Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
11. apr 2010

katka ved hovorim, ze poslickovia 😀 😀 ja len, ze priblizne spoznavas bolest co ta caka o par mesiacov 😀 😀 😀 ale verim, ze s epiduralkou to zvladnes lavou zadnou 😀 😀 😀 ja bez epi by som nerodila, stacili mi tie dve hodiny bez nej a dakujem neprosim 😝

no ved aj mm sa uz tesi a nechape z malej tak som ho musela trosku schladit, ze to mohla byt len nahoda 😀

katarinka77
11. apr 2010

Ale aj na poslíčkov sa mi to zdá skoro a hlavne - trvalo to 4 dni! Ja očakávam bolesti krížov, aj pálenie záhy, aj tvrdnutie bruška, ale nie teraz! Ešte si chcem užívať to krásne obdobie, keď sa mi vydúva bruško, bábätko sa hýbe, kopance nie sú bolestivé 😀 a nič ma netrápi 😉 .
Nad epidurálkou rozmýšľam, ale aj nad tým, že by som skúsila bez nej. Trochu sa bojím toho, že niektoré ženy potom nevedia tlačiť a pôrod sa skomplikuje..
Aj manžel uspáva malú 😉 ?

och
11. apr 2010

katka nie nie, neni skoro, dokonca mne od 18 tt tusim zacalo vytekat kolostrum 😀 moja ved ty si v 6 mesiaci 😀 😀 😀 uz sa to bude len zhorsovat 😀 😀 nebudem ti klamat ale krasne obdobie sa ti uz pomaly ale isto krati 😀 uz len funet budes na velkych spuchnutych nohach, zle sa ti bude v noci spat a budes stale behat na wc a zobudzat sa o 4 rano a nebudes moct zaspat a v telke nic neni o tejto hodine 😀 😀 😀 budes vypisovat po konikovy 😀 😀 😀 juj normalne mi az zimomriavky behaju po chrbte 😀 😀 uz sa tesim na dalsie tehu 😀 😀

no ja som bola dve hodiny bez epi a myslela som ze vyskocim z okna 😝 a tlacenia sa neboj, oni ta budu mat na monitore a vzdy ti povedia, naaaaadych a tlaaaaaaacit 😀 moj dr. bol za epi bo je zastancom toho, ze sa zena neunavi z tej bolesti aj maternica je oddychnutejsia a mas viac sily, jedna kamoska nemala epi a odpadavala pri porode az musel ist maly kliestami 😒 bo uz nevladala

hej hej mm ma taku vlastnost, ze ked mala je u neho na rukach, bezpecne zaspi do 15 minut, to ja sa musim vzdy nechat vydudlat do sucha aby zaspala a aj to musi mat bradavku pri nose inak je hned hore 😵

katarinka77
11. apr 2010

Och, aj mne sa tvorí v min. množstve také žltkasté mazľavé. No Ty vieš potešiť 😀 😀 ! Na wc-ko chodím tak či tak už často, minimálne tak 2-3x za noc, teraz posledné noci spím dobre, som rada 🙂 , ale veru tých bezsenných nocí sa desím 😀 .
Tak manžel je dobrý "uspávator" 😀 😀 !

corinne
11. apr 2010

Och si perfektna 😀 ty to podas cloveku bez podnosu, plaf 😀 tak to je..ides na to priamo 🙂 ziadne omacky okolo toho to je realitu tak sa priprav na vec.Katarinka77,och ta pripravi na porod perfektne len pekne pocuvaj co ti hovori a vsetko bude OK 😀 😀 Ja som prisla nieco spapat,maly mi zaspal bez odgrgnutia tak dufam ze sa nebude budit,ze mu to lezi na zaludku 😀 😀

mayka
autor
12. apr 2010

No teda. Ste sa vcera nejako rozpisali.

Och nestras Katusku. 😀 Aj bez epi sa to da prezit ked ti ju nestihnu pichnut. 😀 😀 😀 par hodin krutej bolesti ale ta radost potoooooooooooom. Ja som nebola pre nu moc rozhodnuta ale pre istotu som si ju zaplatila lebo som nevedela co a ako budem zvladat. Sice som o nu zobronila ked ma dali na salu ale dokyna zavelila ze je neskoro a nic take nebude. 😀

Ale inak ej to sranda ze je to taka hmusna bolest a akonahle z teba deita vypadne tak absolutne nic neboli. Ziadna kontrakcia nic. Teda az na to ze si chvilu nesadnes na rit. 😀

Och , rozmyslam ze zajtra skocim do ikei. Nepridas sa s Rebou? Sice este nie na 100% ale vazne o tom uvazujem. Som si chcela pokupit nejake skatule na vecicky co su Terezke male a prkotiny. Okrem toho zajtra budu u nas stroje robit cestu tak mala mi asi na terase spat nebude. 😖

Musim nieco vymysliet.

Katuska ze 22 tt. Ukaz pupek nech swi na teba posvietime. 😀 A meno uz mate alebo len vyberate?

katarinka77
12. apr 2010

Mayka, pupek je už v albume 😉 . Meno ešte vyberáme...

och
12. apr 2010

no ale fuha tu sa to zanedbava 😀

mayka dakujeme za pekne straveny den 😀 😀

katarinka krasne malicke brusko mas ale neboj, zachvilku vykukne 😀 😀

corinne nerob 😵 budem namyslena 😀 ja mam radsej ked mi povedia pravdu a viem co ma caka, ako sa potom divit, som bola na jednej prednaske o EPI a tetuska hned prve co povedala bolo, ze porod boli ako ked ti amputuju nohu za ziva, takze uz som ani dalej nepocuvala a sla do toho 😀 😀

katarinka a co takto ze Lujza? 😀 to je moj dalsi faforit, tak dufam, ze sa zadari aj druhy krat

inak mayka sa tiez pridava na inchebu uz len povedzte den a mozme ist

prave som dostala odpoved od jednej ocnej lekarky a ta mi vysvetlila, ze ten sedy zakal ma iba v strede ocka a ze vidi normalne, ze velmi to neovplyvnim ale je dobre ak jej viac budem stimulovat zrak farebnymi vecickami 😀 😀 😀 takze hrackarstvo zajtra tras sa 😀 😀 😀 😀

slniecko01
13. apr 2010

Dobré ránko Pipinky. Ja sa do Incheby nepridám, pretože by som tam spôsobila dopravnú kolíziu 😀 . Ale nie už niečo máme. Možno zase niekedy inokedy a nanajvýš Avion, alebo Ikea 🙂

slniecko01
13. apr 2010

Pridala som nové foto Nelky 🙂

corinne
13. apr 2010

Slniecko mate konkurenciu kukni album 😀 a prepac ale az dnes som videla IP 😒 .

och
13. apr 2010

slniecko mala je perfektna 😀 😀 😀 no a co takto Eurovea 😉 poprechadzat sa popri dunaji, dat si kavicku vonku na slniecku 😉 prave sa mi dieta posralo 😀 😀 😀 😀

slniecko01
13. apr 2010

Corine aj my sme boli tak dokadené, teda Nelka, ale som nespravila takú fotku bo sme išli doktorke, tak nebolo času 😀

A ďakujeme pekne za pochvalu 🙂

mayka
autor
14. apr 2010

ahojte damy,

vas len citam ale neprispievam . 😀

katarinka, nadherne brusenko mas. Ty si nejaka stihla. neschudla si? To brusko je krasne. Budes nadherna tehulka. A teraz sa ti uz zacne pucit o 106.

No na tu vystavu co pisala Och skocim. Aspon bude trosken zmena zasa.

Och aj ja dakujem za prijemne straveny den a pomoc s nakupom. 😀 😀 😀

Rozmyslam ze skocim kupit este skatule a ten koberec do izbicky. Neda mi drichmat. 😀

Inak babule zajtra sa s muzom chystam do pandorfu . ideme si kupit tenisky lebo tu je otras vyber a tie ceny. 😠

Su tam nejake detske obchody neviete? Popripade ci tam maju kociky?

mayka
autor
14. apr 2010

corinne slniecko , nadhene fotecky. 😀

corinne hlavne ta pokadena. 😀 😀 😀

Inak nasa uz vzse tyzdnas nekakala. Furt cxakam a nic len prdi a teda uz to je aj riadny smradek. Asi jej to tam kvasi ked nekaka. 😅 😅 😅

corinne
14. apr 2010

Mayka no vies musime sa trochu pochlapit 😀 aby sme moc nezaostavali.Mne uz druhe rano sa pokadil za 5minut som menila 3xpampers,len co zalepim 😀 a uz je vonku dalsia varka 😀 Mayka mi kakame aj za vas,takze ziadne strachy 😀 😀 Este ju kojich alebo ste zacali trochu zo zemiacikmi a mrkvickou?Dakujeme za pochvalu

och
14. apr 2010

ahojte

mayka ja som to vedela, ze ty nebudes moct spat 😀 😀 😀 😀 ale si myslim, ze koberec ma cas este chvilku, az keb bude lozit 😉

tak ja som to nevydrzala a objednala som si latkove plienky 😲 idem do toho 😀 😀 😀 mam sice strach, ale skor asi prameni z predsudkov 😀 ved uvidime

mayka
autor
14. apr 2010

Lindi, a koko si si zch latkoviek kupila a co ta to vyslo? mne sa to nejako nechcelo riesit a zistovat ale neviem ci to neni na leto lepsie nez pampers kvoli zapareninam. Aj ked toto mi je urcite pohodlnejsie a cez leo to uz budu ine kakanice. fuuuuuj 😀

a ten koberec veru uz úpomly aj vyuzijem . Vsak Terezka ked je na brusku tak sa posuva a uz sa snazi dat aj nohy pod brusko a odrazit sa. Tak si myslim ze uz veru pomalu zacne lozit.

Corinne este len kojim. Ale o 3 tyzdne ideme na mrkvu. 😉

och
14. apr 2010

No zatial je to celkom slusna suma a to vraj mam len polovicu, ale chcem vyskusat viac typov ze co rebe sadne najlepsie, ale prevazne su to take co rastu s dietatom cieze do tyh dvoch rokov by mal byt klud, sa mi to zda lepsie predsa len ritka moze dychat cez tu latku a niektore su take chutne ze ani gate v lete nedam 😝

katarinka77
14. apr 2010

Mayka, ďakujem, ale nie, neschudla som 🙂 . Zatiaľ mám kilo navyše, no už posledné dni mám pocit, že rastiem zo dňa na deň 😀 . Ale to ozajstné priberanie ešte asi len príde.

Och, tak otestuj plienočky a urob referát, ktoré vám najviac sedia. Inak, je tu aj taká téma o látkových plienkach. Jedna baba ich má aj v albume, super vyzerajú, aj ma tým navnadila, že raz ich určite vyskúšame. Ale asi nie hneď na začiatku , keď bábätko tak prudko rastie.

My na tú výstavu v Inchebe pôjdeme buď 30.4. alebo 1.5. Rozmýšľam, čo by bolo lepšie, aby nebol nátresk.

och
14. apr 2010

katka no ved zreferujem, preto som kupila rozne druhy a tie najlepsie aspon, baby co si v teme Latkove plienky - moderne, lacne a ekologicke, najviac pochvaluju 😉 priznam sa mam trochu strach 😲 ale kto sa boji, nech nechodi do lesa 😀 😀

s tou inchebou mi je jedno a natresk bude asi stale, vies mi na dovolenke 😀 nemame co robit 😀 skor tak podme aby nam aspon nieco ostalo 😀 😀 😀

slniecko01
15. apr 2010

Dobré ránko dámy 😀

To zase máme hnus vonku. Už som myslela, keď sa vera vyjasnilo, že by to tak mohlo aj ostať. Nech je už konečne teplo 😵

sylvyka
15. apr 2010

no hlasim sa po umornom tyzdni , no akoze co som ja zazila nekomentujem elka mala vyse tyzdna teploty a v sobotu dostala taku triasku ze dovi tak sme leteli n apohotovost a ze 38,7 teplota dosli domov vsetko oki a potom vecer o polnoci to iste len jej zabehla grcka a nevedela sa nadychnut cela zmodrala tak sme leteli na pohotovost tato soferoval s alkoholom v krvi / po zurke/ elka bez autosedacky zabalena v paploniku a ja na bosom natiahnute poltopanky ako cigana 😀 . Tam ze vsetko je ok 😅 dosli sme domov elka taku tycku hodila ze jedlo hadam z tyzdna vyvratila 😒 .
Doky jej zobral stery a museli sme odchytit cikanicku ze stredny prud 😀 😀 😀 no chytaj ho ... a vysledky budu o tyzden ale hadam to bude okis vsetko lebo je jej uz lepsie klop klop vsetko to bolo zo zubkov nejaku virozu mala ci co ...

mayka uz ti prisla ta sedacka ? teda stolicka ak hej aka je daj foto aspon na fb 😀 lebo s ami velmi lubi

slniecko01
15. apr 2010

Sylvyka teda mali ste to perné 😒 A nemohla to mať všetko zo zúbkov ? To sa máme teda načo tešiť 😨

sylvyka
15. apr 2010

no doky vravel ze to moze byt viroza spojena so zúbkami 😒

mayka
autor
15. apr 2010

ahojte babulky,

sylvyka, hlavne ze je to uz ok. Muselo to byt strasne pozerat na trpiace mimi. ☹ Tie zubky teda fakt vedia potrapit.

Stolicku este nemam ale je objednana a vraj zajtra alebo zaciatkom tyzdna ju poslu. Tesim tesim na nu. Veru uz nam ju aj treba lebo slecna rada posedkava tak aspon bude mast v yhlad. Uz ju davam aj do sportaku doma do polosedu a to sa jej hrozne paci. Len potom mam po podlahe cmuhy od kolies tak to sa mi uz paci menej. 😠 Ked pride tak odfotim stolicku v akcii. 😀 😀 😀

A buduci tyzden asi vybehnem predsa len kupit ten koberec do ikea lebo nasej Terezke ta podlozka hracia uz je mala. Cestuje po nej furt.

Poobede ideme do Pandorfu tak drzte palce nech aj nieco kupime. 😀

My sme mali divnu noc. Kazdu chvilu bola hore nasa kukucka a o 6 tej vyspinkana do ruzova a hadala sa s kolotocom. 😀

mayka
autor
15. apr 2010

sylvyka ty si ju nedala ockovat proti tym rotavirusom?lebo udajne deti co su ockovane proti tomu tak vraj maju lahsi priebeh pri raste zubkov. No neviem co je na tom pravda. Hovorila mi to jedna mamina na poradni. Som s nou hodila rec.

chruminka
15. apr 2010

caute pipiny ,no ja dako uz nestihacky pri jezibabkych,vlastne dnes ich volam teroristky 😠
ako sa tu mate ?
Idem aspon tuto stranu docitat,nech som v obraze

chruminka
15. apr 2010

baby krasne fotecky hlavne tie okakane 😅 my sme nikdy take nemali aj ked kakavali teda riadne,ale asi tie babylovky uniesli 😉 ,teraz po zeleninke je to kako uz horsie take hustejsie a dost sa pri tom natrapia.

och tak ides do latkoviek?Ja pri dvoch detoch enstiham ,som velmi vdacna za jednorazove plienky a za vela vela inych zlepsovakov.

sylvyka az ma zamrazilo ked som to citala,

mayka ani ja som nedala deti zaockovat proti rotavirusom,zda sa mi aj tak tych povinnych ockovani az az

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre