Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

corinne
11. nov 2009

Tak som konecne doma,vysedela som sa v cakarni ako nikdy 😠 ,ale som rada zatial vsetko v poriadku.Krcok je ok,mam len magnezium a kludovy rezim 🙂 a o 2tyzdne do poradne budeme sa vazit a merat 🙂 A mam pocit ze som videla pohlavie,nie som na 100% ista ci to bolo pohlavie,nechcela som sa pytat,lebo dr. vie ze chceme prekvapko 🙂 Tak som sklamana sama zo seba 😠 ze som cumela na ten monitor jak niejaka sedlacka,co v zivote nevidela obrazovku 😀 Pekny dnik pipinky.

chruminka
11. nov 2009

ahojte pipinky ako sa tu mate?
Kto sa chysta dalsi rodit? 😉

slniecko01
11. nov 2009

Chrumi ahojček, dúfam že sú ježibabky už zdravé a dajú ti chvíľočku oddychnuť 🙂

Corinne to je super že je všetko OK 😀

chruminka
11. nov 2009

slniecko nie teraz sme uz pre zmenu chore vsetky tri jezibaby....
a ty ako sa mas?Este stale nevies co budes mat?Alebo nechces vediet? 😉

slniecko01
11. nov 2009

Chrumi my budeme mať tiež dievčatko NELU 😀 . Samé baby nám nasadili v tom GF 😕. To je staršné keď sú už choré babule jedny, eštelen site prišli z porodky, nikam nechodíte a už sú choré. No nezávidím Chrumi, musíte to nejako zvládnuť, ale 2 naraz musíš byť strašne unavená 😝

och
12. nov 2009

neveriiiiim po dlhom case prva? 😀 ved nie je tak skoro 😀 😀

takze dobre ranko

chrumi to mi je luto, rychlo sa vyzdravte nech mozte ist santit von na prechadku pokym nesnezi 😉 a nemrzne 😀

corinne tesim sa s tebou 😉

mayka by cisto teoreticky uz mohla ist dnes domov vsak 🙂 mozno sa zastavi aspon dufam a poda blizsie info o porode 😀 😀

luciamk
12. nov 2009

Dobré ránko babulky,

v Ba dnes svieti slniečko, hneď je všetko krajšie.

Pipinky, budúci týždeň som objednaná na 4D. Boli ste niektorá?
Keď som bola pred mesiacom v poradni, tak mi len tak na skúšku ukázali ako to vyzerá, ale Samko bol ešte malý a stále si zakrýval tváričku rukami, beťár jeden.
Ale včera sa drahý tak nepriamo vyjadril, že či to potrebujeme.... ja viem chlap 😒 ,ale možno aj Samko by sa potešil keď bude dospelý, že má takú pamiatku.

slniecko01
12. nov 2009

Ahojte PIPINKY 😀

lucia len pekne choď na UTZ, neboj sa aj môj muž všetko ofrfle, ale potom jak sa tam múdril 😀, ale jemu je to skôr jedno. Musíš povedať, že to je jednoducho potrebné 🙂

Och no Mayka už by mohla byť aj doma, veď je tam chďatko od piatku. Inak som rozmýšľaľa aj na Antolskou, že by som si zajednala Dr Rozemberga, ešte sa musím spýtať jednej známej čo tam robí sestričku.

sylvyka
12. nov 2009

hlasim prichod 😉 vsak ani neviem co je nove maminkam prajem vela zdravicka a radosti s detickami a cakatelkam maminkam nech maju rychlo deticky pri sebe 😀

chruminka
12. nov 2009

sylvyka gratulujeme krasna je mala,tiez tusim tak spevacka ako nase jezibabulky.Prajeme vela zdravicka a Elke vela mliecka.

inac my uz hlasime ze Viktoria ma trosku cez 3kg a Alexia 2,7kg cca nezapamatovala som si to presne,lebo u Dr. vrestali jedna cez druhu.

A fakt mayku mame kde?Ta by uz tiez mala byt domka ,som uz zvedava na malinku.

och
12. nov 2009

no pisala som mayke

este su v nemocnici, Terezka ma silnu zltacku 😔 tak netusi kedy pojdu domov, ale ze mala tazky porod a ma mamicku s dvojkami na izbe tak sa velmi nevyspi, ale ze Terezka je zlate miminko 😀

ozaj a vieme nieco o zukricke?

sylvyka vitaj doma 😀 😀

slniecko01
12. nov 2009

Ahoj Sylvika vitajte aj Elinkou 😀

Och to ešte vážne ostala v nemocke, bože to je strašné a prečo jej nespravili cisarsky.

Sylvika a ty kde si rodila ?

slniecko01
12. nov 2009

Aká je krááááááásna 🙂

No Och, Zukríček hovorila že niekoho poverí že čo a ako, ale zatiaľ teda nič nové 🙂

slniecko01
13. nov 2009

Dobré ránko PIPINKY 😀

krakulka
13. nov 2009

Dobre rano pipinky,
Sylvinka, gratulujem k malickej Elke, je krasne. Asi maly spevacik, ale ta fotecka, ako tak krasne spinka je uzasna. 🙂 🙂 🙂 Uz sa tesim, az budem mat ja nasho maleho drobca pri sebe. 😀 😀 😀
Tak Mayka sa trapila? To je hrozne, ze nechaju Dr. takto maminky trapit. Viem ake je to u nas v porodnici. Vsetko si organizuje primar, keby bolo na nom, tak epiduraly zakaze uplne a cisarky tiez nerobi. Je to stary pan ma cez 55r. a tie jeho nazory su hrozne. Dufam, ze s nim rodit nebudeme. Bohuzial zakazal aj zazmluvnenie porodnika, tak nema mamina sancu si ani vybrat. 😠 😠 😠 😠

Chruminka, zelam vsetkym trom jezibabkam skore uzdravenie. 🙂 Nech uz chodite po cerstvom vzduchu, ved dnes je tak krasne.
Slniecko a ty ako sa citis?

slniecko01
13. nov 2009

Krakulka ahojček moje. No dnes pri umývaní okien som zistila, že už ma nebolie klby, takže klop - klop. Inak tlak mám stále nízky, aj včera som skoro odpadla v meste. Som zistila, že ľudia sú fakt svine, zaujmajú sa len a len o seba. Musela som sa oprieť aby som necapla, neviem sice aký som mala tlak, ale vysoký nebol. Išla som ako taký ožran, preto asi nikoho nenapadlo sa spýtať čo mi je.

Stale neviem aky kočík mám kupiť, zatial vedie teutonka, casualplay, jane, tak uvidíme v pondelok mi muž sľúbil, že pôjdeme na cely deň kuki a nebude ani frflať 😀

krakulka
13. nov 2009

Fuha, s tym tlakom to nie je dobre. Mala by si vypit rano kavicku - aby sa ti tlak dvihol a vela pit. Ty umyvas okna? 😲 A to nevies, ze tehule to nesmu? 😀 Ja som sa uz napocuvala zo vsetkych stran, ze je to zakazane..... 😕 Tak neviem. Ja som ukecala manzela, no uvidime, ako to dopadne. 😀 Mna tak posledne 2-3 dni picha v chrbate v lavo pod rebrami. Je to hnusne. Ani usediet nemozem. Teda, ak som uplne vyrovnana, tak je to v pohodicke... Ale ja sa vecne hrbim. A spat mozem len na lavej strane, lebo ked si lahnem napravo, tak si moje srdiecko robi co chce. Chvilu bucha, potom prestane - asi mam nejaku aritmiu. 1.12. idem k dr. tak mu to poviem. Ale asi je to normalne.
to je super, ze idete v pondelok na nakup. Urcite si vyberiet. V Babymarkete su sikovny predajcovia. Urcite poradia. 😉

slniecko01
13. nov 2009

Neviem asi to suvisi s tou krovou, že sa mi zle zráža, veď uvidím čo mi povie v poradni doktorka, lebo ešte minule mi brala krv na testy.

Krakulka ja by som tušim najradšej rodila cisárskym, teraz ešte keď Mayka sa trapila ☹ Ja nechcem dlho rodiť

krakulka
13. nov 2009

To mas pravdu,moze to byt tou krvou. Ved uvidis, co povie dr. 😉

hm, cisarak, myslim, ze to neni zle, ale pokial viem, tak mavaju maminy potom problem s mliekom. ☹ neskoro prikladaju deticky. ja rozmyslam nad epiduralom, picha ho znamy, tak by to mohlo byt v pohode. no uvidime,este mam casu dost. 😀

slniecko01
14. nov 2009

PIPINKY želám pekný víkend 😀

krakulka
14. nov 2009

Dobre rano, dnes je ale krasne 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko01
14. nov 2009

Došla som len kuki či tu nikto náhodou nebol. Pozerám že CHRUMI dala niekoľko nových fotiek. Dobre to máš Chrumi vymyslené 😀 s tým krmením 😀

chruminka
14. nov 2009

slniecko to mi poradili dvojmaminy,lebo som uz bola na nervy ze ako to bude ked tu ostanem sama (zatial som tu mala vzdy pomoc),tak som si to vcera natrenovala ked bol mm po svoju maminu na stanici a islo to super 😀

esther80
14. nov 2009

Ahoj tak sa hlásim, od pondelka sme doma, ale ešte som sa sem nedostala. Trápime sa s kojením, dnes som zavolala aj laktačnú poradkyňu tak hadam bude lepšie. Dala som aj jedno foto do albumu. Miery 3200 a 50 cm.
Pôrod do epidurálky hrozné, potom už fajn no a ešte to tlačenie, ale dá sa to zvládnuť ( ale bez epidurálky by som to asi nezvládla a bez podpory mojej kamarátky pri pôrode) Otecko nešiel bál sa. Tak sa ozvem a pridám foto a gratulujem Chrumike, Sylvyke aj Mayke.

mayka
autor
14. nov 2009

ahojte pipiny,
hlasim ze uz sme doma. dnes nas konecne pustili a ten klud sa mi zda byt neuveritelny. 😀 Nechce sa mi to tu teraz rozoberat lebo som desne unavena ale snad zajtra sam i podari napisat viac. Uz to nezalezi len odo mna. 😀
Inak mame sa fajn. terezka ani moc neschudla a dnes nas prepustali s vahou 3620 g. No je to kus baby. 😉

esther, gratulujem. 😉 Sme sa nejako naraz rozdvojili. Ale chvalabohu uz je to za nami.
o porode napisem viac zajtra , lebo u mna je to na dlhsie. 😀
Tak zatial pa.

slniecko01
14. nov 2009

Mayka vitaj späť, tak som na teba myslela. A čo Terazka poslúcha maminu ? Teda moje bola si tam strašne dlho, ja tak dlho nechcem. Ak budeš mať čas a Terezka ti dovolí tak napíš zážitky. 😒

slniecko01
14. nov 2009

Esteher Oliverko je fešačik 🙂 aj samozrejme aj ty vitaj späť.

corinne
14. nov 2009

Vitajte cerstve maminky,gratulujem k drobcekom 😀 Ja uz chcem rodit ,este to hnusne pocasie k tomu mi moc na moralke neprida,k tomu tvrdnutie brucha 😒 nech je uz januar 😀

slniecko01
15. nov 2009

Ahojte babulky peknú slniečkovú nedeľu želám 😀

mayka
autor
15. nov 2009

Dobre ranko,

tak sme zvladli prvu noc doma a konecne som si aj pospala . Terezka sa aklimatizovala vyborne a tiez jej asi vyhovuje tento klud. 😀 Jaaaj baby taka j krasna. Uplne som z nej hotova a furt ju okukavam a ocuchavam. 🙂 A dnes uz ma tyzden. Vyzera byt z nej kludne babo.

No a k porodu.

Bolo to zaujimave teda. 😀 😝 Ale fakt je pravda ze na tu bolest sa rychlo zabuda. 😀
Mne v piatok zacala odtekat plodovka podvecer tak sme isli na pohotovost a uz si ma tam nechali ze pockaju kym sa to rozbehne. *le mne nic nebolo a nic ma nebolelo len pmaly odtekala plodovka. V nedelu rano o siedmej som bola furt lwn otvorena na spic prsta, branka zavreta tak mi tam doky strcil cipok vyvolavaci a asi o10 minut to zacalo. Najprv take silne kramove bolesti a bolest krizov vkuse. Okolo 10 hodiny ma pozerali a to uz som mala aj kontrakcie cca 5 minutove. A otvorena ze na 1 prst. No pekne zufalstvo teda. 😀 Lekar povedal ze pokial sa to do poobedia nerozbehne tak idem na sekciu. Lenze to ja uz o 11 tej som pomaly steny skrabala. Kontrakcie kazde 2-3 minuty. O 12 tej som uz kricala na izbe od bolesti brutalnej vysilena lebo som zrejme aj zle dychala tak som bola unavena. Nastastie sa ma ujala jedna sestricka a volala lekarovi ze nech sa na mna pride pozriet ale nemohol lebo bol na operacke. Tak som este cakala. Pred 13 hodinou som uz bol total hotova tak ma pozrela ta sestricka a ze otvorena na 2 prsty. 😅 😝 Kontrakcie som uz mala kazdu minutu. Tak mi dali klistyr a to bolo ozaj zaujimave vydrzat to 15 minut s mknutovymi kontrakciami. Veru som si aj oznackovala cesticku od sprchy k wc. Nastastie v jednej malej miestnosti a len trosku. 😀
A to mi povedala setrick ze ked chcem mozem volat muzovi nch pride. Tak som mu voalal s tym ze nech pride ale ze nemusi az tak rychlo lebo som otvorena len na 2 prsty.
No a po klistyre ma hned vzali na porodnu salu. Tam som vyliezla na stol a pytala si hned epiduralku ze uz nevladzem. No a lekarka (30 rocna) mi na to ze moja zlata ale to uz nestihneme lebo ste otvorena na 8 prstov. 😀 A ja na to ze ale ja ju chcem tak sa zacala rehotat s porodnymi asistentkami ze sak uz ideme tlacit. 😀 😀 😀 No a 14,08 bola Terezka na svete. Behom hodiny som sa otvorila z 2 na 8 prstov. Tlacenie bolo uz v pohode to uz som kontrakcie tak nevnimala. Na par zatlaceni cca na 10 x bola Terezka vonku. Cakala som take 3 kilove babo a lekarka ze 3700 g. 😀 😀 😀 To uz som sa rehotala aj ja. A vtom dosla sestricka povedat ze moj muz prisiel k porodu. 😀 Tak mu ju akurat vyniesli ukazat. On kukal ako puk lebo len prisiel a uz okukaval dieta. 😀

No ale potom nastali problemy so mnou. Nesla mi oddelit placenta tak mi tam skakali po bruchu a desne na neho tlacili. Neviem ci bol horsi porod alebo toto. Asi po 20 minutach sa podarilo ju vytiahnut. Uz ma chceli uspat. No a asi pritom ako j tahali mi praskl nejake krcove zily co tam mam zvnutra vraj a lekarka uz zacala byt v strese ze jej tam vykrvacam tak volala primara nech sa pride na to mrknut tak ten letel na salu . Chudak moj muz na chodbe skoro zinfarktoval elbo nevedel co sa deje. V spise som nasla ze strata krvi cca 1 liter. 😅 Nastastie zily si to rozmysleli a pomaly prestali krvacat. Lekarka a dve sestricky boli ostriekane od mojej krvi ako to zacalo striekat.
No a potom este zasivanie tusim 3 stichy mam ale to mi lokalne umrtvili a nejako ma to moc nebolelo. Potom zavolali upratovaca nech ide po mne poumyvat podlahu ze skor ako pride manzel. 😀 😀 😀

No a bolo to.
Teraz mi je fajn a j nohy prestavaju boliet a je to o moc lepsie. Sice pajdam ale nebolia. Podvozok som si este nemala odvahu obzriet lebo mi vybehla zlata zila a akoze dooooost. Necitim zasivanie ako tu zilu. Keby nevybehla tak na druhy den beham ako srnka po oddeleni. 😀

To je asi vsetko. Este som si vas neprecitala snad sa podri neskor tak mi priblizte co je nove. Ja idem zobudit malinku lebo musi vela papat. Dlhsie sme boli v nemocke aj kvoli tej mojej strate krvi a potom to skomplikovala zltacka terezkina. Bola ako pomaranc. cuda moje. Zacala jej totiz neskor ako obvykle a doky n as nechcel pustit kvoli tomu domov. Ale uz je v pohode a teraz sa slni pri okne.

No idem uz za nou. Neskor pridam fotky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre