Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
28. sep 2010

zukrik novy kocik? 😵 a aky? to su chalani uz taky velky? A ja nasa Teri ma len dva zuby. ja uz ani nesledujem .

och
28. sep 2010

juuuuuuj baby tak predsa sa mi to podarilo 😀 😀 😀 doteraz som bola v Ikeii a podarilo sa mi zobrat posledne kusy tych spotrebicov 😉 takze 600 evri doma na skrine bude cakat na dalsi nakup 😀 😀 😀 😀 😀 boze moooooj ja tak zboznujem Ikeu, je to pre mna dospelacke kinder vajce, 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dnes nam montuju okna na domcur 😉 sa tam pojdeme poobede pozriet, takze uz len podlaha vyrovnat, podlahe kurene natiahnut, stierky, strop, izolacia na strop, vysusit, polozit parkety, dokupit zvysok kuchyne, urobit jednu kupelnu a zachod, kupit spalnu, satnik, sedacku a ste srdecne vitane na kolaudaciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@mayka stihla som tu akciu je do zajtra len uz mali vypredane spotrebice co som chcela a tym padom menej evri poukazok by nam dali, ale uz je to ok, inak musime aj do Rakuska na Hippky skocit, mi dochadzaju

@slniecko01 hej dospelacke veci som myslela, presne som to vcera porovnavala, detske objednavam

v Mark a Spencerovi som si kupila mrazene rebierka so sladkou omackou a boli fantasticke, 5 minut v mikrovlnke a hami hami 😉

mayka
autor
28. sep 2010

@och no supeeeeer. Si sikulka. Len tak lahko sa nedas odbit.
a nahod nove foto domceka. Som zvedava.

juj do Rakuska chcem ist aj ja. Len nieco a mna lezie. Citim to v nose. 😠 Mne dnes dosiel zvysok nextu. Musim ist na postu ked sa krpata zobudi a deoli nam aj uchytky na nabytok do Terezkinej izby. Tak musim aj preto ist.
A dnes som kupila uzasny mop na laminatku. Kokso jaka parada. Dokonca aj tmavy dlazbu v kupelni mi to krasne umyje a nenecha cmuhy. Dalsia uzasna vec v domacnosti. a bez vedra a vody.

zukrik
28. sep 2010

@slniecko01 Boli sme pri fotografovi,fotil chalanov,ale nechceli sa usmievať 😀 😀 Ja som si ta nevšimla,len si prechádzala alebo ste sa tiež fotili? Mala si ma ohlásiť,ved na papulu by som ti nedala che 😀
No dúfam,že sa stretneme niekedy v PK,chodím tam raz za ťýžden.
Dnes som bola s chalanmi na poradni, máme 9 kg. obaja a 75cm, 70 cm má Petko 🙂
Boli sme aj u neurologičky na kontrole s Palkom,všetko je ok,len ma upozornila,aby som už dávala chlapcom pevnú obuv. Mali obuté teplé capačky,ved do auta to stačí 😉 Na chodenie mám použiť vraj kožené pevné topánočky.Papučky látkové vraj nie 😖
Inak sme zdraví a máme sa fajn 😀 😀 😀

zukrik
28. sep 2010

@mayka no,ked som pozerala na fusak do kočíka 😖 ten tam vlezie ale chalani asi nie 😢
Ja neviem či to nemám radšej riešit teplou dekou a na jar kúpiť dva golfáče,asi to bude lepšie riešenie 😀
Petko už má prerezaný siedmy,chudáčik,stále niečo kúše. Už aj postielku okusoval moje zlatko 😀

corinne
29. sep 2010

@katarinka77 vsetko najlepsie Miske k meninam,vela zdravicka a nech vam robi radost 🙂

krakulka
30. sep 2010

Ahojte Pipinky, aj ja som chora. podcenila som minuly tyzden to uzasne babie leto. 2 dni som chodila v kratkom rukave a vo stvrtok vecer som bola KO. este teraz ma to drzi, chodim vsade v capici, bo ma bolia dutiny, v noci sa dusim od kaslu. Nastastie Andrejko je fit kop-klop.
Mayka, hod linka na ten uzasny mop. Nech nas inspirujes. 😉
Och, super, ze ti vysiel ten nakup. Lebo fakt 600€ je slusny peniaz.
Zukrik, chalani su uz velki, ked budes moc, daj nejake fotocky.
corinne a vy ako sa mate?
Andrejko ma novy ksichtik, tak mi neda vam ho neposlat. Kedze nie ste vsetky na FB.

corinne
30. sep 2010

@krakulka ahoj my sa mame dobre akurat dnes zacal Maxime rackovat,lepsie povedane zacal pouzivat aj rucky lebo do teraz len posuval nohy a ked chcel nieco zobrat tak nevedel sa k tomu dostat ☹ zak najprv sa rozkolisal dopredu a dozadu a hodil sa na brucho aposuval sa jak tulen 😀 Mame dole 2 zubky ale slintame jak doga 😀
posielame vsetkym malym pipinkam pusu 🙂

katarinka77
30. sep 2010

Ahojte!
Už ani neviem, čo som vám naposledy písala 😀 ...
V nedeľu sme krstili malú, akurát na jej mesiac 🙂 .
O týždeň mi končí šestonedelie, dosť ma bolí a tlačí niečo v šuške, keď viac chodím, som zvedavá, čo na to dr.
Čo hovoríte na to znižovanie rodičovského 😠?

@corinne - ďakujeme za blahoželanie 😉 !
@krakulka - možno si ani neochorela vlastnou vinou, pomaly už začína chrípková "sezóna", skoro sa uzdrav 😉 ! Malý je zlatunký 🙂 !
@mayka - Ty si dúfam neochorela 😉 ! My sme boli včera v Hainburgu, malá dostala kopec darčekov 😉 .
@och - Ty si aká šikula 😉 ! už sa teším na kolaudáciu 😉 !
@zukrik - veď Ty už mám doma veľkáčov 😉 , daj nejaké foto 🙂 !

mayka
autor
1. okt 2010

ahojte,
kokso volali mi z GF ze ci som porodila dieta. 😀 Som im zabudla odovzdat ten lajster. 😀 Robia statistuku za rok 2009.

baby ja chcem cd prehravac tu oranz kvetinku http://www.disneystore.com/disney/store/DSISear...

neviete kde sa to da zohnat? Neposielaju na SK. 😠

mayka
autor
1. okt 2010
mayka
autor
1. okt 2010

do kelu v pondelok budem musiet ist do protetiky kupit Terezke pevne topanky. Lebo mame len capacky a papucky. Rozmyslam ze kupim uz zateplene vsak cochvila je tu zima a ona zacne behat.

a vidim ze sa chripka nejako rozbieha vsade tak nakapatym skore uzdravenei prajem. 😀 Ja tiez soplim.

@och no hod foto domcura. Okna uz su namontovane?

Ja som vcera pre Terezku doniesla koberec a strasne je peknucky. Aj uchytky na nabytok uz dosli tak sa tesim ked ich muz namontuje.
A zdochla mi pracka tak aj tu mame novu. 😠

katarinka a coze ste slecne kupili ?

katarinka77
1. okt 2010

@mayka - kúpili sme gate na traky s dlhorukávovým tričkom, nové dudlíky, 2 plyšáky, pyžamko a dnes som bola ešte loviť v Tescu 😀 , tak som kúpila 3 bodynká, ďalšie pyžamká a 2 dlhorukávové tričká 🙂 . Som spokojná 🙂 .
Aj vy ste pekne pokúpili 😉 .
Ideme papať a potom ma čaká hora žehlenia 😒 ...
Pekný víkend všetkým 🙂 !

zukrik
1. okt 2010

Ahojte aj ja prajem krásny víkend všetkým 😀
Ja som dnes kúpila fajnové rifle na traky chalanom,teším sa malé decko 😀 😀
Ozaj baby,budete dávat očkovat detičky proti chrípke,alôebo proti rotavírusom?

och
2. okt 2010

ahojte

@katarinka77 no krasne nakupy si porobila, ti teda poviem 😉 sa zacinas opustat co? 😀

@zukrik proti rotavirusom sme zaockovani, to sa muselo do ukonceneho siesteho mesiaca a proti chripke, skor nie ako ano aj to neviem ci uz neni neskoro, ze sa to malo ockovat pred zacatim "chripkovej sezony" 😕
@mayka no a porodila si? ci si uz nepamatas? 😀 take nieco, ako si kupila ten mop, som mala aj ja a strasne nervy som chytala 😝 no pekne, takze vianoce uz u vas boli 😀 som zvedava co ti jezisko donesie 😀 😀 😀 foto domcuru hodim na FB ale posielam aj sem zopar 😀

krakulka
3. okt 2010

@och pekny domcek mate. uz aby ste tam byvali. kedy predpokladate, ze sa budete stahovat? na jar?
tak vy nakupujete? mne dosiel uz davnejsie balik z Nextu, bolo tam vsetko co Andrejko potreboval. Inak pyzamka maju super, uzasne. Vyborna kvalita, idealne na zimu.
Ani ja ani Andrejko sa nedame ockovat. Nie som zastanca ockovania. MM bol tusim 2x ockovany proti chripke a dopadlo to tak, ze ju vzdy dostal, taku strasnu, ze lezal doma s horuckou, zimnicou a skoncil na atb.
S Andrejkom sa mame fajn, je zlatucky. 😀 😀 😀 Stale ma ocucava. Ked sa plazi po zemi, pride za mnou, musim pri nom sediet a ocucava mi teplaky, rifle, hocico. robi mi kolieska na nohaviciach. Pusta slinky. Robili to aj vase deti? Je to take cudne. 😕

katarinka77
3. okt 2010

@och - no nejak ma chytá zase nákupná mánia 😀 . Tie vecičky sú také zlaté, no nekúp to 😀 !
Ten váš domček už teraz super vyzerá, budete mať nádherné bývanie 😉 ! Hneď by som s tebou menila 😀 . Keď budeme stavať, zavolám Ťa ako stavebný dozor 😉 😀 .

@krakulka - ja by som sa proti chrípke očkovať nedala, veď je toľko rôznych typov vírusov a nie všetky sú obsiahnuté vo vakcíne. A okrem toho, toľko sa hovorí o škodlivosti a nežiadúcich účinkoch očkovania, že mám strach dať malú očkovať. Ale zas sa bojím aj tých ochorení, proti ktorým sa očkuje. Neviem, čo je horšie...
odfoť nejaké pyžamko, ja by som chcela tiež nejaké dokúpiť na zimu. Koľko stoja?
K tomu ocucávaniu. To je spôsob, akým deti spoznávajú. Všetko ide do pusy 😀 .

luciamk
3. okt 2010

Ahojte babule,
zas sme prežili víkend s celou rodinou... síce s odretými ušami, ale prežili 😒

Babule je to možne aby malému vyšli najprv horné zúbky? V celej puse nič a hore vpredu opuchnuté už sa to aj belie....

@och domček vyzerá super len to vydrž oplatí sa.

Všetkým ďakujeme za komentáre k Samuškovi, dlho sme tu neboli.

och
4. okt 2010

ahojte 😉

dnes je ale krasny den co? 🤐 ach jaj, ved nas tie deti doma zozeru od nudy 😝

@krakulka chceli by sme do vianoc, no uvidime ako bude pokracovat vnutro hlavne aby sa to dobre presusilo a s tym asi nikto nepohne, tak uvidime, inak v podstate nam uz vela nechyba, prsi, takze aj tak musia robit vo vnutri
inak je to normalne, kazde dietatko je ine a kazde ma svoje maniere, Reba teraz krci nosom fuka cez neho ako prasa a ked sa na nieco sustrdi tak jej potokom tecu sliny, horne zuby uz skoro mesia presvitaju ale neprerezali sa no aspon ze z toho nieje nervna, klop klop klop
@luciamk snazim sa to zvladat len mm je uz na prasky z toho chudak, zle je ked nevies o stavbe skoro nic a teraz mam 6 majstrov a kazdy vravi inak a ohovara toho druheho, ze on to robi zle, potom si vyberaj, no casto idem podla sedliackeho rozumu tak dufam, ze nam dom nepadne na hlavu 😀

zukrik
4. okt 2010

@och krásny domček 😀 no s majstrami sme si to užili aj mi,to máš tak...
Mnea lekárka ani neupozornila,že do 6 mes 😠 Teraz sa vraj očkuje proti chrípke
ale ja ich asi nedám.
Inak včera sa Palkovi konečne prerezal vrchný zúbok,konečneeeeeeeeeeeeeeeee 😀

krakulka
4. okt 2010

@katarinka77 mame tieto pyzamka a su vazne dobre. maju patenty okolo ruciciek, takze aj ked su velke, ohrniem a drzi to: http://www.next.co.uk/shopping/boys/newbornboys...
@zukrik juchu,moze aj Palko kusat maminku.

krakulka
4. okt 2010

Andrejko ma novu stolicku.

katarinka77
4. okt 2010

@krakulka - krásne pyžamká 🙂 , prelustrovala som hneď celú stránku 😀 . Hneď by som šla nakupovať 😀 😀 .

och
5. okt 2010

damy davam do pozornosti
http://www.bipa.at/Layouts/bp_Default.aspx?fold...

@mayka maju tam aj ten nocnik hraci od fisher price za 30 evri co si chcela, len potrebujes tu kartu clensku, mam ju, ked budes potrebovat 😉 inak pri pokladni sa ta opyta a vypises si tam ten lajster a dojde ti aj postou 😵

och
6. okt 2010

no tak som v tej bibe bola vcera, uplne vybrakovane, este ze to bude kazdy mesiac, tak tam budem hned prva
ten nocnik som kupila, bol posledny 😀 no nie ja, svokra 😉 pod stromcek, som jej spravila radost, ze konecne moze malej nieco kupit 😀 😀 😀 😀

moje dieta sa same postavi v postielke a potom vresti bo nevie ako spat na rit 😀 😀 😀 😀 😀 este ma take vratke tie nohy ale machruje a pridrza sa len jednou rukou, ved ona capne 😝 to bude revuuuuuuuuu

chruminka
6. okt 2010

baby 1000 rokov som tu nebola co mate nove? nestiham!!!! 🙄

och
6. okt 2010

@chruminka v podstate nic len to, ze moje dieta dnes spravilo prve kroky 😝 😀 za rucicky a nohy sa jej trasu ako po dobrej zurke ale ide 😀 😀 😀

mayka
autor
6. okt 2010

@och takze hippky uz nemali? sranda. Asi fakt treba ist doobeda. Dobre vediet. iste tam chodi cela BA. 😝
A ked sa uz vie slecna postavit v postielke tak amen tma. To aj u nas sa vsetko vtedy dosralo. A furt to trva. Alec tak Reba neni taky certik ako Teri. 😀 A tusim ste nas predbehli v chodeni. 😀

Teri tiez uz spravi par krokov so mnou ale ja ju moc nedavam chodit lebo chcem aby sama na to dosla. Nech to aj potrva par mesiacov. o com sice pochybujem. Zato okolo nabytku chodi normalne sama. A sem tam ju prichytim ze sa nicoho nedrzi a stoji.

ja tiez neviem co skor. Akasi som rozlietana.
Ale dens mi dosla susicka. No teda vam poviem ze kym to vsetko nastudujem tak to potrva. Ale dnes sa mi uz do toho nechcelo lebo moje dieta som dnes vecer uspavala hodinu. Katastrofa.

@chruminka tovje babulky uz tiez zacali chodit, vsak? Mam pocit ze si to pisala v novembrovkach. Ti poviem z si to neviem predstavit chodit naraz za obomi. To bude padov, co? 😀

@zukrik aj teba to cochvila caka. 😀 Ozaj pomaha ti niekto s chalanmi? Tiez to musi byt narocne. 😝

zukrik
6. okt 2010

@krakulka Jasné,že môže he 😀

zukrik
6. okt 2010

@mayka No ja som sa nestihla pochváliť, od víkendu sa Palko púšta sám 🙂 Už spravil aj štyry kroky sám 😀 huncút jeden a vôbec sa nebojí 😀 😀 😀 padne na ruky a zasmeje sa.
Mayka,pomáha mi môj pratel,ale pssssssssssssssst 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre