Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

chruminka
26. okt 2010

@luciamk nie je zac ,kazdemu vyhovuje daco ine,to su len moje skusenosti 😉

slniecko01
27. okt 2010

Pipinky, Pipinky, Pipinky, dieťa sa nám začalo zdvýhať v postielke, teraz sa jej to podarilo 3x posebe 😀 😀 😀

och
28. okt 2010

ahojte 😉
viem viem, trosku to tu zanedbavam ale co uz so mnou

katarinka nemas ten monitor dychu nastaveny na prilis velku citlivost? aj mne to urobil a potom sme to dali na polovicu a testovali a bolo to ok 😀 inak malinka je uzaaaaaaaasnaaaaaaaaa

@slniecko01 po pravde mam PP Pliko 3 ale ja neviem, taka som nestastna z tych golfiek, by som si ich druhy krat nekupila, to nema clovek vobec pocit stabilneho kocika, vsetko to hrkoce myka sa, ako ho drzis za rucky mas pocit, ze ti jedna ostane v ruke, no cele je to take hrkotave a nestabilne a to mam jedny z najkvalitnejsich 😉 takze tak, uvidim kolko ich vyuzijem cez leto a ci ich budem vobec potrebovat, tak si ich este nekupuj, po pripade ti ich posuniem 😉
gratulujem k stavaniu sa v postielke, teraz to uz pojde dolu kopcom 😀 hlavne zo spanim 😀 cim viac sa tie deti osamostatnuju, tym viac je to s nimi na nevydrzanie 😵

balinka
28. okt 2010

ahojte babulky.prepacte,ze sa Vam tu vkradam,ale otehotniet v GF mi pripada,bud ako velky zazrak,alebo ako mila nahoda 😲 ale vidim,ze vam sa to vsetkym podarilo 😉 tak budem este aj ja raz verit 😉

och
28. okt 2010

ach jaj, my mame zase sople 😖 od vcera vecera uz soplim aj ja, ma asi porazi, to teraz bude akoze kazdy mesiac takto? nastastie je to bez horucky, klop klop klop ale samozrejme sa nam zase pokazilo papanie, a uz sme boli na tom tak dobre a teraz koli plnemu nosu nechce prehltat 😝 inak vam zavidim, v dobrom, ze vam deti jedia vsetko, Rebeka nic nechce co je cerstve ani ovocie ani sunku, proste nic, raz ju odfotim ake ksichty dava, ale som uz uplne zufala, aj by som jej varila, aj som to naposledy vsetko vyliala do wc a to bol dobry hovadzi vyvar, dve hodiny ako pako som tovarila a pol hodinu krajala zeleninu a oberala maso a decko dostalo lyzicku pod nos a uz ju naplo, este to ani v ustach nemala 😠 juj no asi my budeme velky jedaci az v dospelosti po mamine 😀 😀 😀

och
28. okt 2010

@balinka ahoj no nam sa to podarilo a tusim vsetkym v jeden rok a na prvy sup a to nas tu je teda hodne 😉 dobrych 7 mamiciek a z toho dve maju dvojicky 😉 😀 neboj, musis verit a nevzdavat sa, ono to pride a potom budes najstastnejsia nevyspata mamina 😉

slniecko01
28. okt 2010

@och to nieje nič moc keď Reba takto papá, my taký problém nemáme, ale snažím sa dodržiavať nejaký ten rytmus, raňajky, desiatu, obed, olovrat, večeru a potom ešte mliečko 🙂 , celkom sa mi to darí až kým neprídeme jednej, alebo druhej babke, tak to začne. Ale včera sme boli u svokry a Nelka hádzala piškoty jedna radosť psovi. Veď predtým papala jogurt 😀
Asi jej už idú naozaj tie zúbky, túto noc strašne zléééé spinkala a mala aj soplík, ale dala som kvapky a ešte spí, tak dnes bude asi až obedovať 😀 😀 😀
Tak hovoríš, že golfky sú labilné ? No veď uvidíme koľko Nelka bude vážiť v poradni. Ideme až v novembri 😀 Prečo nerobi golfky do viacej kííííl, veď Nelka to rozláme potom 😲 😀

@balinka zázrak to asi je, len poniektoré sme mali to šťastie, že sa to podarilo na prvý raz, chvalabohu. Ale určite to nevzdávaj. A možno sa to nakoniec podarí aj prirodzene, že babule 🙂 aj tu sú také prípady

och
28. okt 2010

@slniecko01 ako oni su do troch rokov ci dokolko, vahu unesu, ale ked ides po hrbolatom terene, to sa ti mika vsetko ruky ti lietaju do predu do zadu a mas pocit, ze sa ti to pod rukami urcite rozpadne, ved ked budes chciet kupovat, daj vediet dame stretko aj s maykou a mozes si pokocikovat aj inglesinu aj PP a sa rozhodnes, bo v obchode je idealny povrch hladky ako sklo a vides na chodnik a hrka to ako zvonceky na kobyle 😉

@balinka tak tak ako vravi slniecko a nie jeden pripad sa tak stal, dokonca som pocula, ze museli zastavit stimulku bo pipinka otehotnela pocas nej 😀 a dokonca, ze vlozili dve embryjka a jedno sa este rozmnozilo a babatku stu tri 😀 😀 juj to by bolo radosti, co 😀 😀 😀 ze nedari sa nedari sa a zrazu drb a tri deti naraz 😀 😀 😀

balinka
28. okt 2010

dakujem,ste zlate 😉 verim tomu a bojujem 😉 len z toho GF,mam zmiesane pocity 😲 Vam a Vasim detickam zelam vsetko dobre 😉

slniecko01
28. okt 2010

@balinka tak skús iné centrum, moje známe boli v Iscare to je na šulekovej a jedna má dvojky a druhá ma jedno, ale tá druhá bola asi 4x na ivf, takže tak. Ja som bola prvý raz na inseminacii v iscare, ale nič. Nakoniec sme sa rozhodli pre GF, pretože švagriná poznala toho milého prešedivelého pána doktora 😀
Neviem koľko to stojí teraz v GF, aleviem, že v Iscare to bolo tento rok cca 500 eur. v GF nás to vyšlo taz toľko 😠

balinka
28. okt 2010

@slniecko01 ja chodim do gf,ale mam este 8 mrazacikov a je mi luto ich tam nechat.dakujem 😉

slniecko01
28. okt 2010

@balinka tak to potom treba využiť 🙂

luciamk
28. okt 2010

@balinka neboj všetko dobre dopadne!!! My sme sa trápili 2 roky a každý lekár tvrdil, že ja nemôžem otehotnieť, potom sme začali chodiť do GF a v ten mesiac, ako sme podpísali protokol, čuduj sa svete, som bola tehotná prirodzenou cestou... je to zázrak a ten náš má presne dnes 8 mesiacov... bože baby, veď sa len teraz narodil...
Balinka hrozne veľa robí psychika !! A inak na ten GF mám tiež svoj názor 😒
Držíme palce, daj vedieť ako sa Vám darí.

Pekný večer Pipinky

balinka
28. okt 2010

@luciamk ahoj.tak to je super,ze sa ti to takto podarilo 😉 aj my sa snazilkujeme,ale zatial nic ☹ idem o dva tyzdne na KETko a verim tomu,ze to vyjde 😉 😉 😉 tak som sa rozhodla,ze to musi vyjst a hotovo 😉 mas s nimi zle skusenosti?ja tiez niesom spokojna,ale mam tam este svojich 8 snehuliakov 😉

henika30
29. okt 2010

Ahojte baby!Mohly by ste mi poradit,Ja mám taký problém že som v 18tt a zistili mi endometrióznu cystu na pravom vaječníku.Máte niektorá s tým skúsenosti,Má to vplyv na plod,
Dakujem vám !

katarinka77
29. okt 2010

aj nám sa podarilo prirodzene, keď sme podpísali žiadosť na IVF 😉 .

@henika30 - a lekár ti to nevysvetlil? s cystou sa počas tehu nič nerobí, jedine, že by robila nejaké komplikácie (bolesti a pod.)
@och - ďakujeme 🙂 , pre nás je to najúžasnejšie stvoreniatko na svete 🙂 🙂 🙂 ! Ten monitor... no neviem, či sa tam dá niečo nastavovať, musím kuknúť. Ktorý ste mali vy? My máme Babysense.

henika30
30. okt 2010

@katarinka77 Ahoj!Nie nevysvetlili,len ma nastrašili.Ale ked tá cysta bude rást tak čo stým robia počas tehu, 😒 😒
Dúfam že nie,ale velmi sa bojím,nechcem príst o bábo!A dakujem ti za odpoved 🙂

mayka
autor
30. okt 2010

ahojteeeeeee,

som tu dlho nebola. A vidim ze ste aj popisali. 😅

@luciamk my sme mali to sedatko do vane a vyuzivala som ho ale to je dobre vtedy ked sa ti uci len sediet, co Samko uz urcite vie. Kup si za par korun v obchode s kobercami taku penovu podlozku aby sa ti krpec nesmykal . To predavaju na metraz . Ja to mam v sprchovom kute a tam ju sprchujem.

@chruminka ako jezibabky? uz su rozbehnute?

Aj nasa Teri zacina. Uz spravi sama krok dva. A stoji bez opori dokonca si bez opori cupne a znova sa postavi. V podstate ona chodi uz po dvoch ale po kolenach.
Taka je srandovna. 😀 Aspon trenuje rovnovahu. Uz sa aj nahaname po dome. Ked poviem ze chytim ta" tak zacne jacat a utekaaaaaa ako o zivot. 😀 😀 😀 😀 Strasne sa na nej narehoceme a ked poviem syyyyyyyr tak hodi americky dvojzuby usmev. 😀 Tak uz konecne bude na fotkach aj usmiata. 😀 😀 😀

@henika30 ja ti neporadim ale asi by som na tvojom mieste vyspovedala lekara a nenechala sa odbit. Vsak je to tovje a drobcove zdravie. Treba sa pytat inak ti nic nepovedia sami od seba.

@balinka drzim palce. Budeme sa tesit na dobre spravy. 😵 Uz tu nemame ziadnu tehotnu, tak je nacase zasa to prezivat odznova. 😀 😀 😀

mayka
autor
30. okt 2010

@slniecko01 no tie golfky su vsetky take hrkalky. Mne to nevadi. Ucel splna nasa inglesina na 100%. presne na to na co som ju chcela. A podla mna sa nemusis bat ze sa ti Nelka do nej nezmesti vsak uz ti nebudem tolko rast ako doteraz. Uz to bude menej a menej. Skor pojde do vysky. Ale tak ej to na tebe. Pokial je S4 co mas skladna a lahka tak by som asi nekupovala novy kocik. Ale zasa na dovolenky je to super mat. Okrem toho ja odhadujem ze Teri sa bude vozit v kociky v gessleine este tak do leta maximalne lebo sak potom bude sama chodit alebo na odrazadle. Ale inglesinu urcite este vyuzijem dlhsie. Ak by som sa zasa mala rozhodnut tak urcite idem zasa do inglesiny . teraz ju mamj v krasnej fialovej farbe. Podla mna je porovnatelna s peg perego pliko p3 co ma Och. Mozno sa mi zda byt PP trosku kvalitnejsie ale ozaj o malo ale zasa inglesinka je v krajsich farbach a je aj o cosi lacnejsia. Mozno by som ti vedela vybavit zlavu ked by si sa rozhodla do nej ist. Teda ak vobec budes kocik kupovat. 😀

zukrik
30. okt 2010

Ahojte 😀 😀
Chalani spinkajú,tak som na skok tu 🙂
Chlapci majú 75cm,9,5kg 😀 Už pekne cupkajú,hlavne Palko,ten uplne v pohode chodí po celom dome,Petko sa bojí,ale už je smelší a smelší 😀 Inak sme zdraví až na Petka,má nad pupkom zase herniu,tek mu hrozí operácia,dr.povedala,že má ešte čas.Má nad pupkom takú guličku ked plače alebo trucuje 😵 vo velkosti vlažského orecha.Chúda moje,už bol raz operovaný,dúfam,že to dobre dopadne.
Spinkať chodíme o 19,30 hod Palko v postielke a Petko v obývačke na gauči.Nemôžem ich dať spolu do izby,lebo Petko je ukecaný a reve v tej postielke akoby ho z kože trhali 😀 Ked zaspí,tak ho prenesiem do postielky.
Po pol noci hodí Petko nárek a chce spať z maminou,tak máme super antikoncepciu 😀 😀

balinka
30. okt 2010

@mayka dakujem 🙂 okolo 11 by som si mala ist pre dve zmrzlinky 😉 verim tomu,ze to vyjde a urcite dam vediet 😉

mayka
autor
30. okt 2010

@zukrik ahoj. Ty mas teda veselo. 😀 Hod nejako nove fotky na fb chalosov. A mate krasne miery. Dufam ze ta hernia nejako zmizne. Ved to sa aj zvykne tusim. Chudatko snad ho operacia obide. Aj my tak chodime spavat teraz sa jej to snazim posunut kvoli tomu ze je skor tma a vidim na nej ae je unavenejsia. Talze tiez nam to tak vychadza ze do postielky sa dostane o pol osmej a o osmej uz hajka povacsine. Ale je to tak isto ako s tvojim Petkom. Po polnoci pekne sa pyta k maminke. 😀 Muz uz spava vyse mesiaca v obyvke. 😅 Ale uz sme pokrocili aspon na to aby zaspavala v postielke a nie pri mne. Sice musim yt v ixbe a hladkat ju po chrbatiku ale tak aj to je uspech. Pomaly to zacina chapat ze ju aj tak odtial nevuberiem tak uz moc ani neprotestuje. Iba sa zvija v postelke jak hadica a zuri. 😀 Tiez som to tak robila ako ty ze som ju uspala u seba v posteli a preniesla do postielky ale s mi uz budievala na to lebo tusila ze sa jej chcem zbavit. 😀 Potvora prefikana je to.
A Palko sa ti do postele nepyta?

@balinka to je super. Drz sa dievca. 😉

katarinka77
30. okt 2010

@mayka - aj naša Miška sa budí, keď ju z teplého náručia prekladám do studenej postieľky. Hneď sa zobudí. A tam ju nanovo uspať je katastrofa. Ona akoby jej práve nabili baterky 😀 , funguje na plné obrátky 😀 . Nerobí to síce vždy, ale veľa krát. Inak mi prespí krásne takmer celú noc, budí sa okolo 4-5" na kojenie, potom ešte spinká do 8-9". Niekedy zaspí krátko na to, ako ju položím do postieľky, inokedy je až hyperaktívna, tak si ju vezmem k sebe a nechám ju dudlať prsník, nech tak zaspí 😀 .
@zukrik - no hádam sa vyhnete operácii 😉 ! A o nočnú zábavu máte teda dobre postarané 😀 .
@henika30 - myslím, že pokiaľ nie je niečo akútne, tak s cystou sa počas tehu nerobí nič, iba sa sleduje. Ak by si dostala náhle nejaké silné bolesti, tak šup do nemocky, ale to vôbec nemusí byť, zbytočne sa nepozoruj, buď v kľude a teš sa z rastúceho bruška 😉 ! Už máš takmer polovicu za sebou, čoskoro máš bábätko na svete 🙂 !

chruminka
30. okt 2010

Ahojte tak mi mame narodeninovu oslavu za nami ,je zibabulky to zvladli super (bolo nas tu 11 dospelych ) mali sme nakoniec 4 torty jedna sa ani nenacala.
@mayka jasne uz behame ako strely po celom byte,odkedy chodia tak labzuju hore dole po byte po dvoch ako bludne holandanky,uz ani velmi nestvornozkuju kedze sa uz vedia postavit aj v priestore,ani sa moc nehraju len chodia a vymyslaju co vyvydzat rozhadzat a tak vsak to poznas.
@zukrik inac ten vas Petko to ako by si pisala o alexii tiez sa po polnoci niekedy aj skor niekedy az nad ranom a dakedy aj vobec (netusim podla akeho vzorca to ide) budi place a musim si k nej lahnut,ale kedze mne od narodenia spavaju deti spolu v izbe aj zaspavaju same v postielkach (klop klop klop) tak ja mam roztiahnuty gauc v detskej a ked moc reve (dakedy sa stane ze staci dat cumlik a spi dalej v postielke) tak zoberem paplon a presuniem sa do detskej a ked zaspi prelozim ju do postielky a ja idem zasa do spalne.Rano lepsie totis spia ked su same ,ked tam nahodou zaspim do rana tak sme uz po 7:15h dospali 😒
Som zvedava na zajtra ,dnes kedze sme mali tu narodeninovu oslavu tak sa nam podarilo predlzit im den o skoro 45 min. co je super uspech,lebo posledny tyzdne namiesto aby si to posuvali dozadu posuvali si vsetko dopredu 😠
Takze hadam nas o 6:30h nezobudia 😅
Ozaj
@zukrik tu herniu ma opät aj viktoria,ale priamo pupok jej zasa vyskakuje von,mala to ako babetko potom jej to preslo a teraz to ma znova.Vzdy to zabudnem povedat dr.Ale boliet ju to neboli lebo jej to vzdy pri prebalovani zatlacame a nereve.
Aku ste mali operaciu?Ja sa toho dost bojim!

slniecko01
31. okt 2010

@mayka to viem, že s golfkami budem hrkotať ako o závod, ale čo už 😀 , ale budeme jich kupovať až na jar.

@zukrik, veď toľko merala a vážila Nelka minulý mesiac 22/9/2010 😀, to mám doma za obríka ?!

Tak baby snáď vám deti nepôjdu na operáciu ☹
Nelka nejako zle spáva v noci o jednej je vyspatá no hrúúúúza 🙄 , to ju len nakojím, alebo jej spravím mliečko.

henika30
31. okt 2010

@katarinka77 Dakujem vám velmi pekne!Aj ja si myslím že kým nemám bolesti tak ničoho sa nemusím bát 😉 😉 😉
No ešte mám pred sebou vela,ale bruško už rastie,a velmi sa ztoho tešíme,a budeme mat chlapčeka 🙂 🙂 🙂 🙂

katarinka77
31. okt 2010

@henika30 - neboj sa, všetko bude v poriadku 🙂 ! Začni pomaly chystať výbavičku, už o pár dní budeš cítiť aj prvé pohyby, hneď začneš mať ešte krajšie pocity 🙂 ! Gratulujem k chlapčekovi 🙂 !
@chruminka - dodatočne babulkám všetko najlepšie k prvému rôčku 🙂 !

Ako ste zvládli zmenu času, myslím deti? Moja malá je chúďatko celá pomýlená. Večer zvykne okolo 20:30-21" papať a medzi 21-22" zaspáva a teraz mi naposledy papala o 18", o 19:15 zaspala a spala až do 22:15, aj to by spala ďalej, len som ju chcela aspoň prezliecť, prebaliť a uložiť do postieľky. Trošku sa mi prebrala, tak som nakojila a spí ďalej. Som zvedavá, kedy sa najbližšie zobudí...

henika30
1. nov 2010

@katarinka77 Dakujem ti za radu.Pohyby už cítim od 17tt ked to je ono.A tie prvé pohyby ešte na začiatku musím cítit každý den? 😉 😉

corinne
1. nov 2010

Ahojte pipiny 🙂
@slniecko01 Maxime ma 8500g a 74cm a pediater sa tvaril spokojne 🙂
@chruminka gratulujem k 1 narodeninam

@mayka ved za chvilu aj vy budete oslavovat 🙂 strasne rychlo to uteka.

katarinka77
1. nov 2010

@henika30 - no Och tie prvé pohyby opísala úplne najlepšie - ako rybička v sáčku 😀 , presne tak som to aj ja cítila. A áno, odvtedy som ich cítila už každý deň. Stále silnejšie a silnejšie 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre