Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
10. jún 2010

Ahojte!
@och, krásne fotky z plávania máte 🙂 ! Aj ja by som sa hneď šla vyčvachtať, ale jedine do mora, mne tá bazénová voda nerobí dobre. Keby sme šli raz na plávanie, tak tiež jedine do slanej vody. Predsa mi to len pripadá čistejšie.

@mayka , no viem si predstaviť tie opletačky a behačky kvôli pár eurám 😒 ... Veď aj nás to čaká... Ešte horšie!

@sylvyka a dokedy sa to má akože spraviť? Nemali by ste ísť s tým k urológovi hneď?

@slniecko01 , to vám povedala dr., že treba prikrmovať? Ale veď bábätko si vypýta, koaľko potrebuje, nie?....

@krakulka , my sme sa teraz vrátili z Demänovskej doliny z Jasnej 😉 , bolo tam perfektne! Trúfla som si aj na jaskyňu s vyše 900 schodmi 😀 , no na konci som už fučala 😀 . Ale trošku sme sa aspoň schladili v tom sparne. Chodili sme aj do Tatralandie, ja som síce len lehnila na lehátku, lebo veď do bazéna ja nevleziem ani za normálnych okolností, nieto tehotná. Inak bola práve akcia - 1 lístok a druhý za 1€. Takže sme zakaždým ušetrili 14€.
Dnes sme boli v poradni, maličká sa nám už otočila dole hlavičkou a váži 1260g 🙂 . Sme moc zvedaví, ako bude večer spávať, keď vždy okolo 23" príde jej hodina a šantí v bruchu 😀 .
Ešte jedna otázočka na vás. Dávali ste si odobrať pupočníkovú krv? My by sme chceli, len v AT (kde zatiaľ plánujem rodiť) to stojí takmer 2000€. Kedysi sa dalo aj cez naše firmy, ale štáty majú nejaké právne ťahanice, takže asi by som kvôli tomu odrodila radšej v BA. A nielen kvôli tomu....

chruminka
10. jún 2010

ahojte pipnky,prepacte ze vas troska (viac) zanedbavam,ale jezibabule su ako oddtrhnute z retaze a zajtra ideme na vikendove stretko z konika takze chaos, stres a panika v plnom prude 😅

och
10. jún 2010

Ahojte

slniecko ja som to dnes spomenula nasej dokine, tiez by to vraj neriesila este, az keby sa to prilis casto opakovalo, pokial sa smeje a je spokojna, neplace od hladu nie je o com, pri prikrmoch by si mohla zvyknut na flasku a tym menej sosala mliecka a mozes o neho prist, aj Reba tusim jeden mesia pribrala len necelych 300 g a dalsi uz skoro kilecko 😉 niektore deti su dlhe a chude a ine zase kratke a tucne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krakulka tak drzim palceky s latkovkami 😉 vsetko je len sila zvyku ale to som ti uz pisala 😉

@katarinka77 no tam chodime my, som normal zastihla aj kontrolu z hygieny ako odoberali vzorky, su tam prisne bezpecnostne hygienicke opatrenia 😀 a je to vyslovene bazen len pre deticky 😉 inak niako ti tie tyzdne fakt ubiehaju, uz len dva mesiace a je kukucka vonku 😀 ma krasne miery a meno uz mate vybrate?
odber pupocnikovej krvy ma vysiel na 824 eur v Eurocorde a da sa aj na splatky a preplatis len 20 e, vyplnis dotaznik na internete a vsetko posielaju postou 😉 ja som to dokonca nestihla pre porodom a dokimu som povedala ze to chcem a ostate som doriesila doma cez telefon 😉

@chruminka no moja cccccc 😀 Beba babam chutila :D dufam, ze ano 😉

inak co davate detickam na noc? teda v com spavaju? Reba ma len pyzamko (dlhy rukav aj nohy - tie dupacky s dlhymi rukavmi ci ako by som to nazvala) ani ju nezakryjem a cela je hned spotena 😠 😝 no ale bojim sa dat nieco kratsie ked sa vzdy odkope a vaky mam len brutal teple, dokonca v zime mala spotene nohy v nich 😒

slniecko01
11. jún 2010

Ahojte dievčatá

@och no pravdu povediac neviem ani ja čo mám spraviť, asi jej budem dávať na noc nutrilon. Aj som jej dala, ale len 120 a potom som ju radšej dokojila. Len zase neviem či je to dobre miešať umelé mliečko a materské, Nelka však neprotestovala. Ešte sa mi zdá na kašičky dosť skoro, aby som jej dávala na večeru.
Dnes som jej uvarila na obed kalerábik a mrkvičku, spapala asi kávovú lyžičku 😀 . Mliečko je mliečko 😀

Vonku je strašne horko, malá sa potí a ja tiež, jak taký somár. Dnes si nožičky máčali v bazéniku, včera nám babka kupila v KIK HELLO KITTY 🙂

Mayka vám by sa v záhrade hodil bazén, keď ju máte takú veľkú 😀

Chruminka takže malé teroristky sú opäť v akcii 🙂

Katarinka , tak za chvíľu tu máš chrústika aj ty 😀

och
11. jún 2010

@slniecko01 bacha na ten Nutrilon na noc, suseda takto prikrmovala a mala dobre spala v noci, sa nezobudila na hlad a v konecnom dosledku papala este menej a menej aj pribrala 😝 ten nutrilon je tazky na zaludok preto po nom deti tak dlho spia a tvaria sa spokojne, ze nepocituju hlad 😒 a miesat takto mliecka no neviem neviem 😅 ale urcite to zvladnete 😉 skusila by som skor stlacanie prsnika, ked Nelka pije aby pila aj dostatok zadneho mliecka bohateho na tuky 😉 a bude aj super priberat, nekaka ti na zeleno?

katarinka77
11. jún 2010

@och , to je super, že také kontroly sa ešte robia 😉 . My keď budeme chodiť s malou plávať, tak skôr asi mm, ja mám stále strach z tých bazénových infekcií. Ja budem fotiť 😀 .
Veru, maličkú máme čo nevidieť na svete, veď už sa nevieme dočkať 😉 . Volať sa bude pravdepodobne Miška 🙂 .

@slniecko01 , nebolo by lepšie ( keď už) najprv nakojiť, nech sa jej dostane aj toho výživného zadného mliečka, ako Och hovorí a ak by jej to nestačilo, tak až potom dokŕmiť?

sylvyka
12. jún 2010

slniecko ja som tiez prikrmovala som mala malo mlieka a davala som ho na striedacku / musela som si odsavat / vydrzala som do konca 5 ho mesiaca co je celkom slusne si myslim.
katus uz sa tesime na misku :D
inak nic nove ozvem sa zas papa a drzte sa :D

mayka
autor
14. jún 2010

ty kokso baby ze druha strana. Nejako to tu flakame.
Co mate nove damy? 😉

Ako je pekne tak ani nie som na PC a vecer vzdy vysedavame s muzom na terase a pijeme pifko ( ja nealko) alebo si dam sem tam vinko. Strasne som sa tesila na leto kvoli tomuto.
Nasa Terezka uz krasne sedi sama. A zacala sa stavat na nozky tak co chvila asi zacne lozit. Vcera sa jej podarilo dat sa aj na styri ale potom svihla a udrelaq si gebulku. No takze uz zacina obdobie urazov a treba davat maximalne pozor. Si neviem predstavit chrumi s dvojickami. vecer zasa svihla zo sedu muzovi. No bude veselo.

Ozaj chrumi uz ti lozia?
A sylvyka ako je na tom Elka? Uz lozi?

Inak nasa Teri strasne lubi rohlik. Kby ste viedli ako ho vzdy zmasakruje. A ked jej ho beriem tak strasne reve. 😀 A tie chrumky tiez idu iu nas na dracku aj ked denne je dam tak maximlane 3 ks alebo teda ten rohlik zuzlat.

A asi zacnem zaradovat aj cestovinky a nejake polievocky varit. Slecna sa konecne rozpapala. Musim si nastudovat ak na to.

No idem jej dat jablcko.
Zatial papa

mayka
autor
16. jún 2010

Ale no tak baby. To nemyslite vazne. 😀

krakulka
16. jún 2010

Ahoj Mayka, kukam, ze uz sem chodis len ty a my len citame 😉 .
Tych padov Terezky este len bude, pockaj az zacne chodit sama. 😉 S mm sa snazime ist podlap. Kiedronovej http://www.martinus.sk/?uItem=25312 Andrejko je sikula uz pekne konickuje, paci sa mu na brusku, lebo ma paradny vyhlad. Cez vikend bolo strasne horko. V sobotu sme boli kuknut v Ledniciach, trochu sme pochodili zahrdy, len tie komare. Odpoludnia sme sli na grilovacku, ale A. bol z toho horka hotovy, po 2h. sme sli domov. A. vycvachtali vo vanicke, taky bol spokojny. V nedelu sa ochladilo a dnes je len 17st. a prsi. Hrozne. A. trochu pokasliava, kedho kojim,mam pocit, ze ma plny nosik. Dnes ideme do poradne. A. budu ockovat - druhe ockovanie, zase bude chudatko plkat. MM sa to nepaci, samo aj mne. Keby sme dopredu vedeli, co je tozac, tak ho nenechame ockovat. 😠
A co vy ostatne maminy, ako sa mate?
katarinka, kocik ste uz vybrali?

krakulka
16. jún 2010

pridala sompar fotiek.

katarinka77
16. jún 2010

Ahojte!
Krakulka, Andrejko je krásny chlapček, bude to riadny fešák, keď vyrastie 😉 ! Kočík sme už kúpili (Tako Jumper Srdcia). Dúfam, že budeme spokojní 🙂 .

Mayka, no veru, budete mať veselo, Terezku poriadne obložte, nech sa neobúcha 😀 .

Ja sa nemám moc dobre, niečo sa mi zapichlo do nohy a zapálilo sa to, ale strašne 😖 ! V pribehu dňa som nevedela stúpiť na nohu, mám opuchnutú celú nohu až po členok, najviac bolí palec, zapálila sa mi aj žila na priehlavku. Už dve noci som nespala 😒 . Dnes som dostala ATB a Fraxiparín, tak dúfam, že cez víkend už bude lepšie. Au au...

och
16. jún 2010

no caute
tak teda prispejem aj ja 😉

vcera sme boli u Mayky a dobre sme si pokecali pri kavicke 😉

doska na domcure je uz vyliata a cakame pokym vyschne, cize toto pocasie nam hra super do karat, aspon nemusime platit robosov na polievanie betonu

Reba je dnes od 5 rana hore, hlava ma uz boli, zaspala az na obed 😝 a slinta ako bernardin, zuby to niesu, som chytala dasienka a ma ich makke

Polnisova porodila

a idem si zakupit knizku Znakova rec pro batolata, aj mi to dnes odporucila baba na cviceni, ze je to super a funguje to 😀

aj mi uz prisiel balik z dalsimi plienkami ale som pre neho nebola, bo medzi casom som objednala dalsie 😀 😀 😀 a uz aj pisali, ze balik na ceste, tak to supnem na jeden krat 😀 😀 😀

@katarinka77 boooooze rychlo sa uzdrav, zena ved to uz mas za par 😀 😀 no veru este dva mesiace a Miska uz bude na svete 😀 😀 😀 😀 akurat sme dnes spominali s kamoskou na porod 😀 😀

krakulka
16. jún 2010

info z poradne. Andrejkove miery: 7140g., 65 cm. A ockovanie bolo, do oboch noziciek. Strasne krical. Chudatenko moje male.
Katarinka rychlo sa uzdrav, neni to sranda.

katarinka77
17. jún 2010

Konečne som sa po 3 prebdených nociac lepšie vyspala 🙂 , zdá sa mi, že aj noha trochu menej bolí, aspoň nejaká úľava 🙂 .

Och, letí to... Veď nedávno si rodila Ty, ešte si to pamätám a už som pomaly aj ja na pôrodnom stole 😉 . Rozhodla som sa, že budem rodiť zrejme na Kramároch.
Jój, no tie kávičky na vám aj závidím 😀 , rada by som vás opäť videla. Nedáme nejaké stretko (ešte kým porodím) 😉?

Krakulka, ďakujem, dávam si pozor, ako sa dá, ale tomuto sa moc nedalo zabrániť. 100x som mala nejakú triesku v nohe, či ruke a nikdy mi to takúto galibu nenarobilo. Asi je fakt pravda, že v tehotenstve je všetko možné 😒 ...

och
17. jún 2010

@katarinka77 tak tak, telo je unavene a kazda hovadina sa na neho nalepi 😝

to s tou kavickou by som velmi rada prijala 😀 😀 v poobednajsich hodinach, mozme prakticky kedykolvek, teda okrem stredy, tam cvicime od 13.30 do 15.00 😀

krakulka
17. jún 2010

@och no musim prekonat samu seba a dofrcat autom aj ja. 😕
ach jo, ti chlapi, aj vasi su taki strasni jak ten moj. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
pred A. sa snazim usmievat, ale dnes je to tazke. ako babule zvladate starost o mimco len vy same? ja uz nevladzem. v utorok som sa mala ist ogreagovat na 35 min. tolko vydrzi mm sam s A. no nekonalo sa. mm mal poradu v praci, dosiel moc neskoo. s A. sa ist nedalo, lebo predtym spal 3h. v kuse. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak snad o mesiac nebude mat mm nic.

katarinka77
17. jún 2010

Och, mňa unavujú keď tak moje choroby, som zberateľ diagnóz 😠 😀 .
A to stretko by vám vyhovovalo skôr v týždni či cez víkend? A kde? Tak navrhnime zopár termínov 😉 .

Krakulka, hm... Neviem si to predstaviť, že by som mala všetko robiť sama. Ale zas, pokiaľ mal prac. povinnosti, ok, horšie by bolo, keby vás zanedbával kvôli svojim koníčkom a kamarátom... A prečo až o mesiac? Urob si skorší termín na odreagovanie, manžel by ho mal akceptovať. Držím palce 😉 !

och
17. jún 2010

@krakulka no moja to by si mohla 😉 aspon by sme v klude pokecali aj o latkovkach 😉
no ja to zvladam uplne sama, mm chodi koli krize domov okolo 20.00, kazdy tyzden na dvojdnovu sluzobku do KE, uz malu ani neprebaluje ani nekupe, len kde tu sa snou zahra, ale ani to nestiha, cez vikend su jeho konicky, ale uz neriesim 😀 v zasade sa nestresujem, upratujem kazdy den kusok, nie vsetko na raz (napr. len kupelnu, alebo len povysavam, ci umyjem dlazku,zehlim...) varim sposobom nakrajat, nahadzat na plech a piect 40 minut (zemiaky v supke, kuracie masko, cesnak v supke, cukina, cibula, paprika, chery paradajky,... na plech osolit, okorenit, poliat olivovym olejom... nezabudnut dat papier na pecenie, nech nedrhnem plech 😉 ) varim vzdy mini. pol kila masa nech je aj na druhy den, periem koli plienkam kazdy druhy den ale to je o nicom 😉 ranajkujem zvacsa na prechadzke, zapecenu bagetku a kavicku so sebou, ak nestiham varim, krupicova kasa a donaska cestovin to isti 😀 😀 😀 😀 a nakupujem kazdy den, zbehnem tutok do Bily a kupim tak 5 rozkov, maslo mlieko, cerstvu zeleninu, proste mini nakupy vramci poobednajsej prechadzky 😀
nie som dokonala zena a ked sa mm nepaci, ze je bordel alebo jedlo, ma tiez dve ruky nech sa cini, ja som v sluzbe 24 hodin 7 dni v tyzdni a zasadne, ked mala doma zaspi, spim s nou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@katarinka77 a nemozes skor zbierat znamky? 😀 😀 😀
ja mozem aj cez tyzden, no napriklad pionierska zahrada alebo T-com plaz, ci plaz pri eurovei 😉 niekde blizko wc a kavicky 😀 😀 😀 😀 😀

krakulka
17. jún 2010

@och dakujem och. 😀 😀 😀 😀 uz ani ja to nechcem riesit, ale ta moja gebula si nie a nie povedat. 😔 😔 😔

krakulka
17. jún 2010

MM si to sem chodi citat, tak ze ho pozdravujem. 😠

och
17. jún 2010

@krakulka ze ho pozdravujem, ja som tomu svojmu akurat povedala svoje do telefonu, ze ma musi viac obimat aj s malou byt, lebo nebude mat pre koho tolko pracovat, je pekne, ze robi vsetko pre to aby nam nic nechybalo, ale ma to jeden fatalny logicky omyl, chyba nam on 😒
ale minule mala strasne bola umrncana a nevedel ju utisit, vtedy pochopil, ze to nie je take jednoduche, aj sa mi ospravedlnil 😀 😀 dokonca raz volal uz po pol hodine aby som sa rychlo vratila, ze ju nevie utisit, som dosla, decko bordove od placu a mm sedivy 😀 😀 😀 😀 ja len dufam, ze ked decka trosku podrastu, ze preberu stafetu, teraz si aj tak bez nas neporadia, pokym kojime 😉 alebo je to utopia?

mayka
autor
18. jún 2010

Ahojte damy,
co sa to tu chysta ? Stretko? 😵 Aj ja chceeeeem.

krakulka, no asi to mas tiez doma vesele. Ja som tiez viac menej s malou sama. Moj muz ma vela konickov alebo kosi travnik. 😀 U nas doma. Ale sem tam ide na prechadzku a v poslednje dobe mam pocit ze sa snazi byt s malou ale dlho s nou nevydrzi. On ju nevie zabavit. ja to nechapem. 😠

Idem hviezda krici. Pak sa ozvem.

mayka
autor
18. jún 2010

Inak to stretko moze byt aj u nas. Dnes konecne dorobia obklady tak uz budeme mat hotovo. Aj ugrilovat si mozeme nieco.

krakulka
18. jún 2010

@mayka mam pocit, ze to mame doma vsetky rovnake. 😀 😀 😀
@ och utopia to nie je. 😉 ja si hovorim, ze az bude vacsi bude moct ist s tatom na kolo, zahrat si futbal,.... len ci tam nebudu vyhovorky tipu: ideme na dlhu a narocnu trat, hrame turnaj a pod.
ja to citim rovnako, viem, ze mm pracovat musi, ale ked pride domov, je mi luto, ze sa najskor venuje svojim konickom a na nas s A. uz nezostava cas. ked tak hodinka denne. tie objatia od mm chybaju aj mne. myslim, ze aj A. to citi. ja nemozem ist nikam. bo A. spusti uz po 10min. vzdy ked niekam idem tak len max. na 30min. do obchodu, inak nic ine nehrozi. mm nevie A. ani utisit, ani zabavit. max. mu hraje na spanielke, ale to tiez nevydrzi A. dlho. vlastne vzdy mi vola, ze uz aby som prisla domov. lebo on je sedivy. jeho mi luto nieje, ale A. len ked to nevie pochopit on, ze pokial s A. nebude travit viacej casu, nebude v pohode a spokojny.
Andrejko ma dnes 4 mesiace, zlaticko moje. 🙂

luciamk
18. jún 2010

Ahojte Babule!

Krakulka gratulujeme Andrejkovi.

Baby idem sa zblázniť sme chorý máme nádchu... všetci traja. Asi z toho počasia... Bože už som si aj poplakala, keď som videla ako sa malý zadúša keď sa pokúšal vykašlať... Je to hrozné, som z toho na nervy a najhoršie je že aj mne je úplne nanič a bojím sa ho aj pomojkať, aby som ho ešte viac nenakazila. Aj keď spinká každú chvílku si zo sna poplače, lepšie povedané pomrnčí. Našťastie horúčku nemáme.... ☹ ☹ ☹

katarinka77
18. jún 2010

Ahojte!
Tak trošku sa mi začína už noha zlepšovať 🙂 , i keď prejdem len po byte a ešte to bolí. Nevadí. Len nech sa to vylieči. Som aj rada, že práve nie je moc pekne a neťahá ma to von 😀 .

Lucka, aj vy ste kaliky? Skoré uzdravenie prajem 😉 ! Neboj sa, určite ho nenakazíš viac 😉 !

Och, ja neviem, na mňa sa tie dg. nejak lepia, tiež by som rada zbierala niečo iné 😀 .
Mne je vcelku jedno, kde sa stretneme, len aby sa tam dalo niekde parkovať.

Mayka, ale ani grilovačkou by som nepohrdla 😉 🙂 !

Krakulka, ....ach tí muži!!!! Najhoršie je, že malý to všetko cíti. Nuž dieťa nie je len pre potechu, ale treba ho vedieť aj utíšiť, pomojkať... Úplne Ťa chápem, že Ti to chýba, je to nenahraditeľné! Dúfam, že mm skoro pochopí, že vzťah s dieťaťom si musí budovať od malinkata...

mayka
autor
19. jún 2010

baby ja si myslim ze ked budu deti vacsie tak to bude ine. Len teraz ti nasi chlopi nevedia co s mrnatami . nebojte. pockajte o rok. 😉
mm ma kamosov co beru pravidelne deti so sebou na ryby na noc a na bycikel a splav. A to moj sa toho uz nevie dockat.
ono je pravda ze im tiez musi hrabat z toho ze su denne do vecera v praci a kedze my sa nevieme dockat kedy pridu tak to citia asi ze ne nich tlacime a berieme im "slobodu". 😀 😀 😀 😀 😀 oni na oplatku nechapu nas ze cely den riesime plienky a snazime sa zabavat deticky a ako tak udrzat domacnost,. A nevieme sa dockat toho ze sa budeme bavit aj na inu temu. 😀
ono je to zacarovany kruh asi.

Ale dost uz aby sme nevyplasili katarinku. 😀

Sorry pisem jednou rukou v druhej mam dieta. 😀 😀 😀 😀

lucia, aj my mame nadchu. Ja totalnu a Teri tiez musim odsavat ale nie tolko len jej to neustupuje tak asi zavolam dokyne v pondelok ci mame prist. Ja pocujem ako jej to v nose chrci ale nejse mi to odsat. ma ide porazit z toho.

lucia vela odsavaj sopliky a cisti nstek solnym roztokom. 3x denne nasivin

mayka
autor
19. jún 2010

baby a co tak buduci piatok u nas? vsetky ste vitane .

katarinka parkovat bude kde. 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
19. jún 2010

myslim piatok 2.7.

mm ide na zavody tak spravime babsku jazdu. A snad aj pocko by uz mohlo byt fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre