Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
29. okt 2009
slniecko01
30. okt 2009

Dobré ránko Pipinky, 😵 😵 😵

Zukríček my vieme čo budeme mať, je to dievča a bude sa volať NELA 😀 , len som nejaká lenivá si to sem dať.A tebe sa ako darí ? Máš už aj ty vybratý kočík ?

Mayka ty sa čo najskôr uzdrav a dufam, že to nebudeš mať nič vážné. A keď ide o tu borduru, myslím že macko je tyký pre babatká ako stvorený, princezné moc nemusím, možno keď bude malá väčšia, tak tam nalepíme nejakú popolušku, alebo hanu montanu, podľa toho čo bude frčať 😀 😝

mayka
autor
30. okt 2009

bozenky slniecko,
ty uz si ako ja aj ja v posledne dni od paitej cumim do stropu akurat dnes som potiahla ale zasa cumela som do stropu v noci asi 2 hodky. 😀

Baby dnes idem na tu ortopediu tak drzte palce, lebo bojim bojim.
😔

slniecko01
30. okt 2009

Mayka ja som si včera dobre pospala išlasom spať o pol ôsmej a stávala som o pol siedmej 😀

mayka
autor
30. okt 2009

slniecko este pracujes?

slniecko01
30. okt 2009

Nie Mayuska od minulého týždňa čo som bola u doktorky ma vypísala. 🙂

slniecko01
30. okt 2009

Babulky tuším sa Vám dnes nechce vypisovať 😒

Mayka ako si dopadla u ortopeda ?

mayka
autor
30. okt 2009

ahojte kocky,
no teda nejako to tu upada. SNad ste v poriadku vsetky a len sa vam sem nechce kukenzi.

slniecko, ujo ortoped na mna kukol, ohmatal kosti na zadku a povedal zeby to prod nemlo ohrozit a ze to je asi od chrbtice a maklo by to po porode ustupit. 😒 Ze to musim uz len vydrzat. Ujo ortoped ocividne nikdy nemal porodne bolesti spojene s boelstami noh. Tak uvidm ako a k tomu postavi porodnik. Zacinam mat totiz dstrach . sak ani porodne bolesti nebudem moct rozchodit. ☹
Ale myslela som si ze mi taketo nieco povie, sak ani na rontgen ma nemoze dat ani obstreky ani elektroliecbu nic.
Tfrosku som sa zasa citila ako padafka co sa len stazuje a nic nevydrzi. 😠

loginka
30. okt 2009

ahojte 🙂
ja teraz kukenzi ako sa mate a co noveho
mayka, verim ze je to neprijemne, ja mam tiez obavy kvoli rukam - na tie budem chodit na nejaku elektroliecbu a chodim velmi malicko, no nevladzem, bolia ma nohy, klby a vlastne aj tak mam odpocivat
ale ked vidim ake su baby v mojom tt v pohode, aj dvojickove, no musime vydrzat, ty uz len par tydnov...neboj rozchodis, hovorim si ved sme to chceli a vieme preco sme do toho isli a tazko o to bojovali, ze? mozno budes mat o to lahsi porod 😉
drzte sa!

mayka
autor
31. okt 2009

Ahojte pipinky,
pekny dusickovsky vikendik vam prajem.

Och zijes? Dufam ze si ok. Si tu par dni nebola. 😕

loginka, co mas s rukami? Opuchaju ti? Inak moja ty si to tiez teraz zacnes uzivat. Uz si v druhej polke. A aj teba bolia nozky? Chudatko to mi je luto. Veru tiez mam pocit ze si to pekne odserkame ale musime verit ze potom pride to super obdobie a budeme si pekne uzivat to co sme aj chceli vsak ano. 😀
Ja uz som si tiez povedala ze sa musim nejako preladit na pozitivnu vlnu lebo v poslednych tyzdnoch som nebola bohvieka. Ake uz si hovorim ze este take 2-3 tyzdne a bude to tu. To uz musim vydrzat. Aj ked som alergicka na vetu od netehotnych a hlavne chlapov "to musis uz len vydrzat a potom bude dobre" 😀 Mam chut oci vyskriabat. 😀
Ale tiez zavidim kockam co v pohode funguju. No nie je to asi kazdemu sudene. Ale vydrzime. to. V kazdom pripade stazuj sa gynekologovi na tei bolesti lebo fakt to bude len horsie ked uz to mas teraz. ja som tiez stale dufala ze to prejde a nic. Ale velmi by som ti to priala to m i ver aby to zmizlo zo dna na den. Ved mas tam 2 babenka.

Logi a co sa tyka porodu ja uz si hovorim ze by som sa ani necudovala keby moj porod trval 3 dni.

😀 Ako vyvrcholenie. 😀 Ale hlaven je aby bola Terezka ok. A ta teda aj je lebo ma kope ako o zivot. Ale som rada lebo aspon viem ze aspon s nou je vsetko ok.

Aj ty sa drz. Inak super ze budete mat parik. Az teraz som si vsimla. parada. 😀

loginka
31. okt 2009

mayka 🙂 neboj tri dni to nebude, to je istota 😉

na rukach mam syndrom karp.tunela, co je taka blbost kvoli ktorej nemozem celkom hybat rukami (dlanami) a bolia ma
najblbsie je to, ze napr. na bolesti noh a klbov by mi urcite pomohla plavaren, ale plavat nemozem, bleee

ako Antolska, uz si absolvovala cvicenia? budes zazmluvnovat? aj ti zavidim, ze zachvilu budes drzat Terezku v rukach 🙂

mayka
autor
31. okt 2009

logi, fiha a to s tymi rukami si uz mala pred tehu? Clovek by neveril ake vsetky mozne choroby su. 😠 Ale musi to byt neprijemne. Ja mam opuchnute a nehybne tuky ib rano ale hned ich rozhybem. Ale to je normalne. No teda ti poviem ze teba bolia ruky a k tomu nohy. No uzasne.
Tie nase babenka budu pekne vydrete a odtrpene. Niekto ani nevie ako otehotnie a ako dieta vynosi. A my z toho mozme robit vysku pomaly.
😀
No tu predporodnu pripravu som absolvovala len 3 x a bola som aj na jednej prednaske. Viac som nezvladla lebo uz som sa bala soferovat a muz ma nechcel pustit za volant. tak som to vzdala. Nechcela dsom zazmluvnovqt lebo mi to pripadalo byt zbytocne ale v stredu som sa rozhodla pre MUDr. Schltza - on je dobry asj na rizikove porody. Bola som u neho na poradni a bol velmi mily. Tak pre istotu kedze mam tieto problemy ho zazmluvnim .Aspon budem mat klud na dusi.
A veru uz sa neviem dockat kedy zo mna krasavica vypadne. 😀

loginka
31. okt 2009

nie mayka, to az teraz v tehotnosti
aj ja rozmyslam, ze pre pokoj v dusi by som zazmluvnila nejakeho odbornika, co som citala padli v diskusii viacere mena, ale este nie som rozhodnuta, u Scholtza rodila svagrina a bola spokojna
moja dokina chodi rodit na Antolsku, je zlata, ale nie som si uplne ista skusenostamii, a keby sa volaco stalo, kedze je mladsia, neviem, to je len taky pocit

chruminka
31. okt 2009

ahojte tak my uz sme doma od stredy ,trosku som bola v strese,lebo predca len po sekcii hned sa starat o dve dvojkilove babetka ktore treba krmit a prebalovat kazde 2-2,5h a ktomu stale nam tam nedali pokoj doktory,ale vsak to vsetky poznate...som tam skoro skolabovala,od unavy a sestricky z novoredeneckeho boli niektore hrozne,ale boli tam aj take co mi velmi pomohli a zobrali jezibabule aspon na noc hore ku nim aby som sa vyspala ,lebo jezibabky trebalo krmit aj v noci kazde 2-2,5h.

Ale uz sme doma a konecne som sa dnes ukludnila a nasla si daky sistem doma,lebo prve dni doma som nevedela co mame kde zrazu taky velky priestor tri izby ked som zila vyse 3tyz.v jednej izbe na jednej posteli s jednym stolickom.
Vcera sme boli aj prvy krat u pediatricky a mam z nej dobry dojem
Von este moc nemozeme chodit kedze su take malilinke a musia mat velmi teplo (v nemocke ich obcas davali na vyhrievacie podlozky) tak doma kurime ako divy aj ich babusime.

A tu ako?

mayka
autor
1. nov 2009

krasne dusickovske ranko prajem vsetkym,

chrumi vitaj naspat. Este raz zo srdca gratulujem a prjem vela zdravicka vam vsetkym.

uz som sa nevedela dockat kedy sa tu ukazes a porozpravas ako vsetko prebiehalo a ako si zvykate aj ked chapem ze nevies co skor.

je sila ze neberu ohlad poniektore sestricky na nas aspon v tie prve dni a teda hlavne na maminky co maju dvojicky. 😠 este ze sa tam naslo zopar dobrych dusi co pomohli. Doma ti niekto pomaha? teda okrem manzela. si neviem predstavit ostat s dvomi jezibabkami sama tak skoro. 😕
no ale to najhorsie je uz za vami a teraz uz fakt len ten system si vytvorit. Aj ked to zrejme chvilku potrva.
Inak neviem si predstavit kojit dve detusky naraz. 😅 To musi byt drina.

Tu sem stale v ocakavani.

Sylvyka je uz v nemocke lebo malinke bolo moc malinke na svoj vek tak ju isli dopovat nejakymi liekmi od ktorych podrastie. Vraj mi posle sms ked bude nieco nove.

No a potom sme na rade ja a zukrik. 😀 Obe mame problemy s chodzou a bolestou noh tak sa uz nevieme dockat. Ale nebudem to tu uz rozpisovat lebo je to vsetko vyssie popisane.

logi,
no ty cakas dve deticky tak ja by som si urcite zzmluvnila nejakeho lekara tvojom pripade. Neviem kto je na to dobry na Antolskej ale chrumi a zukrik rodia na kramaroch.
Inak mne je tiez Antolska sympatickejsia a pre moje velke potesenie dali gynekologicke ordinacie hned do toho vchodu ako vojdes do polikliniky. 😀 Predtym boli viac vzadu. 😀

krakulka
1. nov 2009

Ahoj Chruminka, nasa prva maminka. 🙂 Gratulujem ku krasnym slecnam, nech rastu do krasy a k spokojnosti rodicov. cmuk, cmuk, cmuk....
Mas moj obdiv, zvladat dve male deticky na raz. Uvidis, ze za par tyzdnov, budete v pohodke. Najdete si svoj system a vsetko pojde ako po masle. Ked budes mat niekedy chvilku tak pridaj par foteciek, malych bambuliek.

Mayka, ty sa rodit este nechystaj, mas nejaky ten tyzden cas. Snad ti spravia ten cisarak, aby ta velmi netrapili. Nezasluzite si to s Terezkou. A uvidis, tie bolesti po porode prejdu a budes behat ako lanka. 😉 😉 😉

Ja si myslim, ze budem z vas rodit asi ako posledna, aj ked je za mnou 1-2t. loginka. Ona caka 2 deticky, tak to bude asi skor. No nevadi, my si s malym prckom pockame. 😀 😀 😀 😀

Vcera sme boli v BA kupovat vsetko mozne pre nasho prcka. V Baby markete som si objednala kocik, moj vysnivany. Teutoniu Spirit S3 - hlboky tmavo modry s bielym vnutrom, sportovy kombinacia buda hneda a vnutro tyrkysove. Som zvedava, ako to nakoniec bude v reale. No ale uz to menit nebudem.
Babule aku tasku mate ku kociku? Mne sa ta teutonacka nepaci. Nasla som v Pre deti jednu paradnu, ale dosla mi straasne draha, vyse 62€ http://www.predeti.sk/?c=detail&id=2082 maju ju aj v hnedej farbe. Na nete ju neviem poriadne nikde najst, ani na ceskych strankach, ze by som si ju objednala inde....
V ikei sme kupili 2 postielky - tie za 32,99€ - byvame v rodinnom dome a jednu budem mat v spalni na poschodi a druhu v obyvke alebo kuchyni dole. kupili sme si prebal. pult, ma ho aj kamoska a je velmi spokojna ten za 24,99€ taky jednoduchy. + povlecenie so zabami a nejake kosiky a zelenu deku. Ani sme vela neutratili, hlavne, ze uz to mame doma. Som velmi spokojna. Este MM kupi policku nad pultik a bude to vsetko. No vsetko nie, treba v detskej spravit podlahu, je tam len beton, dame tam gumolit a vymalovat. Ale to az po vianociach v januari.

fúúú, nejak som sa rozpisala. 😅

zelam vam peknu dusickovu nedelu. bud. tyzden hlasia snezenie. ta zima to mysli fakt vazne, ze uz je tu. 😕

slniecko01
1. nov 2009

Chrumi ahojček a vitaj späť aj s ježibabkakami. Taká som rada, že si prišla aspoň na skok, i keď pri dvoch máš čo robiť, kým si zvykneš na nejaký režim a hlavne babulky. Jedna skončí druhá začne, máš môj obdiv zlatko moje.
A držím palčeky aby ste to spolu zvládali 🙂

Mayka, Krakulka 🙂 🙂 🙂

esther80
1. nov 2009

Karkulka ja som kupovala tašku v peg perego lebo sa mi ku kočíku nepáčila tiež stála tak vela no čo už, ale potom ma porazilo ked som našla v DM drogerii baby love tašku na kočik za tuším 20 euro taku kremovú s hnedým vzorom a navyše plnu babyĺove kozmetiky pre babatka. Len neviem či májú aj iné farby skús pozreť.

chruminka
1. nov 2009

ahojte
tak casu moc teda nemam,akurat odisla moja mamina domov ale budeme dva tyzdne z mm doma tak to hadam zmakneme a na vikend pride zasa mamina
Dakujem za gratulacie,este si na seba vsetci zvykame,babule su v celku zlate az na male bolenia brusiek aj teraz mam pri sebe Viktoriu a skreci ako diva,inac sa prebalia napapaju a spinkaju len noc je este des aj tuto noc sme boli od cca 1:00h do 4:00h hore 😝
A kedze mi ich neskoro zacali prikladat tak sa mi neskoro rozbehlo mlieko skoro som dostala zapal,lebo jezibabule su prilis slabe a nevedia tak dobre tahat takze sa krmime nutrilonom a ja mliko odstriekavam ale ho mam malo.
tak sa trapime.

zukrik
2. nov 2009

Ahojte
Chruminka vitaj doma,držíme palce a prajeme vela zdravíčka a mliečka 😉
Aj mna asi zoberú do nemocky,tebe robili sekciu 38+0 ? Lebo neviem
kedy sa to asi môže.Lekár mi povedal,že ma zoberú už v 36,ale nezobrali,ale
to preto,lebo tam nebol a zobral ma niekto iný 😠
Ešte raz,držte sa ježibabky 😀 😀

mayka
autor
2. nov 2009

ahojte kocky,

chrumi, no mate toho vela teraz. Dufam ze sa mliecko rozbehne cim skor. musi to byt otrava stale zarabat umele mliecko pre dve. mozno aj z toho bolia bruska, nie?

zukrik, ved ty ma predbehnes. 😀 A kedy mas dalsiu poradnu?

zukrik
2. nov 2009

Neboj Mayka,nepredbehnem 😀 😀
Idem teraz 5.11,tak uvidíme čo mi povie,ale už sa bojím byť doma
vieš bývame pri NR a do BA je to predsa 45 min.
Ty ideš kedy na poradnu?

mayka
autor
2. nov 2009

zukrik,

asi by bolo fakt lepsie keby si bola uz pod kontrolou. A ako sa citis? ja mam poradnu v stredu ale tiez neviem ci stihnem toho lekara co minule lebo chcel odo mna vysledky z utz a tam mali volne najskor na 10,30 a vraj sa aj tak caka. A moj mudr. tm je do 12,30 tak som zvedava. 😒 chcela so ho hned aj zazmluvnit totiz. tym padom neviem ci uz nebude neskoro na dalsi tyzden. 😠

esther80
2. nov 2009

No tak baby 5.11. mi vovolávajú pôrod tak mám zmiešané pocity no dúfam, že to prebehne s čo najmenšou bolesťou,a v čo najkratšom čase držte mi palce. Dakujem. Som s toho v strese aj radosť aj strach.

loginka
2. nov 2009

chrumi aj zukrik nebojte, ked to na mna pride uz budete veeeeeeeeelke skusene frajerky 🙂
chrumi a myslis, ze by to islo, keby ti ich prilozili skor?
mayka a neda sa mu zavolat a dohodnut sa s nim?

zukrik
2. nov 2009

Mayka,cítim sa asi tak,že ma bolí celé telo 😖
Nohy najviac a brucho ma už bolí na dotyk od kopancov 😀
Podla mna by bolo najlepšie,keby si šla za ním,ked tam bude a tak sa
s ním dohodla.
Esther,super už budeš maminka 😀 ,budeš rodiť normálne?
Loginka,potom ti dáme neaké tie rady 😉

slniecko01
3. nov 2009

Dobré ránko Pipinky,

Tak sa nám to tu záčína rozbiehať s tými pôrodmi 😀, len nech sú všetky deťurence zdravučké anech moc neplačú, aby sme nemuseli kupovať farby na vlasy na tie šediny 😀 😀

Zukrik teba tiež všetko bolí ? Mňa hlavne ráno, kým sa rozhýbem, potom už je dobre. Inak viem, že si chcela tie monitory dychu respirense, ale našla som aj toto http://krasnebruska.sk/eshop/produkty/monitor-d...

slniecko01
3. nov 2009

tu je napríklad ešte lacnejší http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=70428

slniecko01
3. nov 2009

o pardon to bola cena bez DPH 😵

esther80
3. nov 2009

Ano budem rodiť klasicky s epiduralom. Tak Vám potom popísem pocity

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre