Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
31. dec 2009

Slniecko aspon mas nacvik 😀 ale ked sa ti podari si zdriemnut cez den, by som to neriesila 😉

Mayka hej museli ma nastrihnut, aby malej pomohol rukou von, nastrih si pamatam ako slabsie stipnutie ale to sitie sa mi zdalo nekonecne, aj s epi to bolo velmi neprijemne, sa citim ako ihelnicek este teraz 😝 kukala som aj do karty ale nikde nemozem najst, ze kolko mam stehov, ale nasla som ze porod trval 9:25 no krasa 😅

Inak tebe co pomohlo natie stehy? Mne to stale krvaca ale mozno to ide aj zo mna, ma tu nebavi ten nacvik chodze s vlozkou medzi nohami bez nohaviciek 😝

Malu som uz mala pri sebe, tak nam niak bledne 😎 ale neni to ono, no ved uvidime co povie krva, tak dufam, ze vpondelok by sme mohli uz skraslovat zivot tatovi 😀 alebo? Zeby mala cakala na kamosku? Slniecko co ty na to?

slniecko01
31. dec 2009

Milé od teba, že by si na mňa počkala, ale ja vám prajem aby ste čo najskôr boli doma 🙂

krakulka
31. dec 2009

Pipinky, zelam Vam krasneho Silvestra a v roku 2010 lahke porody, zdrave deticky, vela mliecka a pohody maminkam a ich rodinam. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kedze ideme v nedelu na lyze, bola som dnes v zdravotnickych potrebach kupit si poporodne vlozky a pod. blbosti. Vraj si mam pre istotu zo sebou zobrat tasku, tak beriem, ale len taky maly zaklad. 😅 Jaksi nemam nic nachystane. 😕 Ale ved je este skoro. 😀 😀
Babule, boli ma od rana brucho, ale len hore / teda tesne pod prsami / skor v strede. 😠 Ako keby mi tam niekto presiel smirgel papierom a v strede to mam aj take citlive - necitlive. Nemali ste to niektora? Do nemocnice s tym nepojdem, ale je to take divne, vadi mi to. ☹

krakulka
31. dec 2009

Este som sa chcela spyatat, ako vam gyn. vyratal termin porodu? Lebo podla datumu oplodnenia by som mala rodit 14.2.09. Ale dr. mi vyratal prvy termin na 20.02.10 a toho sa stale drzii. Aj ked sme boli na utz v 12tt., alebo 21.tt., alebo na 3D tak vzdy vysiel termin medzi 14.2.-17.2.10 - ale dr. to zmenit nechcel. Tak ja si beriem termin 16.2.09 za smerodatny. Vy ste vsetky rodili pred terminom porodu, vsak?

mayka
autor
31. dec 2009

ahojte pipinky,

och, tak vy ste zasa cez kopirak. Aj my sme mali tak vysoke hodnoty a strasili nas trnsfuziou krvi . 😝 Ale po dvoch nociach stravenych v solarku to kleslo a pustil nas domov. Neboj klesne to aj vam coskoro. My sme boli zlty este asi 2 tyzdne. Neboj zajtra to bude lepsie. Tiez nas kvoli tomu drzali o den dlhsie v nemocke.

mayka
autor
31. dec 2009

Och ja som mala tusim len dva alebo tri stehy a ani ma to nebolelo. Mna boleli hemeroidy pre istotu akoze brutalne mi vyliezli .
Inak nekupila si si tie poporodne jednorazove nohavicky? Nemusis drzat vlozku medzi nohami. 😉 Posli muza kupit. Som ich nosila este par dni aj doma. MNe sa ta rana po siti hojila dobre a po dvoch tyzdnoch vpadli mi aj stichy. Ale odporucaju na to taku zelenu vodicku chlorofyl sa to vola. len daj si to az doma lebo je to zelene tak aby sa ta vizita nezlakla. hehe

mozno ta aj zajtra pustia. Mna tiez pustali cez vikend.

Inak dik za fotku co si poslala . Malinka je naaaadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Som ju ukazovala aj muzovi. Tak aj ten sa pokochal. Je strasne peknucke babenko ta Vasa mala Rebeka. 😉

krakulka, tie pocity mame kazda ine. Asi uz dorbec nema miesto v brusku tak si ho robi. 😀 A co sa tyka terminu vsak my najlepsie vieme kedy sem otehotneli. Riad sa podla svojho terminu. Ja som mala termin 23.11. podla IVF a lekar mi posunul termin na 1.12. a rodila som 8.11. Tak si vyber.
Celkovo mam pocit ze my umelo oplodnene rodime troska skor. 😀

och
31. dec 2009

Ahoj krakul to s tym bruchom som mavala aj ja, ked som viac zozrala ako bolo zdrave 😀 ale nemusi to byt to iste
co sa tyka terminu, mne sa stale pohyboval hore dole ale v knizke som mala napisany ako podla ms, ono nikoho nezaujima ze si bola na umelom, sa riadia podla ms a toho ako sa mimi vyvyja, tak si nerob tazku hlavu, ten rozdiel nie je az taky velky, mimi bude donosene tak ci tak od 38 tt formalne, im ide len birokraciu, si predsrav, ze to v ktorom tyzdni si porodila sa pise aj na papiere pre matriku 😲 to uz im tam na co je?

och
1. jan 2010

Vsetko dobre pipinky, hlavne zdrave a usmievave deturence ;D

slniecko01
1. jan 2010

Všetko dobré co Nového roku Pipinky 😀

och
1. jan 2010

Mayka dakujem za radu 😀 Kupim ten chlorofyl, dnes ma brutalne stipu tie stichy,inak hmatom som ich naratala 5, tak boh vie kolko mam tych vnutornych 😝 dnes o dvanastej mame dalsie vysledky krvy tak uvidime, ale domov ist nechcem, 😠 stary tam lezi uz 4 den a poti sa 😖 aj keby som ho poslala k mame, urcite musim vetrat a periny poprezliekat fuuu to aj moju mamku by som zverbovala nech mi pride navarit 😵 a mna zase zacina boliet hrdlo a to som uz skoro tyzden v nemocke a lezim, tak to mi prosim vysvetlite ako je to mozne?
Mayka vies opakujem po dobrom 😀

Inak ja by som aj vydrzala este ten tyzden dva keby mala nemala tu snuru omotanu, v podstate som mala ten porod vyvolany ale vsetci sme radi, ze sme to urobili

slniecko01
1. jan 2010

Och mňa tiež začína bolieť hrdlo. Dala som si Hedelix, snáď mi to pomôže. Teraz som dožehlila a pozarám že aj povysávať by som mohla, aký je tu prach. No strašné, zase halda prádla 2 hodiny som žehlila a už kašem na to. Idem sa trochu upraviť a môžeme ísť svokre na obed.

och
1. jan 2010

slniecko bacha, mna ked chytilo hrdlo tak na druhy den som rodila 😀 😀 😀

Ja mam brutal hnisavu mandlu pravu, tak som zvedava ako to budem riesit 😠

mayka
autor
1. jan 2010

Ahojte pipinky, tak ako ste oslavili Silvestra? ja som pekne o 23 tej zalahla, o dvanadtej kukla cdz okno trochu ohnostroja a spala som dalej. Akurat poobede sme boli na navsteve. No sak nabuduci rok si to vynahradim.

Och aky bol Silvester v nemocke, ako to tam prebiehalo? 😉 Dali aj detsky sampus? 😀
Inak to si bola asi pekne rozparana. Do kelu chuda moje. Ja som s tym fakt nemala ziadne problemy iba s tymi hrcami v zadku hemosmi. 😀
No ked je muz takto chory to neni bohvieco ist domov. Pekne nech vetra poriadne a nech poprezlieka periny on. Ty musis oddychovat. Mas ine starosti alebo zavolaj mamu.

Podla mna mas oslabenu imunitu po porode a mozno tam niekto aj chripku doniesol. Inak my sme si sopliky take zelene doniesli tiez uz z porodnice. 😠 Neviem kde to tam chytila. A to som isla za jednou sestrickou ze sa mi zda ze ma upchaty nostek a ona jej pichla do nosteka tycinky vatove a zdrbsala ma ze usne nema a ze mam ju utisit ze to z ineho dovodu place. Taka bola hnusna ta sestricka fuj. Az mi slzy vbehli do oci, tak som isla za druhou a ta jej tak sikovne take velke zelene susniska vytiahla ze tie by aj mne nos ucpali nieto este malemu babenku.
😠

slniecko dokelu , nepisu o tebe v novinach takze si ten polnocny porod nestihla. 😀 Co uz s tebou, no...

My ideme o chvilu na novorocnu prechadzku. Vonku je krasne.

Ozaj Och ako dopadli vysledky?Ak budes po nas zasa opakovat tak by mali uz klesnut. hehe Tak sa snaz byt zasa cez kopirak. 😀

och
1. jan 2010

No my ideme zajtra domov 😀 😀 Chceli mas pustit uz dnes ale spm ich prehovorila, predsa len nech sa stary dolieci a nech este skontrolujuci ci to klesa budem kludnejsia 😀 aspon si v klude rozmyslim co mi treba na zajtra doniest, idem ja malu vyzliect na slniecko 😎

slniecko01
1. jan 2010

No Mayka nestihla, ale čo už možno na nabuduce 😀. Práve sme sa vratili od svokry, pekne sme sa napapali a dali žolika. Ešte nás aj nabalila.

slniecko01
2. jan 2010

Ahojte Pipinky tak mi je blbo. Idem sa kurírovať 🙄 . Začalo ma bolieť hrdlo aj všetky svaly ma bolia. Idem si uvariť čajík s medom. Večer mi ostalo tak zle, že som si dala polku padadolu a pekne som sa vypotila. Dnes mi bol muž kupiť homeopatika.

slniecko01
2. jan 2010

Och ešte som s ťa chcela spýtať ako je to v porodke s vecičkami, plienkami a príborom. Mám si to zobrať ?

och
2. jan 2010

Ahojte
slniecko, pribor dostanes, vecicky tiez ale mam so sebou pre istotu, som nepouzila svoje za caly cas, len rukavicky a ponozky, deku si zober, plienky jednorazove si zober jeden balik, niekedy ti daju niekedy nie, latkove su tu. Inak vsetko maju a prinajhorsom si das doniest, da sa aj mimo navstevnych hodin vybehnut na chodbu

mayka
autor
2. jan 2010

Och ,takze uz ste domka? To je super. Tak prajem nech sa malinka rychlo adaptuje na domace prostredie. 😉

slniecko tak a teraz sem budem chodit hlavne kvoli tebe. Si na rade ci sa ti to lubi alebo ne. 😀

slniecko01
3. jan 2010

Mayka ty si ale potvora 😀

krakulka
3. jan 2010

Dobre rano pipinky,
Slniecko01 uz to pride o par dni, uvidis. Budem na teba mysliet, uvidis, bude to rychlovka. 😉 Hlavne, sa toho neboj, aby neboli ziadne bloky. 😉
My sme boli na Silvestra u kamaratov. Zislo sa nas tam strasne vela, skoro vsetci maju deticky, tak prisli aj s nimi. Bola to hotova materska skolka. O 01:20 sme uz boli doma. Chlapi sa nam nejak viacej zabavali, tak bolo treba ist domov. 😀 Ale bolo fajn.
My odchadzame dnes so Zazrivej, tak od 4h. nemozem spat. Nejako furt rozmyslam, ci mam vsetko zabalene a nevim co sa deje...
Och, ma za sebou prvu noc s Rebekou doma vo svojom. Dufam, ze pekne este hajate. 🙂

Slniecko ty takto stavas kazdy den? A co tak skoro porabas?

krakulka
3. jan 2010

Babule, prave som nasla na februarovkach 2010 info o loginke:

babulka123 • 1d • Včera o 19:42
ahojte, zdravi vas Laura a Dominik, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

Tak uz to maju za sebou. Som si hovorila, ze bude rychlejsia ako ja. Takze ja som posledna 😕 Zatial.

slniecko01
3. jan 2010

Loginka gratulejeme a želáme veľa zdravíčka babatkám aj maminke. Takže si ma predbehla 😀 , ale nič to nehnevám sa.
Krakulka možno aj ty ma ešte tromfneš 😀. Aj naši známy idú do Zázrivej. Možno ti ten čerstvý vzduch spraví dobre. A ktovie čo je s Corine? Možno už aj ona má babatko, keď tu už dlhšie nebola.

Nakoniec budem posledná. Inak mám asi chytené priedušky, lebo kašlem jak starý hrniec. Čudujem sa že malá mi nepadá ešte dolu tými otrasmi. 😀

mayka
autor
3. jan 2010

ahojte ranostajky,

krakulka sikovna detektivka si ty. 😀

ze loginka uuuuuuuuuuuuuuuuz??? 😕 Ty brdo. Sa poponahlali teda ale dlho sa tu neukazala veru. Ale hlavne ze su v poriadku drobcekovia aj maminka a moooooc gratulujem.
Krakulka nie si posledna .Este nam tu tusim jedna alebo dve pipinky pribudli len akosi sa nezapajaju do kecania asi ich budem musiet vypatrat ked Terezka dovoli. 😀

krakulka tak peknby pobyt v Zazrivej prajme. Ja to tam strasne lubim v tom kraji. Hlavne korbaciky a oveckovsky syrecek cerstvy. 😀

slniecko ty nemozes spavat? Ty uz sa pripravujes na neprespate noci, vsak?

Och aka bola u vas prva noc doma? 😉

A ktovie ako sa maju Zukrik a zukricatka. Asi nevie co skor s nimi.

mayka
autor
3. jan 2010

A veru ktovie co je s corinne, zeby si ju nechali predsa v tej nemocke?

slniecko01
3. jan 2010

Mayka kašel ma zobudil a nechcela som aby zobudil aj mojho muža. Nech s vyspí 😉 , pokiaľ môže.

Inak už som pozerala nový Next. Asi niečo objednám, keď mi odpíše jedna baba z MMB, lebo dnes ma uzavierku 😒

corinne
3. jan 2010

Ahojte pipiny,ste zlate,ze na mna myslite 🙂 Som doma,ale ako som pisala,rachol nam pocitac na stedry vecer a stale nieje opraveny.Manzel nainstaloval nieco ale je to strasne pomalé,tak pri tom prichadzam o nervy,dlho mi vyhladava,dlho odosiela 😠 .Zajtra mam kontrolu o 16.30 tak vecer ak masina bude fungovat dam vediet co a ako(skor ako o 19 ma necakajte 🙂 ).Napiste mi niekto do IP telef.cislo v pripade 😀 ak by sa nieco dialo budem informovat.Mayka do nemocnice som uz nevolala,nastvala vtedy PA,krava jedna tak som povedala uz nikde nevolam

och
3. jan 2010

fuuuuuuu tak my sme doma 😵

no neni to ziadna vyhra, nasi museli prist vcera pomoct, moj muz uplne mimo, chory dost, tak som ho vysackovala do obyvacky a vyvetrala, periny prezliekla no proste spalna je uplne iny svet ako zvysok tohto bordeloveho bytu, ale kaslat na to, sa potom urobi

no hrozne depresie som v noci chytila 😝 😝 😝 som revala jak pes, bo mala mala soplik a zdalo sa mi, ze zle dycha, ze co som to ja za matku ju neviem ochranit a chcela som ju dat mame svojej, ze ona bude lepsia matka, no zase ma to chyta, bojim sa ci robim vsetko spravne no koniec sveta, dnes som zase revala, fuuu dufam, ze si depresiu neuzeniem, ale bola tu doktorka, malinku pochvalila popocuvala, aj nostek, povedala ze nevidi priznaky niakej choroby, ze je zdrava a ze nie je ani tak zlta, a celkovo som uz trosku spokojnejsia aj monitor dychu uz funguje tak ako ma, len to ze si nemozem stale sadnut ma hrozne hneva 😠

slniecko01
4. jan 2010

Dobré ránko Pipinky.
Och, neboj sa určite to prejde. Hlavu hore. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre