Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

sylvyka
10. apr 2011

@vika34 tak stasne drzim palce 😉 najviac na svete

@katarinka77 no hadam bude dobre bola som na pohotvosti akoze horsie vysetrenie som nezazila skoro som od bolesti odpadla pol dna som revala ako mi bolo zle z toho ☹ zevraj som tam mala polyp alebo nieco take no skoda mysliet na to ... v utorok idem na kontrolu svojmu dokymu ale hadam to bude ok a babky ja ich tu nemusim 😀 radsej som sama

babulka123
10. apr 2011

@vika34 ja odpadneeeeeeeem... neskutocne ale fakt z celeho srdca veeeelmi moc drzim palce a myslim na vas...
boli ste na zakrkoku ci prirodzene.. panecku .. ani to neviem napisat ako ti drzim palce..

vika34
10. apr 2011

@babulka123
bola som si vo FC ,už som bola na konci zo silami ,ale som si povedala,že im to tam predsa nenechám,ked je to naše 😀
a po pravde,veľmi som tomu neverila,po 7 dňoch od KET som začala špiniť,povedala som si no fasa,začínajú mi krámy tt pred termínom,ale ono to po dni prestalo a neviem prečo som si na 11 deň urobila test a bolo to tam 😕
na 13 som mala hcg cez 500 a nejako som nechcela veriť tak som utekala gyndošovi a tam som už mala cez 800.
V deň ked som si išla do FC pre UTZ s 😔 bublinkou som začala krvácať a bolo po tešení,ale dr.nasadil ascorutin a magnezium a po tt som videla srdiečko a večer som letela na tú pohotovosť ,to čo som písala pred tým,tak zatiaľ som ešte veľmi opatrná,lebo aj ten mrnús v brušku je nejak taško skúšaný 😒 ,ale v kútiku duše verím,že teraz alebo nikdy,babi ved ja už mám sto rokov ,tak už sa to musí podariť

@sylvyka niekde som čítal,že tebe sa nakoniec podarili prirodzene a to aj ten druhý raz?

strašne si držím palce 😅 ,dakujem za povzbudenie

babulka123
10. apr 2011

@vika34 zlatik o to viac sa tesim s tebou ..
inak pamatas ? ja som krvacala a spinila s prestavkami prve 3 mesiace.. vzdy ob 3 dni .. a nakoniec mi dr povedal ze to bolo z toho ze som cakala 2 babatka a jedno to na zaciatku vzdalo tak sa telo "cistilo" tak uvidis.. ale velmi drzim pacle.. cmuuk

vika34
10. apr 2011

@babulka123
ked som zacala krvacat precitala som vsetky temy ,kde si pisala ,lebo som si pamatala,ze si mala problemy,ale vela si o tom nepisala,aj som ti chcela volat ,ale potom to preslo,tak som to nechala tak
ja som v pondelok krvacala aj 3 krat viac ako pri mrche a dr.na pohotovosti povedala,ze mam 1krat 1 cm velky hematom a ten vykrvacal a ked mi podavala spravu ,tak som podla mena zistila,ze to bola dr.z GF,aj som bola rada aspon vedela vsetko o problematike IVF

babulka123
10. apr 2011

@vika34 no to je super..
teda to ze si nadabila na taku dr... nie to ze si krvacala.. ale verim ze vsetko uz bude ok, v podstate je asi aj lepsie ked praskol teraz ako keby mal potom robit sarapatu .. a hlavne ak by potom ak by tlacil na maternicu..neboj bude to ok.. velmi na teba myslim .. kolky si tt teraz?

vika34
10. apr 2011

@babulka123
v pondelok na UTZ to bolo 6+2 podla velkosti ,podla PM o 5 DNI menej/vkladali mi 100 bunkovú blastocystu,tak to sedí/
velmi sa bojim,aby bolo všetko o.k.,ved vieš že sa mi už toho veľa stalo ,ale ešte nie všetko 😒 ,strašne by som si priala aby to dopadlo o.k. a konečne by som sa začala venovať po 15-tich rokoch aj niečomu inému ako oplodňovaniu 😀

katarinka77
10. apr 2011

@vika34 juchúúú 🙂 ! No teším sa s Tebou 🙂 ! Tušila som, že asi budeš tehotná, keď si doma 😉 . Radšej sa nuď, hlavne nech je všetko v poriadku! Ja som bola tiež celé tehu doma, veľa som čítala, veľa elektriny minula (PC 😀 😀 ), a keď už boli kritické prvé 3 mesiace za mnou a prestala som špiniť, dala som do poriadku každý jeden centimeter v byte 😀 . Ja som mala tiež drobné hematómy, aj polyp na krčku. Rodila som spontánne.
A v ktorej nemocnici si ležala? Drž sa, už to musí vyjsť 😉 !
@sylvyka určite bude dobre 😉 ! A nie je tam niekto, kto by Ti mohol pomôcť, koho by si zniesla 😀 ? Ja som zatiaľ tiež veľká súkromníčka, najradšej by som bola s malou stále, ale nechcem, aby mala ona aj ja neskôr problém, že sa nebudeme vedieť od seba odlepiť a pri babkách bude plakať.

vika34
10. apr 2011

@katarinka77
ležala som v ružinove ,ale iba dva dni,potom ma pustili domov.
Tuším všetky babi mali na začiatku nejaké problémy,všetky bud krvácali,alebo špinili a verím,že ked sa to všetkým vám podarilo aj mne sa podarí

katarinka77
10. apr 2011

@vika34 som rozmýšľala, že veď ja som okrem špinenia nemala nič, ale prd! Už som aj zabudla... Prišli mi na hypofunkciu št. žľ., tvrdlo mi trochu brucho, raz ma neskutočne boleli kríže, že som jednu noc strávila v nemocnici na infúzkach a ku koncu ma niečo pichlo do nohy, zapálilo sa mi to tak, že som ani chodiť nevedela, takže ATB a neminul ma ani Fraxiparín, lebo som mala ešte aj strašne nízke trombocyty. Ale vidíš, ten nádherný pocit, že nosím v brušku vytúžené dieťatko prekryl všetky neduhy, že si na ne ani nespomínam 😉 .
Ty si tiež picháš Fraxík? A ako si dávaš utroš, keď krvácaš? Či berieš Duphaston?

vika34
10. apr 2011

@katarinka77
nedavam si fraxík,ja som to brala iba preventívne a na posledné dva pokusy som si už nepichala.
Vlastne som krvácala tak strašne veľa iba v pondelok a to som utroš večer zjedla a potom som už iba špinila,už žiadna krv,tak od utorka som znovu vkladala,len neviem či by nebolo asi lepšie keby som to jedla,lebo behám každú hodinu na wecko a ten utroš mi teda dosť vyteká ,to robilo aj vám?

katarinka77
10. apr 2011

@vika34 vkladanie je lepšie, mne sa po zhlnutí tabletky hrozne točila hlava, pripadala som si ako opitá. Neboj sa, aj keď vyteká, ono ho tam ešte dosť ostane a vstrebáva sa tam, kam má 😉 .

vika34
10. apr 2011

@katarinka77
tak to si ma ukludnila 😝
dopozerám Superstar a idem hajkať,pá

mayka
autor
11. apr 2011

ahojte babule,
idem si vas trosku precitat. Nesiel nam internet lebo Tete mi vypla na NOTEBOOKU wifi a vsimol si to az dnrs technik ked sa dosiel na to kuknut. N o trapaaaaaaas. 😀
@vika34 ani si nevies predstavit ako si ma potesila. Ozaj zo srdca gratulujem. Som rada ze aj KET vychadza. Ved aj och sa chysta a ja teiz na jesen. 😉 Tak rozbieha sa tu pomali druhe kolo. huraaaaaaaa
A kedy si bola na ket?

My ani neviem co mame nove. Tete je prijemna jak pokazena cinska hracka lebo jej idu stolicky. Slinta jak bernardin chuda moje. A zacala sama seba byt ked sa jeduje alebo aj mna pacne. ☹ Dufam ze to je len tymi zubami a ze jej to neostane. lebo bije aj babiky cize asi aj deti jej neuniknu. 😅

mayka
autor
11. apr 2011

@vika34 fakt drizm palceky verim ze to dobre dopadne. len pekne oddychuj , setri sa a pohladkaj za mna brusenoooo. Na dalsom stretku nas pekne doradu poplujes thu slinami aby to aj nam vyslo. Spoliehame na teba. 😉

voch a ty ako ? Kedy ides pre snehuliakov? Tusim si vrAVELA OKOLO 15 TEHO. juuuj tesiiiiim sa. Reba je uz ok? Cakame vas. Teri sa na nu pyta . Je to pre nu beba cica brrrrrm - akoze sme k vam isli autom. 😀 😀 😀

vika34
11. apr 2011

@mayka
dakujem pekne na Ket som bola na MDŽ 😀
DNES SOM PODľA UTZ 6+6 a mrazík má už skoro 1 cm,teším sa ,ale sa aj veľmi bojím,na dalšiu kontrolu idem až 20.4
kázal mi dr.ležať ,tak ležím ,ale je to horor 😝

mayka
autor
11. apr 2011

no ale ten horor bude stat zato. 😉
idem nieco porobit kym moj maly horor este spi. Tak sa drz moja . papa

vika34
11. apr 2011

@mayka 😀

babulka123
11. apr 2011

@vika34 len lez ... ja sm to robila 9 mes... ver mi ze potom si uz nelahnes.. deticky z "ocistenych spermii" teda aspon to moje je veeeelmi aktivne. takze sedim len ked spi.. aspon ze to jej ide.. celu noc a na obed 2-3 hod..
cmuuk

vika34
11. apr 2011

@babulka123
moja Vika bola splodená doma v posteli a ked má byť ešte niečo hyperaktívnejšie ,tak dakujem pekne,do 5 rokov som nemohla s ňou chodiť ani po návštevách ,lebo vždy stihla niečo rozbiť alebo zničiť dokiaľ sme stihli dobehnúť 😀

babulka123
11. apr 2011

@vika34 preco mi to pripomina ninku ??? geheheheh

vika34
11. apr 2011

@babulka123
tak sa teš na pubertu 😀
aj ked od takých 9-tich je už omnoho kľudnejšia

och
12. apr 2011

ahojte žienušky 😀 😀 😀 😀

aj vás sledujem, len vždy keď chcem niečo napísať, tak do toho niečo príde 😉 veď to poznáte
@vika34 potichúčku gratulujem 😀 😀 😀 jasné, že si pamätám 😉 inak teraz to máš ty čerstvé ten, papier, že súhlasíme, že to bude naše dieťa musí byť notársky overený?

dnes som bola na utz, vypestovala som si krásny 9 mm kúsok sliznice 😀 tak si to idem rozdávať s utrošom a v piatok KET-ko 😀 😀
@babulka123 vidíš a ja som si zaškrtla v dotazníku, kľudné, flegmatické, samostatne sa hrajúce dieťa 😀 a "očistili" mi jeden taký kúsok 😀 😀 😀 😀 kokos už bude mať 16 mesiacov 😉 ako som tam dnes sedela v čakárni, mi to pripadalo, ako pred dvomi rokmi a teta na utz mi vraví: "a vy už máte dieťa, že? som videla na fotkách" kukám na ňu či to hovorí o mne 😀 😀 😀 😀 som sa vrátila v čase 😀 😀
@mayka no už je dobre, ale chvíľami som si myslela, že sa toho nikdy nezbavíme, zajtra máme angličtinu, tak vo štvrtok by sme dobehli, čo ty na to? 😉

babulka123
12. apr 2011

@och hehehe sak to ze tu uz nikto nic negarantuje.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janula13
12. apr 2011

ahojte stara banda, neviem ci si na mna spominate ale snad ano, katarinka by si mohla🙂))no nedalo mi to dostalo sa mi do usi ze @vika34 je tehulka, tak som sa velmi potesila ze vam sem musim napisat a v prvom rade pogratulovat Vikuske, drzim ti vsetky palce co doma uz mame a teda ver tomu ze ich je dost, hlavne nech ste obaj v poriadku a tehotenstvo uspesne dopadne, parada🙂

babulka123
12. apr 2011

@janula13 kto by si na teba nepamatal>>> hehehehhe

janula13
12. apr 2011

@babulka123 nikdy nevies🙂veru ty peknenastartuj faro a sup smer SC🙂

babulka123
12. apr 2011

@janula13 nooo ak bude taketo hnusne pocasie tak mozno aj zajtra by som dosla.. uvidime dohodneme, ve cer volam

vika34
12. apr 2011

@och
strasne dakujem za povzbudenie ,
my sme boli na KET vo FC,ale aj tam sme museli mať overené notárom /takže v GF TO vyžadujú určite/ešte som sa pýtala doktora či im nestačí z minulého /bola som v novembri/a povedal,že na každé potrebuje papier zvlášť,lebo sa stalo,že nejakej žene urobili KET a medzitým už nežila s mužom a alimenty muselo platiť CAR,ale neviem či konkretne to bolo vo FC
@janula13
JA si ťa určite pamätám 😀 ,však som bola za tebou v porodnici,
a kto ti toto pošuškal do uší há, 😀,
strašne sa teším ,že aj vy sa tešíte a myslíte na mňa a ešte stále nemôžem uveriť,že som v tom a hrozne tomu verím,že to dopadne dobre/ale viete ten strach ,že sa niečo stane,je tu stále/

och
12. apr 2011

@babulka123 tak tak nikto nič 😉 😀 😀 😀
@vika34 hej hej už som si to všimla, ja trubka to tam mám aj dopísané rukou 😀 😀 😀
@janula13 vítam teba 😉 inak aj ja už som SC 😀 😀 😀 respektíve 6 km vedľa SC 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre