Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
19. aug 2010

@och - no ja neviem, či Miška čaká na krajší dátum, alebo krajšie počasie, či na čo 😀 😀 😀 , ale oficiálne mám ešte 3 dni čas 😉

och
19. aug 2010

@zukrik aaaaaaaale v celku fajn, len neviem dieta naucit spat v postielke a na cele mam napisane "dudel" 😀 😀 😀 😀

a zhanam tuto flasku na pitie
http://nuby.com/en/nuby/cups-spouts/9647
mam tu zeleno oranzovu a chcela by som este tu fialovu, bo iba z nej vieme pit, aventacky sosacik je moc tenky a nechce ho, viem ze ich maju aj v dm ale nie tento tvar a je cinsko polsky vyrobok..... tak zhanam original

och
19. aug 2010

18.8. je pekny datum 😀 asi caka na pondelik, vtedy sa narodil moj mm 😀

katarinka77
19. aug 2010

@zukrik - áno, aj hneď teraz 😉
@och - môj tip bol 20.8. - čiže zajtra, tak som zvedavá. Do nedele by to bol ešte lev, potom už panna 🙂 . mm by radšej leva 😀 .

och
19. aug 2010

a co je uz 19? kokso a ja som kde zaspala?
mas pravdu lev je lepsia ako panna, aspon tak z okolia co mam 😉

som dnes vyberala moridlo na tramy a zaplatili sme zalohu za okna, tak za 5 tyzdnov huraaaa pridu montovat a mozme robit vnutro, ked sa trosku postasti tak do vianoc byvame 😀

zukrik staviame dom, len aby som ta uviedla do obrazu 😉 na FB mam aj fotky ak sa ti chce pozriet, potom spravime v lete kolaudacku aj s detvakami v pieskovisku 😀 😀 😀

krakulka
19. aug 2010

Dobry vecer damy 😉 . Vitam ta Zukrik. Katarinka77 tak este nic, neboj, este ti bude smutno za brusko, ze baby? ☹
Ako sa mate? My sme boli dnes plavat, Andrejko je sikula. Pekne sa potapa. Bud. tyzden zacneme s prikrmami, ktore lyzicky su dobre?

zukrik
19. aug 2010

Haloooooooooo je tu niekto?????????????????,

och
19. aug 2010

@krakulka ja mam aventacke ale strasne farby ta sprosta mrkva vsetko je oranzove, inak kukam Nuby vyrobky a su velice dobre, take tie original

Aj vam baby poviem, ak nieco chcete z Prahy, e shop a tak kludne si objednajte dovezieme vam to

Napriklad Nuby ma termo lyzicku, ak je horuce tak sa inak s farby a tu si tam chcem tiez kupit, tak sa kludne pridajte

och
19. aug 2010

@zukrik tuuuuuu smeeeeee staaaaaaale 😀

zukrik
19. aug 2010

Krakulka a prečo chodíte plávať,teda máte neaké problémy? alebo len tak.
Nie som v obraze vieš 😅

zukrik
19. aug 2010

@och ok som za 😀 to bude bitka,moji chasoši sa stále tlčúúúúúúúúúú.

mayka
autor
19. aug 2010

co to? tu je nejak zivo. 🙂 totu uz davno nebolo.

zukrik
19. aug 2010

@och Moji chaloši nechcú piť z ničoho,len s klasickej flaše nuk.Mlieko alebo kašu večer pijú z Avent flaše.
Inak Palko zaspáva v postielke a Petko na gauči len tak leží a zaspí.Spolu ich nedávam do izby lebo Petko je hore vždy dlhšie 😒

zukrik
19. aug 2010

@mayka ahoj Mayuš,neako som sa rozkecala he..........

krakulka
19. aug 2010

@zukrik chodime plavat, lebo je myslim, ze je to dobre. Od 2 mes. sa zacina v relaxacnej vani, vzdy jedno mimi cca 7-15 min. Dokopy je 10 lekcii, v polovici sa zacina ponarat. Dalej - od 6 mes. nasleduje kurz vo velkom bazene. Inak Andrejko prve 3 hodiny preplakal, sa mu tam nepacilo. Ale od stvrtej uz je to ine. Krasne si to uziva, plava. Dokonca doma, ked ho kupeme vo velkej vani- bo inac sa neda, tak je vody vsade. Uz sa nechce dat ani poumyvat. Stale sebou sije vo vani. Plavanie sme chceli aj z toho dovodu, ze Andrejko uprednostnuje lavu stranu, aj hlavicku dava na ten bok. Tak aby sme ho rozpohybovali.
A chalani ako sa maju? Krasne rastu. Jak to leti.

zukrik
19. aug 2010

Mayka,kolko váži tvoja Terezka a čo papká?

och
19. aug 2010

@zukrik nooooo kraaaaasa 😀 inak klobuk dole s dvojkami, vzdy na vas s majkou myslime ze niekedy nezvladame jedno a nie to este dve rozdielne povahy naraz 😵 😀 aj ja take chcem ze len tak zaspi 😲 to ja sa musim nechat hodinu ozuzlavat aby zaspala a potom sa nehybat 😝

@mayka cumis co 😀

mayka
autor
19. aug 2010

@krakulka aj v tescu maju tie termolyzicky . A zo zaciatku sme pouzivali taku uzsiu bo mala malu pusu. Teraz by aj z polievkovej zjedla. 😀

ozaj co vam uz deti spia?

krakulka
19. aug 2010

@mayka jasne, Andrejko spinka uz skoro 40min. @och, tiez musim uspavat. ale niekedy sa podari, ako napr. dnes, ze zaspi pri kojeni. to je parada. len potom cakam cca 1/2h. ze sa zase zobudi.

zukrik
19. aug 2010

@krakulka Majú sa dobre,rastú každým dnom 😀 na všetko sa stavajú a Petko by už aj rád chodil,normálne sa pustí steny a začne mi niečo blabotať 😀
Inak Petko bol operovaný na herniu.Bola som na Kramároch,chúda mal strašné bolesti a nikto mu to nechcel operovať.Povedali,že je ešte malinký a že má dva mes. atd. Teraz je ako čertík,stále v pohybe a je hypoš 😉 😉

krakulka
19. aug 2010

@mayka kupila som si jedno balenie aventackych, tak uvidime, ci sa budu A. pacit.
@zukrik , ako pisali baby, klobuk dole pred maminami dvojiciek. inak dnes ked som videla kocikovat dvojky, tak som si v duchu povedala, ze by sme mohli mat aj my. Ved nebudu obidve deti ukricane, ako bol nas Andrejko. Ale asi by som to nezvladla. MM ma uz posiela na druhu matersku, asi mu sisi. Chlapi tomu vobec nerozumeju.

krakulka
19. aug 2010

@zukrik co je to hernia?

zukrik
19. aug 2010

Môj Palinko spinká pravidelne od 19,00 a Petko ako kedy ale do 20,00-21,00 určite 🙂

katarinka77
19. aug 2010

@och - hej, dnes je 19-teho 😀 . Inak aj ja som panna 😀 , takže manželovi stačí jedna 😀 😀 😀 .

mayka
autor
19. aug 2010

@zukrik ja som vedela ze namaz neodolas. 😀
Terezka ma urcite uz cez 9 kg. A aj suncicky veru ma. A papa uz hooodne. 😀 Nechcela moje varrene jedlo tak papa hippky ale sem tam sa mi podari uvarit aj nieco po com sa oblizne. Fajnova huba to je.
Ale z flase pit nechce. Tiez sondujem aka flasa by sa jej pacila.

A co chalani ake maju miery?

zukrik
19. aug 2010

@krakulka To je pruh,ale Petko mal medierku v brušku a črievko mu zliezlo do pravého vajka,tak ho mal velké ako dospelí chlap.Robili mu aj plastiku bruška. Zo začiatku som mu zatláčala na dop. lekárov ale potom už sa to nedalo.

zukrik
19. aug 2010

@mayka Ja používam Avent ráno a večer pijú Nutrilon a cez den vlastne všetko. Dnes si pochutili na špenáte 😀

krakulka
19. aug 2010

@zukrik o tomto mi raz rozpravala jedna kolegyna v praci. tiez to mal jej maly, a museli zatlacat. nepomahala, tak operovali. teraz ma chalanisko ale 30r. je zdravy ako buk. 😉

zukrik
19. aug 2010

@mayka Majú 8,5 kg. a 74 cm. Petko je menší ale ťahší 😀 😀

krakulka
19. aug 2010

@zukrik Andrejko mal vcera 6 mes., do poradne ideme az bud. stredu. vazil sa cca pred vyse mesiacom, no teraz pocitam, ze ma 8-9 kg. ale slaninky vela nema.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre