Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
21. apr 2011

@katarinka77 drž sa drahá 😉 to prejde, sľubujem

@vika34 mne to robil môj dr. iba ten 4D som si dávala robiť v Hlohovci, volá sa Ferianec, je to súkromná ambulancia a zhodu okolností a náhody, čo som ani netušila robí UTZ aj v GF 😉 podľa mňa je super a zachránil mojej dcére život

babulka123
21. apr 2011

@och nooo uneho som bola ja v GF.. taky mlady sympos..

och
21. apr 2011

@babulka123 no mlado len vyzerá 😀 😀 je to známy môjho muža a viem, že robil aj v USA alebo tam paxoval, mi je aj sympatický z toho dôvodu, že má normálne nezastaralé názory a hlavne je proti pôrodom kliešťami a zvonom a keď sa dá tak cisaráku, vždy mi dá na výber možnosti riešenia problému, pre a proti a ja sama si vyberiem 😉 chudák, som ho prosila, keď ma zašíval, že už dosť 🤐 a on s takým pohľadom mačacím, že to nemôže môjmu mužovi urobiť 😀 😀

vika34
21. apr 2011

@och
@babulka123
tak možno aj GF to robia ,prezistím,lebo neviem ako dopredu sa treba objednať tak to budem musieť obtelefonovať
Lebo som počula aj ja o DR Z Hlohovca,zdalo sa mi to trochu od ruky,ale ked je aj v Ba,skúsim

och
21. apr 2011

@vika34 neboj dobre to dopadne 😉 daj si spraviť dva, nech máš dva názory a uvidíš, ono u tých dr. je to tak, že chudáci toho majú strašne veľa, sa mi raz Ferianec priznal, že toho majú oni strašne veľa, ťahať ordinácie súkromné aj štátne, pôrody a popri tom majú aj svoje rodiny, sa im fakt nedivým, že sú "nezhovorčiví" keby som ja robila 48 hodín vkuse bez spánku a poriadneho jedla, tiež by som bola zlá ako 1.000 čertov 😉

vika34
21. apr 2011

@och dúfam že bude všetko o.k.

och
21. apr 2011

@vika34 a prečo by nemalo byť? 😉

katarinka77
22. apr 2011

@babulka123 tam určite nechoď, mám dojem, že dr. len vyciciava peniaze a robotu si nechá ešte nabudúce 😠 . Ak sa chceš dať vyšetriť, tak choď na Kramáre, ja som bola u dr. Šeba, bol veľmi ľudský a jemný. Aj Och u neho bola. Vyšetrenie robí poriadne a všetko ide cez poisťovňu. Ibaže u mňa bolo nutné operačné riešenie, tak som zvolila súkr. centrum, aby som nemusela byť uspávaná a hospitalizovaná a chcela som to mať čím skôr za sebou. Ibaže som to zrejme uponáhľala a nepredpokladala, že to takto dopadne.
Von zatiaľ nechodím, neprejdem veľa, ukrutne to bolí. Nevedela som ísť na veľkú, tak som skúšala dať čípok, samozrejme, že som to tam nevedela strčiť, revala som a mm ma objímal, že chúďa moje.... Nakoniec sa to podarilo aj bez, ale s plačom a strašnými bolesťami. Strašne mi je ľúto malej, myslím, že to všetko cíti, že som v nepohode, občas sa nechce nechať priložiť na prsník, je umrnčaná a lipne na mne viac ako kedykoľvek predtým.
@vika34 ale veď orgánový screening by Ti mal vybaviť Tvoj gynekológ, nie? Ak ho nerobí on sám, tak by Ťa mal poslať niekam, kde to robia. Či Tebe ide skôr o to, aby Ti ho urobil niekto veľmi dobrý? Potom by som Ti odporúčala dr. Čunderlíka. A na amnio by som v Tvojom prípade asi nešla, predsa je to len riziko.

vika34
23. apr 2011

@och
@katarinka77
pri tom čo sa mi všetko stalo mám stále obavy,lebo zdaleka sa mi nestalo ešte všetko zlé
Ja som sa pýtala gyndoša ,že či mi to bude robiť on a mala som pocit,že ani nevie o čom hovorím,neviem možno je to len taký pocit,ale zatiaľ mi na UTZ nikdy presne nemeral,iba cca,ináč je fajn,ale naozaj by som chcela ísť k odborníkovi,zavolám bud do medifery,alebo k cunderlíkovi ,uvidím aké budú mať termíny,čo sa týka amnia,bude to asi veľmi ťažké rozhodnutie,ale budem to riešiť naozaj až ked by veľmi zle vyšli testy

katka verím ,že to musí byť hrozná bolesť,už aby si to mala zahojené
ja teraz chodím každý tt ku gastroenterologovi/mám chron.zápal čreva/tak mi berú krv a odovzdávam stolicu a stačia mi aké sú nepríjemné tie vyšetrenia ☹

slniecko01
23. apr 2011

Ahojte babulky,

včera boli presne 2 roky čo mi do brušk vložili moju malú bublinku 😀 Inak asi nám idú zuby, lebo Nelka slintá jak doberman a eššte má aj sopel 😖, ale zvláda to dobre 😀
Včera sme boli v BA v Zoo.

@vika34, prečo si stále myslíš, že nebude niečo v poriadku. Veď vyberali ten najlepší materiál 😀 . Tak to bude zdravučké bábatko 🙂

@katarinka77 nezávidím ti tú bolesť a kurát teraz na sviatky, keď si dávame všetky možné dobrotky 🙄

Všetky vás moc pozdravujeme a želáme veselú veľkú noc a veľa vody. Nech sme zdravé a krásne 😀

vika34
25. apr 2011

@slniecko01
ja neviem stále mám také obavy,ale to je asi normálne,ale musí to byť kvalitný materiál,ked prežil aj mínusové teploty 😀
@katarinka77
pekne oddychuj a prajem rýchle uzdravenie

och
25. apr 2011

ahojte
krasny slnecny pondelok 😉 ja som napacovala rebra tak tu uz slintam a cakam kedy mm zalozi ohen nech mozme ist grilovat 😀 😀 😀 😀 😀

@vika34 no s tym amniom, to zavisi ako by si nalozila s vyslekom 😉 ak si presvedcena, ze chces babo aj keby malo byt "ine", tak asi amnio je zbytocne 😉 aspon ja by som sa k tomu takto postavila

slniecko01
25. apr 2011

@och, že rebrá. Panička z mesta, nevieš čo sa papá na dzedzine ? no predsa udzené 😀

ja som piekla kačice a nikto sa ich ani nedotkol, ani chlebíkov, ani šalátu. No načo to ja robím 😠 . Potom to budeme " žrať " do konca týždňa 😀

och
25. apr 2011

@slniecko01 vidíš 😀 a práve preto si ugrilujeme všetci svorne rebrá, budeme spolu, bude sranda aj sa najeme a nikto sa nenarobí 😀 😀
inak ja som taký ignorant týchto sviatkov, vôbec ich nemusím a chvalabohu ani mm to nerieši, dobre vie, že keby ma vyšibal alebo popolieval, si môže podpísať rozvodové papiere, zbaliť kufre a ísť mame 😉
keď bude Reba staršia, pojmem veľkú noc v duchu hľadania vajíčok na záhrade 😉 myslím, že sa viac zabaví ako čakať doma na niekoho kto možno ani nepríde 😀 😀 😀 len preto aby ju zmlátil a vylial na ňu starú nechutnú ruskú voňavku 😀 ale mám aj kura pečené so zemiakovým šalátom, aby sa nepovedalo 😉 som šalát urobila veľkonočný, miesto mrkvy som dala vajíčka, čiže je tam double porcia vajec 😀 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
25. apr 2011

ahojte damy,

tu sa griluje o 106.
Tento rok som sibacku total odflakla kvoli Teri lebo ma tie sproste afty. Total hotova bola. len na rukach sa nosila nehovoriac o prebdenych nociach. Ale zda sa ze uz zacina byt lepsie lebo uz si aj jest vypyta. 🙂
Zajtra ideme na kontrolu. Ale uz aj po vonku behame a tam sa tvari akoby jej nic nebolo. Ale akonahle sme v dome konieeeeeeeec.
Urcite by som inak piekla kacku s loksama ale zmohla som sa na majonezovy salat a mm vyprazil kuracie rezne. 😀
A napacoval kuracie stehna tak zajtra grilujeme aj my.
Dnes sme boli na gulas party u znamych.
Inak Teri uz papa krasne sama a nedovoli aby som ju krmila lebo sak ona to vieeeeee predsa. Polka miskyu je sice na nej a po okoli ale taka je zlata. 😀

@katarinka77 fuuha to az tak boli? 😕 Mojenko prajem aby aby ti to coskoro preslo.

@vika34 neboj vsetko bude tak ako ma byt. Ved drobec pekne rastie. 😉

@och uvidim aky bude ortiel nasej pediatricky a mohli by sme vybehnut do SC na jazera alebo sa s Teri dovalime k Vam pozret cicu. Teri ked vidi macku tak je hotova. 😀 Alebo vy k nam dojdete.
Inak o chvilu testujes . Som zvedava ale dufam ze drobci pekne spolupracuju. 😉

Idem spatr lebo noc bude asi zasa zaujimava u nas. ☹

katarinka77
25. apr 2011

V tých mojich bolestiach ani neviem, či som vám popriala pekné sviatky, tuším ani nie 😒 . Ale dúfam, že ste ich mali pekné 😉 !
@vika34 ďakujem, úplné zotavenie síce trvá aj mesiac, ale už je to lepšie a lieky od bolesti som celkom vysadila, i keď za iných okolností by som si ešte niečo šupla, aspoň na noc. S tým amniom mám rovnaký názor ako Och. Treba to zvážiť 😉 .
@slniecko01 nám sa už údené v obchode neušlo, v meste toho bolo asi málo 😀 😀 . Tak sme mali rezne so šalátom, resp. len mm, ja som stále na kašičkách. A po dnešnom strašnom "pôrode" na wc na nich ešte nejaký čas ostanem ☹ .
@och to sa mi páči - hľadanie vajíčok v záhrade, veď netreba za každú cenu dodržiavať tradície a mlátiť hlava nehlava 😀 . Presne toto som ja neznášala v detstve, keď sme čakali v napätí, kedy niekto zazvoní a či vôbec ešte niekto zazvoní. A koľko vody sa mi ujde... No a tie voňavky ani nehovorím 😖 !
@mayka ďakujem! Nevieš si predstaviť, ako to bolí, fakt horšie ako pôrodná bolesť. Pretože minimálne 5 dní si na liekoch od bolesti a bojíš sa ísť na veľkú. No a ja na wc kvílim od bolesti. Okrem toho to stále mokvá a krváca, nosím vložky ako pri ms, asi 7-8x som v sprche, niekedy aj v noci, keď to štípe. Keby som vedela, že sa to pohnojí len pri pôrode, tak už len kvôli tomuto by som pri druhom asi žiadala sekciu. Ale ono sa to zhoršuje už v poslednom trimestri, takže sekcia by ma nezachránila.
Terezke tiež skoré uzdravenie, chúďato, musí to hrozne bolieť!

och
26. apr 2011

@mayka no uz sa teším, len vy buďte fit, na jazerá to teraz nie je, jedine ak by sme chceli robiť zápasy v bahne 😀 😀 😀 inak ten curasept pomohol?
@katarinka77 kokso to ma fakt mrzí, že musíš takto trpieť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ja mám hroznú traumu z veľkej noci a mne sa ten sviatok nepáči ani 😠 vychovávať deti, že môžeš udrieť ženu a ešte za to aj niečo dostaneš 😠 brrrr

och
26. apr 2011

😉
je tam, či nie je tam? toť otázka 😉

callex
26. apr 2011

@och ja ju tam vidim...super..drzim palce nech silnie. kolko ste vkladali?

och
26. apr 2011

@callex ahoj moja
ani ju naživo netreba hladať, tak už len aby to tmavlo, dve deťúrence mi dávali jedno 10 a jedno 4 bunkové 😀 dúfam, že to budú dve baby

babulka123
26. apr 2011

@och aj ja ju vidim .. drzim palce.

corinne
26. apr 2011

@och je tam,vidim ju 😀
som na teba myslela vcera ked si tu pisala o grilovanych rebrach 😀 ci uz bol test alebo nie,ale nechcela som byt doterava 😀

mayka
autor
26. apr 2011

@och kokooooooooos 😀 😀 😀 😀 😀 tesiiiiiiiiiiiiiiim

mayka
autor
26. apr 2011

@och a zasa si dlllho nedas krvavy steak a tatarak. 😀

och
26. apr 2011

konecne som nasla lepsie svetlo 😀
@corinne povodne som nechcela ale nedalo mito :D

och
26. apr 2011

@mayka a zase rodim na vianoce 😀 😀 😀 😀 neviem asi zacne muz vzdy v decembri kradnut na darceky a 10 kaprov budeme kupovat ked to pojde takto dalej
no ale ved uvidime ci bude ciarka silniet 😉 este nie je nic iste

mayka
autor
26. apr 2011

v piatok ides na krf?

och
26. apr 2011

@mayka hej, bude tipovacka o 14.00 😀
a ty neprovokuj s tym tatarakom, pockaj budes tehotna ty s druhym a si tatarak budem davat kazdy vikend u vas 😀 😀

callex
26. apr 2011

@och tak sa tesim na krasne HCG..dufam ze ta budem nasledovat..ja mam tiez dve babule v brusku.

och
26. apr 2011

@callex jeeeeeej super, tak to bude plodny april zase 😀 😀 😀 😀 a kedy si bola na ET?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre