Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

lulu107
30. jan 2010

takže mám sa na čo tešiť, bude to veselé🙂

luciamk
30. jan 2010

Ahoj babulky,
ďakujem za rady s tými perinkami no s tým vakom bude problém... manželovi sa to nepáči 😒 myslí si, že sa malý do toho zošuchne ?! Aj tak si ich kúpim, mama mi hovorila, že aj my sme také vaky mali...

Ja spávam veľmi dobre, aj sa dobre cítim, som sice trochu "nemotorná" a v kabátoch sa začínam podobať na hurku, ale dnes ma prvý krát pochytila taká panika, alebo čo to chcelo byť.. skoro som sa rozrevala, ani neviem prečo...

mayka
autor
30. jan 2010

lucia a ako by sa zosuchol? Ved to ako keby si ho navliekla do vesty dole uzatvorenej - ruky ma v rukavoch. 😀

luci, no to bude hormonmi. Pockaj den dva po porode. Ja som rukala za vsetko. Potom nebud prekvapena ak ta to drapne. 😀

luciamk
30. jan 2010

Ja viem, že sa nemôže zošuchnúť.. tiež som videla v tescu pekný vak, aj som ho mala v košíku, len drahý prišiel s tým, že jemu sa to nepáči...

no a tie hormóny sa doteraz neprejavili, tak som čakala kedy to príde 😀

krakulka
30. jan 2010

Luciamk nic z tych hormonov nerob, mne to pred par tyzdnami spravilit tiez. Alebo bolo tak max. 1-2 dni, potom uz pohodicka. 😉

Vcera som bola u Dr. v poradni. Robil mi monitor, sestricka mi ukazovala, tu vidite ako rychlo bije srdiecko, a to druhe cislo su kontrakcie. prave teraz mate slabsiu kontrakciu? Som na nu kukala. Sa mi zdalo, ze sa citim normalne. To ze mi tvrdne bruchu, urcite to citim. Prdlajs, necitim nic. Citim sa dobre. Tak sestricka usudila, ze asi mam posunuty prah bolesti, ked nic necitim. Dr. mi dal dalsiu poradnu az o 2t. 11.2. Som mu hovorila, ze sa ja sa uz ale ten den chystam rodit. 😀 😀 😀 😀 No tak uvidime. A ani UTZ mi nerobil. Som sa hnevala. Len pozrel krcok - uz sa otaca dozadu. Pomalicky sa pripravujeme. Tak uvidime, kedy to pride. Tento vikend som sama doma, tak som bola v noci skoro kazdu hodku hore, dost ma bolelo bruchu - a mam pocit, ze som kontrakcie aj citila. Som malemu dohovarala, nech pocka, lebo tatino je na flame, dojde zajtra rano, tak este rodit nemozme. 😉

mayka
autor
30. jan 2010

luciamk, povedz mu ze sice sa mu to pacit nemusi ale je to velmi prakticke. Nasa Terezka ked ju prikryjem dekou tak je v momente odkopana leb ovela kope nohami a hybe rukami. Dokonca tuto noc cestovala z jednej strany opstielky na druhu. Neviem ako ale normalne sa pomaly poposuvala. 😀
😀

krakulka,
ked zacnes rodit tak to urcite pocitis na to sa spolahni. Dovtedy si to uzivaj. hihi 😀
Som zvedava kedy ta to drapne. Potom este lucia a mozme prebarat plenocky a kakanice a budeme radit nasim mladsim tehotnym kolegyniam . 😀

Och, ako si dopadla?

katarinka77
30. jan 2010

Mayka, tak tak 🙂 , my už prídeme len na hotové, nebudeme musieť rozmýšľať, prečo bábo plače, nekaká.... 😀 😀 Budeme mať perfektné poradkyne 😉 .
Terezka je už zdravá?

Krakulka, ako to, že až za 2 týždne 😲 ? Veď v poslednom mesiaci sa chodí na kontroly každý týždeň! A hlavne, keď ti tam videli nejaké slabšie kontrakcie ti mohli dať kontrolu skôr.

corinne
30. jan 2010

Mayka kojim,ale moje tigricatko si ziada prsnik kazde 2hod,v nemocnici mi povedali kazde 4hod,lenze Maxime mi nevydrzi,tak nakoniec kojim kazde 2hod,a kamoska mi povedala aby som ho zabavila dudlikom aspon kazde 3hod.Len maly si potiahne 10min a potom mi spi,a uz s nim nehnem ☹ Krakulka a ja som sa bala ze ako spoznam prave konteakcie ze sa nieco deje,neboj sa Mayka ma pravdu,to neprehladnes 😀 😀

mayka
autor
30. jan 2010

Katka, no ja si myslim ze ani radit vam nebudeme musiet, vsak do tej doby tu tolko krat budu spomenuta pokakane plenky ze sa to na vas nalepi ci chcte alebo nie.

A wau ze 11 tt. Uz aj brusko zacina vykukat? 😵

krakulka kde budes rodit? Katka ma pravdu. Vsak sa chodi uz kazdy tyzdne. Ti lekari niektori su riadni magori.

corinne,
ach tie "zlate" rady z porodnice. 😠

Nam kazali ze zo zaciatku kazde 3 hodiny kojit. A ze v noci mozeme jedo kojenie vynechat , resp. kym sa babo nezobudi same. To kvoli tomu aby si postupne zvykalo ze je noc a vtedy sa spinka. Ale babo si vypyta kedy potrebuje. A tie intervaly sa budu skracovat. napriklad ja som zo zaciatku asi 2- 3 tyzdne budila Terezku kazde 3 hodiny lebo moc nechcela papat - mala silnu zltacku ale akonahle to ustupilo tak som ju uz nebudila a ona sama mi "povedala" kedy chce jest. 😉
A za tych 10 minut sa moze napat kolko potrebuje. nasa Terezka papa teraz tak 5 - 10 minut maximalne.

katarinka77
30. jan 2010

Mayka, zajtra mi môžeš obdivovať už 12-ty tt 🙂 . Bruško som mala vždy také sadielkové 😀 , takže len to zatiaľ mám, poprípade sem tam riadne nafúknuté 😠 , inak ešte nevykúka myslím. Ešte stále mám mínus 2 kg, hoci už jem viac, lebo nevoľnosti sú už len sem tam a stále som hladná, najmä keď idem spať 😀 . Hrúúúúúúúúza!
Inak, zabudla som sa pochváliť, že hematologické výsledky som mala úplne v poriadku, som rada!

Corinne, možno keby malý papkal pol hodiny, tak vydrží aj tie 4h, ale vôbec tie časy nemusíš dodržiavať, dieťa má papať tak často, ako si to žiada 😉 !

mayka
autor
31. jan 2010

katus, uz obdivujem. 😉

tie nocne hlady som mala aj ja hlavne v prvom a tretom trimestri. pri posteli som mavala suchare aby som nemusela vstavat. 😀

slniecko01
31. jan 2010

ahojte pipinky, túto noc sme krásne spali 😵 najporv sme papali o 21:00 potom o 1 v noci a ráno o pol 5. Mohlo by jej to ostať aj tato si pochvaloval 😀

corinne
31. jan 2010

Slniecko aj mi sme pekne spali.Vcera sme sa kupali prvy krat doma a dali sme mu par kvapiek peny do kupela na dobru noc(vzorku co sme dostali v kufriku) a Maxime po kupeli papal o 20.45 a o 23 stale spal,tak som chodila kontrolovat ci dycha 😀 rano o 5h stale ziaden plac,a ziadna reklamacia "mama daj prso" 😀 😀 No uvidime co nam prinesie dnesna noc.

och
31. jan 2010

ahojte

vcerajsia skuska dopadla dobre, urobila som, sice nie na A 😵 ale aj to sa rata 😀

dnes mam taky smutny den ☹ museli sme odniest mladsieho kocura k svokre asi pred pol hodinou a uz teraz mi chyba ☹ ☹ ☹ bude tu tak smutno bez neho ☹ no ale co uz

corinne
31. jan 2010

Maminy dojicky 😀 😀 comu sa vyhybate ked kojite,mam na mysli stravu(ovocie,cokoladu,paradajky,uhorky ,vajcia,cerstve pecivo, atd Och vsak to je super,si sikulka.

mayka
autor
31. jan 2010

corinne,
ja som zo zaciatku nejedla poriadnew nic z toho co pises ale uz to pridavam. Vacsina nam nevadi.
Ja si davam pozor hlavne na alergeny, cokolada, citrusove ovocie, orechy, rajciny. A take tie naduvacie uzu pomaly po troske skusam co sadne a co nie. Inak jem vsetko co nezje mna. 😉 Daj si pozor na kysnute cesto, reps. napr. na cerstve sisky alebo pecene buchty domace cerstve a podobne. To nam vadi. Ale ked som si taku sisku kupila v obcohde tak nevadila iba domaca. Zvlastne. Asi v tych kupovanych smejdia s materialom. hehe

mayka
autor
31. jan 2010

corinne ze dojicky? 😀 Sak nedojime kravy. hihi
😀

slniecko to je super ze je Nelinka od mala tak dobrucka.

mayka
autor
31. jan 2010

corinne a slniecko, kde mame fotky deticiek? Ale uz aj nech su albume. 😀

katarinka77
31. jan 2010

Och, gratulujem k úspešnej skúške 🙂 ! Čo tam po A-čku, hlavne že si zvládla a máš to za sebou 🙂 ! Diplom s A-čkom nebude červenší 😀 .
Aj ja sa už teším na fotky 🙂 !

luciamk
31. jan 2010

Ahojte babule,
teraz jedna otázka odveci.... brali ste si do pôrodnice aj sušič na vlasy? Ja nemám rada mokrú hlavu v zime... len ma tak napadajú hlúposti 😀

katarinka77
31. jan 2010

Lucka, nemyslím si, že by boli slovenské nemocnice vybavené fénom (možno nejaké výnimky), ja by som si asi vzala. Keby tam bol, pošleš domov.

majuska81
31. jan 2010

Ahojte baby, Lucia, podla mna tiez ber so sebou 🙂 Ja som sa raz dostala nahle do nemocnice a manzelovi som popisala, co mi ma doniest...miesto gulockoveho dezodorantu mi doniesol krem na ocne vrasky.Ze vraj to bolo podobne 😉 😉 😉 ...Takze, ked nechces aby ti manzel potom doniesol miesto fenu hriankovac, radsej to ber 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciamk
31. jan 2010

😀 😀 😀

mayka
autor
31. jan 2010

lucia, mne manzel doniesol. zober si.

majuska, 😀 😀 😀

slniecko01
31. jan 2010

Ja som doteraz zjedla všetko aj rajčiny, uhorky, orechový zákusok aj med a malej nič nebolo a dúfam že ani nebude 😀

slniecko01
31. jan 2010
majuska81
31. jan 2010

mayka, gratulujem, mas sikovneho manzela 😉 😉 😉 😀 😀 😀

slniecko01
1. feb 2010

Dobré ránko Pipinky 😀 😀 😀 , chcem s spýtať dávate aj poštolky ? Pretože pediatrička mi povedala že vraj sa už nedávajú a mám počkať čo mi povie dokor keď pôjdem na nožičky.

mayka
autor
1. feb 2010

majuska, on neni ani tak sikovny. vsetko mu musim pisat inak zabudne. 😀
ked mu napisem co ma kupit v potravinach tak mu to musim napisat tak aby to mal postupne ako pojde po predajni . Inak polku nedonesie, lebo to ma od cesty a nechce sa mu vracat. 😠 😀

slniecko, Nelinka je kraaaasna. A ma aj krk, lebo nasa Terezka ho furt nema. 😀 Je pekne vyzrata moletka nas malinka. 😀

majuska81
1. feb 2010

mayka, preto ja casto hovorim, ze lesbickam je lahsie 😀 😀 😀 😀
Moj ked pojde do obchodu, tak mi stale nieco donesie...cokoladku, kinder vajko.. 🙂 🙂 Takze radsej nic nemam hovorit 😉 😉 😉 Je sice pravda, ze minuly tyzden mi doniesol crevnu chripku...hrozne zle mi je... 😖 😖 😖 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre