Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
4. nov 2010

@och co sa tyka tvojej mrchy, ma to aspon jedno pozitivim. Uz mozes byt zasa tehulka. 😉
ja ani nasim nenecham Andrejka. sa bojim. Bo vsetci zastavaju nazor, ze sak to nevadi, nech si poplace. A to zas ja nie. Nenecham Andrejka plakat. Zoberiem ho na ruky, alebo ho zabavim, pohrame sa, pomojkame. Som proste na nom zavisla. joooj, toto bude citat MM, ale sa mi bude smiat.

krakulka
4. nov 2010

@simpatica gratulujem k tehulkovaniu

katarinka77
4. nov 2010

@mayka že háda s mackom 😀 😀 , normálne si ju viem predstaviť 😀 😀
@och aj ja sa bojím, lebo sa suž viackrát stalo, že sa skôr zobudila, začala plakať a dudel ju neutíšil. Potrebovala sa niesť na rukách až domov 😀 . No a neviem si predstaviť, že by bola s niekým na prechádzke bezo mňa, práve niekde ďalej od domu a kým by prišli, to chúďatko by bolo úplne vyrevané ☹ ... Bože, veď by mi srdce išlo puknúť!
A Tvoja svokra si malú nepýtala, že by ju postrážila, šla kočíkovať....? Vedela by si jej povedať, že nie?
Ja si pripadám ako sebec, že najradšej mám malú pri sebe a nikomu ju nechcem zveriť, ale je to v podstate len strach. A môžno som trochu viac úzkostlivejšia ako je zdravé 😀 😀 . Neviem, ako to zvládnem, keď budem musieť ísť znova do práce 😒 ....
@krakulka jasné, že občas nie je zlé, vyjsť si niekam bez dieťaťa, ale ak sa to nedá, tak to berme tak, že sme po tom dieťati nenormálne túžili, tak tu buďme teraz preň a z kopýtka si vyhodíme trochu neskôr 😀 . Tiež si myslím, že ísť podľa svojho inštinktu je tá najlepšia cesta 😉 .

katarinka77
4. nov 2010

@krakulka no veď práve, že aj rodičia aj svokrovci mali iné výchovné metódy, nechávali deti vyrevať, zaspávať samé a pod. a to mne vôbec nie je po vôli. Svokra mi povedala, že to za ich čias nebolo, že by si dieťa nechali spať na sebe... No a? Vyhovuje to mne, maličká je spokojná, tak prečo nie? Čo ju mám hodiť do postieľky, zavrieť dvere a makať, nech sa blýska celý byt? Veď sme dvaja, nech aj mm sa stará! Keď býval s rodičmi, mama robila full servis. Pri mne vysáva, vynáša smeti, sprace riad, ustieľa, nakupuje a odkedy je malá na svete tak aj žehlí plienky 😀 , umýva podlahy, varí a samozrejme zaúča sa do tajov otcovstva 😉 . A keď to počula svokra, len oči pučila 😀 .

mayka
autor
5. nov 2010

@katarinka77 joooj Katka ja ked som si pozerala tie nove fotky na fb a ako tam malinka na tebe spinka to je krasne. Aj Teri tak na mne driemkala . Som sedela v hojdacom kresle a ona na mne hodila slofika polhodinkoveho. To su uzasne chvilky. Toto mi chyba. 😵
A to ze sa bojis zvsrit niekomu malinku tak aj ja som bola taka. Ale podla mna je to strach a ked niekomu na 100% nedeoverujes tak neni o com. Moja svokra si vzala1x Teri von ked mala 9 mesiacov. Ale tak to bolo zassa o niecom inom. Teraz mi ju brava na prechadzky ale uz sa tak nebojim. Pride mi to vhods ze si mozem co to porobit lebo pri Terezke sa uz neda. To len striehnem co robi. 😀 Najnovsie sa chystam zreorganizovat kuchynu lebo mi chodi do skrinky s alkoholom. Sampus deluxe sa jej zapacil. 😀 😀 😀

mayka
autor
5. nov 2010

Prave moje dieta telefonuje ze "alooooo kto? " 😀 😀 😀

och
5. nov 2010

@krakulka no keby prisla mrcha o rok neskor, neurazila by som sa 😉 😀 ja Rebu niekedy necham vyplakat, ked potrebujem ist na zachod alebo ked konecne papam a ona kuka na mna a vrieska, to viem ze jej nic nie je, ze chce ist na ruky, ona uz zacina skusat, ze kedy pribehnem 😉 ale take to vyplakanie az do vycerpania to nie 😝
@katarinka77 pytala si svokra malu, par krat aj bola ale inak viem jej povedat nie aj svojej mame bez problemov, potom vzdy dodam niaku zmakcujucu vetu k tomu, trebars, ze sa mam s niekym stretnut, alebo si potrebujem vyvetrat hlavu, ci nakupit 😉 a neboj, ta uzkost ta casom prejde, uvidis, teraz je to take male bezbranne stvorenie a ty vies najlepsie ako sa o nu postarat, ale ked uz bude sediet a hrat sa, objavovat svet, bude pripadat uz taka samostatna a ta uzkost sa strati, a hlavne po prvej chorobe niakych soploch, kde by dospelemu dali antibiotika ale take skvrna nic nedostane, ze musi si s tym poradit same 😲 😀 zistit, ze nie je az take krehke 😉 ved uz samotne narodenie je dost velka fuska a zvladlo to kazde babo 😀 😀 😀 😀 😀 inak to je ake zle, ze deti si musia s chorobou poradit same aj s kaslom a my dospeli, sme uz tak rozhyckani ze hned sa ladujeme liekmi 😲 😀 😀 😀
tak tak, uloha otca nespociva len v zarabani penazi 😀 😀 😀 ono tie nazory z cias minulych su trosku postavene na hlavu, no ved uvidime ake trendy budu o 20 rokov ked budeme mat vnucence 😀 😀 ty kokos, si to zoberte, ze za niakych 17 rokov uz mozme byt potencionalne BABKY 😲 😀 😀 😀 ved to je strasidelna predstava 😲 😲 ja sa stale citim na 15 😉 no bude si musiet mm zohnat tu gulovnicu s laserovym zameriavacom 😀 😀 sa mi nechce byt babkou este 😀 😀 😀
@mayka no neviem po kom bude to dieta 😀 ked ju len chlast a telefonovanie zaujima 😀 😀

ved to moji rodicia si sli oci vyocit, ked som povdala, ze spinkat na bruchu v ziadnom pripade, ked ju tak mama ulozila 😀 dokonca mi mama prezradila, ze bocila z radu, bo nam odmietala pridavat kocku cukru do flase so sunarom 😀 a vela "dam v rokoch" sa ma zhrozene pyta, ze ty este kojis? 😀 😀 😀 😀 no a moja pediatricka, mi na ten nas sopel, doporucila morsku vodu a vela vela vela dojcit 😀 😀 😀

och
5. nov 2010

baby baby pocuvajte, ale nikomu to nehovorte OK 😀 😀 😀 😀 v nexte maju sutaz baby modeling 😀 😀 😀 asi dnes budeme fotit doma 😀
http://www.facebook.com/nextonline?v=app_126574...

och
5. nov 2010

tak ten next je uz pri konci, tolko hlasov nenaskreckujem 😀 nevadi, potesujuca sprava, Reba ma v nose "beznu floru" 😀 😀 😀 takze ziadny dovod preco by mala mat sople 😀 😀 😀 dostane po hlave ked bude vymyslat, ale dnes vyzera ze bude omnoho lepsie, dufam, ze to nezakriknem 😉 sa musim priznat, ze som jej vcera prvy krat capla po rukach 😵 ale musela som, ked liezla kocurovy do zachoda 😀

henika30
5. nov 2010

Ahojte!Potrebovala by som radu.bolí ma ked cikám a bola som dr.a povedala som mu ale nič mi nezistil,vyšetril ma aj so spodu ale nič mi nato nedal a ani nič nepovedal.Poradte mi že čo by som mala skúsit nato aby ma to nebolelo.
Ked mi to neprejde behom týždna tak zasd musím mu bud zavolat alebo knemu íst aby mi nato niečo dal 😒 😒 😒

krakulka
5. nov 2010

@och chapem, ani ja sa na mrchu netesim. uzivam si tento cas bez nej. dufam, ze este dlho budem. 😉 aj tak po cisarskom skor ako za 2r. tehulka nebudem. neodporucaju dr. vraj by bolo velke riziko miminko donosit. ☹

@henika30 gratulujem k tehu. predpokladam, ze ti dr. vysetril aj moc a bol ok. neviem ako ti poradit, skus popijat urologicky caj, ci ti to pomoze. Ak bude bolest trvat, chod na KO aj skorej. podstatne je, aby ti dr. zistil, co ta boli a preco. az potom nech dava lieky. drzim palecky, nech si skoro fit. a uzivas si tehulkovanie. uz si za polovicou, uvidis, vsetko bude v poriadku.

zase mame doma klasicky piatkovy vecer. MM je v hospode s kamaratmi a ja som doma. zase ma nejaka firma vedla v hoteli akciu, uz tu zasa bucha ohnostroj. 😠 😠 😠 zajtra mam sice meniny, ale on aj tak isiel von. som myslela, ze si aspon vinko otvorime. ☹

idem hajat, Andrejko sa budi. dobru noc.

katarinka77
5. nov 2010

@mayka - ďakujem🙂! mám k tomu aj komentár od Janulky, že "každá máte svoju hračku" 🙂 . Aj dnes na mne tak spala 2h, už ma riť bolela 😀 😀 , aj cikať mi bolo treba, ale ten krásny pocit, že moje bábo má na mne pelech a je mu dobre prebil všetko 😉 .
No takto Teri po chlaste sa jej zacnelo 😀 😀 . A kto jej to volal 😀 😀 😀?
Mňa mm prehovára, nech si už otvoríme to melónové šampanské, čo som raz doniesla, ale nestihli sme vypiť, lebo som zistila, že som tehotná 😉 . No ja som prísna a pokým kojím, nechcem radšej ani hlt.

@och a @mayka - hej, som ustráchaná, je to z časti aj preto, že sa nám dlho nedarilo a som na malú asi dosť upnutá a po druhé, chcela by som mať istotu, že človek, ktorému zverím dieťa do rúk sa vie oň aj postarať, vie ho utíšiť atď. Veď keby ju svokra (alebo niekto) zobrala sama na prechádzku a malá sa jej skôr zobudí, tak by bola chúďa vyplašená, čo je to za cudzieho človeka a pokiaľ ju ona reálne nezažila, keď je hore, aký má režim, čo na ňu platí a pod., tak nech nikto odo mňa nečaká, že im dieťa zverím. A možno budem raz rada, že ju babka vezme a ja si oddýchnem alebo porobím 😀 😀 . Mala by som ísť na odvykaciu kúru z úzkostlivosti 😀 😀 .
Myslím, že do roka sa nemá dávať dieťa spať na bruško.
A počúvaj, Och, nestraš tu s tým babkovaním 😀 . Kto vie, aké budeme my svokry 😀 😀 . Či nás zaťovia nebudú mať v zuboch 😀 😀 😀 .

@henika30 - povedz však v lekárni, že si tehu (pokiaľ to teda už jednoznačne nevidno 😉 ), lebo tehotné nemôžu všetky bylinky. Ale je taký čaj, ktoré môžu aj tehotky. Ale možno Ťa to bolí len preto, že maternica tlačí na mechúr a močové cesty. Ak by tam bol zápal, chodila by si veľmi často cikať, lepšie povedané cvrkať a strašne by Ťa to rezalo.

@krakulka - všetko najlepšie k meninám 🙂 !

henika30
6. nov 2010

@katarinka77 Ahojte!Dakujem za odpoved,ináč vtedy ma nebolí ked cikám,ale ked už cítim že mám íst na wc,čiže mám plný močový mechúr vtedy.ale ked chodím tak ma bolí v podbrušku.Tak neviem čo mám robit?
Ale včera som vyskúšala repíkový kúpel lebo tu jedna baba mi to poradila takže dúfam že pomóže,ked nie tak skočím k mójmu gynekológovi 😉

henika30
6. nov 2010

@krakulka Ano včera som bola u lekára ale moč mi vyšetrili len s takým niečím ako zvyčajne pri každej poradni.Inak mi nevyšetril moč.na to si myslela?
Včera ma vyšetril aj ultrazvuk mi mspravil ale nič mi nepovedal že by tam bol zápal.On by to mal zistit aj podla toho že ma zospodu vyšetruje?

krakulka
6. nov 2010

@katarinka77 dakujem. no dnes bude zase den.... 😢 najskor mi mm zagratuluju a o hodinu mi povie zo som hysterka. tak dakujem pekne. no asi som. 😒
@henika30 ti mohol moc vysetrit aj v labaku. Ale ked bol ok, tak snad bude vsetko dobre. Ako pisala katarinka, davaj si pozor na bylinky. pocas tehu sa hociktore nesmu. takze velmi opatrne. niektore miminka tlacia na mocovy mechur, to byva v tehu bezne. Ved uvidis, ako sa budes citit o par dni.

mayka
autor
6. nov 2010

ahojte, tak takto pred rokom uz ma hospitalizovali v porodke lebo mi ucvrkavala plodovka . ach jaaaaaj az sa mi plakat chce. 😵 😢 😵 😵

slniecko01
6. nov 2010

jááááj letí to jak blázon, to sme len čakali ktorá porodí skôr 🙂 Ktovie kedy bude druhé kolo 🙂 🙂 🙂

@krakulka všetko najlepšie k meninám 😀 a čo aj bolo to čo si si predpovedala ty Sibyla ?

katarinka77
6. nov 2010

@henika30 - dr. Ti moč zrejme vyšetril tým papierikom a asi bol ok, inak by Ti ho poslali aj do lab. a určite by Ti to aj povedal. Gyn. vyšetrením lekár nezistí, či máš zápal. Vydedukuje to podľa príznakov a potvrdí sa to kultivačným vyšetrením moču. Zrejme cítiš tlak maternice na mechúr. Skús chodiť na wc skôr, ako Ti bude treba.
@krakulka - ale čo by si bola 😉 ! Zrejme si z toho smutná aj nahnevaná, verím, ale nesnaž sa tomu aspoň uveriť! Si normálna baba, akurát Tvoj manžel si ešte asi nezvykol, že má rodinu a treba sa jej viac venovať.
@mayka - to čo za nostalgiu Ťa chytá 😀 ?

henika30
7. nov 2010

@katarinka77 Dakujem ti za odpoved.už to je ovela lepšie.A mohly by ste mi baby napísat že aké sú príznaky zápalu močových ciest,
Dakujem!
Ano vyšetrili mi moč stým papierikom a všetko bolo ok,napísali že moč negat.takže asi je to stým že tlačí maternica na mechúr 😉

slniecko01
8. nov 2010

pipinky, pipinky, Nelka má prvý zúbok prerezaný 😀

krakulka
8. nov 2010

dakujem vam babule. tiez si nemyslim, ze som hysterka, len chlapi... chceli by mat doma zenu na vsetko - sluzka, pomocnicka, spolocnicka, partacka a hlavne pohodacka, bez stresov, zlych nalad a vecna usmiata, aby vsetko vybavila, zariadila a oni nemuseli nic. jooj, co vsetko by sme chceli my od nich.
Andrejko je chorucky. Dnes v noci strasne zle spinkal, mal plny nosik, nemohol dychat a ako mu sopliky stekali dolu hrdlom, tak aj kaslal. u dr. sme neboli, nie to nic vazne, teplotu nema. keby sa to zhorsilo, tak v stredu frcime. chudatko, mi ho bolo v noci lutu. 😢

krakulka
8. nov 2010

@slniecko01 juchúúú, snad aj Andrejko bude mat coskoro.

henika30
8. nov 2010

Baby poradte mi.zabudla som sa opýtat či móžem užívat magne B6 aj bez odporúčania lekára.Lebo jedna moja známa povedala že to móžem kludne lebo aj ona to užívala.Dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

krakulka
8. nov 2010

@henika30 ja som v tehu uzivala len dopr. lieky od dr. do 12tt. potom uz nic. jedine, ked som bola chora - alebo MM priniesol chripku, dala som si homeopatika. ale ziadne vitaminy som nejedla. snazila som sa mat pestry jedalnicek, ku koncu som si davala gravimilk - ten pijem aj teraz.
Preco chces uzivat magne B6?

henika30
8. nov 2010

@krakulka Lebo tá známa mi povedala že to neuškodí a že vraj zosilní maternicu,takže ja neviem,ale asi ani ja nebudem brat všelijaké taqbletky.
A ešte jedna otázočka,móže byt že bábo tlačí aj konečník a nie len močový mechúr?
Ja som taká zúfalá lebo stále niečo iné bolí.ale v piatok som bola na poradni a tam bolo všetko úplne v poriadku 😉

krakulka
9. nov 2010

@mayka gratulujeme Terezke k 1 rocku. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katarinka77
11. nov 2010

@henika30 - tie príznaky zápalu som Ti už raz písala, je to časté a bolestivé močenie, rezanie pri močení, môže byť aj zvýšená teplota, zapáchajúci moč. Tie tlaky na konečník.... Bábätko môže podľa polohy tlačiť hocikam... Môžeš to spomenúť lekárovi, keď tam najbližšie pôjdeš, ale zrejme to bude len polohou bábätka, príp. Ti tam môže tlačiť stolica. Magné B6 som brala aj ja, nasadila som si to sama, 3x1 tbl., pretože ja som mávala silné migrény a neskôr tvrdnutie brucha. Lekárovi som to však povedala a on to len odobril 😉 . Magnézium je len minerálna látka, ktorá v tehotenstve vôbec neškodí, pokiaľ dodržíš predpísané dávkovanie 🙂 . Ale Ty nepotrebuješ zosilňovať maternicu, nemáš snáď taký problém, že by Ti tvrdlo brucho, alebo si sa otvárala?... Pestrý jedálniček, ako písala aj Krakulka Ti zabezpečí dostatok všetkých vitamínov aj minerálov 🙂 .
@slniecko01 - jéééj, no gratulujeme k prvému zúbku 🙂 !!!
@krakulka - to chce asi každý chlap - ženu do voza aj do koča a aby mu bola milenkou, priateľkou, slúžkou atď., presne ako píšeš. A hlavne, aby nikdy nereptala a bola spokojná so všetkým tak, ako to je. Len keby takú naozaj mal, asi by ho to nebavilo 😀 .
Ako ste na tom so spolíkmi? Už lepšie? Aj mne malá včera ráno chrčala, aj keď som odsala, ale potom už vôbec, nejak to samo prešlo. Mm je chorý, tak som sa bála, aby od neho neochorela aj ona.

V po. som bola u dr., lebo tie moje hemoroidy, čo sa mi spravili v tehotenstve sa k pôrodu dosť zhoršili a ešte stále sa to nezlepšilo. Dr. vravel, že dobre to nevyzerá teda vôbec, ambulantne sa to ošetriť nedá a musia mi to operovať. Odporučil mi to, keď dokojím. Ale vraj sa dá aj počas kojenia a bábo je tam so mnou, len v deň OP nie. Och joj, ja taká úzkostlivá, čo nedôveruje v starostlivosti o svoje dieťa nikomu 😀 , už teraz ma šľak triafa, ako to zariadim. Mm sa ešte nevie postarať o malú, tak že by mal byť s ňou celý deň. On vždy len tak postráži, pohrá sa, ale prebaliť aj kúpať sa ju bojí, prezliekanie je mordovanie sa oboch 😀 , no a uspávať ju ešte tiež neskúšal. Veru som si poplakala ☹ , neviem, ako to zariadim....

henika30
11. nov 2010

@katarinka77 Dakujem ti velmi pekne.No to tvrdnutie bruška neviem čo to je chvála bohu,ale určite by som to zbadala že?aj to bolí ked to bruško tvrdne? 😒 😒 No s tým močením už chvála bohu nemám problém,už ma to prešlo.Ked som bola naposledy u lekára tak bolo všetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂

A ešte jedna otázka!Idem sa vydávat 27 novembra,nebudeme mat nič len sobáš a doma len takú malú večeru,ale chcem si dat spravit nechty,nech aspon na fotkách je to vydiet.Neškodí to bábetku,tie nechty myslím? 😉

henika30
12. nov 2010

Ahojte poradte mi je to normálné že v 20tt.moje bábo sa ozíva vic krát? 😉

krakulka
12. nov 2010

@henika30 nechty su v pohode, ja som chodila az do porodu na gelove nechty. potom uz nie, nebol cas.
co tym myslis, ze sa ozyva? Kopka si? to je dobre. 🙂 🙂 zle by bolo, keby ta pichalo v brusku, alebo by ti bolo zle. ale to, ze mimiko kopka je uzasne. este ma vela miesta v brusku, uzivaj si to. pockaj par tyzdnov pred porodom, budes rada, za kazdy pohyb babatka. ono ma vtedy malo miesta, tak malicko kopka.
Skus sa nestresovat, ked tak sa s miminkom rozpravaj, ukludni ho, pohladkaj brusko. Ono to ma strasne rado.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre