Ale na sopliky to snad staci.

mayka
autor
11. apr 2010

kokos ja som dobra blondina. Vsak baby sem uz hodili linky a ten vankus. 😀 😀 😀 😀

Inak ja som tiez si chcela zbehnut pre tovar do tej Dunajskej Luznej ale nedalo sa. Neni tam predajna oni funguju ale cez net a neda sa to prevziat osobne.

katarinka77
11. apr 2010

Ahojte!
Corinne, ja nemám dieťa splodené v GF, ale doma 😀..

Sylvyka, čo sa deje? To z tých zúbkov? Už je lepšie?

Ja mám za sebou trochu blbý týždeň, v stredu ma nenormálne začali bolieť kríže, večer ma tá bolesť dohnala až k slzám, šli sme k dr., nechali ma v nemocnici na infúzkach, no prd mi pomohli, na druhý deň ma pustili s rovnakými bolesťami, že veď z obličiek to nie je, tak už sama musím prísť na to, čo mi pomôže. Tak som z vlastnej iniciatívy ešte zašla za neurológom, ani on nič nezistil. Nakoniec ma začal bolieť ešte aj žalúdok, len neviem, či od krížov mi to vystreľovalo tam alebo bola prvotná príčina v žalúdku, len kríže boleli viac, tak som žalúdok nevnímala... Neviem... Ale dnes mi je už fajn, tak snáď tak na dlhšiu dobu aj ostane 😉 .

Och, chystáš sa na expo Dieťa a rodina? Aj ja mám v pláne tam ísť, dúfam, že niečo pekné sa nám tam aj podarí kúpiť 🙂 .

och
11. apr 2010

katarinka a neboli to poslickovia? ja ked som sla rodit tiez ma bolelo brucho ako keby som si pokazila zaludok a potom aj krize, neboj nestrasim ta ale mozno to moze byt aj ono 😀 😀 juj ale ti to aj niako rychlo nabieha, to by chcelo foto bruska na posudenie 😀

ano rozmyslam, ze tam pojdem mozno sa tam bude dat nieco kupit lacnejsie a mozno nie 😀 😀 a mozno zeby uz jezisko aj zacal nakupovat? 😲 no urcite by som to vydrzala schovavat v skrini 😀 😀 😀 😀 tak daj vediet v ktory den a urcite tam bude aj kutik na kavicku ci cajicek 😀

dnes som spravila experiment na dietati, okupala, trosku sme sa pohrali, napapali, sup do postielky, kolotoc a zaspala sama uz pred 40 minutami 😀 😀 😀 😀 az mi je normalne do placu, ze nezaspala na mne, normalne sa citim odstrcena a podvedena 😵

katarinka77
11. apr 2010

Och, nestraš 😲 ! Na to je ešte príliš skoro! Gynekologicky však bolo všetko v poriadku, len krčok by vraj mohol byť trošku dlhší, ale tak ešte je v medziach normy... Zajtra idem do poradne, tak mi to dr. skontroluje a poviem mu o tých trampotách. Najradšej by som sa dala ešte skontrolovať gastroenterológom, i keď v tehotenstve sa toho moc nedá robiť, ale nech mám dušu na mieste 🙂 .
Bruško som dnes fotila, pridám foto aj maličkej z orgánového screeningu 🙂 .
My sa ešte dohodneme s manželom a aj Janulka plánuje ísť s nami, tak potom dám vedieť, kedy... Inak, Janulka bola u nás na návšteve, deťúrence sú na zjedenie, strašne zlatí 🙂 ! Pamätáš si ju ešte?
No vidíš, robíš experimenty a potom Ti je ľúto 😀 ... Možno mala práve taký deň, že to klaplo a zajtra zas nebude vedieť zaspať bez Tvojho náručia 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre