Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
28. dec 2009

Podbruško ma ani nebolí, skôr tie panvové kosti dolu 😀, ale dá sa to prežiť. Dnes mi začína trocha tvrdnúť. A malá sa tak divno pohla, že som sa nechcela ani narovnať, aby som náhodou neporodila doma 🙂

slniecko01
28. dec 2009

Radšej ležím pred telkou 😕 a čakam

corinne
28. dec 2009

Ahojte pipiny.Nam rachol pocitac rano 24.12,takze sme bez pocitaca ☹ uz je v oprave,neviem do kedy.Som u kamosky tak som kukla co nove 🙂 Och gratulujem k Rebeke,jak ti zavidim,ze to uz mas za sebou 🙂 ja nie som vobec pripravena psychicky co ma caka 😒 dufam ze PA budu na mna dobre 😀 Krakulka mna dost boli na lavej strane akoby vajecnik a to dost,ale babo je hlavou dole tak mi tam asi tlaci 🙂 B uduci pondelok mam kontrolu tak som zvedava co povie gyndr.ako to so mnou vyzera,ale musime to stihnut do 22.januara.lebo manzel je do vtedy doma 😀 v pripade,ze sa nieco deje tak je po ruke 😀 Keby som sa nahodou neukazala do Silvestra tak vam prajem len vsetko dobre v novom roku 🙂

och
28. dec 2009

Ahojte
no dubacik stale spinka, len mliecko sa nerozbehlo, tak ma to hneva ☹
rodila som od pol desiatej do piatej ale kontrakciami, ze kazdu minutu, no fuj
otvarat som sa poriadne zacala az poobede a mala nie a nie ist dole, proste cakacka az zacala mala kolabovat uz doki isiel urgentne robit cisarak ale mala to nevzdala a srdiecko naskocilo fuuu
no a samotnyporod bol o nicom som 6 x zatlacila jak blazon a bolo to, nakoniec sa zistlo, ze mala snuru okolo ramena omotanu a preto chuda moje ani nemohla ist nizsie bo sa pridusala aj pretoto tak dlho cele trvalo aj na hlavicke mame taku hematomovu hrcu, ale sestricka slubila ze sa to upravi kvapkami 😀

slniecko urcite ber v ruzinove nadstandart a okrem stravy som spokojna velmi, aspon co za tie dva dni mozem povedat, sestricky su aj mile aj odmerane ale aj tak ich cez den velmi nevidat 😀

slniecko01
28. dec 2009

Och tak sa teda držte a veľa papajte a oddychujte. Takže sa to dalo prežiť ? 😖

och
28. dec 2009

Slniecko ano da sa toprezit, samotny porod je brnkacka len rob co ti doki kaze a ked ti to nepojde pritlacia ti brucho a pomozu mimiskovi von
urcite si daj epidural budes oddychnuta aj ty aj mimi a nie ze sa budes x hodin trapit v bolestiach, no a tento stav potom, v tom ti nik nepomoze ale zvladneme to, treba si hovorit, ze kazdou hodinkou je to lepsie a lepsie a dni ubiehaju vcelku rychlo ;)

slniecko01
29. dec 2009

😀 Dobré ránko PIPINKY

Takže o chvíľu štartujem do poradne, tak som zvedavá čo mi povedia. Och epidural mi neodporučila Hematologička, tak asi nie 😒

krakulka
29. dec 2009

Dobre rano 😀
Och ty si sikulka,😀 😀 😀 😀 😀 😀 .
Je velka skoda, ze sa neda zistit, ze ma mimco omotanu pup. snuru. Kamaratkina mala mala nieco podobne ako vy. Tiez nezostupovala do porodnych ciest, porod trval okolo 5h. a stale nic, az zacala kolabovat mala, tak urobil dr. rychly cisarak a zistil, ze mala mala omotanu snuru okolo noziciek a prirodzene by sa nikdy nenarodila. Chudatko, visala za nozicky. Ale vsetko dobre dopadlo a mala uz mala teraz pred vianocami 1r.
Mliecko sa ti rozbehne, uvidis, len vela pi a casto prikladaj malu k prsniku, aj ked nebude mat co tahat. Ked tak nech ti drahy prinesie cajk na podporu dojcenia. Je vraj velmi dobry - sypany. Uz sa tesim na fotku malej och. 😀 😀 😀
Slniecko01 drzim paste, nech ti dnes vsetko dobre dopadne. Ked prides od dr. tak sa ohlas, co a ako.

fu, ako to leti, uz len Slniecko, Corinne a potom ja.

och
29. dec 2009

No dobre ranko 😀
ja som chytila hnisavu mandlu v sobotu, den pred porodom, tak som ladovala vsetko mozne az som to prehnala a zacala kaslat z liekov PRE ISTOTU. Vcera to uz bolo ok a dnes som si umyla hlavu a sopel jak hovado, dufam ze to mala nechyti 😠 inak smrkat, kaslat, alebo kychat po porode vysoko nedoporucujem, mam pocit ze ma roztrhne a vsetky vnutornosti vypadnu 😝

mayka
autor
29. dec 2009

ahojte, som len na skok lebo dnes Terezka skusa moju trpezlivost. 😠 od piatej je hore a ma mikrospanky 15 minutove sem tam. 😝 Potvora jedna mala usata. Teraz som ju supla do kolisky a reve jak tur. Teda niekedy je to riadne psycho... 😀

Och, neboj. Mne sa mlieko rozbehlo az na stvrty den . Cez noc sa mi tak naliali kozy ze mi skoro praskli. To je normalne. 😉
A citam ze si si to tiez riadne uzila. 😀 Ale hlavne ze ste obe v poriadku a zdravucke. Tak nech ta malinka poslucha.

slniecko neboj, ono sa to da prezit aj bez epi. Hlavne ked ti ju nestihnu pichnut. 😀 Ale to je ten lepsi pripad. hehe A ako pise Och treba pocuvat co ti hovoria doktori. Aj dychala so mnou ta moja co ma rodila. A fakt to velmi pomohlo. Kontrakcie su bolestive ale pri kazdej som si povedala ze uz to budeeee a vydrzim to aj keby co bolo. Oni sa daju tiez prezit. Tie minutove su sice dost zle ale to uz si skoro pri konci a strasne rychlo mi tych par hodin bolesti presli. Rano o siedmej vyvolavacka a o druhej to bolo za nami. Ale mala som pocit akokeby to boli 2 hodiny dokopy. Ono kazdou kontrakaciou si blizsie k babetku. A daj si aj klistir. Aj ten urychluje porod. Mne behom hodiny otvoril porodne cesty z 2 na 8 prstov. hehe

slniecko01
29. dec 2009

Ahojte, takže ešte to nevizerá že by som mala rodiť. Ale ak áno tak mám utekať 😀

mayka
autor
29. dec 2009

slniecko, no s tym bachorom utekat teda si neviem predstavit. ALe ked doktor mysli... 😀 Podla mna do tyzdna ides na to aj ty. Vsak nam dali urychlovace v GF do skumavky. 😀

och
29. dec 2009

Baby ja som netusila, ze dokazem niekoho tak hrozne lubit ako toto male skvrna, sa normalne idem z toho zblaznit
uz tu revem asi hodinu, to su hormony, esteze som uz sama na izbe

krakulka
30. dec 2009

Dobre ranko,
och, tie hormony su ale, co? co pocuvam maminy v porodnici, tak kazda si to tam odplakala. 🙂 🙂 🙂 co mala Viktorka, este stale len spinka, alebo uz sa aj troska prejavuje?
Slniecko, ako hovori Mayka, davam ti tak este tyzden, max. do 5.1.10. 😉

slniecko01
30. dec 2009

Dobré ránko, práve som vstala, už dlho som si tak neposapla 😀

No veď uvidíme dokedy to vydržím 😀

mayka
autor
30. dec 2009

Och veru je to sila. Ja som revala tenot tyzden ked som sa na tu moju slecnu pozrela a normlane mi z lasky slzy vbehli do oci. Je to uzasne.
🙂
Ale aj v porodnici som hned kvoli vsetkemu rukala jak diva. Strasne som bola precitlivela.
Aka je malinka? Opis ju kym nahodis foto. Na koho sa podoba?

slniecko a dlho si uz tak nepospis. 😀 😀 😀
Inak mohla bx si porodit zajtra o polnoci. By o tebe a Nelinke aj v telke rozpravali. hehe

slniecko01
30. dec 2009

Akože ma chceš vidieť naživo ? Inak potom by sme sa mohli stretnúť, tak trochu neskôr, keď sa ľady potopia 😀 , myslím že v AVIONE by to bolo idealne

mayka
autor
30. dec 2009

lniecko sak my nie sme tak daleko od seba. niekedy hodim pipinovske stretko aj s malymi pipinkami. 😀

slniecko01
30. dec 2009

OK, kľudne môžeme 🙂 . Inak Zukriček sa tu dlho neukazala. ☹

och
30. dec 2009

Ahojte
krakul Rebeka je uzasna uz na mna reaguje ked sa jej dotknem alebo nieco poviem

mayka aj by som ju opisala, len pripajam sa cez iphone a zle sa na nom dlho pise a nedaju sa fotky vkladat
inak farbu ma cerveneho grepu bo dnes sme sa vyspinkali do zlta 😝 uz je dve hodiny pod lampou a travime tu silvester, nechcu nas pustit domov 😖 tak tento rok nikomu neprajem ako na novy rok tak po cely rok , nie ze budem dalsi silvester zase travit v porodnici s novym mimim 😀

tak slniecko ked si svihnes izba cislo 941 drzim miesto 😀 mozno uvidime ziveho primatora 😀 😀

slniecko01
30. dec 2009

Si zlatá, takže keď ma to zajtra drapne, tak si mám pýtať len túto izbu a žiadnu inú 😀. A donesiem aj šampus a chlebíky 😀 ?

slniecko01
30. dec 2009

Baby ja mám takú chuť na vínko, také dobré červené a ťažké 😝 mňam, keď porodím a prídem domov, tak hneď sa fľaša otvára.

och
30. dec 2009

Slniecko uz nie niak sa to tu rozrodilo 😲 ostan doma je plno a nervozita prevlada 😝 nervozne sestricky skodia zdraviu aaaaaa nerob z toho dietata alkoholika pockaj na mna 😀 chlebicek s majonezovym salarom a uhorkou by bodol 😀 ani udene s kapiou by som nehodila do kosa 😀

slniecko01
30. dec 2009

Och veď ten šampus by sme si dali až keby som porodila 😀 To tam už máš nájomníčku ? 😠

mayka
autor
30. dec 2009

babyy, vy mi nerobte chute s vinkom. ja tak zajtra akurat vineu si mozem dat. 😀 A och aj ty veru. mliecko sa uz rozbehlo? moja Terezka mi akurat visi na prse. pisem jednou rukou. 😀 hraje sa mi s prsom a nahana bradavku. 😀 Sa skeri pritom. 😀 😀 😀 Tie deti su srandovne.

slniecko01
30. dec 2009

Mayka aj mne manžel kupil tu limitovanú ediciu od Vinei, ale zase keď si dáš za hlt tak sa nič nestane. Možno bude malá lepšie spať 😵

och
30. dec 2009

Slniecko hej uz mam najomnicku 😠 baba rodila treti krat ma len dva stehy a uz po 5 hod tu sedi a beha ako lan 😠 a ja kripel som rada ked sa z hajzla postavim 😀
limitovana edicia no teda aj ja si dam 😀 inak podla toho ake tu je menu, tak mojmu decku ani flasa hrusky neublizi 😵 napr zajtra na ranajky su mandatinky a med, obed karfiol polievka, vecera vianocna kapustnica 😎

Mayka hej mliecko sme rozbehali, uz ju volam prisavnik, len na prse by mi visela a ked ju chcem odtiahnut tak zacne sat jak blazon inak spi a hra sa s nim 😀 a prsa mam take sexi pevne zase o cislo vacsie len, keby tak neboleli, aj som si zacala davat studene obklady aby som si zapal neuhnala 😝

Najhorsie je na tom to, ze mala bude az do rannej vizity na tej lampe, tak sa len tak ponevieram a je mi smutno bez nej 😢

mayka
autor
30. dec 2009

och aj ta nastrihli? Kolko mas stichov? Mna to sitie ani nebolelo ako hemeroidy co vyliezli. To bolo hrozneeeeee. 😝
och ak mas pocit ze by ti moc navierali tak odsavaj odsavackou. 😉 A malinka je moc zlta ked ti ju vzali na noc prec opalit sa? Mne priniesli take solarko k posteli a na tom chuda spinkala dve noci v umelom overali. My jej bolo strasne luto lebo tam bolo teplo zo spodu a potila sa jak to. 😒
Tak vyuzi ze nie je pri tebe a pekne sa vyspinkaj. Ja som v porodke vobec skoro nespala - nedalo sa tam. Drzte sa babizne. Ja idem spat lebo krpata podozrivo rychlo dnes zaspala. 😀

och
30. dec 2009

Mayka hej je to zle ☹ uplne je cela oranzova, chuda moje, hodnota 274 z krvi tak ja dufam, ze je to hlavne z toho khefalothomu co sa jej urobil ked ju zo mna tahali 😒 som si doteraz citala niake info o zltacke a teraz sa bojim aby jej nemuseli davat infuzky do hlavicky a menit krv, je mi z toho na vracanie a chce sa mi plakat 😢 som sa prave uz aj pripravila na to ze tu budeme hoooodne dlho, ale je mi to jedno len nech je zdrava

slniecko01
31. dec 2009

Dobré ránko PIPINKY, takže dnes som sa už vyspala, mňa asi porazí, keby aspoň do šiestej, ale toto ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre