Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
14. jan 2010

Mayka aj ja dufam že sa nič také nestane. Len aby bola Nelka zdravučka, to je podstatné.
Tak sa teším keď budem chodiť s malou na prechádky. Dúfam že po porode budem skoro zotavená, aby som mohla chodiť s kamaratkou na Zumbu a Aquaerobik

mayka
autor
14. jan 2010

slniecko, no hlavne aby si si na to nasla cas. hihi 😎 😀 😀 😀
prechadzky su super na vyvetranie sa a tiez to telu prospieva. uz som rozmyslala ze ked ma nikto neuvidi na ulici tak zrychlim tempo a mozno aj schudnem aloe nechcem aby ma volali ako jednu babu v Ivanke - ze rychlobezka. 😀 Ona bezi s kocikom a este pri tom cita aj casopis. NIkto ju inac nevola. Ale take ma chude nohy ze az. 😀 😀 😀

slniecko01
14. jan 2010

no vidíš a ešte aj ten časopis stíha kočka 😀

och
14. jan 2010

juj baby tak som to nevydrzala a po 4 hodinach som ju zobudila, aspon prebalit 😉 no a pomsta dietata bola sladka, v plienke nic, potom sa zacala mracit aaaaaaaa do minuty, akurat ked som zahadzovala staru plienku a isla dat novu, zacala cikat aj kakat naraz 😀 😀 supis no a teraz konecne zaspala zase po 3 hodinach 😕 ona asi bude nocne dieta, cez den ju nezobudi nik a vecer vkuse tie okale otvara aj ked uz viecka nedrzia 😀 😀 😀

slniecko a ty uz tahaj rodit 😀 😀 neboj sa, ja som stale paranoidna ci mala pocuje 😕 a zazmluvnila si si niekoho?

katarinka77
14. jan 2010

Ahojte!
Katuška, príjemne si ma prekvapila, že si sa ozvala, dúfam, že dáš o sebe vedieť aj častejšie 🙂 .
Mayka, tak to si teraz polichotila môjmu manželovi 🙂 , hoci tvrdí, že mu je jedno, čo to bude, aj tak viem, že veľmi túži po synovi. A som rada, že si ma okrem lekára odsledujete aj vy 😉 a neprechádzate ešte do bábätkovej témy 🙂 . Inak tuším Ty si písavala, že mávaš migrény v tehotenstve. Ako si ich zvládala? Ja som sa ich žiaľ nezbavila, ako mi to všetci hovorili, že v tehotenstve ich určite nebudem mať. Keďže si nič nemôžem dať, tak len trpím, vraciam, nič nezjem, katastrofa! Ešteže nemusím ísť taká ubolená a nevyspatá do roboty.
Och, malá je krásna 🙂 !
Luci, asi nám to vyšlo nejak podobne 🙂 .
Slniečko, tak o chvíľu tu máš najkrajšiu chvíľu v živote 🙂 ! Držím palce, nech je pôrod čo najmenej bolestivý a nech máš z neho nádherný zážitok!

och
14. jan 2010

katarinka, ja som mala neskutocny hlavy bol (az mi tiekli slzy, no des a hruza) od 3 do 5 mesiaca tusim 😝 mne velmi pomahalo totok
tma a ticho (strasne sa to zhorsovalo hlavne v noci, aj ked muz isiel na zachod tak ta trocha svetla ma isla zabit)

a hlavne VELA VODY aj tri styri litre denne, som myslela ze sa uz povraciam len pri zblnkote kohutika a skus este aj sumive magnezko 😉

inak uz sa ti to krati a budes ze v druhom trimesti zachvilku 😀 😀 niak ti to ubieha rychlo 😉

slniecko01
14. jan 2010

Baby tak ma strašne bolia kríže, ale brucho ma až tak nebolí. Idem si zahrať nejaké hry možno to prejde.

luciamk
15. jan 2010

Dobré ránko babulky,
Tak ako slniečko? Máme nejaké novinky ?

luciamk
15. jan 2010

Och ďakujem za radu, tú kalciovú masť si asi kúpim len tak pre istotu a potom uvidíme ....

Ozaj boli ste sa niektorá pozrieť v predajni Pre deti v BA na Košickej ulici? Oni sú www.predeti.sk , ževraj tam majú obrovský výber všeličoho...

krakulka
15. jan 2010

Dobre rano pipinky,

zabudla som privitat nove - Katarinka - gratulujem, pamatam si ta este zo snaziliek. Je to uplne uzasne, ze po tak dlhom snazeni sa to podari prirodzene. 🙂

Slniecko, ja myslim, ze uz si v porodnici, ked sa neozyvas. Tie bolesti krizov mozu byt spojene s porodom. Drzim ti paste. 😉

Luciamk ja som tam bola stavena, ano, maju tam hocico. Ale pokial viem, vela veci sa da na nete kupit aj za lacnejsie. U nas maju tiez ten obchod, ale vela zakaznikov nemaju. Su dost drahy.

mayka
autor
15. jan 2010

Ahojte babulky,

katarinka, aj ja som mala veru migreny aj 2-3 x do tyzdna a potom som aj kvoli tomu ostala doma lebo bolo uz aj velmi teplo vonku a zle som to v praci znasala. A ako som ostala doma tak to preslo ale az v nejakom 6 mesiaci a vystriedala to bolest klbov a kosti. 😀 😝 Ked uz to bolo velmi zle tak som si dala paralen ale ten moc nezaberal. 😠 A ako pise och najlepsie je to prespat. Ale ked uz to mas velmi zle ze aj vracias tak sa radsej spytaj lekara. Miminko ta pekne trapi od zaciatku teda. Pekne mu dohovor nech nevymysla v tom brusku ze si na neho dlho cakala tak nech pekne tisko rastie. 😉
A magnezko ti tiez neublizi kludne si ho daj a vela pi.

slniecko to by uz mohlo byt ono. Aj mna po vyvolavacke zacali boliet krize kramovo a potom zacali kontrakcie. Drz sa dievca.
🙂 🙂 🙂
Cakam na SMS aby som tu mohla pipinky informovat.

😵 Dalsie babenko pribudne. Tesiiiim sa.

lucia, ja som nebola v tom obchode. Chod to okuknut co tam maju. Ja mam blizsie babymarket. Chystam sa tam ist obzriet bugynku nejaku na leto. Chcem si spravit prehlad.

Ja som dnes objednala matrac a prevliecky v raji deti. To co som chcela ma vyslo o vyse 30 eur lacnejsie nez maju ceny v babetkove. 😠

och
15. jan 2010

ahojte

slniecko no krakulka ma pravdu, moze sa to uz blizit 😉 😀 boze moj ale nas napinas ako tyzden pred vyplatou 😀 😀 ved pockaj ked neporodis do nedele, dobehnem aj s malou, chytim za pacesy a pojdes ty rodit 😀 😀

lucia nemas zac, mam doma aj tu od Babylove ale mna to niak bolelo viacek ked som si nieco natrela ako ked som to nechala len tak volne dychat 😉

inak dnes sme mali testovacku autosedacky a nacvik vozenia sa v aute 😀 😀 islo nam to a Reba zaspala len pri pohlade na autosedacku 😀 😀 😀
sme boli sa dat zaockovat na TBC, fuj prvy krat v zivote som nezvladla pohlad na to ako niekoho pichaju a to som pravidelny darca krvy!!!!! normalne mi az slzy vyhrkli, ked ju isli pichat som sa musela otocit 😅

slniecko01
15. jan 2010

Ahojte dievčatá, tak som nespala celú noc a ráno mi bolesti prešli akurat keď som som konečne zaspal mi začal zvoniť budík, pretože som šla do Ružinova pre výsledky.

Bol tam dnes Mudr Španka, bol veľmi milý a chcel si ma tam nechať. Povedal, že keď som bola na IVF, bolo by lepšie tam ostať, ale som mu hovorila že keď ma niekde pichne tak hneď prídem. Naozaj veľmi milý človek. 🙂 To som už dlho nezažila. A to nevedel že som sa tam dotrepala autom 😀

krakulka
15. jan 2010

Slniecko, tusim chces porodit doma? 😕 Ja si myslim, ze do nedele je Nelinka na svete. 😀 😀 😀

och
15. jan 2010

tak co ideme uzatvarat stavky? 😀 😀 😀 😀 ked som ja mala ist rodit tak sa u nas stavkovalo 😀 😀 segra vyhrala, bo mala odomna tajny tip 😀 som vedela, ze porodim v nedelu 27. sme sa tak s dokim dohodli 😉

slniecko ja vravim nedela 😉

krakulka
15. jan 2010

Ja typujem zajtra - sobota 16.01.2010 🙂

krakulka
15. jan 2010

jezis - to je ale hrubka. sa hambim 😅 . TIPUJEM 16.1.10.

mayka
autor
15. jan 2010

tak ja tipujem noc zo soboty na nedelu. 😀

slniecko sak si tam mala ostat by si to mala uz zaa sebou zajtra a slecnu pri sebe. 😵 My sme tu tusim na konovi nedockavejsie nez ty. 😀 My rodicky "profesionalky" to kludne za teba aj odrodime len aby sme sa v noci vyspali a nemysleli ci uz to na teba doslo. Tooolko pozitivnej energie k tebe putuje od nas ze ty porodis a ani nebudes vediet ze ako. 😀 😀 😀

krakulka veru neni typ ako tip. 😀 😀 😀

slniecko01
15. jan 2010

Mayka veď to dúfam že porodím a nebudem vedieť ako. Muž si už sadol a preberali sme čo a ako. Ešte som mu pre istotu upratala, ale keď ma videl tak povedal že vrch už umyje sám 😀

luciamk
15. jan 2010

No babule ja neviem ktorý deň, ale určite to bude cez víkend 😀 😀

och
15. jan 2010

juuuuuj baby moje akurat od nas odisla svokra 😀 boze ona je fajn ale lezie mi tak troska na nervy s tym suslanim ked sa s malou rozprava 😝

slniecko hlavne prichystaj tasku s vecami co ti ma priniest pri odchode z porodnice pre malu, moj to tak domrvil, ze sa 3x otocil pokym doniesol tie spravne veci 😀 😀 😀 priklad, miesto kozusinkoveho overalu doniesol osusku lebo to je ta biela vec s hlavou, ale ze to ma mat aj ruky a nohy uz nepocul 😝

katarinka77
15. jan 2010

Ahojte!
Ďakujem za tie rady na migrénu 🙂 . Ja ju už mávam asi takmer 5 rokov a zaberajú mi len špec. lieky, žiadne bežné analgetiká. No a teraz, keď nič nemôžem, tak sa to snažím prespať. I keď zaspať s migrénou je strašný problém. Zatiaľ som mala v tehotenstve 3x a mám pocit, že je to zakaždým o niečo lepšie a trvá kratšie. Snáď sa jej aj zbavím 😉 .
Slniečko, ja tipujem pôrod tak na nedeľu, malá má krásnu izbičku pripravenú, mala by sa poponáhľať 😉 . Casualplay sa aj mne veľmi páči, dokonca aj tá zelená farba 😉 .
Och, ale choď, do 2. trimestra sa mi to zdá ešte ďaleko, ešte celé 3 týždne 😒 . Možno budem trošku pokojnejšia, keď už budem aspoň v 13tt. Inak podľa UZV som aj tak o pár dní pozadšie. Podľa UZV mi vychádza termín týždeň pred mojimi narodeninami.

slniecko01
15. jan 2010

Katarinka neboj sa ubehne ti to ako voda.

Och koľko si dala dolu na váhe. Môj muž už začal pomaly zhadzovať kg, už aby som porodila, aby som aj ja niečo zhodila 😀

mayka
autor
15. jan 2010

caute,
Och som sa pobavila na tej osuske. 😀
Nasi znami ked sa im narodilo dieta tak volala kamoska muzovi aby jej doniesol karton vineii do porodnice a on jej doniesol z Metra karton Nivei. 😀 😀 😀 Podaval to sestricke ze toto chcela jeho zena priniest. 😀 😀 😀

Katarinka 3 tyzdne ubehnu ako voda. ale chapem akoa si netrpezliva. Uz by si najradsej rodila co? 😀

slnicko neboj, zhodis minimalne 3,5 KG - cize vahu dietata. 😀 😀 😀 Ja som prisla domov o 8 kg lahsia. Strasna ulava a na ten pocit ze som sa znovu mohla zohnut a zaviazat si snurky na topankach nikdy nezabudnem. 😀

katarinka77
15. jan 2010

Mayka, no to je dobré 🙂 , si ma rozosmiala, Nivea teda ozaj zaženie smäd 😀 😀 !
No rodiť ešte nie, chcem si ešte vychutnať bruško 🙂 , ale aspoň to najhoršie by som už chcela mať za sebou..
Ja som sa zas chcela opýtať, že kedy ste začali priberať ako koľko cca? Ak to nie je tajné 😉 😀 .

corinne
15. jan 2010

Zdravim pipiny.Konecne mam pocitac 🙂 to bolo o nervy.U mna nic nove som doma a na kontrolu az 1den po termine(26.1)ak sa do vtedy nerozbehne samo a ak je vsetko ok nechavaju prenasat az 10dni,takze do 5 februara mam cas 😀 ,to ked mi PA povedala,tak sa mi nechcelo ani zliezt z tej postele 😕 kde mi natacala monitor 😖 Tak sme sa smiali s manzelom ze toho 26.si beriem lepidlo a sa nalepim na postel,ale tak rychlo sa ma nezbavia 😀 😀 Uz mi chodia sms-ky ze ako sa citim 😠 no asi ako sa mozem citit 10dni pred porodom,zle sa spi,vsetko ta boli,tak asi ako 😕 😕 no comment 😠 Vraj babätko nebude moc velke cca 3.20kg.Pekny vikendik maminky a drzim palce Slniecko nech uz to bude.

slniecko01
15. jan 2010

Mayka to mi nehovor ani zo srandy, že 8 kg, ja sa asi zbláznim. To čo si tam cvičila ? A možno dám dole 4 kg 😀

mayka
autor
15. jan 2010

katarinka, no ono to bolo u kazdej ine.

ja som priberala aj napriek mnozstvu jedla a sladkosti pomaly a dokopy to bolo tusim 11 - 12 kg. Ku koncu sa uz moc nepribera na vahe. A prvy a druhy trimester som sa nevečdela dojest ovocia . V aprili som kupovala melony 1 kg za eur. 😀 Som bola jak diva a slintala som len ked som uvidela melon.
A pirberala som tusim od takeho druheho tretieho mesiaca. 1-2 kg za mesiac. Ale mala osm aj take ze jeden mesiac som bola zavodnena a opuchala som co sa odzrkadlilo na vahe lebo bolo horuco ale akonahle isla teploty vonku dole tak som aj s vahou isla troska dole alebo som stala.

Corinne ahoj, no teda tiez stale nic? Fuha tak to si este pupok uzijes pokial sa drobec nerozhodne ist skor von.
super ze uz sem budes chodit teraz castejsie. Tesim sa.

mayka
autor
15. jan 2010

Inak ktoie co je so Zukrikom. ☹ Velmi dlho tu nebola. Ked sa nezove do tyzdne tak jej poslem sms vyhraznu. Len dufam ze su ok a len nstiha konikovat pri dvoch krpcekoch.

katarinka77
15. jan 2010

Mayka, ja som zatiaľ 2kg schudla, hneď na začiatku a ešte ich nemám nazad, ale aj tak dobre 🙂 . Najviac som sa bála, že ma chytí extrémna žravosť alebo niečo podobné a váha bude neúprosne stúpať. No zatiaľ špeciálne chute nemám, jem tak normálne, práveže som sýtejšia aj z menšieho množstva, len ma častejšie chytá hlad a vzápätí aj nevoľnosť... Ale kašlať na váhu, hlavne nech je bábo v poriadku 😉 .
Na Zukríčku by som bola aj ja zvedavá 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre