Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
3. mar 2011

@och tak to je superrr. zajtra mas pohovor v GF. 😉

corinne
3. mar 2011

@och tak zajtra podas hlasenie?

och
3. mar 2011

@krakulka
@corinne
hej zajtra hneď podám hlásenie 😀 ale predpokladám, že mi dá recept na hormóny a klasika asi odbery v 5 deň ms a potom utz, no tento mesiac to už nestihnem 😉 keďže ms si dala na čas a už bude aj po nej, ďalšia až v apríli, ja umrem keď sa to podarí a porodím 27.12. ako Rebeku 😀 😀 veď pri nej mi začala stimulka 5 apríla a tuším 19 som mala OPU
a 24 ET 😀 😀 😀 😀 inak dolná stolička už pekne trčí von, druhá dolná už začína pichať do prsta len tie horné ju trápia, hlavne na večer je mrzutá a umojkaná ☹ teraz sme obe boľavé, dnes išla posledná osmička z mojich úst von 😀 😀 😀 takže mám 28 zubov 😀 😀 😀 😀 asi mladnem 😉
inak Rebeka už suverénne pobehuje po byte 😉 vonku tiež už chodíme samé, občas za ruku ale ide jej to hlavne keď blato uvidí 😀 😀 😀 dnes dokonca niečo skúmala v rukách a prechádzala sa pri tom a nabúrala čelom do stola tak bolo plaču 😀 😀 už vie dať papa a zapína telefón priloží k uchu pochoduje a kričí do neho 😀 😀 😀

sylvyka
4. mar 2011

@och no konecne ma niekto nasleduje sup sup do druheho kola a kazdej prajem nech sa to podari tak necakane ako mne 😀 , aj elka ma dve stolicky vonku len bola chorucka mala sopel ako neviem co tak hadam uz bude dobre ...
co som este chcela ? o dva tyzdne idem na morfologicky utz a v pondelok som mozno v auparku 😀 😀 😀 medzi ludmi na vylete no do pondelka dlha doba a tak uvidime inak elka mi uz asi treti den o pol jedenastej doobeda odkvecne normalne sa pyta cicikat , inak ona uz normalne vsetko hovori aj meno si povie hoci skomolene zakarova asi nevie ch 😀 😀 😀 musim ju naucit aj adresu ked sa strati 😀 cakam kedy vstane a idem von troska len cakam kto pride k nam mi pomoct kedze byvam na tretom bez vytahu 😠 a kocik no mozem ho nechat oddychovat do jula 😉

och
4. mar 2011

noooooooooo takže takto dámy 😉
fasla som estrofen od 1. DC 3x2 tabletky medzi 10. a 14 DC kotrola cyklu
od 14. DC sexi utroš 3x denne a medzi 16. 18 DC bude KET, diazepan a cipok a tehu test je len na 14 den od KET 😀 😀 😀
taaaaakže čakám kedy mi skončí terajšia a o 21 dní začíname 😉
Stenová si ma pamätala 😉 sme sa nasmiali, celé to trvalo 10 minút, konzultácia bola 0 euri, lieky 14 euri a KET je 120 euri 😉

mayka
autor
4. mar 2011

@och no parada. Vsak to ti ubehneeee. 😀 Uz sa tesim ako na mna budes plut tehu pluvance. 😀
Inak dosla mi posta doporucene z GF. Takze urcite chcu loooove za mrazenie. Este som to nevizdvihla z posty.

baby inak ja som stale bez kramov. 😝 😅 a to od septembra nekojim. 😠 Zasa som tam kde som bola.

corinne
4. mar 2011

@och wau 😀 kopa informacii,pol igelitky liekov a ide s 😀 Potom priebezne budes davat info,myslim ze vsade je KET rovnaky.
@mayka ahoj ako sa mate ?mne MS zacala ked mal Maxime 4mesiace,presne po 1roku ,1 mesaci ,1 dni od IVF .
pekny vikend prajem

och
4. mar 2011

@corinne napodiv iba 6 krabiciek a to 3 balenia estrofenu a 3 balenia utrosu 😉 a fetacky balicek s diazepanom a cipkom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka77
4. mar 2011

@sylvyka prečo až tak neskoro ideš na morfologický? Mne ho robili v 20tt.. A čo ideš do Auparku? Shoppen 😀 ? Prídete všetci?
@och tak už aj Ty budeš zas pod drobnohľadom 😀 . Tak pekne si za tie 3 týždne poupratuj dom, všetko povybaľuj a potom hor sa na papkanie liekov a KET 😉 😀 . Len sa zas prosím Ťa nevyhádž!!
@mayka Ty sa máš! Ja už mám tretí krát ms 😒 ... Ale nie, verím, že to štve, nie je to ok. Urob si termín u dr., nech s tým niečo spraví 😉 .

och
4. mar 2011

@katarinka77 no v to dúfam, že sa nevyhádžem, teraz som už dva dni OK zrazu to zo dňa na deň zmizlo 😲 😀
hej ešte si dám sono prsníkov tento mesiac, jednu sťahovku a pomalé vybalovanie, som fakt zvedavá či to KET vyjde 😉 a keď nie nevadí skúsime to znova 😉

krakulka
7. mar 2011

Ahojte, takze to vizera, ze mam doma dvoch alergikov. Dnes sme boli znova u dr. lebo kasel neustava, je stale. Poslal nas na krcne, vsetko ok, zdravucky. Vraj to asi bude alergickeho povodu. No uvidime, co povedia na alergologii. Len s detmi do 3r. aj tak nic nerobia. Testy su nepreukazne. Vraj davaju nejake vseobecne lieky proti alergii. Ach jo. Tusim to skusime radsej cez nejaku alternat. medicinu.

krakulka
7. mar 2011

@och tak ty uz o mesiac zacinas? Velmi sa tesim, a drzim palce, nech sa podari KET. Je to pre organizmus predsa len najlepsie. Hormony su strasne potvory. A tie davky pri IVF - brrr.

och
7. mar 2011

noooo akurát som sa išla rozčúliť, že sem už nikto nechodí 😀 😀 😀 😀

@krakulka no to mi je ľúto ☹ totok, inak vraj keď som bola malá, som bola stále chorá, až na nábeh na astmu vraj 😲 vkuse kašeľ a atb, to sme bývali v Ružinove, vtedy najzelenšej časti BA, naši už pozerali byty a prácu v tatrách 😎 potom mama dostala služobný byt v centre, tak sme sa presťahovali s vyhliadkou že na skúšku, že sa mi to určite pri tých autách zhorší atď a čuduj sa svete za tri dni mi nič nebolo a odvtedy som zdravá ako ryba 😲 😀 😀 😀
len asi vo vašom prípade sa sťahovať neprichádza do úvahy 😉 skúste niaku dovolenku v Tatrách, alebo nemáte v Skalici tie soľné jaskyne?
hej hej, ak ms príde načas tak 28 marca 😀 😀 😀

krakulka
7. mar 2011

@och V SI solna jaskyna nie je, ale v SE ano. Poviem MM, nech sa na to popyta v praci. chystame sa v maji na Kubinsku holu, uvidime. A v lete samozrejme do Chorvatska - v polovici juna. Hlavne kvoli klime. Stahovat sa nebudeme. Byvame na dome, svokrovci by to asi neprezili. :D MM to od nich dostal ako svad. dar.
Uvidime. Mna na dr. - alergologii vadi, ze neliecia pricinu. Len zmiernuju priznaky choroby. MM je celkom silny alergik, kycha, sopli, kasle. Stale ma strasil, ze aj z Andrejka bude alergik. No uvidime.

fuha, uz? ale to leti. sak to je za chvilu. Na kolaudacii uz mozes byt tehula. 😀

och
7. mar 2011

@krakulka juuuuj moja ja budem mať podobný problém 😉 so svadobným darom od svokry 😒 sme dostali dva obrazy a ... no to je tá alergológia, riešia len reakciu 😒 nemusím byť z neho alergik, stačí ak prídeš na to z čoho to má, nemáte niake stromy na záhrade? alebo vápenaté omietky? kvetiny? zviera? už som dokonca počula, že je alergia na ihličnaté stromy!!!!! som len zvedavá kedy zoficiálnia alergiu na blbosť 😀 😀 😀 😀 😀
nooo veru ak všetko pôjde ako má cca 30 apríla mám tehu test 😉 ale veľkú nádej tomu nedávam 😵

katarinka77
7. mar 2011

@krakulka teraz neviem, čo je lepšie.... nebyť chorý, ale mať alergiu (na celý život!!!!), alebo nemať alergiu, ale byť vkuse chorý 😖 ... ?? To je asi jedno... Inak aj plesne v byte dokážu robiť takéto príznaky. Aj minimálny kúsok. A roztoče tiež... Ibaže to by mal vyšetriť dr., lebo Ty by si musela obrátiť vaše životy naruby, aj tak by si na to sama možno neprišla... 😒
@och však koniec apríla je tu co by dup 😀 a o chvíľu sa nám budeš gúľať 😉 . A jasné, že máš veľkú nádej 🙂 !!! Podarí sa to 😉 !

slniecko01
9. mar 2011

Ahojte Dámy 🙂
prajem krásny slniečkový dník. Nelka spí, ožehlené mám, variť budem neskôr, tak aspoň chvíľu času 😀
Dnes sme boli na detskom ihrisku a Nelke sa strašne páčilo 🙂 , najviac šmykľavky. Sama ešte nechodí 😒 , lebo je to náš prdko. Inak nejako prestala jesť, asi bude držať pôst. Posledné dni len 5x za deň mlieko 😠

@och tak už začneš opäť s tým kolotočom 🙂, snáď sa podarí to KETKO a vidíš velice si chcela ísť do práce, budeš mať doma roboty habadéééj. Okolo domu môžeš stále niečo robiť a okolo 2 ks detí ani nehovorím 😀
@katarinka77, tak pozerám, že Miška má už cez 6 masiacov, baba teraz si rodila, tak to všetko letííí 🙂

@krakulka to ma mrzí, že Andrejko má takéto trampoty a ako dlho ho kojíš, už ani tomu neverím, že to materské mlieko je pre dieťa najlepšie 😒

@mayka a ty kde si ? 😀 😀 😀

@corinne už chodíte ? 🙂

mayka
autor
9. mar 2011

caute babyyyy,
som flakacka. Ja si vas aj citam ale nesce sa mi pisat. 😀 😀 😀
Tesim sa ze uz zacina jar tak asi aj menej na pc budem chvalabohu. Dnes som bola s malou pipinkou v na slnecnych jazerach v Sc no uzasne tam bolo .Malo ludi, labute a vodaaaaaa. Teri mi skoro skocila do nej tak sa tesila. 😀

A tusim ide na mna jarna unava. 😝 Som nejaka ospala.

Nam uz Teri spava celu noc a bez mliecka tka uz je to uplne fasa. A mame vonku cast stolicky ani neviem ako.

No a samoska tesim sa na och ako pojde na KET. 😀 Veriiiiiim ze to vyjde. Bolo by to uzasne. Ja sa chystam na ket teiz ale az koncom septembra lebo v polke septembra idem na babsku dovolenku na Malorcu. Tesiiiim aj ked ozaj neviem ako to bez teri vydrzim. Ale budem sa snazit. 😀 😀 😀

ozaj @och mohli by sme dat stretko na jazerach v sc. Co ty na to? 😉

mayka
autor
9. mar 2011

@slniecko01 smyklavka vedie aj u nas na ihrisku. A veru uz pomaly aj sondujem nejake hracky na von. 😀 Cocvhvila budeme vonku furt.

slniecko01
9. mar 2011

@mayka teda super, že babská jazda na Malorcu, parada. A kde ste boli na jazerách na severe či juhu ? Nelka je najaká unavená, ešte spí. 😀

mayka
autor
9. mar 2011

@slniecko01 no Teri sa zobudila skoro. Ale zasa rano potiahla do 7,45. 😵
Boli sme na juhu. Tam to je krajsie na prechadzku myslim. Ale sak nabuduce skusime dat aj sever.
Teraz mi Teri tancuje breakdance. Sa posuva rukami dozadu po podlahe. 😀 Nechapem preco pre deti nevymysleli nejake navleky - mopy s tymi dredami. Som uz mohla mat umytu obyvacku. 😀 Asi si to dam patentovat. len asi by ma potom udali za zneuzivanie deti za pracu maloletych. 😅

corinne
9. mar 2011

@slniecko01 nie nechodime,a ani to nevyzera ze by chcel zacat,len lozi po styroch 🙂 aj ked si skusame pustat medzi nami akosi nema rovnovahu 😖 takze sa asi boji pustit sam.Uz som pocula aj take narazky ,ked sa ma pytaju ze kolko ma mesiacov a ci chodi a ked poviem ze nie tak mi povedia ci ho davam do pavuka ,ze to je tym ze ho nedavam tak nema spevnene svalstvo 😕 Nabuduce poviem ze nechodi ale ze rozprava slovensky ,francuzsky a anglicky 😀 😝
Pekny vecer maminy pipiny 😀

slniecko01
9. mar 2011

@corinne , Nelka za jednu ide už super aj si pobehne, ale tiež keď si ju púšťame medzi sebou tak nemá ten správny balans 😀 , ale sem tam sa jej podarí 🙂

och
9. mar 2011

@katarinka77 no neviem neviem, či sa to podarí 😝 necháme sa prekvapiť, ale máš pravdu niako to príliš letí, veď cca o dva týždne sa zo mňa stane hltač hormónov 😀 😀 😀 😀
@slniecko01 no aj u nás najviac fičia šmyklavky 😉 inak vraj okolo roka deti začnú štrajkovať s papaním a môže to byť aj kôli zubom 😵 Rebe tiež dlho trvalo pokým sa rozbehla ale teraz už vonku štrajkuje a nechce ísť za ruku len sam 😀 😀 😀 sme kúpili na trhu cibuľu tak držala v oboch rukách cibuľu a kráčala domov, všetci sa na nej smiali 😀 😀 😀
@mayka určite dáme stretko na jazerách ale až o týždeň, tento už nestíham a budúci sa sťahujeme, veď dám vedieť 😉 potom môžte rovno skočiť aj k nám kukuk 😀 😀 😀
@corinne 😀 😀 😀 😀 😀 ty si výkuk 😀 nič si z toho nerob, že nechodí, Reba sa rozbehla až posledný týždeň, bola strašne opatrná a pár krát spadla na riť, čo bolelo a potom nechcela aby nespadla.... pokiaľ chodí okolo nábytku tak je to v pohode a pavúka tiež neschvaľujem, neviem čo sa v ňom spevňuje keď chodí s oporou a veď deti nie sú staré aby im trebalo niečo spevňovať, sa to musí do vyvíjať a každý má svoje tempo a čím dlhšie lozí tým viac sa spevňuje, bo používa rôzne svaly a namáha ich 😉 nedaj sa 😀 😀 😀 😀

Reba dnes jedla moju večeru 😀 😀 som urobila bravčové na šampiónoch s tarhoňov, normálne okorenila a osolila, tak si pýtala, som jej dala len tarhoňu so šťavou a hltala ako divá 😀 😀 😀 takže po presťahovaní ide sa variť dieťaťu nebude ona na konzervách 😀 😀 😀 😀 aj som si knižku kúpila, že Varíme malým deťom a sú tam pekné recepty

callex
10. mar 2011

ahojte babule..som sa rozhodla sem nakuknut ze ci este fungujete? pozeram ze deticky uz maju vyse roka..parada..ako ten cas leti.a dokonca sa uz chystate podaktore aj na surodencov.to je super.
nech vam vase deturence robia len a len radost.

katarinka77
10. mar 2011

@slniecko01 veru letí to🙂! Už sme na príkrmoch, no dnes mi Miška štrajkovala a nedostala som do nej ani hlt. Ja neviem, či si ju mám vychovať na hippkách, keď jej to varené nechutí 😒 ...
@och no dievča, jasné, že sa to podarí 😉 , hádam nechceš tie hormóny hltať nadarmo 😀 !
@mayka no som zvedavá, ako dopadne dovolenka, resp. ako to zvládne Teri bez Teba a Ty bez nej 😉 . Ja si to zatiaľ neviem predstaviť, asi by som dennodenne plakala 😀 a z dovolenky nič nemala 😀 .
@callex milé, že si nás prišla kuknúť 🙂 , a Ty ako pokračuješ?
@corinne vôbec nerieš, či malý chodí alebo nie, skôr či neskôr určite bude 🙂 . Mňa sa mamka tiež stále vypytuje, či už malá sedí, lebo že už by mala a svokra od 3m. otravuje, nech ju vypodložím vankúšmi, nech sedí, veď ona sa chce pozerať 😠 . A 1000x som im povedala, že keď príde čas, ona sedieť bude!!! No na podobné otázky a dotazy už nereagujem.

slniecko01
11. mar 2011

@callex no letí to, super že si prišla na návštevu 😀 a ako pokračujete ? Dali ste si pauzu ?

@katarinka77 ani ja som Nelku nepodpierala s poduškami aby sedela, ona začala sama sedieť tak v auguste. Takže mala 7 mesiacov 🙂 Nechávala som ju aj predtým seideť , ale len tak nakrátko, aj tak sa zošuchávala 🙂

callex
11. mar 2011

@och vy ste to zobrali takto hopom..to Ketko..drzim palce aby to vyslo. inak pozeram ze v GF stale praktizuju diazepam a cipok.
@katarinka77
@slniecko01 ja som minuly rok absolvovala 3x IUI z toho 2x som mala par dni pozitivny test a potom nic..sa to vyplavilo.a v novembri som mala soft IVF a neuspesne.medzi cakackami som absolvovala endokrinologiu,hematologiu, homeopata,a chiropraktika lebo som mala bloky v panvovej oblasti.zacala som po troske cvicit mojzisku.a tak dufam ze vsetkym tymto vyzbrojena uz budem v aprili uspesna.kazdopadne pre mna a moje svedomie som urobila vsetko tak uz je to na prirode.
vy mate este mrazacikov?

corinne
11. mar 2011

@katarinka77 no uz to neriesim,raz zacat musi 🙂
Napr.Maxime nevedel kusak,vsetko hltal,ale uz na to prisiel ako sa to ma robit 😀 ael sam z flase sa nevedel napit,aj ked si ju drzal za tie uchytky no a vcera som ostala v soku 😕 dala som mu pit tak si ju drzal ale tahal na prazdno ,,lebo ju akosi nevedel drzat hore aby z nej tieklo ,tak som mu 2x nadvihla lakte a poobede nepustil flasu z ruky pokial nevypil vsetko 😀 a teraz to iste z 2dl caju mu ostalo len 0,5dl 😀 😀
Vsetko ma svoj cas deticky na to pridu kedy co maju robit a ako 😉

mayka
autor
15. mar 2011

ahojte babule,
nejako to tu skapina ako slniecko vykuka von. Asi si ohrievate kosticky po dlhej zime, co? 😀
My sme tiez vkuse vonku. Tata nam upratal terasu tak rozmyslam ze si idm spravit kafe a vypit ho tam.

@och uz ste prestahovani? 😵

@katarinka77 kludne ju vychovavaj na hippkach ona sa ti rozpapa neboj. Aj u nas sme boli do roka viac menej na hippkach. A tie hipp su zdrave a lepsie nez z tejto rychlenej zeleninky. ☹ Po roku mi uz hipp jest nechcela lebo jej zachutilo odo mna.
Ja som dnes spravila Teri svieckovu (zo vcerajsej mrkvovej kremovej polievky ) s knedlou a maskom. Tak sa zalizovala. 🙂

@callex fuha . No ty si teda presla cestou ☹ Ale dufam ze sa to uz coskoro podari. Raz to musi vyjst a budeme ti radit my skusene matky. 😀 😀 😀

Ja som normalne dnes uvazovala ze teraz ako je uz Teri taka "samostatna" by som asi zvladla aj druhe babo. Uz je s nou veget. Vie mi povedat co chce aj ked ju nieco boli tak ukaze au tuto, ac uz zacina spajat slova do viet. No uz je to s nou parada. 😵

Inak nemozem si pomoct ale furt myslim este na @katherinesand ako sa ma. 😕 Mohla by sa ukazat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre