Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

henika30
12. nov 2010

@krakulka Dakujem ti velice pekne za radu,ano kopká a vela sa hýbe.teším sa ináč len sopm to nevedela čo to je ale určite náš chlapček! 😉 😉 😉 😉

krakulka
13. nov 2010

v albume mam par novych fotiek, kto nechodite na FB

katarinka77
13. nov 2010

Ahojte! Ako víkendujete? Ja tu mám na víkend sestru, tak mi zabáva malú a pomáha s nejakými drobnosťami 🙂 .
Chcem sa vás spýtať- používate niektorá šatku alebo manduku? Oplatí sa do toho investovať tie peniaze? Ja by som chcela skôr šatku, ale mm ju chce tiež nosiť a šatku si on na seba nedá 😀 . Skúšala som oboje, v šatke mi malá plakala, v manduke to bolo ok. Ale tak tiež to nemôžem hodnotiť podľa jedného vyskúšania. Tiež rozmýšľam, či kúpiť novú alebo z bazára....

slniecko01
14. nov 2010

@katarinka77 ja som mala požičanú od kamarátky manduku a osobne si myslím, že sa ti neoplatí investovať do novej.

krakulka
14. nov 2010

Andrejko je este chorucky - sopliky cez den nema, ale v noci mu zatekaju a prestrasne kasle. sice uz vykasliava, ale stale to nie je dobre. zajtra pojdem znova k dr. nech sa nanho pozrie a upravi mu liecky. takze u mna vikend doma - zatvorena s prckom. ☹
@katarinka77 ja som pouzivala - teraz uz len obcas - babyvak. neviem ci ma admin nezrusi: http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=128972... . je tu uplne super, nakoniec sme sa dostali az k tomu, ze Andrejko nechcel byt v kociku, lebo pri maminke bolo super. Krasne v tom spinkal, da s v tom kojit a ked je vacsi, mozes ho nosit aj troska inak. Vo vaku ho nasil aj MM. Kupovala som novy, ved chceme viacej deticiek, tak preto. Teraz sme kupili Ergo nosic + kapsu od MaM a je to super. Na nosenie vonku.
Pretoze ideme podla p. Kiedronovej - Nezna naruc rodicu, tak som ine nositko nechcela.

henika30
14. nov 2010

Ahojte!Prepáčte že vás zas vyrušujem ale mám tu taký problém už od včera že ma bolí pravá strana jak keby krč chytal pravý vaječník.mám stým íst lekárovi alebo to je s polohou bábatka?Neviem čo mám robit! 😒 😒 😒 😒

krakulka
14. nov 2010

@henika30 urcite si zajdi k dr. vzdy je lepsie ist 100x zbytocne, ako neskoro. 😉

mayka
autor
14. nov 2010

ahojte babulky,
no tak mi uz mame po oslave. 😀
dakujem za gratulacie. Akosi to tu flakam.

@krakulka ach ti chlapi. Zabit ich je malo niekedy. To poznam. 😠 😀

@katarinka77 fiiha ze operacia. 😕 je to az take zle? Ja mam tiez s tym problemy tak streidavo. teraz sice nie ale po porode som veru mala taku hrcu v zadku ze som si ani sadnut nemohla dlho. Mna nebolelo sitie ale ta sprosta zila. A neboj ked bude manzel nuteny tak sa postara o Misku na 100 %. Si mslim ze teraz by to Miska lepsie zvladla ako neskor. teda aspon ja to vidim na Terezke. Ta uz bezo mna nevie zit. 😀 😀 😀 😀 Vkuse ide za mnou aj ked je doma muz. 😀

a co sa tyka manduce. Ja ju mam. Podla mna je super len my sme ju kupili pred letom a skoro vobec nepouzivali lebo Teri uz bola tazka a moc tam nechcela byt. Tak ju chcem predat. Keby si mala zaujem tak sa dohodneme. Ja som ju nekupovala novu ale z mmb . Ale je ako nova. 😀
tuto mame http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca
Farba je to bezova ako ta v strede. Mozes si ju popripade aj pozicat od nas a ak sa ti zapaci tak si ju nechas. 😉

katarinka77
14. nov 2010

@slniecko01 - hm, tiež sa mi moc nechce investovať toľko peňazí do novej, hlavne keď neviem, či bude aj toľko využitá 😉
@krakulka - taký vak mám aj ja doma, ale zatiaľ som ho nepoužila. Mám ho požičaný a stojí v skrini, stále naň zabúdam. Mala by som vyskúšať. Hoď aj nejaký link na ten ergo nosič 😉 .
@mayka - a akú cenu by si navrhla? Hádam by som ju od Teba aj zobrala 😉 .
No a tá operácia.... Radšej by som si nechala rozrezať brucho, ako si nechať rýpať v zadku 😀 . Ale teraz chcem byť už zdravá, srdce mi asi vyskočí z hrude, keď budem musieť odísť na čas od malej. Tiež by mi to lepšie pasovalo niekedy teraz, lebo by som ju aj mohla mať so sebou, keďže kojím, až na deň OP, vtedy musí byť doma. Tiež sa bojím, že bude mamin cecok, keďže aj ja na nej lipnem a ťažko mi je, keď len pomyslím, že ju mám dať niekomu napr. kočíkovať. Ale snažím sa to toľko nedramatizovať 😀 . Mala som tu sestru na víkend, tak sa maličkej venovala, ja som si aj niečo porobila, malá konečne videla aj iný ksichtík 😉 😀 .
A už sa nám začala nahlas smiať 🙂 . A dnes sa aj prvý krát pretočila z bruška na chrbát 😉 .
Čo mám s ňou robiť, keď si nonstop pchá pästičku do pusy? Aj keď ju zabávam a dávam jej hračky do ruky... Ale zas nemôžem s ňou byť nonstop. Dám občas dudel, ale takto to nechcem riešiť! Radšej by som ju od dudla odučila 😉 . Keď tak len na zaspávanie... A aj keď ho má, tak veľa krát vypľuje a strká ruku do úst. Ale stále len tú jednu. Mm sa ma pýta, či jej už nejdú zúbky... No hádam ešte nie 😲 ....

krakulka
15. nov 2010

slabucky zapal pluc ☹(( Andrejko dostal ATB. za par dni bude jak rybicka. 🙂))

luciamk
15. nov 2010

Ahojte pipinky!

Vôbec Vás už nestíham, za posledný mesiac sme toho mali veľa.

Tato nám doniesol domov nejakú nádchu, tak sme sa liečili, ale už sme v pohode.
MM dokončoval Samkovu izbu, lebo tam boli len holé tehly ... tak si to viete predstaviť...
Moja mama mala veľkú operáciu, vybrali jej maternicu a teraz absolvuje pár ožaro... preventívne... Tak sa snažíme byť pri nej, nech sa radšej zaoberá Samkom.
Ja som mala stretávku zo strednej po 15 rokoch (staré korytnačky xixi ) a začala som znovu šoférovať... mm má úžasnú trpezlivosť 😀

Samko má stále bezzubí úsmev, vôbec nelozi a keď ho beriem na ruky stavia na rovné nohy, čakám že za mnou za chvíľu docupitá do kuchyne.
Zajtra ideme prvýkrát plávať, som hróózne zvedavá, ako sa mu to bude páčiť 😀 . Dám Vám vedieť.
Ozaj babule pošlite mi do IP Vaše maná na FB tam so viac ako koníku, nech viem čo sa s Vami deje.
Posielam pár fotiek

katarinka77
15. nov 2010

@krakulka skoré uzdravenie Andrejkovi 😉 !
@luciamk aspoň budete mať k Vianociam krásnu novú detskú 🙂 a mamina sa dá rýchlo do poriadku, neboj 😉 !

krakulka
16. nov 2010

@katarinka77 dakujeme Katarinka. Sopliky mali svoj dovod, vcera vecer som Andrekovi nasla dole 2 zubky. Zlaticko moje male zubate. 😀 😀 😀 😀 A asi sa mu tlacia uz aj hore. Len ten zapal pluc byt z toho nemusel. ☹

henika30
17. nov 2010

Ahijte mamičky.jedna otázočka. Móže tlačit plod na konečník,a ana močový mechúr? 😉

slniecko01
18. nov 2010

Ahojte Pipinky, dlho sme tu neboli 😀

Nelka má tiež už 2 zúbky spodné 😀, už aj lepšie spáva. Včera napr sspala od 19:30 do 4:30, potom som ju nakojila a spala do 7:00 🙂 . Táto noc bola trochu horšia, ale aj tak dobre

@henika30 babatko ťa už bude tlačiť všade, tak to už musíš vydržať do pôrodu 😀

henika30
18. nov 2010

@slniecko01 Dakujem ti,len chcela som vediet či je to normálne,tak asi hej 😉 😉 😉 Ja vydržím vvšetko len aby bábo bolo v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slniecko01
19. nov 2010

Ahojte Pipinky 😀 , takže včera sme boli v poradni ako 10 M a Nelka váži 10600 g a 78 cm 😕

cherryl
19. nov 2010

viete mi niekto povedat v ktorom týždny je prvý ultrazvuk po úspešnom ivf a kedy je počuť prvé srdiečko ???

mayka
autor
19. nov 2010

@slniecko01 no teeeda. Mozno je uz aj vacsia ako Teri ale vyssia nie. Mate doma babiznu veeelku 😀

@cherryl mne robili utz v 8 tt. Vtedy je uz istota ze uvidia ako bije srdiecko. Drzim palce. A daj vediet. Tie dni do prveho utz sa mi strasne vliekli. Tak vela trpezlivosti ti prajem. 😀

henika30
23. nov 2010

Ahojte mamičky.Je tu niektorá z vás ktorej lekár vypísal Gynazol krém do pošvy,Má stým niektorá z vás skúsenosti?Poradte mi.je to bezpečné v tehotenstve,
Ešte som to nedávala lebo sa bojím!
Dakujem

slniecko01
29. nov 2010

Dobré ránko Pipinky to čo je tu za flákačku ?! 😀

@henika30 doktor asi vie čo ti má predpísať a nebude riskovať, že to bude nebezpečné pre bábatko 🙂

@mayka ty si raz písala, že ti volali z GF či si už porodila a pobone, ja som tam tiež neposlala tie papiere a zatiaľ ma nik nekontaktoval, veď uvidíme 😀

Naša Nelke má zatiaľ len tie 2 zúbky. Cez deň spí už len raz a večer zaspáva tak o ôsmej. Aj to niekekdy ešte vymýšľa. Najlepšie sa vie prepravovať po vlastnom zadku 😀, asi jej tam niečo prišijem, aby nemala deravé gate 😀 😀 😀. Musíme v IKEA kúpiť tie chrániče na šuplíky, lebo už tam začína lašovať. Obľúbenú reklalamu má " ja som malá vianočka". Do okna som jej zavesila Mikuláša a snehuliaka a chodí na to pozerať a usmievať sa.

chruminka
29. nov 2010

ahojte
tiez som sa dlho neukazala,dako nestiham 😅
Tiez mi volali z GF asi pred mesiacom,lebo som tiez tie papaiere neposlala.
@slniecko01 velika je slecna,ja som vcera akurat krpate tak cca merala a vazila tak nam vyslo ze Alexia 74cm a 8kg a Viktoria 76cm a 9,5kg.
My sme akurat vcera zacali montovat tie poistky do suflikov,len to este nemame komplet,ale kupili sme dako vela balikov tak ak chces jeden ti prepustim je tam 5ks ak ti to bude stacit,

Inac sa tu ako mate?
@henika30 ja som nic podobne nemala ,ale vzdy sa opytaj dr.ze ci to naozaj mozes a ake su rizika,vsak na to su! Ja som sa vzdy u kazdej dr. pytala ked mi hoci co aj vitaminy chceli dat.

och
29. nov 2010

ahojte
som sa sem nevedela dostat, admini webu ma nechtiac zablokovali, bo som mala dva nicky, este jeden z mojasvadba a tento aktualny mi stolpli 😅 😀 ale uz sa nedorozumenie vyriesilo a som spat 😀 😀
kokos dnes mi odpadlo pol stolicky 😖 myslim zub 😝 zajtra idem na vysklb, no tesim sa, sa bojim viac ako ked som sla rodit 😝

katarinka77
1. dec 2010

Ahojte 🙂 !
Všetky píšete miery, tak aj my sa pochválime 🙂 . Miška má 60cm a 5500g 🙂 . Dnes ju aj očkovali, takže večer bol uplakaný, dala som jej radšej Viburcol čípok, dúfam, že noc bude pokojná 😉 .

Ozaj, ako sa vašim detičkám páči sneh? Ako reagovali, keď ho prvý krát uvideli 🙂 ?
@och - no ako? zvládla si to 😉 ?

och
1. dec 2010

@katarinka77 no modelkovske miery mate 😀 😀 to prve ockovanie sa este da zvladnut pri druhom je to horsie, to boli aj teploty 😝
sneh u nas nemal uspech, studeny a mokry 😀 😀 krcila nosom 😉

zub vonku 😀 dostala som anesteziu tak to bol len neprijemny tlak a dala som si doma 500 paralenu, kedze kojim uz len od 21.00 do 7.00 tak to mala ani nepocitila, dnes uz ani neviem ze mi nieco trhali, len mi tam beha vkuse jazyk, hold chyba mi 😉

inak nasla som prijemne materske centrum v petrzalke ze hopsasa.sk sa vola a bolo fakt super, aj kavicka, toastik a zakusecek mi dali 😉 a je supis velky na vyblaznenie drobcov 😀 😀 mohli by sme nabuduce dat stretavku tam 😉

mayka
autor
1. dec 2010

ahojte maminky,

@slniecko01 hej hej mne volali ze ci sa zadarilo. 😀 Mam pocit ze asi maloktora ten lajster posle naspat. 😀 😀 😀 Sak mame ine starosti uz.

@och boli diera po zube? 😅

@katarinka77 ako princezna zvladla ockovanie? Dufam ze neboli teplotky? My sme nemali ani raz ale veru kazde dalsie ockovanie je horsie a horsie. Myslim v tom ze uz ako deti rastu sa vedia branit. 😀 Mojej Terezky sa doktorka ani dotknut nesmie. Ona len zbada biely plast a reeeeeeeeve. Ale zato si moze dokyna sama. ked ju tam pichaju. 😀 😀 😀
Aj v pondelok sme boli lebo je chora a len sme dosli dnu sestricka sa na nu usmiala a prihovrila sa jej a slecna revala az kym sem neodisli von. 😀 😝

A sneh sme este neoskusali kedze je chora ale pozorujeme ho z okna. 😀

katarinka77
1. dec 2010

@och - to bude asi lepšie ako lietanie po shoppingoch 😀
@mayka - teplota zatiaľ nebola, ale uvidíme ešte zajtra, hádam nie. Terezke skoré uzdravenie 😉 !
Inak nás ešte dr. poslala na RHB, lebo malá asymetricky drží telíčko. Krúti sa do jednej starny, aj v sedačke a lehátku je taká vykotená, tak ju radšej ani nedávam. No a na rukách ju musím teraz nosiť na opačnej ruke, než doteraz. Hádam jej neostane skrivená chrbtička 😲 .

sylvyka
2. dec 2010

ahojte no ked pisete miery tak ja elkine neviem ma cez desat kil , sme chore soplujeme aa kasleme obe alebo tri ... 😀 😀 😀
elka ked zbadala sneh jej slova : ty koky chvilka ticha ... vaaaaaaaaaaau tak toto u nas slovnik jednorocneho dietata a samozrejeme ja som mama a tato je tatinko 😠 inak mu nepovie
elka ockovanie prehoruckovala ale dalo sa to zvladut ...
dnes som jej dala kvapky na kasel a samozrejme to vygrckala teraz neviem co jej dam ... ale zaspala tak som rada
och mne pred dvoma mesiacmi vyoperovali zub mudrost a ani to nebolelo cakaju ma este tri ale holt uz to zas musim posunut 😀 😀 😀

och
2. dec 2010

@katarinka77 urcite ano a maju tam vynikoc zakusok 😉 inak je dobre plavanie na to "zaostavanie" jednej strany, s nami tam chodi jeden chlapec a tomu hrozila az vojtovka ale vdaka plavaniu sa jej vyhol 😉

@sylvyka nelka je iny vykuk 😀 😀 inak potichucky gratulujem zazraku 😉
my nemozme ziadny sirup proti kaslu, mne to hned vsetko vygrca, takze zakazdym sa z toho proste musi dostat sama 😵 uz mi ostala len jedna osmicka, tri su uz v zubkovom nebicku 😀 ja cakam pokym prestanem kojit a budem moct ist na rengen zubov aby som si to dala do poriadku pred KET 😉

slniecko01
2. dec 2010

Ale. ale čo to tu čítam, tu sa to tuším opäť začína rozrastať ? 🙂 😀 😀 😀

Ale ste tu dnes popísali, tuším sa Vám nechcelo ísť von 😀 😀 😀

My sme po očkovaní nikdy nemali teplotu, Nelka je nejaká obrnetá 😀 😀 😀

@och aj ja musím ísť na rontgen zubov. Doktorka ma poslala na Heydučku, že mám plnú hubu zubov. Ale chvalabohu iich mám zdravé. Ja neviem čo mi chce trhať keď a nič nebolí. A furt ma presviedča, že ma určite bolia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre