Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
4. feb 2010

Dobre rano pipinky, tak hlasim, ze stale nic. Vcera sme boli pozriet porodnicu - no na gynekologii som bola, tak to je podobne. U nas su 3 nadstandardy - stale obs. a potom izby po 3 postele, a vzdy dve izby maju jednu soc. (WC a sprchu) - co je teda sila. 6 mamiciek na jedno WC. Ja chcem nadstandard! 😀 Potom sme boli na anesteziologii, na pouceni k EPI. Od nedele zacinam brat homeopatika k porodu, tak dufam, ze do konca bud. tyzdna by sme mohli mat porodene. Dalsiu poradnu mam az 11.2.

mayka
autor
4. feb 2010

slniecko Terezka mala ten vytok krvavy asi 2 dni. 😉 Inak ja neviem ci je to normalne ale sa mi zda ze jednu bradavku ma o cosi tmavsi ako druhu. Normlane som ju musela hladat. DUfam ze sa to tiez upravi a ze nebude mat kazdu inu. hihi

krakulka a ty sup rodit. Co tu este oxidujes. 😀
inka na Antolskej to je tiez tak ze na 6 rodiciek bolo 1 wc a bolo t uplne v pohode. Ziadne rady, neboj. Okrem toho po porode aj tak budes chodit cikat do sprchy lebo ti tak povedia aby si si podvozok hned umyla. 😀

Jeidna nevyhoda tychto spolocnych izieb je ze ste tam 2 -3 s bavetkami -cize sa nevyspis absolutne. Z toho smo bola ja maximalne vycerpana, lebo uz pred porodom som 2 noci nespala. a po porode tak 3 hodinky denne. No z toho som mala horzne stavy. Ale akonahle nas pustili domov tak to bolo uzasne a konecne som sa vyhajkala. Inak Na Antolskej sa snazili davat len po 2 rodicky na izbu. Horsie bolo ze mi dali na izbu maminu s dvojickami . hihi
Chudera mi jej bolo hrozne luto. Obdiv vsetkym dvojickarkam. Tie by mali automaticky davat same na izbu.

krakulka
4. feb 2010

Mayka, este ma nevyhanaj. My sme si to naplanovali aj s malym a muzom na 11.2. tak tu so mnou este tyzden vydrzte. 😉 😉 😉

luciamk
4. feb 2010

Ahoj babulky,
skúšam fit loptu, zatial je to v pohode, určite lepšie ako na stoličke, to som už nezvládala.

Babulky celé tehotenstvo som mala malého na ľavo a teraz asi týždeň kope na pravo, dosť to bolí 😠.. viem že teraz už nebude tak veľmi kopať skôr sa bude prekrúcať, ale je to normálne že je na mieste kde som predtým nikdy nič necítila?

Už tretiu noc som sa zobudila o 3.30 a potom už neviem spať, no a jasné že som začala pozarať tv pri ktorej som asi o 7 zaspala a prebrala som sa asi o 11tej 😖 .... ..

Včera večer ma hrozne pichlo v krížoch, až som sa zlakla či sa "niečo" nezačína. Boleli Vás pre pôrode kríže?

Ja by som chcela rodiť v NZ ( odtial pochádzam ) a dodnes tam chodím ku gynekológovi, aj keď je to ďaleko, teraz bývame pri Sc, ale chcem ho mať aj pri pôrode. Je tam síce len jedna nadštandard. izba, ale v ostatných sú baby len po dvoch. Hádam to nebude také zlé.

och
4. feb 2010

no ahojte 😉

slniecko maja mala ma na jedne stranie take tvrdsie to prsicko ale zevraj je to pohodo, dokonca ma v pravom ocku uprostred zrenicky bielu bodku, vraj chybajuci pigment, no budu to sledovat

sme dnes boli vsetci traja na USG obliciek, tak pravu mame uz v poriadku len lava este hapruje, kontrola o tri mesiace

idem najst kabel a pridam foto, sa potom nezlaknite ze aka je vyhadzana pubiska mala 😀

krakul kazis priemer ako slniecko, umelinky rodime na konci 38 tt, aspon vycsina 😉 tak sup sup, cim skor porodis tym skor ta prestane boliet podvozok 😀 😀

baby je to normalne, ze uz teraz predstavujem ako to zvladnem ked tie deti budu dve? 😲 a mam hroznu chut na sex 😀

krakulka
4. feb 2010

Och, ja za to nemozem, ze sa malemu nechce von. A podvozok ma zatial neboli, ani klby nic. Je to nejake cudne nemyslis?

och
4. feb 2010

krakul myslela som podvozok ked porodis 😀 inak mna bolelo v noci brucho tak ako keby som si pokazila zaludok a zevraj to boli kontrakcie 😝 neviem kazda vnimame tu bolest niako inak takze asi tazko radit ako to boli

slniecko01
4. feb 2010

Och na tie obličky si bola v Ružinove ? Lebo aj by som tam mala ísť, len neviem či sa mám objednať.

katarinka77
4. feb 2010

Ahojte pipinky 🙂 !
My sme dnes boli na poradni, krpček má 52 mm, krásne som videla, ako si ležká na chrbátiku s vypučeným bruškom 😀 . Len nám dr. nedal foto ☹ .
Tak isto som mu spomínala, že občas sa cítim dolu trochu nepríjemne, a ono to zase aj prejde, myslela som, že mi odoberie kultivácie, no miesto toho mi predpísal antibiotiká a čípky proti mykóze 😠 . Asi nech si vyberiem... A čo som ja pokusný králik? Mala som mu otrieskať tie lieky o hlavu, že bez dôkazu, že tam naozaj niečo je, nič nechcem!
Tak som sa rozhodla, že zajtra asi skočím k inému dr. a nechám si urobiť tie kultivácie.

Spomínali ste tu nadštandardy. Podľa mňa by to malo byť štandardom, aby na izbe boli max. 2 pacientky a mali vlastné sociálne zar. Ibaže o tom môžeme na Slovensku len snívať. Pamätám si časy, keď som ešte dávno ležala v nemocnici a mali sme 2 wécka a jednu kúpelňu s 3 sprchami na celé odd.! (takmer 30 pacientov). Hrúza!

och
4. feb 2010

slniecko hej v ruzinove a neobjednava sa tam, ides v pondelok stvrtok alebo piatok od 11.00 do 12.00 ako si chodila na ultrazvuk do poradne cislo dveri 59 😉

katarinka poznas ten program, ze snivajte s nami 😉

slniecko01
5. feb 2010

dobré ránko 😀

Och dakujem za info 🙂

Mi ruka odpadne z tejto mojej dudlovačky, včera nepomohlo ani hojdanie vo vajíčku, tak sme šli na prechádzku na 20 min apoň to spala 😀

mayka
autor
5. feb 2010

dobre ranko,

katus to co mas za gyndosa. Asi podobneho ao som mala ja. 😠 Len chod inemu kym s na zaciatku. mne uz sa potom dokyho nechcelo menit.
A aky je uz drobcek veliky. Sak to ma cez 5 cm . Este takych 45 cm a moze ist von fesacisko. Furt mam pocit
ze to bude chlop . hehe
Nase dievky sa o neho pobiju. 😀

Inak slniecko a och Vasim detom nerobili tieto vysetrenie ako sa narodili? Nam to vsetko spravili este v porodnici. Aj uska oblicky, utz hlavy, aj ci su klbiky ok, ockovanie. Terezka mala chodidlo trolinku jedno vytocene inak polohou v brusku tak nam ukazali ako mame cvicit doma a masirovat. Ja som ten rozdiel ani nevidela poriadne. Ale myslim ze uz to je ok.
A ja som pocula ze v Ruzinove su este tak spolocne wc a sprchy. No neviem co je na tom pravdy. Neviem si to tiez predstavit. Aj ked nie som fajnovka.

krakulka
5. feb 2010

Dobre rano pipinky,
ja vidim vyhodu nadstandartu v tom, ze mas vlastne WC a sprchu a mozes mat navstevu na izbe cely den. Ale ak sa to nepodari, tak sa nezblaznim. Snazim sa pripravit na vsetky mozne varianty. Proste vsetko bude tak ako ma byt a hotovo. 😀 😀 😀
No som zvedava, co vam budem pisat po porode. 😀

krakulka
5. feb 2010

Mayka, alebo Och, poslite mi do IP cislo na mobil, aby som vam dala vediet, keby daco. 😉

slniecko01
5. feb 2010

Mayka na ušká a na obličky sa musíme objednať.
Krakulka tebe sa to teda už blíži 😀 len aby sa z toho nevyklula ešte baba 😀

Mayka na tých sprchách a WC sa človek začne zo zúfalstva aj rehotať. 😀 😀 😀

mayka
autor
5. feb 2010

krakulka, na Antolskej tiez ti mohla úprist navsteva kedykolvek aj ked boi navstevne hodiny urcene ale nikto s tym nemal problem. Akurat nemohli ist za tebo na izbu ale ty za nimi na chodbu a babo ukazat mozes len cez sklo. Ale to myslim vsade kvoli chorobam.

Kraklulka zvladnes to lavou zadnou ako my vsetky. Ine ti ani neostava. 😀

slniecko to vam povedali v porodnici ze sa mate objednat? Dufam ze som sa nemala objednat aj ja. Ale pametam si ze to pozerali. Do kelu. 😕
Uska pri vizite 2 alebo 3 x. Merali to tym pristrojom. Asi sa spytam radsej v teme porodnica Antolska ci sa na to baby objednavali este zvlast. Odkial ma taketo veci clovek vediet? Ste ma doplietli, bab jedni. Uz sem nepridem . 😀
slniecko aj tie spolocne sprchy pre dve izby bol zazitok. Ale v tej chvili mi to bolo jedno . Bola som tak utahane v tie dni v prodnici ze asom to akosi nevnimala. Asi sa na to aj spoliehaju. hehe
Mna najviac vytacala upratovacka co chodila upratovat o polsiestej rano. 😠

krakulka
5. feb 2010

Slniecko, mne by to nevadilo, keby to bolo dievcatko. Ale myslim, ze svokor by to asi neprezil. Z muzovej strany je to prve vnucatko a pre svokra je podstatne, ze je to vnuk - pokracovatel rodu. Ti chlapi su niekedy strasny.... 😠 😠
Bola som si zapisat posledne vysledky z krvicky - vsetko ok, ani streptokoka nemam. Juchuuuuu. Som sa potesila.
No krati, som zvedava, kedy si to drobec naplanuje. 😀 😀 😀
Mayka, upratovacky u nas v nemocnici chodia uz o 04,30h. to je ina parada. Ale tak co uz s nimi, hlavne, ze je tam cisto.
Och tusim si este nove fotky do albumu nedala. 😉

Baby, ja mam taku strasnu chut na nutelove palacinky, ale take z restiky. Tusim skusim prehovorit MM, aby sme dnes na ne zasli. 😕

sylvyka
5. feb 2010

ahojko , dnesna poradna : 5400 g a 58 cm za mesiac sme pribrali 1000 g 😀 , ale bol aj neskutocny plac bolo ockovanie ☹ skoro som plakala aj ja ...

och
5. feb 2010

ahojte

mayka nestresuj, to iba my co sme rodili v Ruzinove toto muse absolvovat, kedze v zasade tam porusuju zakon 😝 s oblickami, to by sa mala napisane v prepustacej sprave ze musis ist na kontrolu

krakul no nepridala, niak sa mi nechce do zmensovania aby mi to konik zhltol 😀

dnesny typ:
250g mleteho masa oprazime na vacsej panvici pridame 170 g leca posolime pokorenime, pridame jedno vajce a struhany Eidam. Chvilocku povarime a pridame 250 g uvarenych kolienok a maly pretlak paradajkovy, premiesame a supneme do zapekacej misky, na dvoch miestach urobime priehlvinku a do kazdej vyklepneme vajce. Peciem pri 180 stupnoch 15 min a potom posipeme veeeeeeeela struhanym syrom a zapekame zhora dalsich 15 minut.

Dobru chut 😉

krakulka
6. feb 2010

Dobry den,
Och dalsi recept do zbierky, diky.

Ja hlasim, ze stale nic. Dnes budem robit buchty - len nebudu tvarohove, ale so slivkovym lekvarom a makove. Na ziadost MM. 😉
Vcera sme boli s MM na pivku. Po straaasne dlhej dobe som si dala jedno alkoholicke - vypila som ho cele 😀. Tak som si pochutila. A predstavte si, ze do rana nebola ani jedna noha napuchnuta. Zeby to bolo tym pivom? Alebo prechadzkou pred spanim? 😕
A co mate vy noveho?

luciamk
6. feb 2010

Ahojte babulky,

Pridala som Vám pár foto, aby ste videli náš "melónik"... a našu ešte nedikončenú obýčku 😒
Pekný víkend všetkým. 😀 😀

slniecko01
7. feb 2010

Dobré ránko Pipinky, tak včera sme mali neskutočký deň. Nelinka revala od rána do večera. Možno na 5 min vždy zavrela očká, akože spinká. Normálne som revala. Muža som doma nemala, tak som si musela poradiť sama. Potom sme sa šli prejsť. A nie že na 20 min. Boli sme vonku asi 2 hodiny. Ale aspoň som si trošku oddýchla.

slniecko01
7. feb 2010

Luciamk už máš dobré to bruško. O niekoľko týždňov už môžeš ísť 😀

krakulka
7. feb 2010

Ahojte pipinky, ja cakam na MM, kedy sa vrati z futbalu, aby sme sa naobedovali. Buchty su vyborne, teda tie lekvarove - makove mi moc nevezu.
Luciamk - krasne fotecky. Aj ja by som mala vyfotit aspon samu seba. Budete kukat, ako mi narastlo brucho. A kolko som pribrala. 😀 😀 😀 😀 Posledny tyzden mozem jest stale. Potom sa cudujem, ze mam v noci kyselinu a je mi tazko. 😕
Slniecko, tak mala Nelka troska zlobi? Asi nemala svoj den, alebo ju bolelo brusko. Dufam, ze dnes uz je hodna. Najhorsie je, ze ti ju nema kto prechytit. Ze si bola sama. Keby bol doma aspon MM, tak by si si na chvilku oddychla.

Maminy, pouzivate niektora latkove plienky pre minina + pul nohavicky, teda "latkujete"?

chruminka
7. feb 2010

ahojte ako sa u mate?

Luciamk krasne brusinko 😵

slniecko neboj sa bude to lepsie a lepsie,ja si pamatam aka som bola prve tyzdne vycerpana a to bol mm prve dva tyzdne doma,ale potom sa to zacalo zlepsovat a teraz mam neuveritelne dobre deticky klop klop klop 😀
Aj teraz krasne spinkaju aj ked teraz su trosku chorucke-soplave ,dostali to od nas my sme boli vsetci chori,aj ja som bola total chora ale mne uz je dobre,aj im to hadam uz prechadza.Stale odsavame sopliky.

katarinka77
7. feb 2010

Ahojte!
No veru... Ja som sa v piatok chystala, že skočím k inému gynekológovi, ibaže ešte vo štvrtok večer ma prekvapilo opäť špinenie (silnejšie ako minule), ale napriek tomu som počkala do rána, môj dr. nemal v ten deň ordináciu, tak som šla do nemocnice a rovno ma tam nechali. Pôvodne ma chceli pustiť v pondelok, no trošku som ich ukecala a pustili ma dnes podvečer. Hlavne aj kvôli tomu, že zajtra máme termín na NT screening a nestihli by sme ho. Inak v nemocke bolo fajn, veľmi pekne, no predsa len trochu nuda. Ale mala som aj fajn spolubývajúcu 🙂.
Idem pridať nové foto 🙂 .
Mayka, nie si jediná, čo mi vraví, že to bude chlapec 😀 . Ešte ani jeden človek si nemyslel, že by to mohlo byť dievčatko... Tak som zvedavá, či máte všetci "dobré nosy" 😀 .
Krakulka, čo tu ešte robíš 😉 ? Či rada by si manželovi porodila valentínsky darček 😉 ?

krakulka
7. feb 2010

Katarinka, tak ty si si polezala v nemocke? To nevadi, hlavne, ze je vsetko ok. 🙂 🙂 🙂
My sa chystame rodit az vo stvrtok. 😅 Nemam este spravene vysetrenie krvi k EPI. Idem do poradne az vo stvrtok a to mi budu aj kvicku brat. Tak musime pockat. Inak by mi EPI nedali. Sice dr. vravel, ze keby daco, tak mi krv zoberu aj sestricky na porodnici, ved vysledky budu do 3h. 😠 ale to mozem byt uz tak otvorena, ze EPI sa pichnut nebude dat. ☹ Tak cakame. Zajtra si dam svoje vysnivane palacinky, 😎 😎 😎 a cez tyzden este porobim co treba, nech je vsetko hotove. A stvrtok vecer mozeme rodit. Hura, ja sa tak tesim na maleho. Uch nech ho tam v naruci. 😉 😉 😉 😉

katarinka77
7. feb 2010

Keď mi povedali, že musím ostať, tak mi síce vyhŕkli 2 slzičky, ale potom už v pohode. Bolo tam ozaj dobre a pekne, komfort, spali sme do pol ôsmej bez toho, aby nás niekto otravoval a bola som tam len 2 noci, takže sa dalo. Keby som musela byť viac ako týždeň, asi by mi bolo dlho. Alebo v lete, keby som nemohla ani ňufák von vystrčiť...
Krakulka, tak snáď to všetko v pohode stihneš a keby dačo, ozvi sa! A už ste vybrali z tých dvoch mien 😉?

och
8. feb 2010

dobre ranko 😀

tak hlasim, ze chodime na prechadzky uz von, boli sme aj u babky s dedkom na obede 😀 je to desat minutova prechadzka k nasim 😀 😀 aj na gotko sme zbehli s tatinom len tie nase fasa odhrnute chodniky, to bola terenna jazda, ale aspon spinka vzdy po prechadzke take tri hodky.

nam sa asi zhorsil ten reflux, v sobotu aj v nedelu hodila taku tycku, ze som myslela ze z nej vyletelo vsetko, co za tyzden zjedla, je to ale len vecer, skusim nieco vynechat zo stravy, hrozne mi chuti melta tak si ju dnes nedam mozno je to z toho, ze to mliecko je tazsie 😅 fuj to bol neprijemny pohlad, ked vam decko vracia a vy s tym nemozete nic urobit aj mm zbledol chudak, vyvisili sme postielku a kojim v takej polohe ze musi poriadne tahat bo mam vela mliecka, obcas ked papa tak sa nim zacne aj drhnut, no trapenie novorodencov, nech uz prejdu tie tri mesiace aby jej bolo lepsie

lucia pekne brusko 😀 jedna basen 😀

slniecko tie preplakane dni poznam, hlavne vecer, to je hroza a des, normalne sa toho bojim kazdy den ☹

katka len sa ty mi pekne opatruj ale hlavne ze je vsetko v poriadku

krakul aj ja som sa velmi tesila na malu, som sa nevedela dockat a teraz ked vidim ako sa trapi koli brusku, tak sa pytam preco som ju nemohla porodit az na promocie 😵

slniecko01
8. feb 2010

Ahojte Pipinky, aj my sme dnes boli na prechádzke. Boli sme takú hodinku 😀 Ale my keď prídeme domov tak malá začne revať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre